Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2003., 08:15   #1
Cool Sto s darovima?

Na rodjendanskim i slicnim proslavama dobijete darove. Kad ih otvarate? Na ulazu, kod vrata kad svaki gost udje, na odlasku, kad svi odu, u sred veceri, okruzeni svim prijateljima? Bas me zanima...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 09:03   #2
Poklon otvaram odmah, učili me doma da je to pristojno, a osim toga užasno sam znatiželjna i jednostavno ga moram odmah otvoriti...
lady a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 10:07   #3
Uglavnom odmah.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 11:39   #4
cula sam i ja da je pristojno otvoriti odmah, ali posto se druzim sa ljudima razne platezne moci, nasla sam se u x situacija da je nekome bilo neugodno, kao sad svi vide da nisam kupila nis vise od ovoga...( na stranu, da nitko nista nije komentirao )

Osobno mi je to odvratno. Procjenjivanje darovanog.

Ali kako mi je frendica rekla da joj je bio bed taj jedan put ( igrom slucaja dobila sam od nje sitnicu, ali koje sam i dan danas ponosan vlasnik ), od tad otvaram poklone kad svi odu.

Barem se ne moram pretvarati da mi se svidja

Imam pitanje; da li je pristojno ( recimo gosti bili par koji je zajednicki donio poklon - bocu vina + sir ) da to ako sam vec otvorila i ponudim odmah - iako na stolu vec ima svega a ja znam da oni bas vole to sto su donjeli ? )

Ili to vise ostavlja dojam, ne valja joj to pa hoce da se toga rijesi dok smo jos tu
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 11:56   #5
Uglavnom sve poklone otvorim pred onima koji su mi ga poklonili, izbjegavajuci da to drugi vide. Tako da ne dodjem u situaciju da se netko mora stidjeti jer je poklon " manje vrijedan" od ostalih.
Pokloni su mi svi jednako vazni i dragi bez obzira koliko su vrijdni ili korisni.
Sto se tice ponuda na stolu tu sam rigorozna. Samo ja nudim i pripremam svoim gostima, ne zelim da tu nitko ucestvuje.
ne znam niti me interesira dali je to pristojno ali smatram da domacin mora svim gostima ugoditi i uciniti tako da se svi osjecaju dobrodosli i jednako vazni.
xsyas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 12:17   #6
Quote:
Originally posted by lady a
Poklon otvaram odmah, učili me doma da je to pristojno, a osim toga užasno sam znatiželjna i jednostavno ga moram odmah otvoriti...
Potpisujem!

__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 12:32   #7
Quote:
Uglavnom sve poklone otvorim pred onima koji su mi ga poklonili, izbjegavajuci da to drugi vide. Tako da ne dodjem u situaciju da se netko mora stidjeti jer je poklon " manje vrijedan" od ostalih.
Kako to izvesti ako je veci broj ljudi, tipa rodjendan, djevojacko vece, Bozic ?

Zar da sve ostale steram na balkon i primam u audijenciju jendog po jednog ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 13:16   #8
Pa ne znam, možeš poklon otvoriti dok se još nisu sjeli među ostale goste, onako negdje po strani (ali ne poskrivečki ) pod pretpostavkom da ovi ostali nisu takvi da ušute i bulje čim netko novi dođe
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 13:34   #9
Mene osobno zivcira kad neko ne otvori poklon koji sam mu dala. Kao moj darling npr. kad sam mu dala poklon 2 dana prije rodjendana pa mu je stajao na stolu cijeli dan, a on ga nije htio odmah otvoriti jer mu jos nije bio rodjendan!?!?
Ja uvijek otvorim poklon koji dobijem i fino se pristojno zahvalim. Uglavnom sam zadovoljna poklonima tako da me nije strah da cu otvoriti pred darivateljem pa da necu moc sakrit razocaranje!
Uvjerena sam da je nepristojno otvarati poklone kad svi odu!!! Zelim da se moj poklon otvori dok sam ja jos prisutna!
__________________
Dobra odluka najčešće je plod iskustva, iskustvo opet rezultat loše odluke.
Yvette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 14:20   #10
Quote:
Originally posted by kamala
Pa ne znam, možeš poklon otvoriti dok se još nisu sjeli među ostale goste, onako negdje po strani (ali ne poskrivečki ) pod pretpostavkom da ovi ostali nisu takvi da ušute i bulje čim netko novi dođe
ono. jos u hodniku ?

Dajte poklon, a kapute objesite sami

Quote:
Kao moj darling npr. kad sam mu dala poklon 2 dana prije rodjendana pa mu je stajao na stolu cijeli dan, a on ga nije htio odmah otvoriti jer mu jos nije bio rodjendan!?!
A ja sam jedna od tih.

Prvi Bozic koji sam provela bez mame, poklon stigao par dana prije, otvorila sam tocno u ponoc, dakle - na neki nacin je u tom trenu ta osoba bila sa mnom.
Ove godine frendica nije bila tu na moj rodjendan, njena izricita zelja je bila da otvorim tocno na rodjendan ( dakle cekala sam tjedna dana ).
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 14:45   #11
Quote:
Originally posted by Winona1
ono. jos u hodniku ?

Dajte poklon, a kapute objesite sami
Pa da. U stvari, možeš staviti check point ispred ulaznih vratiju, pa ako ti se poklon ne svidi, nema niti prolaza
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 15:09   #12
Quote:
Originally posted by Winona1
ono. jos u hodniku ?

Dajte poklon, a kapute objesite sami



A ja sam jedna od tih.

Prvi Bozic koji sam provela bez mame, poklon stigao par dana prije, otvorila sam tocno u ponoc, dakle - na neki nacin je u tom trenu ta osoba bila sa mnom.
Ove godine frendica nije bila tu na moj rodjendan, njena izricita zelja je bila da otvorim tocno na rodjendan ( dakle cekala sam tjedna dana ).
to čekanje ne mogu ja to, ako bi bila nečija izričita želja, onda bi ga barem par puta stresla, izvagala i sl. da vidim bar otprilike
Mislim i da je pristojno poklon otvorit odmah, pred onim tko ga je i donio. Kada netko ne otvori poklon čim mu ga poklonim, nego ga odloži tamo negdje sa strane, meni se to ne sviđa. Čini se ko da tu osobu uopće nije briga za tvoj trud.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 18:39   #13
Tak je i mene moja mama ucila. Otvoriti odmah, da drugi ne vide. Bome je to problem. Ali vidim prednost. Nitko se ne usporedjuje, ovi sto su donijeli dar, odmah znaju da mi se svidja i tako... Jedini problem je sto u trenutku dok svi dolaze, otvaras darove, zahvaljujes se, trcis natociti vino, vjesas kapute...

Ameri skupe darove na jedno mjesto i poslije svi sjednu u krug i otvaraju. Kakvog sam se kica sinoc nagledala, a morala drzati smijesak divljenja dok se darivani poimence zahvaljivao, ogledavao dar pred svima, citao karte... Ukocila sam se. I dobila grc na licu. Mislim, ima i nesto lijepo u tom ritualu, svi se druze oko tog sredisnjeg dogadjaja.

A vidim i prednost u otvaranju darova poslije svih gostiju. Pogotovo sto se mozes koncentrirati i zapamtiti sto ti je tko donio.

E sad... moj uzas je bio jucer najveci u trenutku kad se, otvarajuci darove, otvorio i blok i olovka. I poslije otvaranja svakog dara, vodila evidencija tko je sto donio!

Da mi je biti tako organizirana...

Mislim, razumijem njihovu logiku. Ameri se obavezno zahvaljuju za darove i za posjetu. Tako da i ja slijedeci tjedan mogu ocekivati kartu i zahvalu za knjigu koja je prekrasna i mastovita i bas najljepsa na svijetu! Ali zapisivanje u grotlu sjedecih i stojecih gostiju...

Eto, morala sam malo protracati...

Sve u svemu fascinirana sam kako su organizirani. Mislim si, kad bih barem bila tako organizirana barem u nekim segmentima svog zivota...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 19:15   #14
Quote:
Originally posted by sweet Irma
Kada netko ne otvori poklon čim mu ga poklonim, nego ga odloži tamo negdje sa strane, meni se to ne sviđa. Čini se ko da tu osobu uopće nije briga za tvoj trud.
My point exactly!
__________________
Dobra odluka najčešće je plod iskustva, iskustvo opet rezultat loše odluke.
Yvette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 12:30   #15
sa svim svojim prijateljima, pogotovo onima koje zovem na rodendane, sam dovoljno bliska da otvaram poklone pred svima.jel netko donio skuplji ili jeftiniji dar uopce nije bitno.zna se koliko tko ima love.jednako su mi dragi i oni od 200 i oni od 50 kn.svatko poklanja prema svojim mogucnostima i ne znam zasto bi nekome bilo neugodno sto ima manje love od drugih.meni nije.s cim imas s tim klimas.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:21   #16
Meni je ispočetka bilo neugodno dar uopće primit ..a sad lijepo pitam još prek telefona šta sam to dobila..i pripomenem da ne trebaju ni zamatat..šteta papira
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:57   #17
Quote:
Originally posted by kamala
Pa da. U stvari, možeš staviti check point ispred ulaznih vratiju, pa ako ti se poklon ne svidi, nema niti prolaza
ovo uvodim demnekst
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 07:37   #18
Talking

Darove uvijek otvaram odmah, jer 1. sam znatizeljna i 2. ljudima znaci kad vide odusevljenje. Jedina prilika kad ne otvaram poklon odmah je kad je od moje svekrve: njen poklon samo stavim sa strane, onako umotane, sutnem ih na neku policu. To mi predstavlja takvo zadovoljstvo...moj nacin osvete za sve sta sam dozivila od nje.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 18:51   #19
prava osveta je to isto ( samo uzmes drugi ukrasni papir ) pokloniti njoj za sljedeci rodjendan
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.