Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 11:59   #61
Da li je netko nedavno predavao papire za upis hipoteke na nekretninu?

Koliko se čeka rješenje

... vezano za stambeni kredit, naravno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:04   #62
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Da li je netko nedavno predavao papire za upis hipoteke na nekretninu?

Koliko se čeka rješenje

... vezano za stambeni kredit, naravno
Za nekih 7 dana ce bit provedeno pa cim bude preporucam da odes u gruntovnicu na salter E i preuzmes rjesenje jer tko zna koliko treba da ga otpreme
__________________
Tko puno radi, taj je umoran.
SuperSeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:11   #63
Quote:
SuperSeka kaže: Pogledaj post
Za nekih 7 dana ce bit provedeno pa cim bude preporucam da odes u gruntovnicu na salter E i preuzmes rjesenje jer tko zna koliko treba da ga otpreme
super ... to zvuči podnošljivo

i thnx na ovoj preporuci ... znam već da im za otpremu treba duže nego za rješavanje ... bljakkkk
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:55   #64
Quote:
mariotto kaže: Pogledaj post
.....A što ćeš, hrvatska priča.....
Priča počinje sa zajamom od World Bank za sređivanje stanja unutar CRO-gruntovnica. Međutim, taj kredit je potrošen a stanje se nije popravilu svugdje jednako, niti se može jer je za sve potreban "papir". Zbog nedostatka novca neki referenti su dobili i OTKAZE. Bilo je tu još raznih donacija a gdje je lova otišla, Bog zna...

Najbolje stanje je u Istri, koliko znam.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 19:06   #65
ja nisam imao problema, sve riješeno za manje od tjedan dana bez ikakvih veza
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:02   #66
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Uopće nisam vidjela temu

Ma mene u biti zanima kaj je zaista takvo pravilo ak se bilokoje sranje iz stoljeća sedmog vodi na zgradu općenito da ti nemreš dobit vlasnički list!

Naprosto odbijam povjerovati!
Jane, na žalost, pravilo je upravo takvo. Gruntovnica primjenjuje načelo prvenstva,što znači da se predmeti rješavaju redom podnošenja Zahtjeva za provedbu postupaka.
Znači, ako se na jednoj katastarskoj čestici odvija neki postupak ( "U RADU" ), svi ostali čekaju, neovisno o prirodi problema postupka koji blokira.
To ti je na žalost tako kod nas.........
__________________
...Fly me to the moon and let me play among the stars....08.11.2008.
cvjetak zanovjetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:16   #67
Quote:
cvjetak zanovjetak kaže: Pogledaj post
Jane, na žalost, pravilo je upravo takvo. Gruntovnica primjenjuje načelo prvenstva,što znači da se predmeti rješavaju redom podnošenja Zahtjeva za provedbu postupaka.
Znači, ako se na jednoj katastarskoj čestici odvija neki postupak ( "U RADU" ), svi ostali čekaju, neovisno o prirodi problema postupka koji blokira.
To ti je na žalost tako kod nas.........
pozzz...

bas i ja kupujem stan, ovim dana potpisujem ugovor, zaba upisuje hipoteku, isplacuje paru, a ja na sudu podnosim zahtjev za upis vlasnistva ,ha????
Valjda mi ide u korist sto kupujem na kredit pa Zaba provjerava pravne stvarcice.....
svejedno... ne mogu vjeovati sto citam!!!!!!
ako nisi prvi ne mozes dobiti vlasnistvo - pa kako mozes kupiti, platiti porez i sve ostalo.... PRAVNA DRZAVA
kako mogu provjeriti jesam li prvi, tj ima li koji "prika" da trazi vlasnistvo za stan koji ja kupujem..... znaci ja platim, a prika se upise kao vlasnik ; svasta.
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:29   #68
Quote:
danco26 kaže: Pogledaj post
pozzz...

bas i ja kupujem stan, ovim dana potpisujem ugovor, zaba upisuje hipoteku, isplacuje paru, a ja na sudu podnosim zahtjev za upis vlasnistva ,ha????
Valjda mi ide u korist sto kupujem na kredit pa Zaba provjerava pravne stvarcice.....
svejedno... ne mogu vjeovati sto citam!!!!!!
ako nisi prvi ne mozes dobiti vlasnistvo - pa kako mozes kupiti, platiti porez i sve ostalo.... PRAVNA DRZAVA
kako mogu provjeriti jesam li prvi, tj ima li koji "prika" da trazi vlasnistvo za stan koji ja kupujem..... znaci ja platim, a prika se upise kao vlasnik ; svasta.
Na zk izvatku vidis dal je sve cisto, tko je upisan kao vlasnik i dal postoje tereti ili plombe, iako se sve moze promjeniti u sekundi.
__________________
Tko puno radi, taj je umoran.
SuperSeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 14:26   #69
Mene isto muči to pravo prvenstva. Pokušavam upisati kuću
( na istoj čestici je više kuća, pa samo mi dali izraditi elaborat - zahtjev za formiranje nove zemljišno knjižne čestice ), ali cijela stvar stoji jer je ispred našeg predmeta, predmet susjedin koju uopće ne zanima rješavanje njenog predmeta, prodala kuću, otišla van...
I šta sad ja mogu napraviti? Mislim, nema logike da to može zauvijek tako stajati?
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:52   #70
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
Mene isto muči to pravo prvenstva. Pokušavam upisati kuću
( na istoj čestici je više kuća, pa samo mi dali izraditi elaborat - zahtjev za formiranje nove zemljišno knjižne čestice ), ali cijela stvar stoji jer je ispred našeg predmeta, predmet susjedin koju uopće ne zanima rješavanje njenog predmeta, prodala kuću, otišla van...
I šta sad ja mogu napraviti? Mislim, nema logike da to može zauvijek tako stajati?
E ovo ti je dobro pitanje, to i mene zanima? Što se može napravit?

Jaoj kako sam ljuta.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:04   #71
Arrow

@danco .. nije bas da se nesto zaba pretrgava oko "provjere" .. njima je svejedno .. na tebi je da im doneses vlasnicki list sa upisanom hipotekom a za drugo ih maltene nije briga .. no u svakom slucaju ako je lik prodao stan i da je taj kome bi prodao stan vec predao zahtjev na gruntovnicu onda ce zahtjev za upis hipoteke sa njegovim potpisom biti odbijen .. tebi preporucam da cim finaliziras kupoprodajni ugovor da ga odmah predas u gruntovnicu uz prijedlog za upis vlasnistva .. naravno uz obaveznu tabularnu izjavu jer ce ti bez tabularne uknjiziti samo predbiljezbu .. inace svi ti upisi i brisanja tipa hipoteka se rjesavaju u par dana bez problema .. mozes sve pratiti na internetu i cim vidis da je predmet rijesen mozes otici po izvadak koji nosis u banku

@mia99 .. mislim da je tvoje jedino rjesenje tuziti tu susjedu ..tj. toga kome je ona prodala kucu .. kako vec imas elaborat time je bar dio posla obavljen .. inace mislim da bi za postupak bilo dovoljno dobiti suglasnost tog drugog vlasnika i stvar bi bila rijesena .. u svakom slucaju to vise ne spada u jednostavne postupke i za to ces definitivno morati kontaktirati nekog pravnika

@crow .. ne znam stvarno zasto to kod tebe tako dugo stoji unatoc pozurnici .. koliko sam upoznat .. ako je sve cisto a da je kompliciranija situacija sa rucnom provedbom u knjigama .. uknjizba traje oko godinu dana uz pozurnicu .. no nije mi jasno zasto bi banka od tebe trazila "svjezi" vlasnicki?? .. jel prodajes taj stan ili sta?
Baljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:00   #72
[QUOTE=Baljo;13286453]@danco .. nije bas da se nesto zaba pretrgava oko "provjere" .. njima je svejedno .. na tebi je da im doneses vlasnicki list sa upisanom hipotekom a za drugo ih maltene nije briga .. no u svakom slucaju ako je lik prodao stan i da je taj kome bi prodao stan vec predao zahtjev na gruntovnicu onda ce zahtjev za upis hipoteke sa njegovim potpisom biti odbijen .. tebi preporucam da cim finaliziras kupoprodajni ugovor da ga odmah predas u gruntovnicu uz prijedlog za upis vlasnistva .. naravno uz obaveznu tabularnu izjavu jer ce ti bez tabularne uknjiziti samo predbiljezbu .. inace svi ti upisi i brisanja tipa hipoteka se rjesavaju u par dana bez problema .. mozes sve pratiti na internetu i cim vidis da je predmet rijesen mozes otici po izvadak koji nosis u banku

da , to sam i namjeravao uciniti.... cim prije moguce doletiti i preadati im prijedlog za upis vlasnistva,, samo nisam znao da mi obavezno treba tabularna izjava..... ( zapravo niti ne znam sta je to?)
Na netu pratim stanje na " Hrvatsko pravosudje- e zemljisne knjige" ?

pozdrav.
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:30   #73
to ti je izjava kojom prodavatelj izjavljuje da je kupovnina u cijelosti isplacena i da ti on dozvoljava uknjizbu bez ikakve daljnje privole bla bla bla .. imas tocne primjere teksta po netu .. ista izjava moze biti ugradjena i u kupoprodajni ugovor kad kupujes keshom npr pa je isplata odmah po potpisivanju .. no kako ti kupujes kreditom u trenutku potpisivanja kupoprodajnog ugovora si mu uplatio jedino iznos kapare ili vec koliko god si dao love u keshu .. radi toga moras napraviti odvojenu tabularnu koju ti je on duzan dati nakon sta mu sjedne para od kredita i to takodjer navedes u kupoprodajnom .. tj. da se on obavezuje izdati ti tabularnu izjavu po primitku cjelokupnog iznosa
Baljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:36   #74
Quote:
Baljo kaže: Pogledaj post

@crow .. ne znam stvarno zasto to kod tebe tako dugo stoji unatoc pozurnici .. koliko sam upoznat .. ako je sve cisto a da je kompliciranija situacija sa rucnom provedbom u knjigama .. uknjizba traje oko godinu dana uz pozurnicu .. no nije mi jasno zasto bi banka od tebe trazila "svjezi" vlasnicki?? .. jel prodajes taj stan ili sta?
Prodajem, da i to mi je sad problem. Trenutno mi je "spis u kalendaru", zbog toga što stoji otvoren predmet iz 1999 koji se odnosi na čitavu česticu (2 ulaza). Kako se to sad može riješiti, ako ikako?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:28   #75
Zašto prodaješ?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 18:09   #76
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Zašto prodaješ?
Jer se selim u novi grad.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:29   #77
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Jer se selim u novi grad.
di se gradi novi grad?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 22:11   #78
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
Mene isto muči to pravo prvenstva. Pokušavam upisati kuću
( na istoj čestici je više kuća, pa samo mi dali izraditi elaborat - zahtjev za formiranje nove zemljišno knjižne čestice ), ali cijela stvar stoji jer je ispred našeg predmeta, predmet susjedin koju uopće ne zanima rješavanje njenog predmeta, prodala kuću, otišla van...
I šta sad ja mogu napraviti? Mislim, nema logike da to može zauvijek tako stajati?
1. znači zahtjev za formiranje novog zk uloška (otpis i pripis).
2. koj je broj taj predmet? da li je Z ili P?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:20   #79
Quote:
Baljo kaže: Pogledaj post
to ti je izjava kojom prodavatelj izjavljuje da je kupovnina u cijelosti isplacena i da ti on dozvoljava uknjizbu bez ikakve daljnje privole bla bla bla .. imas tocne primjere teksta po netu .. ista izjava moze biti ugradjena i u kupoprodajni ugovor kad kupujes keshom npr pa je isplata odmah po potpisivanju .. no kako ti kupujes kreditom u trenutku potpisivanja kupoprodajnog ugovora si mu uplatio jedino iznos kapare ili vec koliko god si dao love u keshu .. radi toga moras napraviti odvojenu tabularnu koju ti je on duzan dati nakon sta mu sjedne para od kredita i to takodjer navedes u kupoprodajnom .. tj. da se on obavezuje izdati ti tabularnu izjavu po primitku cjelokupnog iznosa

ok. shvatio ja...
thanks
danco26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:01   #80
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
1. znači zahtjev za formiranje novog zk uloška (otpis i pripis).
2. koj je broj taj predmet? da li je Z ili P?

1. Da
2. Ima oznaku Z. I predmet koji nas blokira ima oznaku Z.

Što bi to značilo?
Hvala na odgovoru.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.