Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 21:57   #3841
Vrlo dobro liči. Nekih 7m široka i 22 duga zgradica.
Ima prozore na tri strane i benefit da je zadnja hiža u tom urbano deficitarnom dijelu sa pogledom na uredan zapadni dio i park na sjeveru. Dućan i mix. sadržaji pod nosom.
FED is offline  
Old 23.02.2018., 09:33   #3842
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Vrlo dobro liči. Nekih 7m široka i 22 duga zgradica.
Ima prozore na tri strane i benefit da je zadnja hiža u tom urbano deficitarnom dijelu sa pogledom na uredan zapadni dio i park na sjeveru. Dućan i mix. sadržaji pod nosom.
jako lijepo izgleda zaista

sreća je da je zadnja u nizu i da se ispred nje neće moći ništa graditi pa dulja strana ima otvoren pogled

Uvučeno od od glavne ceste a opet blizu - baš je dobra lokacija
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 23.02.2018., 11:36   #3843
Nisam u toku, ak kupim novogradnju u Zgu ne plaćam porez na nekretninu? Ili sam nekaj krivo skužila.
salvador is offline  
Old 23.02.2018., 11:44   #3844
Ja ne mogu pronaci da su novogradnje oslobodene od tog poreza. Pise porez na promet bilo kakvih nekretnina.
Zli Mali Medo is offline  
Old 23.02.2018., 12:23   #3845
kada kupuješ od pravne osobe, porez tj. pdv je već u cijeni stana i ne plaća se porez na promet nekretnina....to se plaća kada kupuješ rabljeni od fizičke osobe....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 23.02.2018., 13:20   #3846
Quote:
salvador kaže: Pogledaj post
Nisam u toku, ak kupim novogradnju u Zgu ne plaćam porez na nekretninu? Ili sam nekaj krivo skužila.
Tako je, porez na promet nekretnina ne plaća se na novogradnju (u cijeloj državi, ne samo u Zg-u).

Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu pronaci da su novogradnje oslobodene od tog poreza. Pise porez na promet bilo kakvih nekretnina.
C/p sa stranica Porezne: Odredbom članka 5. Zakona o PPN-u propisano je kako se prometom nekretnina, u smislu Zakona o PPN-u ne smatra stjecanje nekretnina na koje se plaća porez na dodanu vrijednost (u nastavku: PDV).
pepa is offline  
Old 23.02.2018., 13:22   #3847
Quote:
pepa kaže: Pogledaj post
Tako je, porez na promet nekretnina ne plaća se na novogradnju (u cijeloj državi, ne samo u Zg-u).



C/p sa stranica Porezne: Odredbom članka 5. Zakona o PPN-u propisano je kako se prometom nekretnina, u smislu Zakona o PPN-u ne smatra stjecanje nekretnina na koje se plaća porez na dodanu vrijednost (u nastavku: PDV).
Ok! Super.
Zli Mali Medo is offline  
Old 26.02.2018., 09:56   #3848
Quote:
bigip kaže: Pogledaj post
Kad se doda porez za kupnju starogradnje ovo ispada 2000E m2.
Ljudi su citali clanak u novinama da rastu cijene pa stavljaju nebulozne cijene svojih stanova a druga je stvar sto se nikada nece prodati po tim cijenama.
Realnost je da preko puta ove zgrade Pionir zavrsava svoju zgradu sa preko 130 stanova.
Mjesec dana pred useljenje uspjeli su prodati tek 30ak % stanova po cijeni od 1690E/m2 odnosno 1600E/m2 za gotovinu.
Također sam primjetio kako prodaja stanova u toj zgradi ne ide posebno dobro. U čemu je stvar? Planiram se ovih dana prošetati oko gradilišta da snimim mikrolokaciju, ne znam previše o Prečkom.
Ovako na prvu, 1600€/m2 za novu zgradu osrednje kvalitete na zapadu grada izgleda kao puno bolji deal od društvenih stanova iz 70-ih na Knežiji koji se s porezom na promet nekretnina i eventualno agencijskom provizijom približavaju 2000 €/m2. Pretpostavljam da se odgovor krije u prometnoj povezanosti i manjku sadržaja na toj konkretnoj lokaciji. A na karti vidim i nekakvu crkvu u blizini.
websenseavoid is offline  
Old 26.02.2018., 11:33   #3849
Quote:
websenseavoid kaže: Pogledaj post
Također sam primjetio kako prodaja stanova u toj zgradi ne ide posebno dobro. U čemu je stvar? Planiram se ovih dana prošetati oko gradilišta da snimim mikrolokaciju, ne znam previše o Prečkom.
Ovako na prvu, 1600€/m2 za novu zgradu osrednje kvalitete na zapadu grada izgleda kao puno bolji deal od društvenih stanova iz 70-ih na Knežiji koji se s porezom na promet nekretnina i eventualno agencijskom provizijom približavaju 2000 €/m2. Pretpostavljam da se odgovor krije u prometnoj povezanosti i manjku sadržaja na toj konkretnoj lokaciji. A na karti vidim i nekakvu crkvu u blizini.
Tesko je reci zasto im ne ide prodaja u Preckom a ide u Spanskom. Mozda su se precijenili kada su formirali cijene i velicine stanova.
Cinjenica je da u Preckom ima dosta vecih stanova za razliku od drugih pionirovih lokacija a stavili su i vise cijene od ostalih svojih lokacija.
S obzirom da su vec jednom spustali cijenu kvadrata vjerovatno ce i opet s obzirom na prodaju. Iz istog razloga su i odgodili gradnju druge zgrade u Preckom.
Kilometar istocnije u Vrbanima 3 ni Zagrebgradnji ne ide bas prodaja stanova u neboderu koji grade a u prodaji su vec godinu dana (2000-2200 e/m2).
Celing uskoro pocinje gradnju 3 osmerokatnice u Vrbanima 2 (http://www.celing.hr/) .
Kaic i VMD vec grade u Vrbanima 2. Svi za 2000+.
Zanimljivo ce biti pratiti kretanje cijena i prodaju svih tih stanova na Vrbanima.
bigip is offline  
Old 26.02.2018., 12:18   #3850
celing ne gradi na vrbanima 2, već u prečkom....zadnja zgrada na vrbanima 2 je vmd-ova u domašinečkoj i ona zgrada branitelja.....sve zapadno dalje od toga je prečko....granica je livada kojom će ići buduća produžena vrapčanska....ali naravno da lažna reklama bolje prolazi tj. lakše će prodati ako napišu vrbani 2 nego prečko...

ovo je ta livada-granica, sve zapadno (lijevo na slici) je prečko, sve istočno (desno na slici) su vrbani 2...i tuda bi trebala cesta proći...



kaić ne znam gdje gradi, ali jedino aktulano gradilište na vrbanima 2 je vmd meni pred nosom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 26.02.2018., 13:31   #3851
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
celing ne gradi na vrbanima 2, već u prečkom....
U pravu si.
Celing stvarno gradi u Preckom a ne na Vrbanima 2 kako oglasavaju na svom sajtu.
Jadno mi je kad vidim na njuskalu kako prodavaci lazno navedu susjedni (skuplji) kvartu ali kada to radi investitor koji ce graditi kompleks sa preko 100 stanova onda je to .
Nis, kad mogu oni onda cu i ja dici cijenu svom stanu u Spanskom i oglasiti da se nalazi na Vrbanima 4. Ak se stvori dovoljna kriticna masa mozda stvarno Spansko i postanu Vrbani 4.
bigip is offline  
Old 27.02.2018., 14:33   #3852
Pozdrav,

pitanje, ako pise tipa "Za stan se plaća otkup u ukupnom preostalom iznosu od cca 10.000,00 kuna."... sta to znaci? Ne shvacam bas to... znaci netko otplacuje kredit i ostalo je jos 10000kn koji jos nije otplatio?

Cudna mi je cifra... pa jel nije bolje da je tih 10.000kn platio pa je bolje za prodaju, da nema nikakvih tereta ili slicno?!
Cydia is offline  
Old 27.02.2018., 16:26   #3853
Znači da se radi o tzv. društvenom stanu. Ti stanovi su se dobivali do '90-te, a nakon osamostaljenja Hr njihovi korisnici (stanari) su dobili pravo da ih (ot)kupe po bagatelnim cijenama. Oni koji nisu imali novac za platiti gotovinom, dobili su mogućnost višegodišnje mjesečne otpate.

Prilikom kupnje takvog stana imaš mogućnost preuzeti preostali dug, na način da mjesečno otplaćuješ neku siću (obično dvjestotinjak kuna za stan prosječne kvadrature).
saurus is offline  
Old 27.02.2018., 17:45   #3854
Quote:
bigip kaže: Pogledaj post
Tesko je reci zasto im ne ide prodaja u Preckom a ide u Spanskom. Mozda su se precijenili kada su formirali cijene i velicine stanova.
Cinjenica je da u Preckom ima dosta vecih stanova za razliku od drugih pionirovih lokacija a stavili su i vise cijene od ostalih svojih lokacija.
S obzirom da su vec jednom spustali cijenu kvadrata vjerovatno ce i opet s obzirom na prodaju. Iz istog razloga su i odgodili gradnju druge zgrade u Preckom.
Za Prečko su stavili višu cijenu nego za Špansko, računajući da je bliže vrlo popularnom Jarunu i savskom nasipu i da će ljudi cijeniti blizinu tih sportskih sadržaja. Ali su napravili takve grdosije od zgrada koje nisu po volji onima koji vole prirodu i sportove u prirodi. I još se na istoj lokaciji spremaju raditi nove, isto takve...

Sa druge strane, onima koji ne mare za prirodu i preferiraju rekreaciju po shopping centrima Pionirova lokacija na krajnjem zapadu Španskog kod CC West je pun pogodak.

Quote:
Kilometar istocnije u Vrbanima 3 ni Zagrebgradnji ne ide bas prodaja stanova u neboderu koji grade a u prodaji su vec godinu dana (2000-2200 e/m2).
Celing uskoro pocinje gradnju 3 osmerokatnice u Vrbanima 2 (http://www.celing.hr/) .
Kaic i VMD vec grade u Vrbanima 2. Svi za 2000+.
Zanimljivo ce biti pratiti kretanje cijena i prodaju svih tih stanova na Vrbanima.
Taj dio Vrbana 2, uz Prečko i Zagrebačku aveniju, nije ništa bolji od pozicije Pionirovih zgrada uz savski nasip. Pogotovo kada se bude izgradio četverotračni produžetak Vrapčanske odnosno ul. Oranice na jug, jer će nastati prilična prometna buka.

Uvijek bih radije stanovala dvije stanice zapadnije ili južnije i uživala u miru savskog nasipa. Naravno, kada bi se uz Savu počelo graditi nešto normalnije, umjesto ovih Pionirovih mamutica. Nije mi jasno, zar Pionir ne zna ništa drugo nego raditi te ogromne monolitne i zbijene osmerokatnice!?

Još manje mi je jasno kako je netko mogao dopustiti takvu izgradnju u prirodno najljepšem dijelu Zagreba, a to je neposredna blizina Save. Strah me i pomisliti na što će u budućnosti nalikovati naselja koja će se graditi uzvodno, još dalje na zapad, prema Jankomirskom i Podsusedskom mostu... U svojoj mašti uvijek sam tamo vidjela niske dvokatnice prepune parkova i zelenila i život koji se odvija na Savi i premošćuje je prema jugu...


EDIT: Hmmm, posljednjih nekoliko postova bi trebalo premjestiti na Novogradnju.
saurus is offline  
Old 27.02.2018., 18:16   #3855
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Za Prečko su stavili višu cijenu nego za Špansko, računajući da je bliže vrlo popularnom Jarunu i savskom nasipu i da će ljudi cijeniti blizinu tih sportskih sadržaja. Ali su napravili takve grdosije od zgrada koje nisu po volji onima koji vole prirodu i sportove u prirodi. I još se na istoj lokaciji spremaju raditi nove, isto takve...

Sa druge strane, onima koji ne mare za prirodu i preferiraju rekreaciju po shopping centrima Pionirova lokacija na krajnjem zapadu Španskog kod CC West je pun pogodak.



Taj dio Vrbana 2, uz Prečko i Zagrebačku aveniju, nije ništa bolji od pozicije Pionirovih zgrada uz savski nasip. Pogotovo kada se bude izgradio četverotračni produžetak Vrapčanske odnosno ul. Oranice na jug, jer će nastati prilična prometna buka.

Uvijek bih radije stanovala dvije stanice zapadnije ili južnije i uživala u miru savskog nasipa. Naravno, kada bi se uz Savu počelo graditi nešto normalnije, umjesto ovih Pionirovih mamutica. Nije mi jasno, zar Pionir ne zna ništa drugo nego raditi te ogromne monolitne i zbijene osmerokatnice!?

Još manje mi je jasno kako je netko mogao dopustiti takvu izgradnju u prirodno najljepšem dijelu Zagreba, a to je neposredna blizina Save. Strah me i pomisliti na što će u budućnosti nalikovati naselja koja će se graditi uzvodno, još dalje na zapad, prema Jankomirskom i Podsusedskom mostu... U svojoj mašti uvijek sam tamo vidjela niske dvokatnice prepune parkova i zelenila i život koji se odvija na Savi i premošćuje je prema jugu...


EDIT: Hmmm, posljednjih nekoliko postova bi trebalo premjestiti na Novogradnju.
Hmm ulica Oranice je stravicno uska, u kojem smjeru ce ici prosirenje, na obje strane ili? Sto se onda dogadja s postojecim objektima/kucama uz samu ulicu?
Arienrhod is offline  
Old 27.02.2018., 18:26   #3856
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Hmm ulica Oranice je stravicno uska, u kojem smjeru ce ici prosirenje, na obje strane ili? Sto se onda dogadja s postojecim objektima/kucama uz samu ulicu?
Na istočnoj strani je više neizgrađenih parcela, valjda tamo misle proširivati. A zna se što se događa sa kućama: grad će otkupiti zemljište po višestruko većim cijenama od njihove sadašnje tržišne vrijednosti.
saurus is offline  
Old 01.03.2018., 13:25   #3857
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

pitanje, ako pise tipa "Za stan se plaća otkup u ukupnom preostalom iznosu od cca 10.000,00 kuna."... sta to znaci? Ne shvacam bas to... znaci netko otplacuje kredit i ostalo je jos 10000kn koji jos nije otplatio?

Cudna mi je cifra... pa jel nije bolje da je tih 10.000kn platio pa je bolje za prodaju, da nema nikakvih tereta ili slicno?!
Pa bolje je, ali evo bas je sestra prodala stan koji je imala s tim (i ona ga je prije 10 godina kupila takvog, ali je nastavila placati, cemu dati odjednom kad moze na rate) i sad je to zatvorila bilo je nekih 4000 kn, i dobila brisovno ocitovanje od fonda za naknadu oduzete imovine, predala na gruntovnicu i sad ce taj teret skinuti.

BTW ajde kad vec pisem, ovo je bio stan za prodati:

http://www.index.hr/oglasi/siri-cent...ade/oid/933840

Komentari?
lukarak is offline  
Old 01.03.2018., 14:48   #3858
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-19017479

Ruina. Al lokacija i terasica.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Old 01.03.2018., 15:50   #3859
Terasica super iako ne treba previdjeti ogradicu po sredini a najviše mrzim tako sa nepoznatima djeliti terase/balkone koji nisu odjeljeni zapravo

To se prodaje već sto godina
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 01.03.2018., 16:16   #3860
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
super je!
čak nisu ni cijenu napucali toliko, s obzirom na potencijal.
banger is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.