Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 14:07   #3881
http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=1525 choc klikni na prvu riječ u tekstu, na riječ zahtjev. Moj je sad 3ir,nikakvu potvrdu ne traže.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:14   #3882
da, ne trebaš ništa. Samo popuniti i sprintati obrazac i poslati ga poštom najkasnije do karaj 2.mjeseca s tim da možeš doslovce poslati 28.02. Žena mi u HZMO-u rekla da je bitno da je štambilj na koverti da je poslana najkasnije 28.02. Nije bitno kad će oni to zaprimiti.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:43   #3883
Cure puno vam hvala!!!!
Ja sam negdje vidjela da treba ta potvrda o redovnom školovanju, to je valjda za neke kompleksnije slučajeve
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 01:13   #3884
pozdrav,

molim info da li se kod obračuna DD se uzima u obzir stambeni kredit?
odnosno, da li se odbija od ukupnih primanja (kao za vrtić). nigdje ne nalazim informaciju.

također me zanima čime se dokazuje da otac djeteta ne čini zajedničko kućanstvo (ne živi s nama).

hvala!
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:39   #3885
Dal se jos uvijek salje na A.Zaje 44?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 01:38   #3886
Pozdrav svima.
Probat cu biti sto kraca i molila bih ako netko zna da me uputi da ne pribavljam dokumentaciju bezpotrebbo.
Naime, prema prihodima u prosloj godini, ostvarujemo pravo na DD. Ja sam bila na roditeljskom dopustu, pocela sam raditi polovicu radnog vremena s punim radnim vremenom. Znaci i dalje primam roditeljsku naknadu te polovicu place, ali tek od 01.10.2017.g.sam pocela raditi na pola radnog vremena.
S tim primanjima u prethodnoj godini, ne prelazimo cenzus, ako gledamo cijelu prethodnu godinu.
Medjutim, ako zbrojim danasnja primanja, suprugova i svoja, prelazimo taj cenzus-predavati papire ili ne?

Najvise me zalosti to sto stvarno kada smo imali mizerna primanja u prethodnoj godini, su nas "otkantali" rekavsi nam da su u prethodnoj (2016.g) primanja veca i da nemamo pravo i da njih nije briga sto je situacija sada takva kakva je. A sada, kada bi, s obzirom na ta mizerna primanja u 2017.g., imali pravo na isto-vjerojatno necemo imati jer ce sada ipak gledati primanja iz 2018.gm-nema logike...
E sada..da li predavati papire ili..
Jer iskreno, nema mi logike da u momentu kada nam je bilo prijekopotrebno nisu gledali trenutna primanja, i radi toga sam i pocela raditi..i sada na kraju da se ipak gledaju trenutna primanja.
Ne znam stvarno, voljela bih da mi odgovori netko tko je upucen ima li smisla predavati papire ili ipak ne.
Da napomenem, imamo troje djece.. doh cenzus za prethodnu godinu nam je oko 2000 kn. Sada trenutno, naravno prelazi tih famoznih 2328 kn..
Hvala puno
Maja11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 01:52   #3887
Tek 1.7. ti počinje vrijediti ovih 2328 kn, trenutno ti je dohodovni cenzus 1663kn, tako da do 1.7. s ovih 2000kn/članu ni nemreš predat papire. A kako će se i za koje razdoblje zbrajat od 1.7. ne znam..
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:49   #3888
Kako prebaciti dječji doplatak sa oca na majku?
sunchica87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 12:10   #3889
Predala sam zahtjev za nastavni DD krajem 2.mj.

Još uvijek ne vidim nikakav zapis preko e-građani...


Jel i vama tako?
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 23:03   #3890
Supruga je dobila zahtjev da se dostavi vlastoručna potpisana izjava iz koje je vidljivo zasto suprug nema prebivaliste na adresi korisnika i djece.
Zasto to treba?
Koja je svrha?
I sta bi sad trebalo? Prebaciti prebivaliste ili dati "neku" izjavu?
Ne vidim sta njima taj podatak znaci ili treba u ovom slucaju?

Naime zahtjev ide zbog bolesti a prema zakonu, dohodak tada nije bitan, pa nije ni bitan broj ljudi u kucanstu, kao ni primanja.

Moze li me netko prosvjetliti?
Tomomaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:52   #3891
Može mi tko reći kako promjeniti broj tekučeg za primanje dječjeg?

Zatvaram račun u pbz i prebacio sam se u ZABU.

Vjerovatno trebam poslati kopiju tekučeg u svoju podružnicu.

No koliko me sječanje služi - trebao bih i u banci nekakvu potvrdu da mi dopuštaju da dječji sjeda?

Fala!
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 12:25   #3892
Quote:
Tomomaki kaže: Pogledaj post
Supruga je dobila zahtjev da se dostavi vlastoručna potpisana izjava iz koje je vidljivo zasto suprug nema prebivaliste na adresi korisnika i djece.
Zasto to treba?
Koja je svrha?
I sta bi sad trebalo? Prebaciti prebivaliste ili dati "neku" izjavu?
Ne vidim sta njima taj podatak znaci ili treba u ovom slucaju?

Naime zahtjev ide zbog bolesti a prema zakonu, dohodak tada nije bitan, pa nije ni bitan broj ljudi u kucanstu, kao ni primanja.

Moze li me netko prosvjetliti?
Pa ako niste naveli supruga onda je normalno da vas to traže.
A zašto ga niste naveli ako živite na istoj adresi?

Za uvećani dječji se ne gleda prihod ako se izvještači 3. i 4. stupanj, a ako bude 1. ili 2. onda se gleda.
Možda su vam radi toga poslali ovo za supruga.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:30   #3893
Quote:
Tomomaki kaže: Pogledaj post
Supruga je dobila zahtjev da se dostavi vlastoručna potpisana izjava iz koje je vidljivo zasto suprug nema prebivaliste na adresi korisnika i djece.
Zasto to treba?
Koja je svrha?
I sta bi sad trebalo? Prebaciti prebivaliste ili dati "neku" izjavu?
Ne vidim sta njima taj podatak znaci ili treba u ovom slucaju?

Naime zahtjev ide zbog bolesti a prema zakonu, dohodak tada nije bitan, pa nije ni bitan broj ljudi u kucanstu, kao ni primanja.

Moze li me netko prosvjetliti?
I mene su tražili, poslali smo poštom vlastoručno pisanu izjavu da ne živimo na istoj adresi radi posla, a za djecu zajedno skrbimo.

Jer zvali su telefonski i diskretno pitali da li je u pitanju razvod braka...ne baš direkntno tako ali moraju provjeriti radi dobrobiti djece...


Poslali izjavu potpisanu i sa našim OIB-ima i to je to.
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 18:48   #3894
Koja je procedura kad bi DD prebacivala na sebe,tj da uplata ide na moj racun? Imam zasticeni a suprugu ce blokirat racun pa da spasimo novce.znam da to nesmiju uzimat al neka..zbog sigurnosti
ivaanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 20:50   #3895
Quote:
ivaanaaa kaže: Pogledaj post
Koja je procedura kad bi DD prebacivala na sebe,tj da uplata ide na moj racun? Imam zasticeni a suprugu ce blokirat racun pa da spasimo novce.znam da to nesmiju uzimat al neka..zbog sigurnosti
Ne smiju, ali uzmu.
Odmah u finu, čim je račun blokiran i obavezno njima reci da na taj račun sjeda dječji doplatak (oni te i pitaju sta od uplata ima na racunu), Fina službeno šalje mirovinskom dopis, i dd sjeda na zaštićeni račun.
To je manja komplikacija od mjenjača računa sa supruga na tebe, jer uz ovu gore proceduru još bi i morala ići fizički u mirovinsko i tamo tražiti promjenu računa.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 20:33   #3896
Molim info. Kod nastavnog predavanja zahtjeva za dd, i na upit o upravo utvrđenoj dijagnozi djeteta da li trebam oznaćiti to i u kojoj rubrici, službenica mi je sama označila obe rubrike, s napomenom da bolje tako, jer ako imamo pravo na uvečani, onda če se računati od dana predaje tog zahtjeva, ali da če me zvati da u regionalni ured donesem medicinsku dokumentaciju. Tako je i bilo, oni nas zvali, mi donijeli i rekli nam da čekamo poziv za vještačenje. Čekali cc 2 mjeseca i nedavno obavili vještačenje u Zavod za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom. Tamo nam je rečeno da imamo 3 stupanj, i da imamo pravo na uvečani dd i od czss pravo na doplatak za njegu, i da se njima obratim. Riješenje ču navodno dobiti poštom, još su mi napomenuli da za czss ne treba ponovo vještačenje jer če oni sami povući papire. Međutim na czss su nas odbili dok ne dobijemo riješenje koje im trebamo donijeti. Mene sad zanima s obzirom da primamo dd i pronatalitetni dodatak., tko nam i u kojem iznosu isplačuje uvečani dd? Da li je taj iznos uvečanog dd kompletni iznos za to dijete, ili ide 299kn dd+500 pronatalitetni dod.+ uvečani dječji?? Također koliko iznosi taj doplatak za njegu od czss i tko njega isplačuje?
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 18:35   #3897
Ako zahtjev za dječji dodatak podnesem u 9 mj. Kada mogu očekivati prvu uplatu hvala
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 18:50   #3898
Kako odjednom traže istu adresu roditelja i djece? Došlo mi je poštom da dostavim prebivalište i boravište? Isto je bilo i prosle god.trazili su samo izjavu roditelja zasto nismo na istoj adresi i sve ok.
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 10:53   #3899
pozdrav!
zanima me da li prema novom zakonu postoji mogućnost ostvariti pravo na dječji doplatak ukoliko postoji ikakav oblik štednje u kojeg država ima mogućnost uvida?hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:34   #3900
Kada se računaju primanja za dobivanje doplatak da li u to ulazi i prijevoz i gablec?
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.