Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 10:45   #41
Meni su takvi ljudi koji nariču za unučadi uvijek djelovali bolesno, s oproštenjem. Ako osoba sa 6, 7 banki vidi kao jedini cilj u svom životu da trčkara koju godinu za unučadi dok ista ne odrastu, a oni završe u domu i odu nebu pod oblake nemam riječi.

To je po meni bijedan i jadan život, vjerojatno pretjeran strah od usamljenosti, skretanje misli s bolesti i dolasku kraja života. Jako velika mogućnost da će se petljati u život i odgoj unuka što je nedopustivo jer su oni imali priliku sa svojom djecom, a unučad ipak ima svoje roditelje i svoj život.

Što se oni uopće imaju petljati u to, neka puste mlade da žive svoj život kako žele jer je to njihov život, oni su svoje završili, isto vrijedi i ove kvazi dužebrižnike koji broje koliko će npr. Hrvata biti za 100 godina, kad oni budu daleko raspadnuti u grobovima, kaj se to njih tiče uopće, meni to sve djeluje kao bježanje iz sadašnjosti, sa svojih problema i prebacivanje loptice na one koji ostaju, bez njih, a to je teško prihvatiti, da te neće biti, da nećeš biti bitan, da nećeš postojati . Egotriperi... Ljudi umjesto da žive to malo što im je ostalo oni se petljaju u tuđe živote i brinu za tuđe odluke koje ih se nimalo ne tiču, nikad to neću shvatiti.
kosjenka- is offline  
Old 05.09.2017., 10:51   #42
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ah patetike. Neš ti razloga za suživot.
nije samo to razlog.............meni su recimo moja druzenja s djetetom dragocjena i jako zanimljiva ..........sto je mala starija sve se ljepse druzimo, pricamo, zezamo, masu stvari skupa radimo.............kvalitetno provedeni sati zivota, bolje nego da sjedim s nekim na kavi i ogovaram ili slusam o tudjim problemima...........

patetika uhvati covjeka kad je star...........a nema mu onda nazad................sto si posijao to ces znjati........
Stegovnica is offline  
Old 05.09.2017., 10:53   #43
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Normalno je da ljudi žele unuke.
Yes, normalno je.
Isto kao što je normalno da autor ne želi djecu. Niti unuke.
Tako da možemo zaključiti da normalno ne postoji, osim ono što mi smatramo da je normalno.

Autore, nabavi roditeljima psa. Ustvari, dva psa. Provjereni recept koji pali.
Manje će te prcati u mozak.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 05.09.2017., 10:54   #44
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nije samo to razlog.............meni su recimo moja druzenja s djetetom dragocjena i jako zanimljiva ..........sto je mala starija sve se ljepse druzimo, pricamo, zezamo, masu stvari skupa radimo.............kvalitetno provedeni sati zivota, bolje nego da sjedim s nekim na kavi i ogovaram ili slusam o tudjim problemima...........

patetika uhvati covjeka kad je star...........a nema mu onda nazad................sto si posijao to ces znjati........
I što bi onda trebao?
Uparit se i imat djecu "na silu", živjet 40 godina kako uopće ne želi živjeti jer će sigurno sa 70-80 žalit što nema unuke?
I moš mislit kako ćeš kvalitetno provodit vrijeme s djecom kad budu u pubertetu. Samo će tebe čekat da se s tobom druže.
harpy is offline  
Old 05.09.2017., 11:00   #45
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Meni su takvi ljudi koji nariču za unučadi uvijek djelovali bolesno, s oproštenjem. Ako osoba sa 6, 7 banki vidi kao jedini cilj u svom životu da trčkara koju godinu za unučadi dok ista ne odrastu, a oni završe u domu i odu nebu pod oblake nemam riječi.
Ma nije to, već susjeda Marica i Zdenka i Sanja i Ivo imaju unuke. Pa pobogu, svi imaju unuke! Unuci se moraju imati zbog toga što je to tako.
Ne nužno da se trčkara za unucima, već zbog susjede Marice.

Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nije samo to razlog.............meni su recimo moja druzenja s djetetom dragocjena i jako zanimljiva ..........sto je mala starija sve se ljepse druzimo, pricamo, zezamo, masu stvari skupa radimo.............kvalitetno provedeni sati zivota, bolje nego da sjedim s nekim na kavi i ogovaram ili slusam o tudjim problemima...........

patetika uhvati covjeka kad je star...........a nema mu onda nazad................sto si posijao to ces znjati........
Stegovnica starost nije nužno povezana sa patetikom, već uvjerenjem da je starost: samoća, bolest, usamljenost, tuga, čemer i jad.
Žanješ svakog dana ono što siješ.
Mene hvata patetika od rane mladosti
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 05.09.2017., 11:09   #46
Quote:
calea kaže: Pogledaj post

Najbolje da podredi život roditeljima ne bi li im se odužio.
i da produži lozu

ovo mi zvuči ko natezanje onih grana od grožđa da bi ih se napravilo dužima
Loonie. is offline  
Old 05.09.2017., 11:15   #47
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
patetika uhvati covjeka kad je star...........a nema mu onda nazad
pa nema natrag ali ima naprijed, lijepo hrabro kroz patetiku u suočavanje sa sobom i svojim osjećajima, bolje u starosti nego na samrtnoj postelji

pa najbolje da izlaz iz svoje patetike tražimo u drugim ljudima

mislim, i sama sam patetična, da ne bi bilo zabune
ne treba meni ni starost za patetiku, ja sam rođena takva
Loonie. is offline  
Old 05.09.2017., 11:17   #48
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
I što bi onda trebao?
Uparit se i imat djecu "na silu", živjet 40 godina kako uopće ne želi živjeti jer će sigurno sa 70-80 žalit što nema unuke?
I moš mislit kako ćeš kvalitetno provodit vrijeme s djecom kad budu u pubertetu. Samo će tebe čekat da se s tobom druže.
ne treba, neka radi sto zeli , njegov zivot, ja sam samo odgovorila na post liku da mu je to najpametnije sto je odlucio u zivotu da se ne zeni i ne ima djecu......................i onda navela dvije strane toga..............prati otpocetka sto pisem ako ces komentirati i prodikovati

A kvalitetno mozes provoditi vrijeme s djetetom u bilo kojem zivotnom razdoblju ovisno o tome kako se postavis prema njemu i kakav odnos izgradite (ne treba to biti satima, i deset minuta je dovoljno ako je kvalitetno i vrijedno)
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Ma nije to, već susjeda Marica i Zdenka i Sanja i Ivo imaju unuke. Pa pobogu, svi imaju unuke! Unuci se moraju imati zbog toga što je to tako.
sigurno je to razlog, covjek ima prirodni nagon produzenja vrste............da nije tako odavno bi izumrli

Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Stegovnica starost nije nužno povezana sa patetikom, već uvjerenjem da je starost: samoća, bolest, usamljenost, tuga, čemer i jad.
Žanješ svakog dana ono što siješ.
Mene hvata patetika od rane mladosti
naravno, samo stariji ljudi postanu ko djeca, zeljni su paznje, ljubavi, brige za njima
Stegovnica is offline  
Old 05.09.2017., 11:20   #49
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Ma nije to, već susjeda Marica i Zdenka i Sanja i Ivo imaju unuke. Pa pobogu, svi imaju unuke! Unuci se moraju imati zbog toga što je to tako.
Ne nužno da se trčkara za unucima, već zbog susjede Marice.
Ima i toga, ali ima i bježanja od samog sebe, mislim bolje razmišljati o nečijoj reprodukciji s kojom ti sam odavno nemaš nikakve veze nego bolestima i smrti koja te čeka, činjenici da te jednog dana neće biti, a zemlja će se i dalje okretati oko svoje osi. To takve pere. Zato toliko fanatično nametaju svoje stavove jer se boje svoje nebitnosti, nepostojanja što nas sve jednom čeka samo neki od nas nemaju problema s tom činjenicom, a neki jbga imaju, zato te spike o produžavanju loze i slično.
kosjenka- is offline  
Old 05.09.2017., 11:27   #50
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ima i toga, ali ima i bježanja od samog sebe, mislim bolje razmišljati o nečijoj reprodukciji s kojom ti sam odavno nemaš nikakve veze nego bolestima i smrti koja te čeka, činjenici da te jednog dana neće biti, a zemlja će se i dalje okretati oko svoje osi. To takve pere.
To i ja mislim. Zato i je sve teže postavljati granice što su roditelji stariji, jer je sve manje jasno što bi im trebalo dati, a gdje počinje njihova neopravdana sebičnost. Kad ti mama koja još ima dosta potencijala pred sobom i objektivnih mogućnosti za lijep život tupi da joj premalo daješ je čisto druga priča nego kad ti to sa suzom u oku kaže drhtava starica kojoj je jedina perspektiva sve veća slabost i sve manje prijatelja zbog objektivnih okolnosti.
Loonie. is offline  
Old 05.09.2017., 11:45   #51
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
sad cu te pitati nesto sto nitko ovdje nije........a zasto tako zarko ne zelis zenu i djecu, dobro ne moras se zeniti, barem neku partnericu.....i naravno sto se imas previse zamarati roditeljima, nek oni misle i zele sto zele.......ti imas svoj zivot..........ali eto cisto me onako iz kurioziteta zanima sto je ubilo zelju za tim
Nisam u stanju davati ljubav nego samo primati.
A veza je obostrani proces.
drumforce is offline  
Old 05.09.2017., 11:47   #52
Zašto pitate autora zašto ne želi brak i djecu? Da bi mu mogli popovati kako ipak želi samo to još ne zna? I kako je vama lijepo? Koga briga? Neki ljudi uživaju u samoći više nego u svemu ostalome i to je isto normalno. Ima nas dovoljno da nagon za samoodržanjem nije u opasnosti. Ako je siguran u svoju odluku, bolje poznaje sam sebe nego neki koji se smrtno boje samoće. Nemogućnost bivanja sam sa sobom je veća nesreća.
Ay Carmela is offline  
Old 05.09.2017., 12:26   #53
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
a cuj sve ima svoje dobre i lose strane................bez zene i djece sad ima manje obveza............manje sukoba jer bude svadja, bude konflikata.........pa djeca su velika obveza da ih odgojis i izvedes na pravi put, pruzis im ono sto treba................odrzavanje braka, kompromisi i tako to

ali onda opet bez svega toga na koncu ostanes sam...........svi ti prijatelji rodjaci imaju svoje zivote i kad ostaris jos manje ih je briga za tebe.....lako je kad si mlad, izlazis, provodis se, mjenjas komade..............s godinama je toga sve manje a onda na koncu prestane.............i sto ti preostane nego ili staracki dom ili umrijeti sam pa da te nadju u stanu mrtvog nakon pola godine
Sigurno ima jos poneki prijatelj koji se nece ozenit ili kome ce zena ili muz umrijet, pa ce se s njima druzit kad bude star.
mantisa is offline  
Old 05.09.2017., 12:39   #54
Za društvo u starosti se ne bojim.
drumforce is offline  
Old 05.09.2017., 12:44   #55
Jednostavno drži svoj stav , a oni budu s vremenom prihvatili. U ostalom sumnjam da roditelji žele unuke samo iz razloga da im ne bude dosadno u mirovini, prije će bit iz razloga jer su mozda zabrinuti da budeš sam, il sve skupa. A opet s druge strane i ti si samo čovjek, možda ti i uleti neka u život , onak nenadano i nekontrolirano XD.
TechB0ne is offline  
Old 05.09.2017., 13:56   #56
Neće se to dogoditi, bez brige. Niti jedan preduvjet za to nije ostvaren.
drumforce is offline  
Old 05.09.2017., 14:07   #57
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Neće se to dogoditi, bez brige. Niti jedan preduvjet za to nije ostvaren.
A zasto starcima ne kazes istinu? Sam si rekao da si ekstremno ruzan, da ne mozes do cure, da imas bakteriofobiju, da si poluaseksualan i da ti se sex gadi.

Zasto si to, ovlas zaboravio, napisati na temi?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 05.09.2017., 14:24   #58
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A zasto starcima ne kazes istinu? Sam si rekao da si ekstremno ruzan, da ne mozes do cure, da imas bakteriofobiju, da si poluaseksualan i da ti se sex gadi.

Zasto si to, ovlas zaboravio, napisati na temi?
Rekao sam im.
Ali baš kao i neki s foruma, ni oni ne misle da je to neki presudan faktor koji ima utjecaj na imanje/neimanje žene i djece.
drumforce is offline  
Old 05.09.2017., 14:33   #59
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A zasto starcima ne kazes istinu? Sam si rekao da si ekstremno ruzan, da ne mozes do cure, da imas bakteriofobiju, da si poluaseksualan i da ti se sex gadi.

Zasto si to, ovlas zaboravio, napisati na temi?
Nema potrebe da se svojim starcima opravdava za svoje životne stavove niti da im prepričava svoje intimne probleme (ako to ne želi).
Znam mnoge oko sebe koji su se oženili i imaju djecu, pa ih starci pilaju a kad će drugo dijete ili treće, a zašto ne žive ovako ili onako...

Jednostavno se nemoj uvlačiti u te rasprave s njima, to su beskonačne rasprave i oni se neće promijeniti.
Vrlo jasno, kratko i rezolutno im odgovori da to nije temo o kojoj s njima želiš razgovarati i točka. I tako svaki puta, pa ako treba i deset puta za redom i prestati će jednom. Ujedno prebaci razgovor na nešto drugo o čemu možete razgovarati bez tenzija.
kleinvillige is offline  
Old 05.09.2017., 14:34   #60
Quote:
kleinvillige kaže: Pogledaj post
Nema potrebe da se svojim starcima opravdava za svoje životne stavove niti da im prepričava svoje intimne probleme (ako to ne želi).
Znam mnoge oko sebe koji su se oženili i imaju djecu, pa ih starci pilaju a kad će drugo dijete ili treće, a zašto ne žive ovako ili onako...
Jebiga, ak zivi s njima, takva pitanja nece izbjec.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.