Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 15:46   #5701
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Podcjenjuješ biračko tijelo što nije u redu. Ne postoji vođa, ne postoji sljedba. Čovječe ko da je o nekoj sekti riječ , a ne o najobičnijoj stranci i glasačima građana RH koji su joj dali glas.
Trebali bi dat tom biračkom tijelu medalju možda

Nije najobičnija jer to što sekta traži i zamišlja nema kod drugih stranaka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 24.02.2018., 21:32   #5702
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Pernar je jedan od onih likova koji znaju biti prilično zanimljivi, bez kojih bi politička scena bila dosadnija, ali koga ipak ako ćemo pošteno ne možemo i ne trebamo zamišljati kao osobu kojoj bi trebalo poveriti bilo šta odgovorno.
kad je bal,neka bude bal....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.02.2018., 21:43   #5703
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, ti ovdje prikriveno tvrdis da banke namjerno daju kredit onima koji ga ne mogu vratiti, nadajući se da će se dokopati dužnikove nekretnine???

Toliko neznanja na tako malo mjesta odavno ne vidjeh.

Kao prvo, dužnik podnosi dokumentaciju o svojim prihodima i kreditnom opterećenju. Nerijetko dužnik tu dokumentaciju falsificira samo da bi dobio kredit. Kao drugo, banci je najbolje dobiti cijeli iznos kredita. Banka nije ni najmanje sretna ako stvar s kreditom dođe do problema i do deložacije. Banka voli novac, nekretnina joj je samo dodatna velika komplikacija.

Kao treće, deložacija je zadnji, zadnji, zadnji čin pokušaja naplate kredita. Prije toga idu pokušaji reprogramiranja. Bila bi jako zanimljiva statistika broja dužnika koji su jednostavno ignorirali opomene i upozorenja, vjerujući da do deložacije jednostavno neće nikada doći.
znanje nije ono sto se uci u skoli....
jedan oblik kredita se kod nas dobivao sa puno manje zajebancije nego sto je to u italiji ili njemackoj....
naivci zagrizli i sada su nasapunani....
sami su si krivi,zar ne....
pa imamo primjere gdje neke vlade u nekim zemljama ne dozvoljavaju bankarima,ne bankama,da rade sta hoce...
jedan od dobrih primjera kod nas je svicarac....
rekli bi,tko vam je kriv sto ste potpisali.....

i pretvorba je kod nas legalna....

to sto nije moralno,nije problem kapitala....naprotiv,dragi vi....
banke i burze vode specijalni rat protiv gradjana,a broj blokiranih i ovrsenih
dovoljno govori o tome da je nesto od samog pocetka poslo po krivu....
meni samo zao jadnika....a banke kod nas provode prirodnu selekciju,zar ne znalac....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.02.2018., 21:53   #5704
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O kakvom riziku poslovanja pričaš???

Ti i ja se dogovorimo da mi posudis deset kila kuna, i ja potpišem da ću ti, ako ne vratim novac do dogovorenog roka, dati svoj automobil. Rok istekao, ja ti nisam platio - hoćeš li reći jebiga, to mi je poslovni rizik ili ćeš mi pokazati papir s mojim potpisom i odvesti se doma u mome autu?
karikatura od poredbe....
nesto mastovitije....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.02.2018., 21:56   #5705
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Gušteri, prijatelju, gušteri...
gore od gustera....bankari....
ne umanjuj im odvratnost....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.02.2018., 00:18   #5706
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
,a broj blokiranih i ovrsenih
dovoljno govori o tome da je nesto od samog pocetka poslo po krivu....
naravno svaka budaletina uzela kredu jer želi bit veći beg od susjeda.Neka se vidi tko šta može kupit.(samo su zaboravili da to treba i vratit)

"Dodaju li se tome i dugovi prema osiguravajućim društvima (1,3 milijarde kuna), leasing i faktoring društvima (912,7 milijuna kuna) te tvrtkama za kartično poslovanje (817,6 milijuna kuna),...a prema telekomunikacijskim tvrtkama 1,11 milijardi kuna...."

eto vidi se da nešto ne štima ali ne to što bi ti mislio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.02.2018., 08:41   #5707
zanimljivo kak Pernar nis sad ne komentira ankete Crobarometra kad njega nema nigdi.
Sinčić kotira dobro kod svih opcija kao političar.. a Pernara tu nema 😎
bit će da ga veći dio populacije ipak doživljava negativno i da njegova samodopadna propaganda je ipak samo fejk...
i opet su se urotili svi belosvetski mediji protiv njega...

rekosmo već par puta da je on preveliki uteg za ŽZ...

sad kad procita ce lupit neku propagandu na fejsu 😉
Frunky is offline  
Old 25.02.2018., 08:45   #5708
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao prvo, dužnik podnosi dokumentaciju o svojim prihodima i kreditnom opterećenju. Nerijetko dužnik tu dokumentaciju falsificira samo da bi dobio kredit.
Živimo u državi gdje je moja rođakinja bila najpopularniji radnik u jednoj ogromnoj državnoj firmi jer je, kako se izrazila, mnogima pomogla da dobe kredit. Naime, radila je na obračunu plaća i izdavala potvrde o visini plaća i postojećim zaduženjima...

Naravno, sebe je vidjela kao heroinu koja pomaže napaćenom narodu
Mirko_M is offline  
Old 25.02.2018., 08:56   #5709
To je navika koja korijene vuče iz doba inflacije u Jugoslaviji, kada je kredit fakat bio sreća za koju se treba izboriti - već nakon prve godine otplate, rate su bile za kikiriki.

Čak je i jedan sindikalni vođa - mislim da je Sever, ali nisam siguran - objasnio kako je za dužničke probleme kriva država: ljudi su se, vjerujući u oporavak ekonomije, zadužili preko mjere, a onda je došla kriza i sad oni ne mogu vratiti dug.
Lord Byron is offline  
Old 25.02.2018., 09:23   #5710
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post
zanimljivo kak Pernar nis sad ne komentira ankete Crobarometra kad njega nema nigdi.
vidiš da nema ni sljedbenika da stavljaju linkove

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Čak je i jedan sindikalni vođa - mislim da je Sever, ali nisam siguran - objasnio kako je za dužničke probleme kriva država: ljudi su se, vjerujući u oporavak ekonomije, zadužili preko mjere, a onda je došla kriza i sad oni ne mogu vratiti dug.
Baš je država kriva za 1.1 milijardi duga teleoperaterima koji su zahebali narod prodavajući non stop najmodernije mobitele i skupe tarife.

A i država je kriva jer je dug kartičarskim kućama 870 miliona kuna jer tko je vidio plaćat bankovnom karticom.Nisi baja ako u trgovini ne izvališ Diners ili American.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.02.2018., 09:51   #5711
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
naravno svaka budaletina uzela kredu jer želi bit veći beg od susjeda.Neka se vidi tko šta može kupit.(samo su zaboravili da to treba i vratit)

"Dodaju li se tome i dugovi prema osiguravajućim društvima (1,3 milijarde kuna), leasing i faktoring društvima (912,7 milijuna kuna) te tvrtkama za kartično poslovanje (817,6 milijuna kuna),...a prema telekomunikacijskim tvrtkama 1,11 milijardi kuna...."

eto vidi se da nešto ne štima ali ne to što bi ti mislio.
postoje i osiguranja od rizika....
pogledaj samo reklame,sivkicu....
banke,telefoncici,kartice....
zajebao ih hrvatski narod,pa im propali poslovi....
kriza je ujebala i neke druge drzave,ali kod nas je to ipak malko
drugaicije...

da ne mislis da nesto krivo mislim....
prirodna selekcija....evolucija....
danas si imao posao,garazu,auto,kucu.....sutra si beskucnik.....
a nisi otplatio dvije rate novog samsunga....
sam si si kriv....
nije losa ni stara nokija,aliiiii.....kasno....
deri po stoki koja je zeljela na karticu kupiti knjige i tenisice za djecu....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.02.2018., 09:55   #5712
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To je navika koja korijene vuče iz doba inflacije u Jugoslaviji, kada je kredit fakat bio sreća za koju se treba izboriti - već nakon prve godine otplate, rate su bile za kikiriki.

Čak je i jedan sindikalni vođa - mislim da je Sever, ali nisam siguran - objasnio kako je za dužničke probleme kriva država: ljudi su se, vjerujući u oporavak ekonomije, zadužili preko mjere, a onda je došla kriza i sad oni ne mogu vratiti dug.
magicna rijec.....a onda je dosla kriza......
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 25.02.2018., 10:28   #5713
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nije losa ni stara nokija,aliiiii.....kasno....
deri po stoki koja je zeljela na karticu kupiti knjige i tenisice za djecu....
Naravno da nije loš ni stari ali ispravan mob.
Nisu čitali da se i članarina mora plaćat.Koliko je onih koji plaćaju članarine na par kartica pa prebacuju iz šupljeg u prazno (s kartice na karticu) a svo ih debelo oderu na kamate.Stisneš mjesec dva i prerežeš škarama kartice.(od kad sam ja to napravio).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.02.2018., 13:14   #5714
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Baš je država kriva za 1.1 milijardi duga teleoperaterima koji su zahebali narod prodavajući non stop najmodernije mobitele i skupe tarife.

A i država je kriva jer je dug kartičarskim kućama 870 miliona kuna jer tko je vidio plaćat bankovnom karticom.Nisi baja ako u trgovini ne izvališ Diners ili American.
ma ne bi to ljudi radili....
evo ja baš upravo uzeo ženi Samsung Galaxy Note 8, s super tarifom gdi dobi svega neograničeno....na 36 rata
nije puno.. kakvih 400 kn mjesečno.. supeeeeer mi je ponudaa bila...
sve neograničeno... i maxtv s 3 dodatna paketa od kojih jedan besplatan... budemo ga gledali posle 11 kad se složimo pred TV .. stignem si pogledat Golf program do 11.10 pa nebudem umoran ujutro kad se dignem u pol šest


bilo mi je je žal.. jer je ionak nezaposlena pa nek bar s poštenog telefona mene može nazvat i starce tih 10 minuta dnevno i surfat po fejsu dok je doma.. pa nisam htel uzet recimo Xiaomia nekog za 1.000 kn....



Hint: nadam se da će shvatiti poantu ovog spama:-)
Frunky is offline  
Old 25.02.2018., 13:33   #5715
a i taj Zuckerberg je mason i dogovoru sa Acom i Hanžijem..

treba mijenjat i taj Zakon pa da se Facebook oglasi ne trebaju plaćat... sad će Pero i to riješit... reći će on njemu....


--------
Ivan Pernar (facebook)
1 h ·
Facebook kaže da nas želi približiti prijateljima i da zato naslovnica izbacuje manje sadržaja kojeg stvaraju stranice.

Međutim, to ne mora biti istina, mene npr. ne zanima privatan život mojih prijatelja, što su jeli, što su obukli, gdje su izašli, s kim su se slikali - jer od tih informacija nemam koristi.

Međutim, dio ljudi ima mentalitet “trač baba”, zanimaju ih tuđi privatni životi i spremni su odvojiti svoje vrijeme za njih.

Facebook bi trebao staviti opciju kod profila da označiš želiš li pratiti stranice (teme) koje te zanimaju ili tuđe privatne živote, odnosno - čemu želiš dati prioritet.


--------
Ivan Pernar dodaje 2 nove fotografije.
2 h ·
Sve više ljudi mi kaže da im stranica ne izlazi na naslovnici. Kažu da se to događa iako su kod ikone “Pratim” stavili označili “Prikaži prvo”.
Frunky is offline  
Old 25.02.2018., 16:44   #5716
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Gušteri, prijatelju, gušteri...
Ljudi gušteri i velike hobotnice su nam najveći problem i nemojte glasati za žz jer stvarno mračne sile ovdje vrebaju.
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post
Facebook kaže da nas želi približiti prijateljima i da zato naslovnica izbacuje manje sadržaja kojeg stvaraju stranice.
Frunky moj najdraži jesi li ti znao da ako spomeneš neku vrst tehnologije bilo kojem današnjem funkcioneru da će on zamucat?

off evo jedna za opuštanje
https://www.youtube.com/watch?v=h5rwNtlaeGY
Orion1984 is offline  
Old 25.02.2018., 16:50   #5717
Meni velika hobotnica nikad nije bila problem .

Za živi zid ne treba glasati zato što, da i ja potegnem Titanic-prispodobu tako dragu pristašama, dok Titanic tone oni radosno pilaju komade brodske otplate i buše rupe u camcima za spašavanje.
Lord Byron is offline  
Old 25.02.2018., 16:57   #5718
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Za živi zid ne treba glasati zato što, da i ja potegnem Titanic-prispodobu tako dragu pristašama, dok Titanic tone oni radosno pilaju komade brodske otplate i buše rupe u camcima za spašavanje.
žz je protiv imaginarnih iluzija. žz je za zdrav razum.
off volim i ja hobotnicu
Orion1984 is offline  
Old 25.02.2018., 16:59   #5719
Je.

I za mir u svijetu.

I za spas kitova samoubojica.

I za diplome svima, a ne samo studentima.
Lord Byron is offline  
Old 25.02.2018., 17:01   #5720
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Je.

I za mir u svijetu.

I za spas kitova samoubojica.

I za diplome svima, a ne samo studentima.
Za sve što je pravedno kontra nepravednog. mislim to je Isusov nauk

Da ne pijem tolko gemišta i sam bih se uključio u politiku i rekao im svima koliko su u k***u.
Orion1984 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.