Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 09:04   #261
Pozdrav, ima netko iskustvo s Protekt standardom iz Vž?
Anytalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:17   #262
mladi su , naučiti će. Pogledaj njihove slike:https://www.facebook.com/pg/protekts...=page_internal
ne znam tvoje konkretno pitanje u vezi rekonstrukcija kamenih građevina

Zadnje uređivanje kanjar : 22.11.2017. at 09:50.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:52   #263
Kakve točno oni veze imaju s kamenim kućama? NIsam skužio
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 01:54   #264
pozdrav ekipa!

koja je realna cijena za ocekivati po kvadratu, za totalnu renovaciju kamene kuće i fasadu i unutrasnjost? naravno da sve bude makar dobro odrađeno, bez propusta?

hvala
AlfaLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:16   #265
mislim da si nešto propustio:- detaljnost, površine, katnost, mikrolokaciju, trošnost (stabilnost)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 18:49   #266
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
mislim da si nešto propustio:- detaljnost, površine, katnost, mikrolokaciju, trošnost (stabilnost)
recimo ovako : dvokatnica, 85 m2 po etazi, 4 stambene jedinice, stara gradnja (zaista ne mogu procjenit stabilnost, a nisam jos kontaktirao nikakvu firmu)
AlfaLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:47   #267
Moraš opet precizirati što tocno želiš.
Laminat, keramika i parket nisu ista cijena.
Vuna i stiropor nisu ista cijena.
Žbuka i drvena ili kamena fasada nisu ista cijena.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 08:14   #268
Jako je bitna lokacija. Tj dali je to kuća na selu, u Dalmatinskoj zagori do koje može doći kamion, kuća u centru dalmatinskog sela, pa kamion može prići 20m do kuće, ili u starom dijelu Šibenika, pa treba materijal ručno nositi po stepenicama 500m.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:24   #269
Quote:
grupenrajder kaže: Pogledaj post
Evo kako sam obečala javljam se sa novim informacijama. Radovi su u tijeku kuća je sada dobila dvije nove deke, a štalice koje su bile u ruševnom stanju su nanovo zazidane. Još krov i stolarija pa će konačno kuća zatvorena. Sada sam naravno u nedoumici oko podova u prizemlju kuće. Rado bih stavila neki lokalni kamen a na kat seljački pod. Malo sam obeshrabrena pričama o lošem održavanju kamenih podova a i ne znam koji odabrati. Molim vas za vaše savjete o kamenu za pod u istarskim kućama kao i metodama održavanja. Unaprijed zahvaljujem
tko vam na kraju radi građevinski dio obnove?
sanjacilic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:22   #270
Probaj vidjeti sa Zanny
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:57   #271
Od čega krenuti kad želite obnoviti staru kamenu kuću??!
Koga prvo kontaktirati? Kakve papire izvaditi?

Ako ima tko da je sve ovo prošao molim da mi se javi u inbox...
sanjacilic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:20   #272
Pitanje što se tiče čišćenja starih fuga i kamena na dalmatinskoj kući. Lik mi kaže da ne mora to pjeskarenjem i strojem, nego da se može ručno brusilicom sve to poskidat, te da bude kao da je sa pijeskarenjem očišćeno samo jeftinije. Je li ima netko iskustva u vezi toga ?
dravlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:18   #273
Ako trebaš nove fuge stare malom "hilticom" povadiš.
Pjeskarenje je samo za čiščenje kamena.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:30   #274
Quote:
dravlic kaže: Pogledaj post
Pitanje što se tiče čišćenja starih fuga i kamena na dalmatinskoj kući. Lik mi kaže da ne mora to pjeskarenjem i strojem, nego da se može ručno brusilicom sve to poskidat, te da bude kao da je sa pijeskarenjem očišćeno samo jeftinije. Je li ima netko iskustva u vezi toga ?
Ne,fleksericom se to ne radi. U pripremi je patentiranje skidača žbuke
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 11:24   #275
Mi smo imali kamen koji je bio skroz crn od čađe (tzv crna kuhinja). Kamen je očišćen četkanjem ručnim brusilicama. E sad zanima me koju vrstu ispuna preporučate za unutarnje fuge? Ja bih htjela da je bijela boja a potrebno je i fiksirati zidove malo, sadašnje vezivo je neko turbo porozno i sipko, malo oštrije pogledam kamen i već ispadne iz zida. Nisu to neki fini klesani kameni nego grubo obrađen dosta sitan, na tavanskom dijelu kuće (zabat) i u ljetnoj kuhinji (tam se doslovce mjestimično kroz zid vidjelo van kuće ) Nije Dalmacija nego s druge strane Velebita
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 20:19   #276
Na tržištu se pojavila tvrtka "Fasssa Bortolo" koja je i otvorila proizvodni pogon kod Obrovca. U ponudi imaju "Risana facile" bijele boje
bijelu mikroporoznu sanacijsku žbuku koja je ojačana mikrovlaknima pa bi to mogla aplicirati na fuge unutar građevine.
U interesu nas koji volimo kamene građevine molim te da napišeš o efektima i rezultatima odabira materijala
WEB: https://adriatech.hr/wp-content/uplo...-OBJEKTA-3.pdf
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 15:19   #277
Pozdrav ekipa.

Imam staru kamenu kucu na samoj obali, more prakticki dolazi do nje. Ono sto bih trebao napraviti za prvu ruku na njoj je sljedece:
- hidroizolacija - injektiranje zidova, jer se po zidovima penje vlaga
- fugiranje i pjeskarenje na obalnoj strani
- ako je izvedivo - prosirenje postojecih prozora na obalnoj strani; prilozio sam sliku, radi se o ovom redu prozora u sredini, gornji prozor je, pricam iz glave, 50-60cm sa 80cm, i nazalost ne moze pratiti po visini susjedov jer je meni 30cm iznad vec strop, ali bih ga svejedno volio povecati 20ak cm u obje dimenzije - najvise me muci je li to uopce izvedivo s obzirom na statiku zgrade i koliki bi bio trosak toga (s novim kamenim okvirom)

Debljina zidova je 50+ cm, vanjske dimenzije ovako iz glave su 4,5m sa 8m, a radi se o kuci na otoku. Ima li netko slicnih iskustava i koliki bi bio izdatak za to (ne racunajuci izradu novih prozora, kapaka itd).

Slika: https://i.imgur.com/HnQpDp6.png
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 16:23   #278
1. Hidroizolacija i injektiranje zidova te "šivanje" konstrukcije zahtijeva više podataka,potrebno je znati da se cijena određuje po rupi od 60 € uz trofaznu struju, na više
2. Izrada novih otvora - moglo bi uz oprezan i ozbiljan statički račun ali se bojim da je malo rastresena - ne vidim krov pa i ne vidim konkretnije dimenzije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 18:11   #279
Hvala na info. Poslao sam malo vise detalja na PM. Inace, skoro pa sam siguran da su susjedi lijevo na slici prosirivali svoj prozor.
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 23:10   #280
Šteta je proširivati prozore čim više , oni su na jugozapadnoj strani a kad jugo zapuše imat ćeš problema. "Prošivanje" je konzervatorski zahvat novijeg doba gdje se na određenim točkama rastera na razmacima 60 cm buše rupe dijagonalno , zatim se ubacuje armatura pripremljenog presjeka nešto poput znaka mercedesa ili sinjske alke a zatim injektira ekspandirajućom smjesom (ekspanzije 2 %) Mislim da to proizvodi TKK Serpenica. Injektiranje se provodi pod tlakom. Na taj način se ukrućuje temeljni dio kuće koji većinom i nema temelje nego je na živoj stijeni.
Znaš zašto su prozori bili širine 63 do 70 cm? Kad "Mare ili Kate" otvori ponistru, nalakti se, može vidit svog dragog koji dolazi sa ribe i nasloni se na ponistru da vidi može li mu pomoć u istovaru ili "zagrijati paštašutu"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.