Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 10:17   #441
shema the massacre hvala na podacima!
Vidim razliku na: - zidovi kuhinje obloženi su keramičkim pločicama I. klase u rasponu od 60 cm između donjih i gornjih kuhinjskih elemenata
- kupaonske ormariće čini komplet – gornji ormarić, ogledalo i rasvjeta
tog više nema na novom tehničkom opisu..
vipcoffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:20   #442
Meandar zaduznica

Vezano za Menadar i placanje. Nama je prodaja rekla da cemo dobiti zaduznicu za gotovinske uplate. No sad kad smo dobili predugovor vidimo da se to ne navodi. Njihov odvjetnik nam je odgovorio da prodavatelj ne daje zaduznice.
Zanima me je li netko ipak uspio dobiti zaduznicu? Ako ne na koji nacin ste se osigurali za gotovinske uplate?
fremde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:29   #443
nema zadužnice...svakako je jedina varijanta da se osiguraš u vidu bankarske garancije ali to ti nitko neće dat jer je preskupo da bi samo tako dijelili...
Bozo pirs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:02   #444
Bas me zivcira ta prodaja. Kako samo tako moze blebetati o zaduznicama. Ima li tko ovdje tko je isplatio u cijelosti iznos za stan u Meandru? Obracunava li se popust i na kaparu? Sad smo u nedoumici da li isplatiti sve i dobiti popust ili samo kapariti i pricekati sa ostatkom do izgradnje ��
fremde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:11   #445
Ne dobijes popust na kaparu, osim ako odmah uplatis vise od kapare pa na cijeli iznos uplate (dakle i kapara tu ulazi) dobijes aktualni popust.
Bozo pirs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:43   #446
Quote:
fremde kaže: Pogledaj post
Bas me zivcira ta prodaja. Kako samo tako moze blebetati o zaduznicama. Ima li tko ovdje tko je isplatio u cijelosti iznos za stan u Meandru? Obracunava li se popust i na kaparu? Sad smo u nedoumici da li isplatiti sve i dobiti popust ili samo kapariti i pricekati sa ostatkom do izgradnje ��
U principu ako daš malo više (tipa 11% umjesto 10%) dobiješ popust i na kaparu.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:04   #447
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
U principu ako daš malo više (tipa 11% umjesto 10%) dobiješ popust i na kaparu.
Poštovani budući susjed, je li to sigurno tako ili se zezate? Mi smo planirali iskoristiti popust od 2% prije sklapanja glavnog ugovora za plaćanje u cijelosti. Međutim, niti jedan prodajni agent ne zna točno objasniti taj financijski aspekt plaćanja, a niti sam ja (po vokaciji financijaš s pravnim iskustvom) siguran da dobro tumačim odredbe predugovora.
Inače, ne dam im cijeli iznos do pred samo useljenje iako su kamate na lovu u banci minimalne. Kakva mi je garancija da ću u 9. mj. useliti za plaćeni stan? Nikakva! Kaj će mi njihova zadužnica ako se nešto zakomlicira, a love ma računu FEAL nema.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje rigel1965 : 17.02.2018. at 14:13. Reason: Greška
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:09   #448
Pitat ću kolege koji se kuže u ove finese pa ću svima javiti. Već sam to trebao učiniti, ali ljudi su zločesti (čitaj: zavidni) pa bolje da nitko od mojih poznanika i kolega ne zna za ovo jer niti ja ne znam za njihova ulaganja. U mojem radnom okruženju vise se priča o kupnji ovako "skromnog" stana, nego o skupim viletinama u elitnim kvartovima koje su oni stekli na 'ko zna koji način.

Zadnje uređivanje rigel1965 : 17.02.2018. at 14:26. Reason: Poslano 2x
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:17   #449
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Poštovani budući susjed, je li to sigurno tako ili se zezate? Mi smo planirali iskoristiti popust od 2% prije sklapanja glavnog ugovora za plaćanje u cijelosti. Međutim, niti jedan prodajni agent ne zna točno objasniti taj financijski aspekt plaćanja, a niti sam ja (po vokaciji financijaš s pravnim iskustvom) siguran da dobro tumačim odredbe predugovora.
Inače, ne dam im cijeli iznos do pred samo useljenje iako su kamate na lovu u banci minimalne. Kakva mi je garancija da ću u 9. mj. useliti za plaćeni stan? Nikakva! Kaj će mi njihova zadužnica ako se nešto zakomlicira, a love ma računu FEAL nema.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Zar vi niste već sklopili predugovor ako ste u južnoj lameli i dali kaparu?

U principu ako daš 5% više od kapare (Dakle točno 10.5% ukupne cijene) dobit ćeš 5% popusta. Ja sam tako dao malo više i dobio tih 5%, a ostatak ću isplatiti nakon što dobe uporabnu i prije sklapanja glavnog ugovora i dobiti 2% na ostatak cifre.

Inače izračun od 5% popusta im je kriv i bespotrebno zakompliciran jer ga je slagao netko tko nezna osnove matematike a mislio je da zna što radi, pa vam je popust zapravo 4,9975% :klap:

On the positive side pošteno je da su dali 2% i nakon dobivanja uporabne jer onda kredit dižeš na već etažiran stran pa si tako sigurniji.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:55   #450
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Zar vi niste već sklopili predugovor ako ste u južnoj lameli i dali kaparu?

U principu ako daš 5% više od kapare (Dakle točno 10.5% ukupne cijene) dobit ćeš 5% popusta. Ja sam tako dao malo više i dobio tih 5%, a ostatak ću isplatiti nakon što dobe uporabnu i prije sklapanja glavnog ugovora i dobiti 2% na ostatak cifre.

On the positive side pošteno je da su dali 2% i nakon dobivanja uporabne jer onda kredit dižeš na već etažiran stran pa si tako sigurniji.

Jesam, dao sam kaparu, ali zna se što je kapara. Nije mi jasno da, ako pri plaćanju kapare uplatite dodatno 0,5% ili više, i na iznos kapare (obvezno plaćanje od 10%) dobiješ popust od 5% na cjelokupan iznos uplaćenih 10,5%. Kako znaš da si dobio popust od 5% na navedenu uplatu? Od FEAL-a si dobio pisanu obavijest o tome? Naime, u predugovoru piše da će se popusti od 5%, 3% i 2% obračunavati nakon uplaćene obvezne kapare, a popusti će biti odobreni tek nakon plaćanja cjelokupnog iznosa stana. Jesi li o tome dobio pisani dokaz? Ja sam dobio račun za uplaćeni predujam.

Znači predomislio si se u svezi plaćanja većeg iznosa cijene stana kako bi ostvario popust od 5%? Ako nam priznaju 2%, bit će ok. Međutim, nisam zadovoljan dodatnim enormno visokim plaćanjima za eventualne promjene u stanu, potom obavijest o stolariji s mogućnošću dodatne ugradnje komarnika uz dodatno plaćanje firmi koja ih ugrađuje i još dosta toga.
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:41   #451
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Jesam, dao sam kaparu,
odakle ti pare?

Quote:
Veoma je neobična priča i tko je investior i kako je došao do zemljišta na kojem će sad graditi deveterokatnice koje izazivaju prosvjed. Formalno je sve pokriveno zakonima i odlukama. Ali Investitor Oporovec gradnja nema zaposlenih. Vlasnik tvrtke je je Mario Čolak, a ranije je bila tvrtka Feal. Čolak je sin Zdenke Čolak, sestre širokobriješkog poduzetnika Joze Bogdana. Bogdan je vlasnik aluminijskog prerađivača Feala koji posluje i u Zagrebu. Bogdan i njegova sestra Zdenka Čolak su prije dvije godine, kad je Milan Bandić završio u pritvoru, dali svoje vile za jamčevinu. Jozo Bogdan je bio uz Bandića i kad je pozlilo gradonačelnikovoj
majci.https://www.24sata.hr/news/bandic-op...i-muzej-499590
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:35   #452
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Međutim, nisam zadovoljan dodatnim enormno visokim plaćanjima za eventualne promjene u stanu, potom obavijest o stolariji s mogućnošću dodatne ugradnje komarnika uz dodatno plaćanje firmi koja ih ugrađuje i još dosta toga.
Pozdrav, možete li reći nešto više o ovome što ste napisali. Jesu na kraju rekli cijenu za te komarnike? I što ste mislili pod promjene u stanu i po kojoj cijeni ako ste uspjeli saznati?
shema the massacre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:45   #453
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Jesam, dao sam kaparu, ali zna se što je kapara. Nije mi jasno da, ako pri plaćanju kapare uplatite dodatno 0,5% ili više, i na iznos kapare (obvezno plaćanje od 10%) dobiješ popust od 5% na cjelokupan iznos uplaćenih 10,5%. Kako znaš da si dobio popust od 5% na navedenu uplatu? Od FEAL-a si dobio pisanu obavijest o tome? Naime, u predugovoru piše da će se popusti od 5%, 3% i 2% obračunavati nakon uplaćene obvezne kapare, a popusti će biti odobreni tek nakon plaćanja cjelokupnog iznosa stana. Jesi li o tome dobio pisani dokaz? Ja sam dobio račun za uplaćeni predujam.

Znači predomislio si se u svezi plaćanja većeg iznosa cijene stana kako bi ostvario popust od 5%? Ako nam priznaju 2%, bit će ok. Međutim, nisam zadovoljan dodatnim enormno visokim plaćanjima za eventualne promjene u stanu, potom obavijest o stolariji s mogućnošću dodatne ugradnje komarnika uz dodatno plaćanje firmi koja ih ugrađuje i još dosta toga.
Rečeno mi je da je za prvu lamelu bilo drukčije. Meni su već cifre definirane strogo u predugovoru i dobio sam izračun na mail tako da znam točno koliko se plaća.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:56   #454
Quote:
shema the massacre kaže: Pogledaj post
Pozdrav, možete li reći nešto više o ovome što ste napisali. Jesu na kraju rekli cijenu za te komarnike? I što ste mislili pod promjene u stanu i po kojoj cijeni ako ste uspjeli saznati?
Stolarija za južnu lamelu radi GEORAD-STOLARIJA i s njima se isključivo dogovara ugradnja komarnika čije cijene su različite ovisno o vremenu ugradnje.
Promjene u stanu su posebna priča. Primjerice, prema planu ugradnja klima uređaja planirana je samo jedna unutarnja jedinica (čak i u većim stanovima), a ako želite ugradnju samo jednog dodatnog klima uređaja u neku od spavaćih soba dodatno trebate platiti cca 25.000,00 kn za taj split sistem ili kako se već zove. Toliko lud nisam (bar mislim)! Ako bude potrebno, sam ću si ugraditi novu klimu za nekih 5.000,00 kn, a ne njima platiti peterostruko skuplje. Ima još nebuloza, ali možda će za vas, u novoj zgradi, vrijediti druga pravila.
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:01   #455
Quote:
rigel1965 kaže: Pogledaj post
Stolarija za južnu lamelu radi GEORAD-STOLARIJA i s njima se isključivo dogovara ugradnja komarnika čije cijene su različite ovisno o vremenu ugradnje.
Promjene u stanu su posebna priča. Primjerice, prema planu ugradnja klima uređaja planirana je samo jedna unutarnja jedinica (čak i u većim stanovima), a ako želite ugradnju samo jednog dodatnog klima uređaja u neku od spavaćih soba dodatno trebate platiti cca 25.000,00 kn za taj split sistem ili kako se već zove. Toliko lud nisam (bar mislim)! Ako bude potrebno, sam ću si ugraditi novu klimu za nekih 5.000,00 kn, a ne njima platiti peterostruko skuplje. Ima još nebuloza, ali možda će za vas, u novoj zgradi, vrijediti druga pravila.
Budeš jedino ako ćeš se nadovezati na istu vanjsku jedinici jer u predugovoru stoji da ne smiješ ništa mijenjati na vanjskom izgledu zgrade i da je vlasništvo arhitektonskog ureda. I to je super!

I sam bi još klima u svim sobama, ali ako je tako skupo onda ništa.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:36   #456
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Budeš jedino ako ćeš se nadovezati na istu vanjsku jedinici jer u predugovoru stoji da ne smiješ ništa mijenjati na vanjskom izgledu zgrade i da je vlasništvo arhitektonskog ureda. I to je super!

I sam bi još klima u svim sobama, ali ako je tako skupo onda ništa.
Napokon se nešto kreće u pravcu zaustavljanja nelegalnih i neestetskih improvizacija na fasadi koja je zajedničko vlasništvo svih suvlasnika. Jer ovo što pojedinci rade (nisu više ni pojedinci, nego većina!) naružnilo je cijeli Zagreb izvan zone u kojoj je to zabranjeno (uži centar grada, čini mi se).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:40   #457
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Budeš jedino ako ćeš se nadovezati na istu vanjsku jedinici jer u predugovoru stoji da ne smiješ ništa mijenjati na vanjskom izgledu zgrade i da je vlasništvo arhitektonskog ureda. I to je super!

I sam bi još klima u svim sobama, ali ako je tako skupo onda ništa.
Znam to, naravno ne na fasadu jer mi je dovoljno velika lođa da na pod stavim vanjsku jedinicu ili već nekako to izvedem s postojećom o svom trošku. Iz principa ne želim njima više dati ni lipe jer su se ponijeli krajnje neprofesionalno za toliku količinu novca koji ću im "dati".
Nemreš vjerovati da tvrtka, koja se bavi uvozom ekskluzivne keramike europski poznatih proizvođača, u stanove stavlja najjeftiniju keramiku pri čemu možeš birati između tri vrste pločica (osobno ne znam koje su ružnije od kojih) Prodajem stan u izgradnji....
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:50   #458
Ma, to s ekskluzivnom (u pravilu talijanskom!) keramikom je redovito samo mamac za naivne. Keramika je sigurno kvalitetna, ali vrhunska nije.

Baš me zanima do kojeg iznosa po m2 možeš birati, a da ne moraš doplatiti ako hoćeš nešto što nije u njihovoj ponudi? Prije nekog vremena sam bila u jednoj novogradnji gdje je limit bio 200 kn/m2...
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:40   #459
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ma, to s ekskluzivnom (u pravilu talijanskom!) keramikom je redovito samo mamac za naivne. Keramika je sigurno kvalitetna, ali vrhunska nije.

Baš me zanima do kojeg iznosa po m2 možeš birati, a da ne moraš doplatiti ako hoćeš nešto što nije u njihovoj ponudi? Prije nekog vremena sam bila u jednoj novogradnji gdje je limit bio 200 kn/m2...
Stvar je u tome što ne možeš birati skuplje, već samo to ponuđeno. Ako bismo se odlučili za pločice po svom izboru, investitor ti ostavi kupaonice bez ikakvih pločica pa si ti ugrađuj i plaćaj sam i pločice i majstora koji će ih postaviti. Platio si 2.040 m2 i sad još dobiješ nedovršene kupaonice jer ti se ne sviđaju njihove pločice. 🤡

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:49   #460
Baš fleksibilno od njih!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.