Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2005., 10:23   #61
moja mama tvrdi da ja nazadujem oktad sam izasla iz vrtica tad sam navodno bila ljupko, pametno, pristojno, odgojeno dijete

bilo mi je fino u vrticu, osim jela. ali uvijek sam ja mogla dulje sjediti i odbijati nego sto su tete mogle sjediti samnom i nagovarati na srecu moja mama nije jela do svoje 25 godine tako da je uvijek imala razumjevanja za moje musice, tako da sirote tete nisu imale podrske. zato me valjda i nisu previse gnjavile s tim...
luca is offline  
Old 01.09.2005., 10:24   #62
Quote:
plavva kaže:
ja sam isla u vrtic, jaslice itd., a znala sam pisat, citat i racunat s 3 godine. isto sam tak znala plivat s 3 godine. ajmo sad izvuc opci zakljucak
Ti si zaista bila napredno dijete. Dakle, nisi bila napredna samo na onim stijenama (wink, wink) nego već i u vrtiću? Pohvalno
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 01.09.2005., 10:31   #63
bilo mi dobro...koliko se sjecam.... osim kad sam stajala u kutu za kaznu... totalno antisocijalno ponasanje zahtjevalo je i kaznu obicno se radilo o drvenim kockama ili darmaru u kuhinji...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 01.09.2005., 11:01   #64
Quote:
chani kaže:
moze biti, ja sam svega godinu dana isla u vrtic i nisam bas socijalizirana, mrzim mjesta s hrpom ljudi, ne volim pricati na telefon,mobitel,
mrzila sam vrtic,skolu itd.
najsretnija u nekom svom kutku ,
ajde zadnjih par godina vise razgovaram s ljudima,ali to su obicno mehanicari,majstori razni,informaticari, neki sportasi i sl.
sa zenama slabo komuniciram osim po forumima,nemam pojma zasto
ovako sam isto i ja prošla iako sam redovito išla u vrtić.
nisam se valjda nikad prilagodila kako treba, plakala sam svaki dan.ali svaki dan. moji su me svaki dan u 4 trebali uzeti iz vrtića i odvesti doma. svaki dan ako moji nisu prije 4 ili točno u četri nula nula bili u vrtića ja sam udrila u plač. onda su se "pametne tete" dosjetile i prekrile salvetom sat i spustile rolete na prozorima da ne vidim sat na crkvi, jer kao neću znati koliko je sati pa neću plakati. al se nisu sjetile da je crkva zvonila svakih sat vremena pa sam po tome znala koliko je sati, i opet tulila.
kad više nisu znale što će sa mnom, preporučile su mojoj mami da me odvedu psihijatru.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 01.09.2005., 11:09   #65
Quote:
prometej kaže:
Ti si zaista bila napredno dijete. Dakle, nisi bila napredna samo na onim stijenama (wink, wink) nego već i u vrtiću? Pohvalno


ma pokusala sam samo pokazat da pamet nema veze s vrticem ili ne-vrticem. zapravo, ne mogu vjerovat da je buduci psiholog spajk to dvoje doveo u vezu
plavva is offline  
Old 01.09.2005., 13:11   #66
Ako smijem primjetiti, a naravno da smijem, ova tema NIJE o VAMA niti o tome kako vam je bilo u vrtiću! Đizs!
Ova tema je o meni i mojoj Ljubimici. Sad kad smo rješili da sam sebična kučka i da hoću da se piše o meni , možemo dalje.
Jel vas zanima kako je prošao prvi dan? Vjerojatno ne al vot d fak

Bili smo s njom pola sata i sve je bilo u redu, sve je istražila a kad se zaigrala mi smo utekli.
Nakon 45 minuta su nas zvali , jako je plakala i zvala mamu
U 10 sati smo već bili van vrtića
Tija is offline  
Old 01.09.2005., 13:13   #67
Quote:
Tija kaže:
Ako smijem primjetiti, a naravno da smijem, ova tema NIJE o VAMA niti o tome kako vam je bilo u vrtiću! Đizs!
Ova tema je o meni i mojoj Ljubimici. Sad kad smo rješili da sam sebična kučka i da hoću da se piše o meni , možemo dalje.
Jel vas zanima kako je prošao prvi dan? Vjerojatno ne al vot d fak

Bili smo s njom pola sata i sve je bilo u redu, sve je istražila a kad se zaigrala mi smo utekli.
Nakon 45 minuta su nas zvali , jako je plakala i zvala mamu
U 10 sati smo već bili van vrtića
Uh, ne zavidim ti. Meni je bilo (danas) ovako: Poljubila me sva sretna što ostaje u vrtiću. Kad joj je mater došla po nju (nakon 3 sata) gotovo je plakala što ne može još ostati....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 01.09.2005., 13:15   #68
Quote:
prometej kaže:
Uh, ne zavidim ti. Meni je bilo (danas) ovako: Poljubila me sva sretna što ostaje u vrtiću. Kad joj je mater došla po nju (nakon 3 sata) gotovo je plakala što ne može još ostati....
sretni ste
čestitam
Tija is offline  
Old 01.09.2005., 13:17   #69
Quote:
Tija kaže:
sretni ste
čestitam
Ne znam...zapravo, nisam se ni bojao početka. Bojim se onog što dolazi za 10-ak dana, kad shvatio da tamo mora svaki dan. I još jesti pri tom
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 01.09.2005., 13:20   #70
Quote:
Tija kaže:


Bili smo s njom pola sata i sve je bilo u redu, sve je istražila a kad se zaigrala mi smo utekli.
Nakon 45 minuta su nas zvali , jako je plakala i zvala mamu
U 10 sati smo već bili van vrtića


sutra je novi dan
Lisa is offline  
Old 01.09.2005., 13:25   #71
Quote:
Tija kaže:
Bili smo s njom pola sata i sve je bilo u redu, sve je istražila a kad se zaigrala mi smo utekli.
Nakon 45 minuta su nas zvali , jako je plakala i zvala mamu
U 10 sati smo već bili van vrtića
Tipični day 1
Ustvari, da te utješim, month 1
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 01.09.2005., 13:51   #72
Quote:
Lisa kaže:


sutra je novi dan

pričaj kako je vama prošlo
Tija is offline  
Old 01.09.2005., 14:13   #73
Quote:
Tija kaže:
pričaj kako je vama prošlo

ushli smo unutra,pozdravili,ona se malo ogledala, skinula sandale i pravac u igraonu
ja sam ih par puta uslikala,popricala jos par minuta sa tetom,potom sam ju zvala da mi da pusu da ja idem...brzo k meni,pusa,brzo natrag
pokupila sam ju u 11:30
Kazhe teta da nije ni pitala za mene
igrali su se (vech si je nashla prijatelje:Selina i Luka), doruchkovali i igrali se vani
pitala sam ju da li joj se svidjelo, a ona sva zrachi :daaaaaaaaaaaaaa
i naravno da sutra idemo opet

drago mi je da je tako proshlo i ja sam epi
i sigurna sam da che se to i kod vas stabilizirati i uigrati
dajte si vremena
Lisa is offline  
Old 01.09.2005., 14:27   #74
Quote:
Tija kaže:

Bili smo s njom pola sata i sve je bilo u redu, sve je istražila a kad se zaigrala mi smo utekli.
Nakon 45 minuta su nas zvali , jako je plakala i zvala mamu
U 10 sati smo već bili van vrtića
E Tija, nemoj to raditi. Nemoj joj pobjeći dok ne gleda. To je najgore što možeš napraviti, postat će nesigurna u sebe i u tebe i početi će to povezivati s vrtićem i onda ju nećeš dobiti da ostane svojevoljno nikad. Tek onda nećeš moći niti u kupaonu bez nje, jer će misliti da ćeš nestati svaki put kad te ispusti iz vida.
Ili joj lijepo objasni što se događa i zašto ostaje u vrtiću i uvjeri ju da ćeš se brzo vratiti, ili, ako nije spremna za to, odustani od cijele priče i tjeraj još godinu dana po starom.
Sorry, ali to ti je tako.
bigblue2010 is offline  
Old 01.09.2005., 15:02   #75
I ja bi se priklonila savjetu Bigblue...

Nemoj se iskradati. Sjedi tamo, motaj se, šeći hodnikom (uz otvorena vrata njezine grupe)...
Ali nemoj joj bez najave zgiljati.

Rađe pregovaraj, dogovaraj...
I ako se za taj pristup odlučiš, reci joj da nisi znala da će je uzrujati to što si nenajavljeno otišla - i da to više nećeš nikada napraviti.
Rađe nek je dreka i pregovaranje dok si uz nju...
Pa po malo...
Nebu, vjeruj mi, plakala "zauvijek" i tražila te da ostaneš.
Samo moraš/morate izdurati cijelu "priču", koliko god puta je ponavljale.

Tak bi ja...ali ti možda imaš neki drugi mot, neku drugu ideju...
Svi su oni, pikaći mali, na drugu bandu
deatwin is offline  
Old 01.09.2005., 15:28   #76
cure moje jeste vi pale s Marsa?
Kako da joj objasnim? Ona je down, ima 2 godine i devet mjeseci i za sad samo jednu jedinu rečenicu a ta je 'di je mama'.
Zna petnaestak riječi i jednu rečenicu. Mama joj je zrak, voda, hrana i bog. Obožava me, ja sam joj sigurnost i utjeha. Osjećaji su obostrani, da se razumijemo , ali njoj ne mogu objašnjavati naširoko kako savjetujete, ona to ne razumije.
Odustajanje ne dolazi u obzir, rana socijalizacija može joj samo pomoći, nikako odmoći a osim toga u vrtiću ona ima nekoliko puta tjedno individualan rad sa logopedom i defektologom što je naravno vrlo bitno za njen rast i razvoj.

Ići ćemo polako, svaki dan 15 minuta duže

p.s. tete su mi rekle da je ona super kakvih je sve bilo
Tija is offline  
Old 01.09.2005., 15:48   #77
Nisam ja pala s marsa, zato sam ti i napisala onaj dio - ako još nije spremna.

Ti znaš svoje dijete najbolje. Ali, ako još uvijek radiš 4 sata, što ti nije bolje da onda tu ranu socijalizaciju obavite zajedno, u vrijeme kad ti ne moraš biti na poslu. Pa ćeš već osjetiti kada ju možeš ostaviti bez dreke.
Meni je žao da mrvica mala plače . Pogotovo nakon što si lijepo napisala: Mama joj je zrak, voda, hrana i bog. Obožava me, ja sam joj sigurnost i utjeha. .

I nemoj misliti da zato što je down neće zapamtiti da si joj utekla. Bit će ti 5 puta teže poslije zato. Znam ja kako bilo s Mijom kad je imala godinu dana, a Kori je definitivno sada na tom nivou, ako ne i višem, jel' tako??
bigblue2010 is offline  
Old 01.09.2005., 15:50   #78
E i još, ja mislim da s njom treba biti 100 puta pažljiviji nego s drugom djecom, jer su down djeca tako osjetljiva i privržena.

Ali, naravno, znam ja da ti ne bi napravila ništa što bi škodilo Kori, samo... znaš ono...slušaj sebe. Nemoj da ti drugi govore (tipa prijatelja, teta u vrtiu, bigblue itd) što je najbolje za Kori.
bigblue2010 is offline  
Old 01.09.2005., 17:42   #79
Quote:
bigblue2010 kaže:
Ali, ako još uvijek radiš 4 sata, što ti nije bolje da onda tu ranu socijalizaciju obavite zajedno, u vrijeme kad ti ne moraš biti na poslu.
Ovdje postoji samo jedan vrtić za djecu s teškoćama, radno vrijeme od 7,30 do 13,00. Ja radim do 12,00.
Nema ovdje biranja, daj što daš.

Thanks bb
Tija is offline  
Old 01.09.2005., 21:35   #80
Quote:
plavva kaže:


ma pokusala sam samo pokazat da pamet nema veze s vrticem ili ne-vrticem. zapravo, ne mogu vjerovat da je buduci psiholog spajk to dvoje doveo u vezu
I ti i ja brbljamo, dok ne se ne napravi pravi eksperiment koji će brojčano izraziti korelaciju između pameti (u ovom kontekstu "zna li diejte čitati/pisati/računati) i toga ide li dijete ili ne u vrtić. Ako se ustanovi da je korelacija velika, oprosti, bio sam u pravu. Ukoliko ne, jbga, nisam. Do tada nagađamo i ti i ja i jednako kao što ja mogu naći 200 argumenata zašto je tako, ti možeš naći 200 protuargumenata zašto nije i 200 svojih zašto je onako kako ti tvrdiš.

I vidiš, stvarno, ako ikada budem psiholog, ovo će mi doći super kao ideja za eksperimentalno istraživanje

btw, NE studiram psihologiju
__________________
microstock
*_spike is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.