Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 18:03   #41
Jao, dmw... Pa svi smo to vidjeli. Ono sto ti Sinn govori da ugovori ne uspijevaju zadrzati ni aktualne vozace koji zele i imaju kamo itic, a kamoli one koji su vec de facto otisli. Ugovor sigurno predvidja mogucnost povratka u Bikove, ali jednako tako sigurno ima i izlazne klauzule. Jer tko zna sto ce biti. Mozda Ricc ode pa se Sainz i pozeli vratiti. A mozda ne ode, a Renault se popravi (sto svi i ocekujemo). Zar mislis da ce Red Bull pokusat i uspjet ugovorno natjerat Sainza da se vrati u Toro Rosso i gura s Haasom za 12. mjesta?
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:10   #42
Jao marsovcu Pa Sin je rekao da je napustio RB sto nije tacno on je samo pozajmljen na godinu a sta ce biti posle toga videcemo. Glupo mi je nagadjati.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:01   #43
Odustajem...
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:12   #44
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Odustajem...
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:54   #45
Ja sam skroz pesimist u vezi buducnosti.
Ocekujem da ce baterije biti jos jace i bolidi ce vecinu snage dobivati iz tih baterija. Nazalost nema sanse da ce maknuti hibride vise, to bi bilo skroz u suprotnosti sa smjerom autoindustrije...Da sam bar u krivu.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:10   #46
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Sta se ti smejes. Pa ti si lupio da je Sainc raskino sa RB sto nije istina.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:34   #47
MIslim da je mozda mrvicu suvisno bas da na ovom topicu raspravljamo o ugovoru nekog vozaca.
Ovdje raspravljamo vise o promjenama u pravilima za iduce sezone,,,
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:46   #48
https://www.jamesallenonf1.com/2017/...er-than-later/

Članak ko članak ništ bog zna kaj, klasično prepisivanje i prodavanje prazne slame...

al ovaj komentar deancassady-a dolje je odličan
Fakat ima itekakvog smisla da se pravila po pitanju motora ostave potpuno otvorenima, ono koga boli kita kakav bu motor...sve kaj treba postavit je limit količine goriva i zdravo
ovo bi fakat vratilo F1 tam di i sada u vrhunske inovacije inženjera i ko zna moglo bi izrodit i nekakve potpuno nove motore koje danas nemremo ni zamislit

dal bi smanjilo troškove ?
O ne itekako nebi, dapače troškove motora bi vjerojatno diglo u tri pm...
No realno to ne znači da bi diglo i buđete ekipa, jer onda bi vrlo vjerojatno ekipe umjeto da troše 20 milja na motore i 500 milja na aerodinamku potrošili više na motore i manje na aeorodinamiku,
s tim da bi od tih i takvih motora imala koristi kompletna autoindustrija i cijeli svijet, a od ove i ovakve aerodinamike ionak koristi nema praktički pa nitko...
A i druga bitna stvar takva pravila bi itekako privukla more novih proizvođača kojima bi onda F1 itekako bila zanimljiva...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:47   #49
F1 budućnost & troškovi

Mada kak da ne.... da se to napravi troškovi bi otišli u nebo, ovo bi imalo smisla sa kontroliranim capom
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:36   #50
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Mada kak da ne.... da se to napravi troškovi bi otišli u nebo, ovo bi imalo smisla sa kontroliranim capom
I kakve veze kaj bi troškovi otišli u nebo, koga uopće briga...
Ak Ferrari ili Mercedes žele potrošit 100 milijardi na svoj motor njihova stvar, ko je FIA, Liberty, FOM ili koja god mutava organizacija se toga setila da njima brani koliko će oni trošit
Williams s druge strane u takvim pravilima može stavit kakav god motor želi u svoj bolid dokle god je isti u stanju odvest utrku sa recimo 150 kg goriva...

Mislim ono neš ti mudrolije ta ekipica će mudrovat oko toga koliko će trošit ekipe...
S druge strane nabijaju tolike cijene vlasnicima staza da onda ovi nas deru sa suludo visokim cijenama karata...
pa onda deru TV kuće pa se kompletan prijenos iz tog razloga seli naravno na payTV kanale, pa onda opet ovi nas deru sa cijenom prijenosa...
Pa nekadašnji free LT naplaćuju po 20-30 eura po sezoni i tak to, al da bitno je skresat troškove Mercedesa i što više nabit troškove gledateljima i izmust što više love od njih

Licemjerno do bola...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:56   #51
F1 budućnost & troškovi

Mada, ali kakve bi bile utrke (ionako su dosadne) kada bi middle pack zaostajao 3 sekunde po krugu? A drugačije nebi ispalo, bogati bi ulagali i imali performanse, ostali kikiriki.... mora postojati balans i ravnoteža, nekakva kontrola mora biti
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:08   #52
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Mada, ali kakve bi bile utrke (ionako su dosadne) kada bi middle pack zaostajao 3 sekunde po krugu? A drugačije nebi ispalo, bogati bi ulagali i imali performanse, ostali kikiriki.... mora postojati balans i ravnoteža, nekakva kontrola mora biti
To je skroz točno, ali problem nije samo to. Bez rezultata nema sponzora ni marketinške koristi. Bez toga manji nemaju novaca za održavati se, a veliki sudjelovati. Troškovi sudjelovanja su ionako enormni, sa njihovim rastom će sigurno početi odustajati manje uspješni, a onda ni uspješni neće htjet voziti sami za sebe jer to nitko neće htjeti gledati. Tako da ideje o odustajanju od kontrole rasta troškova jednostavno ne mogu proć jer nikom nisu u interesu.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 06:26   #53
Je da samo ima druga stvar...
FOM mudruje o kontroli troškova a bere ogromnu lovu u cijeloj toj priči, i sad bi eto da se veliki odreknu love i daju ju malima, al im istovremeno ne pada na pamet da se kojim slučajem oni odreknu dijela kolača

Vrit pa daj si samo malo razmisli koliko je samo love skupljeno od raznih azijskih, arapskih i.t.d. staza, pa onda od uvođenja naplate LT-a, pa onda od hrpetine prodanih TV prava i tak...
A ekipe ne dobivaju baš ništ više love nego kaj su dobivale prije svega toga...
Dapače dobivaju pun kufer manje, jer osim tehničkih restrikcija imaju i restrikcije oko toga kaj smiju i ne smiju reklamirat, pa eto više nema ni nekih jako bogatih i izdašnih sponzora...

Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Mada, ali kakve bi bile utrke (ionako su dosadne) kada bi middle pack zaostajao 3 sekunde po krugu? A drugačije nebi ispalo, bogati bi ulagali i imali performanse, ostali kikiriki.... mora postojati balans i ravnoteža, nekakva kontrola mora biti
Ko kaže da bi zaostajao 3 sekunde ?
U tom modelu bez ikakvih tehničkih restrikcija su debelo veće šanse su da bi taj middle pack naletio na neko relativno jeftino i ekstremno dobro rješenje koje bi donijelo dobitnu kombinaciju nego ovak...
Ovak sa restrikcijom u pravilima upravo i dobivaš situaciju da samo bogati mogu bit napred, jer sad se za 0,2 sec po krugu potroše deseci milijuna upravo zato kaj su restrikcije ogromne...
A na kraju krajeva te siromašne ekipe i sad zaostaju tih 3 sekunde po krugu ako ne i više...

S druge strane ma koliko ti ograničio budžet i makar svima bio isti nema teoretske šanse da Sauber bude jednako brz kao i Ferrari koji im prodaje motore, apsolutno nikakve šanse...
Osim u nečemu što više uopće nije F1 nego neki škoda kup u kojem imaš potpuno standardiziranu šasiju i motor, te se sve svodi na 20 potpuno identičnih bolida, no to onda više nije F1 i nema teorije da će u takvom sportu bit ozbiljnih imena...
No na kraju krajeva nije jasna ni logika Libertya ak idu pokušavat napravit škoda kup od F1, ono koji klinac si ulupal puste milijune u najskuplju moguću seriju da bi ju išel pretvorit u nekakav škoda kup
I osim toga koja li bu onda uopće razlika između F1 i hrpe drugih standardiziranih serija ak i dođe do toga
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:45   #54
F1 budućnost & troškovi

Al kako tocno uvesti taj budget cap za troskove.
Kako zabraniti korporaciji poput Daimlera da razvija nekakav koncept motora privatno sa strane u Njemackoj pod izlikom prijmjene na osobnim vozilima?
Meni zvuci prilicno nemoguce...

Zadnje uređivanje gaff_ : 04.11.2017. at 08:56.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 09:39   #55
Ovo sto rade sa standardizacijom pojedinih komponenti je jedan od nacina. Ako identificiraju koji dijelovi bolida/motora prednjace po troskovima razvoja, mogu uvesti standardizirani dio i time presjeci. Kao s elektronikom pred par godina: prelaskom na standardizirano McLarenovo rjesenje, dobilo se to da nitko vise u tom segmentu ne ulupava lovu ni ne ostvaruje prednost. Ako se pretjera s takvim stvarima, riskira se ubijanje tehnoloskog napretka i pretvaranje F1 u nekakvo kup natjecanje poput americkih serija. Tako da je po meni to pitanje mjere, a ne mogucnosti kontrole.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:52   #57
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Ovo sto rade sa standardizacijom pojedinih komponenti je jedan od nacina. Ako identificiraju koji dijelovi bolida/motora prednjace po troskovima razvoja, mogu uvesti standardizirani dio i time presjeci. Kao s elektronikom pred par godina: prelaskom na standardizirano McLarenovo rjesenje, dobilo se to da nitko vise u tom segmentu ne ulupava lovu ni ne ostvaruje prednost. Ako se pretjera s takvim stvarima, riskira se ubijanje tehnoloskog napretka i pretvaranje F1 u nekakvo kup natjecanje poput americkih serija. Tako da je po meni to pitanje mjere, a ne mogucnosti kontrole.
Da slazem se treba naci neku mjeru.
Al nekako mislim da je problem s ovom erom hibrida je da su dosli prebrzo, jer ih ni automobilska industrija nije svladala hibride tamo 2014, odnosno bili su raritet. I onda oni koji su vise mogli uloziti mogli su ostvariti vecu prednost...

S atmosferskim motorima V8 i V10 bilo je relativno jednostavno vec su tu jedno stoljece, puno manje mogucnosti za neka velika odstupanja.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:53   #58
Ma priča sa motorima je bacanje prašine u oči i ništ drugo...
Čak mi se čini da je to blefiranje LM grupe protiv Mečke/Ferraria nebi li se iste uspelo dobit na neki kompromis tipa mi odustajemo od tih motora, ajd vi sad odustanite od što većeg dijela love koju dobivate od FOM-a...

U konačnici jasno je ko dobar dan da ovo kaj predlaže LM ne da neće smanjit troškove nego će ih povećat, paralelni razvoj dva tipa motora i.t.d., na kraju krajeva neovisno o tome kaj su tu u pitanju kakti sitne izmjene mijenja se sve i naravno da to košta pun kufer, a realno je to sve skupa tehnološki korak nazad, u konačnici onda je logičnija varijanta vratit stari V8 KERS nego sad izmišljat neki novi...

Ono kaj veli Renault (čini mi se Abiteboul) jedino ima smisla...
ako žele glasnije motore i brže motore kaj ih sprječava da već u 2018 ili 2019 ne dignu broj okretaja/protok goriva/količinu goriva...
Automatski bi se smanjili i troškovi, jer bi se prestalo izvodit skupa čuda i tražit desetinke u ulju, gorivu, MGU-H i kaj ti ja znam čemu, nego bi se više koncentriralo na ICE...
A u konačnici onda bi nakon toga i taj potencijalni prelaz bio samo izbacivanje MGU-H ili standardizacija istog, a ne da se paralelno razvijaju dva različita motora...

Osim toga LM ekipica laprda i o 25 utrka ili čak i više, što je naravno još veće povećanje troškova i to vjerojatno osjetno veće,
jer osim logističkih problema iziskuje i više ljudi, lako moguće i duple ekipe jer je upitno bi li mehaničari uopće bili u stanju izdurat takav tempo...al ni to nema veze

A i ono najbitnije čak ni to smanjenje troškova kad bi zbilja i bilo istina, čak ni nekakav limit budžeta koji ionak nije moguće kontrolirat nebi donio ništa...
Jer u konačnici ak se malo logički razmisli jasno je ko dobar dan da nije motor jedini razlog zašto je razmak između ekipa ogroman, jer da je to točno onda kvragu nebi RB bio druga/treća ekipa na gridu, nego bi to bili FI ili Williams, a bogme nebi bila ni tolika razlika između FI i ostalih, a još manje između FI i Williamsa...
Očito je ko dobar dan da je glavna razlika u aerodinamici tj. samoj šasiji, a ne u motorima...
Ok Mečka ima prednost u kvalama zbog motora, no ta prednost bogme nije razlog za skoro pa redovito iberundanje FI i ostalih ispod njih u utrkama...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:22   #59
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ono kaj veli Renault (čini mi se Abiteboul) jedino ima smisla...
ako žele glasnije motore i brže motore kaj ih sprječava da već u 2018 ili 2019 ne dignu broj okretaja/protok goriva/količinu goriva...
Automatski bi se smanjili i troškovi, jer bi se prestalo izvodit skupa čuda i tražit desetinke u ulju, gorivu, MGU-H i kaj ti ja znam čemu, nego bi se više koncentriralo na ICE...
nevjerojatno koji potencijal ovaj motor ima i koliko je prigušen.
čemu onda uopće takvi motor. samo fija retaji znaju.
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:44   #60
Nije bas tako jednostavno, da ne kazem linearno sa brojem obrtaja...
Sad tipkam sa telefona, a postavicu danas malo detaljnije, dok se dokopam kompjutera...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.