Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 20:54   #1
Totalna miniminizacija životnih troškova

Nalazim se u situaciji u kojoj ne mogu ništa uštediti budući da sve ode na stanarinu, režije i hranu. Znači ne mogu se pomaknuti s mjesta. A novac za stanarinu odlazi u prazno umjesto da ide u potencijalno otplaćivanje kredita za stan.

Tako da razmišljam o potpunoj minimizaciji troškova:
  • Hranu sam već snizio na 360kn mjesečno.
  • E sad, ako spavam u autu u javnoj garaži u noćnoj smjeni, to bi bilo 75kn mjesečno.(provjerio sam sve cijene javnih garaža)
  • Dan bi proveo u knjižnici koja ima WiFi (radim preko interneta), znači da se ne bi smrzavao preko dana. Godišnja članarina oko 100kn.
  • A 4 puta mjesečno bi unajmio sobu u motelu za tuširanje i ostalo, što bi bilo oko 200kn.

Znači ukupno životno održavanje bi bilo oko 650kn mjesečno, što bi bila ogromna razlika nasuprot sadašnjoj cifri održavanja od 2600kn.

Što mislite, da li imate neke dodatne savjete ili još bolje ideje?

Jedino me brine da tehnički ne bi imao prebivalište, pa nisam siguran kako bi to bilo rješeno...jer mi trebaju kartice od banke da primam inozemne uplate od rada preko interneta.
Fulcrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:21   #2
Nadam se da je ovo šala, jer ne bih bila u toj koži ni jedan jedini dan, pa makar kraj radnoga vijeka dočekala u domu za siromahe. Osim toga, budeš li se prehranjivao sa 360 kn mjesečno nećeš dugo ni živjeti.

Što te spopalo, čovječe!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:16   #3
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
budeš li se prehranjivao sa 360 kn mjesečno nećeš dugo ni živjeti.
Može uz multivitaminske preparate što sam uračunao u mjesečnu cijenu.

Inače, kakvog ima smisla raditi za nikakvu budućnost. Nema drugog izbora.
Fulcrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:49   #4
Quote:
Fulcrim kaže: Pogledaj post
Što mislite, da li imate neke dodatne savjete ili još bolje ideje?
Ideja kao ideja... vjerojatno se šališ ili si jako blentav.

E sad, ako uzmemo u obzir da stvarno jesi blentav da se upustiš u tako nešto, imaš tu potencijalno dobru foru za zaradu novaca. Snimaj to (sve na engleskom naravno) i nekakav kanal (youtube) otvori. Ako ne umreš od dobre higijene i prehrane, postat ćeš pravi hit, svijet se loži na takve stvari i vjerojatno bi zaradio na tome. Doduše, trebao bi još malo smanjiti te svoje prevelike troškove na ispod 200-300 kuna, onda bi to bio pravi pogodak!
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:03   #5
Ne razumijem..spavo bi u garazi?i to ti zoves zivot..onda sam rade na nuli ali u toplom krevetu..jer ak to po tebi znaci los zivot,spavanje u autu,hranjenje multivitaminima i cijeli dan skedenje u knjiznici je smrt

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 02:07   #6
Quote:
Fulcrim kaže: Pogledaj post
Nalazim se u situaciji u kojoj ne mogu ništa uštediti budući da sve ode na stanarinu, režije i hranu. Znači ne mogu se pomaknuti s mjesta. A novac za stanarinu odlazi u prazno umjesto da ide u potencijalno otplaćivanje kredita za stan.

Tako da razmišljam o potpunoj minimizaciji troškova:
  • Hranu sam već snizio na 360kn mjesečno.
  • E sad, ako spavam u autu u javnoj garaži u noćnoj smjeni, to bi bilo 75kn mjesečno.(provjerio sam sve cijene javnih garaža)
  • Dan bi proveo u knjižnici koja ima WiFi (radim preko interneta), znači da se ne bi smrzavao preko dana. Godišnja članarina oko 100kn.
  • A 4 puta mjesečno bi unajmio sobu u motelu za tuširanje i ostalo, što bi bilo oko 200kn.

Znači ukupno životno održavanje bi bilo oko 650kn mjesečno, što bi bila ogromna razlika nasuprot sadašnjoj cifri održavanja od 2600kn.

Što mislite, da li imate neke dodatne savjete ili još bolje ideje?

Jedino me brine da tehnički ne bi imao prebivalište, pa nisam siguran kako bi to bilo rješeno...jer mi trebaju kartice od banke da primam inozemne uplate od rada preko interneta.
ma ne slušaj upise ostalih, jer se ipak radi o ljudima koji nisu ništa proživjeli, nigdje bili i eto ne znaju nikej o svijetu

nisi u računicu stavio vozilo i gorivo, troškove vozila,itd.

trebao bi imati neki kombij, kojeg preurediš da možeš spavati i kuhati u njemu,ali ta cifra je početno nešto viša,posebno ako nisi sam spretan s rukama (možeš i monovolumen složiti samo za spavanje, imaš na netu hrpu how to, i gro ekipe tako radi )
u garaži ti se isplati spavati sad po zimi, a kad će biti toplije možeš ionako i vani
za banku se ne moraš brinuti, ona ti neće nigdje provjeravati di si, ja već 4 g. nisam u hr, pa i dalje koristim karticu kreditnu iz hr, a onda jednom mjesečno to mi neko iz obitelji ode uplatiti s lovom koju dobije

ako si u zg, prije je NSB imao opciju biti preko tjedna otvoren po noći

doduše, imaš i jednostavniji način,ako ti je radno vrijeme klizno, pogledaš malo po workawayu lokacije, pa odeš negdje raditi u neki hostel, često tamo za 4-5 sati rada dnevno, 5 dana tjedno imaš krevet ( zna se i sam u sobi biti ), a bude negdje i obrok koji
u većini tih mjesta,ako radiš noćne, posla ima slabo pa možeš gro posla možda odraditi online
ima hrpa ljudi koji putuju tako svijetom, i rade, pa ako to možeš odeš u jeftiniju zemlju, živiš besplatno, i skupljaš love ( valjda će ti i prihodi povećati s vremenom )

ne znam koji je to motel da ima sobu za 50 kn, ali ti je bolje uplatiti u nekoj teretani članarinu, pa si imaš tuširanje češće od 4 puta tjedno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 02:31   #7
u Zg su trenutno ulazi na bazene 10 kn za cijeli dan. mislim da je to najjeftinije moguće tuširanje. isplivaš se usput, di ćeś zdravije, opereš, isfeniraš. evo već sam ti uštedio 160 kn.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:46   #8
Odi na brod. Imas krevet,tus,3 obroka dnevno i jos te plate.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:14   #9
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma ne slušaj upise ostalih, jer se ipak radi o ljudima koji nisu ništa proživjeli, nigdje bili i eto ne znaju nikej o svijetu
Progovorio je veliki stručnjak i znalac, naravno da treba slušati samo tebe, ti si se toliko puta dokazao kao iskusan i pouzdan izvor svjetskog znanja! Samo si ti živio, samo ti znaš što je život i kako se ispravno živi... Ostatak svijeta kojem nije životni cilj životariti i biti na rubu preživljavanja nema pojma.

Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Odi na brod. Imas krevet,tus,3 obroka dnevno i jos te plate.
Ma nemaš pojma, takvo rješenje za zaraditi novce nije dovoljno kuul!
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:51   #10
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

doduše, imaš i jednostavniji način,ako ti je radno vrijeme klizno, pogledaš malo po workawayu lokacije, pa odeš negdje raditi u neki hostel, često tamo za 4-5 sati rada dnevno, 5 dana tjedno imaš krevet ( zna se i sam u sobi biti ), a bude negdje i obrok koji
u većini tih mjesta,ako radiš noćne, posla ima slabo pa možeš gro posla možda odraditi online
ima hrpa ljudi koji putuju tako svijetom, i rade, pa ako to možeš odeš u jeftiniju zemlju, živiš besplatno, i skupljaš love ( valjda će ti i prihodi povećati s vremenom )

ne znam koji je to motel da ima sobu za 50 kn, ali ti je bolje uplatiti u nekoj teretani članarinu, pa si imaš tuširanje češće od 4 puta tjedno
Izvrstan savjet, nemam nikakvog iskustva s motelima/hostelima pa to trebam dodatno istražiti.

Troškovi goriva i održavanja auta su skoro zanemarivi, jer bi se rijetko koristio, osim za izlazak is noćne smjene garaže.
Fulcrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:55   #11
Želite li da ova tema i dalje egzistira, molim bez uzajamnih podbadanja. Hvala!


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:16   #12
Quote:
Fulcrim kaže: Pogledaj post
[*]A 4 puta mjesečno bi unajmio sobu u motelu za tuširanje i ostalo, što bi bilo oko 200kn. ...
u Zg su ulazi na bazene 10 kn za cijeli dan. mislim da je to najjeftinije moguće tuširanje.

to je dobra cijena čak i ne samo za beskućnike, pogotovo kad je vani ovako hladno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:24   #13
Znači može se to još debelo sniziti ispod 600kn mjesečno.

Ušteda od najmanje 5000 eura godišnje bi konačno bila moguća, što bi poslije bilo dovoljno za manji stambeni kredit..
Fulcrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:28   #14
Quote:
Fulcrim kaže: Pogledaj post
Znači može se to još debelo sniziti ispod 600kn mjesečno.

Ušteda od najmanje 5000 eura godišnje bi konačno bila moguća, što bi poslije bilo dovoljno za manji stambeni kredit..
Koliko dugo planiraš trajanje te svoje uštede? 5-10 godina? Vjerojatno ćeš morati ukalkulirati i eventualne dodatne zdravstvene troškove, nemoj to zaboraviti. Nego, kako ti se čini ideja da otvoriš youtube kanal i snimaš sve?

Ako smijem pitati, za što ti točno treba stan kao krajnji cilj?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:54   #15
Možda bi se još i moglo trošiti 360 kn kupovanjem voća i povrća na nekakvoj akciji, ali sumnjam, a još ne bi imao gdje kuhati. Ovo spavanje u autu mi je gore. Mogu misliti koliko bi me leđa boljela nakon samo 2 dana. Na kraju nećeš ništa uštedjeti, jer ćeš to skupo plati zdravljem. I ja se slažem sa opcijom odlaska na brod kao što je netko spomenuo, ili negdje raditi vani.
Eydis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:01   #16
Quote:
Eydis kaže: Pogledaj post
I ja se slažem sa opcijom odlaska na brod kao što je netko spomenuo, ili negdje raditi vani.
To je jedna od rijetkih opcija koje realno imaju smisla.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:05   #17
Boravak u garaži uzrokuje plućna oboljenja. Najbolje je brod i nemaš registraciju i ine troškove kao što predlaže Offshore
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:27   #18
a i ne vrijedi ti se otuširati pa navući prljavu odjeću na sebe.

bilo je i nekih vijesti da policija tjera van..izletnike... s najdonje etaže garaže na kvatriću. ne daju ljudima spavati po javnim garažama.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:46   #19
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
bilo je i nekih vijesti da policija tjera van..izletnike... s najdonje etaže garaže na kvatriću. ne daju ljudima spavati po javnim garažama.
Što je i ispravno, garaže nisu za spavanje.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:13   #20
600-700kn ti dođe najam sobice u "lijevom" kvartu. Ako nađeš sobu s cimerom, mogao bi proći i jeftinije.
A 500kn/mj se isplati dati za spavanje u krevetu, u toplom.

Al ne znam kako se misliš hraniti sa 10-5kn dnevno? Kruh od jučer, mast i jogurt na 50% pred istekom roka?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.