Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 15:10   #1
Ljepotice odlaze u povijest

https://sportske.jutarnji.hr/sportmi...misao/6994035/

Kroz cijelu povijest Formule 1 mogli smo gledati na stazama atraktivne hostese kako usmjeravaju vozače na njihove startne pozicije i obavljaju ostale protokolarne aktivnosti tijekom utrke. Ipak, novi vlasnici Formule 1 žele usmjeriti sport u jednom novom smjeru koji žene više neće stavljati na razinu objekta za muške oči jer nije u skladu s porukom koju žele odašiljati javnosti:

- Iako je praksa zapošljavanja djevojaka na gridu običaj u Formuli 1 već desetljećima, mi mislimo da se to ne slaže s vrijednostima koje bi naš brend trebao promovirati, i da to nije primjereno za Formulu 1 i njezine fanove - izjavio je direktor marketinga Formule 1 Sean Bratches.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:09   #2
Pederi ....
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 04:41   #3
I još štošta...

Quote:
The decision to ban grid girls from Formula 1 didn’t surprise me (it is 2018 after all) but the reaction to it certainly did – some of the vitriolic outbursts on social media were downright horrible.

I understand that it’s another part of F1 tradition that fans would get annoyed about disappearing. But that it became front-page news was just bizarre to me.

The part about grid girls I was never comfortable with was their highly submissive role while being sexually objectified. If you did need people to do this job, why not split them male and female 50/50? Or have kids from local schools?

The good news is that we have more women than ever in prominent roles in our sport, like Claire Williams, Leena Gade and Ruth Buscombe, etc. I truly hope they continue to be aspirational figures to the next generation of team owners, engineers and strategists, much more than I care whether we have girls there to smile for the cameras or not.

On the flipside, Niki Lauda makes a good point in that it’s a male-run sport deciding what women can and can’t do. And the manner in which F1 executed this – the virtue signalling “this custom does not resonate with our brand values” – was pretty clumsy too…


Charles Bradley, Global Editor in Chief
motorsport.com
U tri pm ak je ovaj normalan
Znači po njemu je to jedna "vrlo podložna uloga dok se seksualno objektiviziraju" i zato je bolje da tu ulogu odrađuju dijeca, a ne žene

I to je još i urednik portala u vlasništvu Liberty medie...
Nije ni čudo da izvode ovakve gluparije, kad su im likovi koji su na samom vrhu u stanju lupetat ovakve nebuloze i uopće ne shvaćat koga vraga pišu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.02.2018., 08:29   #4
Ovo je klasicno americko politcally correct sranje.... sad kad promislim, ovo se moglo ocekivati od pocetka....
Bojim se samo sta jos dolazi...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:04   #5
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Ovo je klasicno americko politcally correct sranje.... sad kad promislim, ovo se moglo ocekivati od pocetka....
Bojim se samo sta jos dolazi...
Dolazi nam f1 na ovalima
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:16   #6
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Dolazi nam f1 na ovalima
da bar...
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:50   #7
Ne vidim problem s odlukom.
Shvaćam da žene imaju pravo na posao koji žele, i ako žele biti na stazi, držati brojeve vozača, dočekati ih nakon utrke, so be it.
Ali mislim da je percepcija javnosti obrnuta i da ih se prikazuje kao seksualne objekte, ne kao osobe koje koriste posao kao mjesto za zaraditi za kruh.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:19   #8
Je i kaj je čudno i loše u tome...
Dobro jutro da su one tam zato kaj su lepe, a ne zato kaj savršeno drže tablu s brojem...

Osim toga zakaj je grozna stvar videt lepu ženu i reć/pomislit da je lepa ili gle čuda pogledat ju baš zato kaj je lepa...

Fakat mi nisu jasne te mudrolije...
Ono na kraju krajeva te pit babes su obučene ko opatice u odnosu na pojedine ženske koje se šetaju po gradu kad idu na kavu...
toliko o tome kak ih se iskorištava isključivo kao seksualne objekte, čini mi se da je ekipa to pomešala sa onim tetama koje u boksu nose broj runde u nekakvom oskudnom badiću...

I baš me zanima jel bu sljedeće i bolid koji lijepo izgleda grozno nazvat sexy bolid, to je isto ziher problem i samo čekam kad bu se neko setil da svi bolidi trebaju bit valjda potpuno jednaki ili čak i grozno ružni ko oni čudnovati kljunaši...

Nabijem i njih i njihovu političku korektnost nogom u dupe...
Da im je stalo do žena kao takvih, uzeli bi tu lovu koju će zašparat zato kaj neće platit pit babes i našli nekoj sposobnoj ženi mjesto u nekoj ekipi i platili ga...
Ono ak nesposobnom Palmeru tatek može platit mjesto, zakaj Liberty nebi platil mjesto nekoj sposobnoj ženski...
Na kraju krajeva uvjeren sam da recimo ziher postoji neka Simona de Silvestro/Danica Patrick koja bi itekak imala mjesta u F1 i da ziher nebi bila lošija od Palmera i to ni najmanje, a vjerojatno ni od hrpe drugih...
Recimo ja bi ove sezone puno rađe gledal neku takvu u STR-u nego ova dva pajaca

Ili još i bolje da su donjeli pravilo po kojem svaka ekipa smije imat treći bolid i da im se računaju konstruktorski osvojeni bodovi u tom bolidu, ali samo pod uvjetom da ga vozi žena...
i da vidiš hrpu žena u F1 i to u top ekipama

No nekaj takvog im nebu palo na pamet ni u ludilu...
Al ostavit lovu sebi u džepu i usput glumit politički korektno vodstvo itekak bude
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:42   #9
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Ovo je klasicno americko politcally correct sranje.... sad kad promislim, ovo se moglo ocekivati od pocetka....
Bojim se samo sta jos dolazi...
u UFC-u nisu maknuli ženske koje su kudikamo razgoličenije
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:01   #10
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Dolazi nam f1 na ovalima
Ja bi bio srecan kad bi se Indy 500 ponovo naso u kalendaru F1.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:18   #11
Hostese uzvracaju udarac

https://sportske.jutarnji.hr/sportmi...ecamo/6997413/

- Apsolutno bi naš izbor trebao biti hoćemo li to raditi ili ne. Nerviraju me takozvane feministice, koje to zapravo uopće nisu, koje nas kao brane, a nisu nas ni pitale što mislimo, kako se osjećamo… Zbog njih smo ostale bez posla.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:36   #12
Još kad bi bolide izbacili bilo bi odlično.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:13   #13
F1 je prešla gay rubikon!
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:37   #14
A kaj budu jebali vozači?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:13   #15
Uz tako slab natalitet u zapadnom svijetu, ja bih recimo pomislio da ljudima baš treba servirati onako "staromodne" hintove da se j**u ko zečevi. Poljska vlada je počela s propagandnim spotovima u tom smjeru, a ovi klaunovi miču ono što je oduvijek bio sastavni dio oktanskog sporta. Žene su u tome ne zato jer ih je netko silio na to, već zato jer su to htjele. Što bi pokojni James Hunt rekao na to...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:48   #16
sve je to zbog arapa....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:49   #17
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
A kaj budu jebali vozači?
Nebuju jebali




Al zato budu bacili drkicu sa "pametnim rukavicama" koje će putem čipa bilježit njihovo zdravstveno stanje uslijed drkice
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:13   #18
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ne vidim problem s odlukom.
Shvaćam da žene imaju pravo na posao koji žele, i ako žele biti na stazi, držati brojeve vozača, dočekati ih nakon utrke, so be it.
Ali mislim da je percepcija javnosti obrnuta i da ih se prikazuje kao seksualne objekte, ne kao osobe koje koriste posao kao mjesto za zaraditi za kruh.


Pa sta je lose u tome ako hocemo da vidimo lijepe zene?
Mislim, ako vec hoce da se bore protiv nekakvog seksualnog neznamnijacega, sta je sa silnim takmicenjima za Miss Universe? miss ovog, Miss onog?
Gdje se, gle cuda, gleda zensko tijelo, sa naglaskom na proporcije (citaj sise i guzice), i gdje te iste djevojke ucestvuju u “takmicenju”, valjda koja bolje hoda pistom i koja bolje vrti guzicom... i onda na kraju orgazam, kad Steve Harvey procita pogresno ime..
I koji je qurac ta “pobjednica” radila da bi pobijedila? Izgledala lijepo?
Istice se namjerno seksualnost zena, bukvalno kao komadi mesa u mesnici (jer nista drugo ne rade), ali je to OK jer je to takmicenje... bljak...

Eto, istresao sam se
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 02:59   #19
Ja isto mislim da je glupo kroz ovo braniti prava žena.
Ako neko želi nositi broj i to mu je ok zašto ne. Čak i ako je "seksualni objekt", pa šta... Neko želi biti "seksualni objek"t i to je skroz ok.
Mislim da je ovo više diskriminacija od strane onih koji su za prava žena...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:18   #20
Moj oproštaj od djevojaka s grida
Od ove F1 sezone na utrkama više nećemo viđati hostese. Gubi li time ovaj sport nešto?

http://telesport.telegram.hr/price/m...ojaka-s-grida/
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.