Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 00:37   #81
Bec ima spalionicu otpada i time grije 50.000 kucanstva. Jos i lijepo izgleda objekt (Hundertwasser).
U ZG su htjeli spalionicu pa vječno prosvjedi.
Naravno da je ovo danas samo forma, kako bi se opravdali pred EU blabla.
S
Da smo pametni, mogli bismo i zaradtžiti na otpadu (recikliranje, grijanje kucanstva itd).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 03:18   #82
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako taj stroj zaista razvrstava koliko tvrdi proizvođač/izumitelj , građani trebaju izaći na ceste i zatražiti smjenu lokalnih šerifa koji neznaju da takav stroj postoji, nego zajebavaju sve građane.
Uvjeren sam da će se stroj dalje ušavršavati i razvrstavati još brže i više odvajati.

No mi smo obićana drek od nacije, koji na ceste izađu samo kad su u pitanju ustaše i partizani ili benificije neke interesne grupa.
I to u zanemarivom broju

Gdje su sada naši oporbeni političari, da sjednu u plaćene limuzine , odvezu se kod proizvođača da se uvjere u efikasnost stroja i onda tražiti u Saboru, stanku za staankom dok se ne riješi problem otpada.

Očito ih takve stvari ne zanimaju, lakše se nadmudrivati i podhebavati na saborskoj raspravi a ne napraviti nešto zaista korisno za svoje građane i birače.
Imaš lika iz međimurja Đura Horvata (forumaš kajpa ga je naveo kao rješenje i 100% je u pravu) koji je najveći inovator na području reciklaže smeća na svijetu - nitko u biznisu nema patenata kao on - sjećam se kad je prije par godina javno ponudio da mu se prepusti smeće u HR i da će sve on izgradit, da će odvozit i sortirat smeće i da građani HR ne moraju plaćati ni kune za račun od čistoće niti se zajebavati sa sortiranjem. Rekao je da je u tom smeću toliki novac da bi mu se isplatio kompletan ulog i da bi dobro zaradio, a iz te zarade bi išao porez na dobit državi, davanja itd....

Čovjeka svi izbjegavaju jer bi sam polomio kompletan kriminal koji se vrti oko otpada, a da ne govorimo da bi očistio zemlju i smanjio troškove domaćinstvima za bar 500 kn... Ali zamislite onda čistoće koja bi tada mogla naplaćivati 5 ili 10 kuna za čišćenje i pranje ulica - ubio bi cijeli uhljebistan...

Svaki put kad se toga sjetim i kad vidim kako ga šikaniraju na uštrb prosperiteta zemlje skoči mi tlak, zato na ovu temu i rijetko dolazim - evo već sam se iznervirao...

evo jedan link gdje se vidi da je lik sa svojim inovacijama trenutno svjetlosnu godinu ispred nijemaca i austrijanaca.... i onda mu zavaljaju nogu u guzicu - umjesto da mu se dalo kompletno smeće, izbrendiralo ga da prodava sve te svoje inovacije, pa čak i da napadne europsko smeće, ali eto.....

Sad sam vidio podatak i skoro tresnuo sa stolice - lik sređuje sa svojom tehnologijom Petrograd, Bukurešt i Dubai, ali za njegovu tehnologiju koja je najbolja u svijetu kod nas nema mjesta... u drugom članku na koji sam stavio link kažu da je sredio 50% smeća jednog Bukurešta - o hebem ovu ludu i korumpiranu zemlju u čelo - odnosno našu političku kliku....

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...anci-i-nijemci

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...-ga-razvrstava
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 01:36   #83
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako taj stroj zaista razvrstava koliko tvrdi proizvođač/izumitelj , građani trebaju izaći na ceste i zatražiti smjenu lokalnih šerifa koji neznaju da takav stroj postoji, nego zajebavaju sve građane.
Uvjeren sam da će se stroj dalje ušavršavati i razvrstavati još brže i više odvajati.

No mi smo obićana drek od nacije, koji na ceste izađu samo kad su u pitanju ustaše i partizani ili benificije neke interesne grupa.
I to u zanemarivom broju

Gdje su sada naši oporbeni političari, da sjednu u plaćene limuzine , odvezu se kod proizvođača da se uvjere u efikasnost stroja i onda tražiti u Saboru, stanku za staankom dok se ne riješi problem otpada.

Očito ih takve stvari ne zanimaju, lakše se nadmudrivati i podhebavati na saborskoj raspravi a ne napraviti nešto zaista korisno za svoje građane i birače.
Bilo je njega u novinama i prije, stroj radi, rezultati su mjerljivi i nema tu priča. Brojke sve govore. Danas je bio i na dnevniku, neke županije su uzele i rade sa njim, ima solidno projekata...po medijima

Oporba? Kakva kurčeva oporba, sve ista govna koja sjede skupa u saboru, sjede skupa u odborima, sjede skupa u upravama, sjede skupa po komunalcima i milijardu drugih državnih jasli. Di će Maras ili retaji poput njega koji ni dana staža u životu nemaju nešto znat? Ta ekipa ako je ikad išta i znala u vrjeme studentskih ili mlađih dana dok je postojala intelektualna znatiželja je nepovratno indoktrinirana, zasljepljena ideologijom i ispranog mozga sa partijskim pamfletima koje ponavljaju ko pokvarena ploča.

priča "vaši" i "naši" ili "mi ili oni" se svodi na narod i državljani RH vs. sabor i politička elita.
Politika radi za sebe, pod sebe i protiv tebe. Koga briga za ljude i hrvate i državljane i ostale monade, to je samo sirovina za iskorištavanje i oporezivanje. Politika radi protiv naroda i sustavno uništava državu kroz poreze, ekonomske likvidacije, ovrhe itd. Ovo sa smećem je ispunjavanje direktive, nema tu ničeg osim pljačke javnog novca. Za politiku i njihovu užu i širu rodbinu koja je na državnoj cici od mjesnih do saborskih i nadzornih odbora + naše vrle udruge...
Da žele dobro za budućnost i našu djecu ili vlastiti narod - koristili bi nešto u čemu smo najbolji u svjetu, vodeći inovatori sjede u Rh i na kraju mjeseca bi od profita uplatili svakom od nas par sto kuna za otpad koji im se daje badava a na njemu mogu zaradit milijarde...

Ove pizdarije 1% ili 10% ili 40% - bu fakin hu, koga briga za te pizdarije?
Daj konkretno - pokaži znanje, pokaži pamet, pokaži tehnologiju, pokaži održiva radna mjesta koja su tržišna, koristi ljudski potencijal i stvori neki dinar od toga pa ga koristi da nema rupa po cestama, da imamo škole primjerene 21 stoljeću, da funkcionira zdravstvo...

sve ovo skupa sa 1% i 10% i mi moramo 40%, da su udarna vjest slike jebenih kontejnera - srednji vijek.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 08:28   #84
Quote:
noname23 kaže:
Danas je bio i na dnevniku, neke županije su uzele i rade sa njim, ima solidno projekata...po medijima
Kojem dnevniku? Imaš li možda kakav link?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:17   #85
Ovo je njihov web http://www.tehnix.hr/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:03   #86
Najiscrpnije informacije se mogu pratiti u casopisu Tehno eko, koji je dostupan samo u tiskanom izdanju, na zalost, ne i online.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:20   #87
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Najiscrpnije informacije se mogu pratiti u casopisu Tehno eko, koji je dostupan samo u tiskanom izdanju, na zalost, ne i online.
Ironično.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:27   #88
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Ironično.
Casopisu dobro ide vec par godina, od neceg se moraju pokriti.
Steta sto nema online, ali vjerojatno su vidjeli neisplativost. Pa i ova tema pokazuje da jako malo ljudi prati ovu tematiku.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:28   #89
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ovo je njihov web http://www.tehnix.hr/
Ne uspijevam naći tu sortirku/stroj koji za 15 min razdvaji kamion komunalnog otpada

Ili mi ne ide ??
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:34   #90
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ne uspijevam naći tu sortirku/stroj koji za 15 min razdvaji kamion komunalnog otpada

Ili mi ne ide ??
Kočar, klikni drugi link na mom postu - ma zapravo evo, stavit ću ga opet

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...-ga-razvrstava

cijeli članak je tome posvećen, a na početku članka imaš sliku od tvorca i stroja...

Ali da im je stranica loša i kofuzna - to stoji - ljudi su prvaci svemira u sortiranju otpada, ali bi mogli naći kakvog web dizajnera da im stranicu učini preglednijom - sve para ok, ali su informacije nedostatne...


evo još jedan link kočar - đuro se ne da, u donjem kraljevcu radi novi supersonični pogon vrijedan 100 milijuna kuna ( a plaće ljudima su 30% veće nego što je to u međimurju) - kaže da od svega neće ostati ni kilogram otpada.... nevejrojatne stvari radi lik - to što ga se maksimalno ne koristi je nacionalna sramota!!!!!!!

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...da-u-medimurju
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:19   #91
Ionako pravi znalci ne nalaze rjesenja/kvalitetne firme preko neta.
Usmena predaja u Hr je jos uvijek najbolja reklama.
Da, mogli bi imati bolji web, ako mi se bude dalo, skenirat cu tehno eko, samo sto mi je tlaka uploadati PDF na net.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:11   #92
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Kočar, klikni drugi link na mom postu - ma zapravo evo, stavit ću ga opet

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...-ga-razvrstava

cijeli članak je tome posvećen, a na početku članka imaš sliku od tvorca i stroja...

Ali da im je stranica loša i kofuzna - to stoji - ljudi su prvaci svemira u sortiranju otpada, ali bi mogli naći kakvog web dizajnera da im stranicu učini preglednijom - sve para ok, ali su informacije nedostatne...


evo još jedan link kočar - đuro se ne da, u donjem kraljevcu radi novi supersonični pogon vrijedan 100 milijuna kuna ( a plaće ljudima su 30% veće nego što je to u međimurju) - kaže da od svega neće ostati ni kilogram otpada.... nevejrojatne stvari radi lik - to što ga se maksimalno ne koristi je nacionalna sramota!!!!!!!

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...da-u-medimurju
Klikunu sam na taj link na prvom tvom upisu.
No ne vidim da je stroj na slici iako je cijeli članak njemu posvećen.
Zapazio sam Đuru već ranije u nekim emisijama na tv.
Malo mi je djelovao narcisno , znam da proglašen poduzetnikom godine i čudim se da to mediji nisu daleko bolje i jače popratili , nego to radi lokalni list.

NIsam skeptik zbog same sunje, nego me strah da to nije puna istina i da se ne razočaram.
Inače svim srcem podržavam takve ljude i želim da uspiju.
Na slikama se vidi niz strojeva z azbrinjavanje otpada, balirka, sjeckalica zelene mase, hidro kontejner ali samog stroja za razvrstavanje nema.
Nadam se da ga se ne želi prikazati radi konkurencije ili nekog drugog razloga, jer bi zaista bilo šteta da taj stroj ne postoji , nego samo lijepa priča.
Možda netko pobliže zna o tom stroju, jer se navodno koristi na nekoliko mjesta.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:11   #93
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Klikunu sam na taj link na prvom tvom upisu.
No ne vidim da je stroj na slici iako je cijeli članak njemu posvećen.
Zapazio sam Đuru već ranije u nekim emisijama na tv.
Malo mi je djelovao narcisno , znam da proglašen poduzetnikom godine i čudim se da to mediji nisu daleko bolje i jače popratili , nego to radi lokalni list.

NIsam skeptik zbog same sunje, nego me strah da to nije puna istina i da se ne razočaram.
Inače svim srcem podržavam takve ljude i želim da uspiju.

Na slikama se vidi niz strojeva z azbrinjavanje otpada, balirka, sjeckalica zelene mase, hidro kontejner ali samog stroja za razvrstavanje nema.
Nadam se da ga se ne želi prikazati radi konkurencije ili nekog drugog razloga, jer bi zaista bilo šteta da taj stroj ne postoji , nego samo lijepa priča.
Možda netko pobliže zna o tom stroju, jer se navodno koristi na nekoliko mjesta.
sorry za krivu sliku - iskreno meni ti je sve to isto, nemam pojma o razlikama između strojeva za sortiranje ili obradu smeća ili skupljanje itd... lakše bi se snašo u svemirskom brodu...

A ovo za bold - ja ne znam kakav je lik i iskreno me nije ni briga, ali čovjek ima 100-tinjak uglavnom inozemnih nagrada i 50 patenata i ima status najvećeg svjetskog inovatora na polju - ali najveći garant mi je činjenica da je prodao stroj u petrograd, dubai i bukurešt - lako za rumunje, ali rusi i šeici bi ga objesili za jaja da im je prodao mačka u vreći...


osim toga plaća ljude dobro - što isto nije zanemarivo - prosječna plaća u međimurju je 4600 kuna, a on drži 30% veću plaću - što ti je oko 6000 kuna - tamo je to dobra razlika, a brije da bi jednog dana u bliskoj budućnosti plaćao i preko 1000 eura....

Znači, ima najbolju tehnologiju, može riješit kompletan problem smeća u HR, smanjio bi troškove domaćinstvima za nekih 500 kuna (iako mi je to nezamislivo da bi moglo proći pokraj naše čistoće - već bi nešto smislili da ostanu isti računi), dobro plaća ljude, naš je, nije korporacija, odnosno ono što je bitnije sjedište mu je u HR i tu plaća sve poreze, tako da je njegov rast dobar i za državu (kao i rast bilo kojeg sitnog i srednjeg poduzetnika u HR), proizvodi tehnologiju - i to ne bilo kakvu već najmoderniju - što je isto bitno za HR, tu tehnolgoiju izvozi - znači ruši deficit itd....

Tako što se mene tiče može biti lik iz pakla - mogu samo reći naprijed Đuro!!!


a evo i još jedan interesantan link vezan za primanja u međimurju

https://www.vecernji.hr/premium/podu...feifer-1175084
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:06   #94
Po ovom clanku ispada da ce se papir, staklo i plastika u ZG odnositi jednom mjesecno, sto je katastrofalno rijetko.
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180202


U mom naselju vec godinama moja i susjedna zgrada odvajamo smece (biootpad /imamo kantu za to/, papir, plastiku i staklo). Miješani otpad se prvo odvozio 3x tjedno, pa se reduciralo na 2x tjedno, sto je dovelo do prenatrpanih kontenjera (moja zgrada ima oko 120 stanova a samo 12 kontejnera za komunalni otpad).
Dosad su se papir, staklo i biootpad odvezali 1x tjedno (moja zgrada za svaku od vrsta otpada ima po 6 kontejnera), sto se pokazalo da ni tolika ucestalost nije dovoljna, jer se brzo prenatrpaju. Ne mogu ni zamisliti kako ce to sad izgledati kad se to reducira na 2x mjesecno.
Bit cemo hrvatski Napulj.


Svaka cast Slovencima
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20171122

Lani sam bila vise dana u Mestreu (oko 100.000 stanovnika), tamo imaju dobro rijesen sustav recikliranja. Svaki stan ima magnetni kljuc sa cipom kojim otkljucava kontejner i ubacuje smece (sortirano po vrsti otpada), a racun se obracunava prema podacima sa cipa: koliko si bacio, toliko placas.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:15   #95
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Po ovom clanku ispada da ce se papir, staklo i plastika u ZG odnositi jednom mjesecno, sto je katastrofalno rijetko.
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180202


U mom naselju vec godinama moja i susjedna zgrada odvajamo smece (biootpad /imamo kantu za to/, papir, plastiku i staklo). Miješani otpad se prvo odvozio 3x tjedno, pa se reduciralo na 2x tjedno, sto je dovelo do prenatrpanih kontenjera (moja zgrada ima oko 120 stanova a samo 12 kontejnera za komunalni otpad).
Dosad su se papir, staklo i biootpad odvezali 1x tjedno (moja zgrada za svaku od vrsta otpada ima po 6 kontejnera), sto se pokazalo da ni tolika ucestalost nije dovoljna, jer se brzo prenatrpaju. Ne mogu ni zamisliti kako ce to sad izgledati kad se to reducira na 2x mjesecno.
Bit cemo hrvatski Napulj
.
Apsolutno se slažem - meni je u kvartu u zadnjih dvije godine problem eskalirao - kontejneri su prenatrpani (plastika, staklo itd...), a komunalni otpad smrdi ljeti za popiz... Počeo sam čak viđat i da ljudi u bijesu zbog punih kontejnera zavaljaju komunalni otpad u kontejner s plastikom - nikako to ne opravdavam, ali je to očito izljev bijesa jer stoje ta dva kontejnera jedan pokraj drugog pa čisto sumnjam da je zabuna....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:23   #96
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Casopisu dobro ide vec par godina, od neceg se moraju pokriti.
Steta sto nema online, ali vjerojatno su vidjeli neisplativost. Pa i ova tema pokazuje da jako malo ljudi prati ovu tematiku.
A tiskaju li ga bar na recikliranom papiru...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:52   #97
Ja ću opet ponovit mi građani, a to meni nije teško, možemo sve obavit perfektno do kante-kontejnera-reciklažnog dvorišta ali za bilo kakav pomak dalje država aka lokalna samouprava nije spremna.

U Splitu patimo sa smradom a upitna je i kvaliteta vode pa nam je posredno ugrožena i turistička sezona, o kojoj sad nitko ne priča, a škovace svakodnevno dovozimo na to isto mjesto koje sada saniramo. Dođe kamion i skupi sve to šta mi sortiramo ispred svojih zgrada i istrese na Karepovac.

Koja je to svrha i koji je to smisao. Dobro neki kažu da je u škovacama lova jer ovo u Splitu je bespotrebno trošenje kojemu je svrha apsolutno upitna.

Cijela RH se doslovce guši u smeću, čast iznimkama, a mi ne znamo šta ćemo dalje i kako sutra. Evo taj sritnik iz međimurja navodno ima stroj koji razvrsta kamion otpada u 15 minuta. Svaka ćast inovatore-kapa do poda ali šta nakon tvog stroja?? Koliko se tih strojeva mora napravit da se recimo dnevno 50 do 100 kamiona na Karepovcu sortira. I kad se sortira šta s time? Kome to poslat a daljnju preradu?

Cemex-tvornica cementa Kaštela ima dozvolu za spljivanje i otapada ali o tome se ne govori a ta tehnologija je takva da ćemo se svi iselit jer života neće bit.

Regionalni centar za zbvrinjavanje otpada Lećevica je još misaona imenica na papiru koja još nije ishodila sve potrebno za rad a kad će nitko ne zna a mi pričamo o sanacijama i zbrinjavanju. Sanaciju čega i zbrinjavanje čega.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:07   #98
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja ću opet ponovit mi građani, a to meni nije teško, možemo sve obavit perfektno do kante-kontejnera-reciklažnog dvorišta ali za bilo kakav pomak dalje država aka lokalna samouprava nije spremna.

U Splitu patimo sa smradom a upitna je i kvaliteta vode pa nam je posredno ugrožena i turistička sezona, o kojoj sad nitko ne priča, a škovace svakodnevno dovozimo na to isto mjesto koje sada saniramo. Dođe kamion i skupi sve to šta mi sortiramo ispred svojih zgrada i istrese na Karepovac.

Koja je to svrha i koji je to smisao. Dobro neki kažu da je u škovacama lova jer ovo u Splitu je bespotrebno trošenje kojemu je svrha apsolutno upitna.

Cijela RH se doslovce guši u smeću, čast iznimkama, a mi ne znamo šta ćemo dalje i kako sutra. Evo taj sritnik iz međimurja navodno ima stroj koji razvrsta kamion otpada u 15 minuta. Svaka ćast inovatore-kapa do poda ali šta nakon tvog stroja?? Koliko se tih strojeva mora napravit da se recimo dnevno 50 do 100 kamiona na Karepovcu sortira. I kad se sortira šta s time? Kome to poslat a daljnju preradu?

Cemex-tvornica cementa Kaštela ima dozvolu za spljivanje i otapada ali o tome se ne govori a ta tehnologija je takva da ćemo se svi iselit jer života neće bit.

Regionalni centar za zbvrinjavanje otpada Lećevica je još misaona imenica na papiru koja još nije ishodila sve potrebno za rad a kad će nitko ne zna a mi pričamo o sanacijama i zbrinjavanju. Sanaciju čega i zbrinjavanje čega.
To uopće nije problem - ti s dva stroja možeš pojest cijelo splitsko dnevno smeće i početi napadati stara odlagališta (za 5-6 godina, sve bi bilo fit, a stara odlagališta bi nestala)... Lik sa svojom tehnologijom izvlači do 70% sirovine (kad govorimo o materijalu koji se reciklira) - s takvom sirovinom je zapravo sve jednostavno - ako je neće nitko koristiti kod nas izveze je i proda vanka za dva minuta... osim toga ima i najmodernije kompostere (isto njegov izum), a ostatak s kojim ne može ništa spaljuje i pretvara u energiju... S ovom njegovom tehnologijom i kompletnim lancem od 100 tona smeća dobiješ jednu kilu smeća... Čovjek je jednostavno riješio sve - i za Split, a bogami i za Dubrovnik koji ima brilijatno odlagalište iznad izvora koji se koristi za pitku vodu grada je fantastično rješenje....

Pa hebemu čovjek je najbolji u svijetu - ima sistem koji je jači za klasu od nijemaca i austrijanaca - i sve će obavit za nula kuna - on bi se naplatio iz otpada pa gradovi ne bi morali pljunut ni kunu da se taj problem riješi - dakle? Tko je tu lud, zašto mu se to ne gurne u ruke, a činjenica je da je više gradova ušlo u takve probleme koji postaju hebena opasnost za zdravlje ljudi....

Napravio je čak i bešumne kamione i kante da kad se ujutro kupi otpad po turističkim gradovima nema one silne buke i lombranja.....

ovakvo nešto da imaš najmoderniju tehnologiju doma i da je šikaniraš i uopće ne koristiš je jednostavno nevjerojatno - to ima samo kod nas....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:21   #99
Očito nekome nije u interesu da mu se da da radi...
Previše je tu mutnih interesa (odavno je mafija doktorirala na smeću, nije ni ova naša lošija) da bi se išlo raditi transparentno.
Primjer je piramida smeća od bala na ulazu u Varaždin.
koliko puta smo ga već platili?
I koliko ćemo ga još platiti, dok se ne riješi?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:24   #100
cuka - pogledaj ovaj link - jest da je propagadni mali članak s nedostatnim podacima, ali poanta je da radi novi pogon gdje je proces reciklaže i iskoristivosti otpada 100%

mislim, hebemu.... koji se kur... čeka i raspravlja uopće kad imamo takvu tehnologiju...

http://emedjimurje.rtl.hr/gospodarst...da-u-medimurju
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.