Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 10:24   #21
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Coinbase fee za plaćanje karticom je 3.99%. Ako SEPA transfer košta 30 kuna onda za sve transakcije ispod 100 Eura je karticija jeftinija a iznad 100 Eura SEPA.

4 Eura = 30 kuna
Ma ja sam uzeo za nekih 3 eura LTC-ova, cist bezveze da vidim, zato mi je ispala naknada 1eur, to je valjda minimalni iznos naknade. Al ovo sve stoji sto si rekao.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:31   #22
Pozdrav, ekipo.
Sudeći po ovom forumu čini se da nema previše ljudi koji se kod nas bave ovom vrstom ulaganja pa hajde da barem nas par razmjeni mišljenje.
Ja sam prije nekih mjesec dana napravio prvu uplatu na Kraken. Bilo je dosta komplicirano jer internet bankarstvo imam u ZABA. Probao sam tako napraviti uplatu koja je u prvom trenutku prošla, ali su mi sredstva slijedeći dan vraćena na račun uz napomenu banke da ne dopušta ulaganje u kriptovalute.
Imam račun i RBA pa sam u poslovnici uspio napraviti uplatu uz naknadu od 30kn. Uz neke komplikacije novci su kroz koji dan sjeli na račun na Kraken. Toliko što se tiče uplate.
Sada bi me zanimala, ako netko ima volje podjeliti s ostalima, raspodjela sredstava po valutama. Obzirom da Kraken trenutno nudi nekakvih 10 valuta koje je moguće kupiti eurima, od kojih su neke preskupe (poput naravno Bitcoina) izbor i nije preveliki. Moj izbor je najvećim dijelom pao na Ripple, a ostalo sam po sitno podjelio na LTC, ETC, ETH I BCH.
Vaša razišljanja?
TomiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:26   #23
ima kakvih novosti u vezi sepa transfera itd?

vidim da ima da neke banke brane itd.

uglavnom planiram prebaciti cca 25-30k na bitstamp, pa me zanima gdje i kako to najjefitnije odraditi?

ima netko da je radio recently pa da mi kaze kako je odradio da znam da ce mi proci bez beda

hvala unaprijed
GrimReaperKC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:31   #24
Ja uplatio na kraken 300€, ali uplatio sam onaj sepa transfer u japan tako da sam mozda sjebao stvar, erstebank uzela 70kn, do krakena je stiglo 290,5€ jer su 9,5€ bile medubankarske transakcije, i onda si je jos kraken uzeo 10€. Tako da je do faze trgovanja ostalo negdje 280€.

Sad planiram izvuci novac vani, pa me zanima najjeftiniji i najcisci oblik isplate, tko ima iskustva?
Nebih opet preko japana jer me deru.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:44   #25
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ja uplatio na kraken 300€, ali uplatio sam onaj sepa transfer u japan tako da sam mozda sjebao stvar, erstebank uzela 70kn, do krakena je stiglo 290,5€ jer su 9,5€ bile medubankarske transakcije, i onda si je jos kraken uzeo 10€. Tako da je do faze trgovanja ostalo negdje 280€.

Sad planiram izvuci novac vani, pa me zanima najjeftiniji i najcisci oblik isplate, tko ima iskustva?
Nebih opet preko japana jer me deru.
SEPA je samo unutar EU, ako si slao u Japana onda nije SEPA pa su tu naravno uzeli više para.

Otvori Coinbase account, prebaci pare u ETH ili LTC i prebaci na Coinbase (LTC i ETH bi trebai imati male troškove transfera, još provjeri na netu). Na Coinbase trebaš validirati račun to jest trebaš poslati neke pare (može i 1 euro). Nakon što account racun validiraju prebaci pare na devizni.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:23   #26
da li za SEPU treba imati devizni račun u banci?
ako da, da li se on može otvoriti preko net bankarstva PBZ ili se mora osobno otvoriti?
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:36   #27
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
da li za SEPU treba imati devizni račun u banci?
ako da, da li se on može otvoriti preko net bankarstva PBZ ili se mora osobno otvoriti?
Mislim da SEPA ide samo preko Eura, ali mislim da možeš doci u poslovnicu sa cashom i tražit uplatu na inozemni racun.

Nisam siguran, najbolje da nazoveš službu za korisnike i pitaš njih.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:20   #28
mislim da ako dodes u poslovnicu i uplatis kostat ce te 100kn usluga za razliku od online gdje je 30. jadni jako se oznoje za to napravit pa moraju stavit toliku cifru LOL
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:29   #29
danas su mi u PBZ rekli da SEPA još ne radi da se to sve radi preko doznaka...
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:35   #30
say what ?
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:38   #31
Pa pitao djelatnicu u PBZ banci (danas ) koja mi je otvarala devizni račun i on mi je rekla da SEPA u HR još ne radi, da sve još se odvija preko doznaka.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:06   #32
Doznaka u eurima kosta 30kn, a dnevni limit je 25.000kn.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:02   #33
SEPA radi u HR, radi u dosta banaka. Ja sam imao nekoliko transakcija.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:36   #34
Naramak brzopteznih:

* SEPA transakcije moraju biti u eurima iskljucivo? Nista kune, nista dolari?

* Rekli ste, dnevni je limit 25 000 kn? Znaci ako zelim provuci vecu svotu sredstava, recimo, 100 000 kn, trebat ce mi cetiri dana, cetiri transakcije po 25 000?


Hvala.


__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:01   #35
25.000kn dnevni limit i SEPA je u eurima u EU.
Ja sam u Njemacku slao 10.000€, pa sam slao od tri puta i platio 3x30kn.
ZABA ima dnevni limit 10.000€, tako bar pise,nisam provjeravao.
Sad ako mislis u kriptovalute kazu da ZABA blokira takve transakcije,a PBZ još uvijek ne.

PBZ me duboko razočarala dnevnim limitom, bas su bezveze.
25.000kn izgleda puno, ali to je samo 3300€ i onda vidiš da je PBZ čisto sranje.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:15   #36
Najbrzi i najlaksi nacin je da karticom uplatite HRK na Bitkonan, oni ga konvertiraju u USD bez naknade, prakticki nesto sitno jer se obracunava tecaj kupnje. Kupite Litecoin i posaljite bilo gdje za trosak od 0.001. Takoder je na isti nacin i isplata. Jedino se ne isplati kupovati pa slati bitcoin jer je fee 0.001 sto iznosi oko 16$
Bluehelmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:22   #37
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Nisam uplaćivala na Kraken već Bitstamp...možeš platit internet bankarstvom -> klikneš na izbornik "doznaka" i tamo upisuješ podatke koje si dobio od krakena za uplatu depozita. Banka će ti naplatiti 30,00 kn za prijenos sredstava, al to će ti pokazat prije nego što sve potvrdiš.
Meni su rekli sad u pbz-u da je puno jeftinije internet bankarstvom, ali ja sad pokusavam ( na mobitelu ) napraviti sepa uplatu, ali ne mogu naci nacina. Jesi li ti to radila preko njihove aplikacije ili na internet stranici?
LP
Teslanikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:49   #38
Quote:
Teslanikol kaže: Pogledaj post
Meni su rekli sad u pbz-u da je puno jeftinije internet bankarstvom, ali ja sad pokusavam ( na mobitelu ) napraviti sepa uplatu, ali ne mogu naci nacina. Jesi li ti to radila preko njihove aplikacije ili na internet stranici?
LP
To možeš ako imaš internet bankarstvo. Preko mobilnog ne možeš.

Na šalteru ti naplate 75kn, dok preko internet bankarstva košta 30kn.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 18:51   #39
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
To možeš ako imaš internet bankarstvo. Preko mobilnog ne možeš.

Na šalteru ti naplate 75kn, dok preko internet bankarstva košta 30kn.

Ahaa, a zena na salteru mi je rekla da mi treba mobitel za to opciju?! Dakle moram traziti internet bankarstvo. Inace je li to ono s tokenom ?
LP
Teslanikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:46   #40
Quote:
Teslanikol kaže: Pogledaj post
Ahaa, a zena na salteru mi je rekla da mi treba mobitel za to opciju?! Dakle moram traziti internet bankarstvo. Inace je li to ono s tokenom ?
LP
Da.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.