Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2023., 15:00   #1
Kako da si osiguram reinkarnaciju na nekom drugom planetu?

U zadnje vrijeme, zbog narastajuće nestabilnosti u svijetu i strahu od djelomičnog ili potpunog razaranja civilizacije, jako često razmišljam je li moguće ako čovjek nije baš duhovno uspješan, da si za ovog života sredi reinkarnaciju na nekoj drugoj planeti sličnoj Zemlji.

Ne da idem na rajske planete ili više dimenzije / denzitete - niti išta što mi po Karmi ne pripada.

Planeta na koju bih volio otići bila bi tehnološki nerazvijena, hominidna vrsta na njoj imala bi spolni nagon jednom godišnje pa se nebi previše razmnožavala.

Budući da se nebi previše razmnožavala nebi bilo puno ljudi na njoj a budući da nebi bilo puno ljudi na njoj nebi bila tolika jagma za resursima kao ovdje, pogotovo uzevši u obzir da društvo nebi bilo tehnološki razvijeno.

Budući da nebi bilo tolike jagme za resursima, nebi bilo čestih ratova, a kada bi ih i bilo, oni bi zbog tehničke nerazvijenosti bili lokalnog karaktera i mnogo manje razorni. Tako bi gradovi i naselja bili stoljećima gotovo netaknuti.

U stoljećima nerazorenim gradovima i naseljima mogući su dugi ciklusi življenja civilizacije. Ova naša na zemlji je 6-7 tisuća godina stara, to nije dovoljno za uspostavu materijalne baze koja bi onda osigurala duhovni razvoj stanovnika.

Na takvoj planeti teško bi se putovalo iz jednog grada u drugi, ali pošto bi svi imali posao tamo gdje žive, to ne bi bio problem, osim ako želiš posjetiti neko mjesto hodočašća gdje se proučava duhovnost i sreću duhovno orijentirani ljudi.

Planeta bi bila bogata jako starim knjigama ili svicima. Ustvari jedini tehnološki razvoj za kojeg bi volio da postoji na toj planeti su knjige i tiskarstvo. Život na takvoj planeti nebi bio nimalo udoban jer bi se radilo bez pomoći strojeva. Prednost je ta da ti nitko nebi prijetio virusima, bacanjem bombi iz aviona, razornim granatiranjem iz tenkova i topova i sličnim divotama koje vidimo na Zemlji.

Još jedna stvar koju bi planeta morala imati je da nas često posjećuju stanovnici drugih planeta kako nebi sumnjali da oni postoje, na način da postoje portali kroz koje bi Vanzemaljci posjećivali te stanovnike svakih nekoliko godina, kako stanovništvo nebi sumnjalo u njihovo postojanje i kako bi imali snažniji osjećaj povezanosti sa Svemirom.

Što bi trebao napraviti da odem na jednu takvu planetu?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 16:37   #2
jednostavno se ponašaj na ovoj planeti tako kao što bi na tvojoj željenoj, to će biti zapravo taj planet koji želiš.
Takva vizualna opciona alternativna realnost bi dobro došla aktualnoj realnosti ovog našeg planeta.
Misli na mir. Treba početi od sebe.
__________________
.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 19:20   #3
Malo sam se šeprtljavo izrazio pri kraju posta. Rekao sam da bi v olio da postoje portali kroz koje bi tu planetu posječivali Vanzemaljci kako bi stanovništvo planete znalo da oni postoje i kako bi samim time imali dublju povezanost sa Svemriom.

Trebao sam staviti riječ posjetioci.

Što se tiče vizualizacije... ne znam bi li snaga vizualizacije bila dovoljna da tamo odem. Jer naprosto ne znam koliko takvih planeta postoji u Svemiru. Možda su jako rijetke, te je zbog toga jako teško otići na njih. A možda su baš česte, pa mi to nebi trebala biti neka pretjerana briga, samo jednostavno se pomolit za ovu nakanu barem jednom dnevno, a po mogućnosti i 2-3 puta dnevno - i to je to.

Međutim, nekako mi se čini da u Univerzumu postoje ciklusi. Kad je jedna planeta nalik zemlji tehnološki razvijenak, više ili manje su tehnološki razvijene i ostale planete slične Zemlji, pa je nemoguće izbjeći ""divote"" koje sam opisao a koje dolaze kao negativna posljedica življenja u tehničkoj civilizaciji sa nisko razvijenom svjesnošću stanovnika koji ju koriste.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 23:42   #4
Cijela stvar se odvija automatski.
Ako budeš slijedio dharmu (prirodni zakon) i živio u skladu s božijom voljom vjerojatno ćeš živjeti u boljim uvjetima na ovoj ili nekoj planeti gdje nema 'kuge, gladi i rata', gdje se može cijeli život provesti u uživanju.

Ako pretpostavimo, a što je i logično, da se bića razvijaju iz nižih oblika u više, ona ovakvi planeti, kao što je Zemlja, moraju postojati kako bi se bića iz životinjskog svijeta inkarnirala u ljudske oblike i napredovala. Zato nam i jest ovako kako jest. Što očekivati od bića koja su se prvi put inkarnirala kao ljudska bića nego da prave nered kao mi ovdje na Zemlji.
Možda, čak i vjerojatno, ima i gorih planeta nego Zemlja i gdje se još veće strahote događaju.
Obično se kaže da je Zemlja negdje između tako da ovdje i nije tako loše…može i gore.

Ljudska bića još uvijek pripadaju životinjskom svijetu, no postoje i planete gdje žive 'prava ljudska bića' koja su razvila kozmičku svijest ili su blizu tome.
Postoje i duhovne planete gdje žive prava ljudska bića i gdje više nema povratka u materijalni svijet u ovom spiralnom ciklusu ili kalpi prema Vedama.

Ti ćeš otići kaoi svi drugi tamo gdje te tvoja karma odvede kao i svakoga drugoga.
Svi prolazimo kroz ista iskustva i uvijek se nalazimo u okolnostima koje su najbolje za naš razvoj tako da je, iz kozmičke perspektive, 'sve vrlo dobro' i sve je onako kako treba biti.
Sva bića jednako pate u jednom spiralnom ciklusu, a ta patnja je samo mali dio spiralnog ciklusa kroz koji svako biće mora proći kako bi iskusilo i mračnu zonu kozmičke spirale jer bez doživljavanja kontrasta nikakvo doživljavanje života ne bi bilo moguće.
Tako je biću omogućeno vječno doživljavanje života.

Zato, ne moraš brinuti gdje si jer si uvijek u najboljem položaju i okolonostima za svoj razvoj.
Bog/Priroda je sve savršeno uredio.
Mi smo vječna bića kojima je kroz vječne spiralne cikluse/kalpe omogućeno vječno doživljavanje života.

Ovo je kratak opis Martinusove kozmologije i otprilike odgovor na tvoje pitanje.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 18:40   #5
Moraš samo u to jako vjerovati. Vjera je najbitnija.
karambol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 22:28   #6
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme, zbog narastajuće nestabilnosti u svijetu i strahu od djelomičnog ili potpunog razaranja civilizacije, jako često razmišljam je li moguće ako čovjek nije baš duhovno uspješan, da si za ovog života sredi reinkarnaciju na nekoj drugoj planeti sličnoj Zemlji.

Ne da idem na rajske planete ili više dimenzije / denzitete - niti išta što mi po Karmi ne pripada.

Planeta na koju bih volio otići bila bi tehnološki nerazvijena, hominidna vrsta na njoj imala bi spolni nagon jednom godišnje pa se nebi previše razmnožavala.

Budući da se nebi previše razmnožavala nebi bilo puno ljudi na njoj a budući da nebi bilo puno ljudi na njoj nebi bila tolika jagma za resursima kao ovdje, pogotovo uzevši u obzir da društvo nebi bilo tehnološki razvijeno.

Budući da nebi bilo tolike jagme za resursima, nebi bilo čestih ratova, a kada bi ih i bilo, oni bi zbog tehničke nerazvijenosti bili lokalnog karaktera i mnogo manje razorni. Tako bi gradovi i naselja bili stoljećima gotovo netaknuti.

U stoljećima nerazorenim gradovima i naseljima mogući su dugi ciklusi življenja civilizacije. Ova naša na zemlji je 6-7 tisuća godina stara, to nije dovoljno za uspostavu materijalne baze koja bi onda osigurala duhovni razvoj stanovnika.

Na takvoj planeti teško bi se putovalo iz jednog grada u drugi, ali pošto bi svi imali posao tamo gdje žive, to ne bi bio problem, osim ako želiš posjetiti neko mjesto hodočašća gdje se proučava duhovnost i sreću duhovno orijentirani ljudi.

Planeta bi bila bogata jako starim knjigama ili svicima. Ustvari jedini tehnološki razvoj za kojeg bi volio da postoji na toj planeti su knjige i tiskarstvo. Život na takvoj planeti nebi bio nimalo udoban jer bi se radilo bez pomoći strojeva. Prednost je ta da ti nitko nebi prijetio virusima, bacanjem bombi iz aviona, razornim granatiranjem iz tenkova i topova i sličnim divotama koje vidimo na Zemlji.

Još jedna stvar koju bi planeta morala imati je da nas često posjećuju stanovnici drugih planeta kako nebi sumnjali da oni postoje, na način da postoje portali kroz koje bi Vanzemaljci posjećivali te stanovnike svakih nekoliko godina, kako stanovništvo nebi sumnjalo u njihovo postojanje i kako bi imali snažniji osjećaj povezanosti sa Svemirom.

Što bi trebao napraviti da odem na jednu takvu planetu?
Cijepaj drva i vuci vodu iz bunara

Jer stoji zapisano: http://www.antoniosiber.org/najbolji..._svjetova.html

Kad nijedan, od svih mogućih svjetova, ne bi bio bolji od ostalih, onda Bog nikad ne bi stvorio svijet.

...

Prema tome, ovo je najbolji od svih mogućih svjetova.

-- Gotfried Wilhelm Leibniz
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 09:57   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Cijepaj drva i vuci vodu iz bunara

Jer stoji zapisano: http://www.antoniosiber.org/najbolji..._svjetova.html

Kad nijedan, od svih mogućih svjetova, ne bi bio bolji od ostalih, onda Bog nikad ne bi stvorio svijet.

...

Prema tome, ovo je najbolji od svih mogućih svjetova.

-- Gotfried Wilhelm Leibniz

Ovo je nama Zemljanima najbolji od svih mogućih svjetova jer za bolje ne znamo jer nemamo iskustva o boljem, pa je tako to što si izložio puko filozofiranje.

I naravno da sam uočio (a mislim i napisao) zamku koja se krije iza bivanja u svijetu opisanom u uvodnom postu. Budući da bi se sve radilo bez strojeva, ljudi bi morali puno raditi za mali učinak i imali bi s te strane malo vremena za duhovnost. Ali bi to bilo donekle olakšano time što bi bio dugi ciklus življenja civilizacije.



Off topic... vidim da si simpatizer antigurua Krishnamurtija. Mogao bi promjeniti malo potpis. Umjesto: - "Onaj koji štuje novac kao Boga bit će bogato nagrađen" stavi: - "Onaj koji radi za novac kao za Boga bit će bogato nagrađen". Novac ne traži da ga se štuje, nego da se za njega radi čim više sati dnevno.

Ako ne vjeruješ, probaj jedan mjesec šest sati dnevno raditi a šest sati odaji duboko štovanje novčainici od ne znam 1000 eura. Napravi oltar za tu novčanicu i prinosi joj žrtvene ponude šest sati dnevno.

Drugi mjesec radi 12 sati i samo ovlaš pogledaj novčanicu na oltaru, pa mi javi hoćeš li imati više novca u prvom ili drugom mjesecu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 16:03   #8
Ima odredjenih vedskih rituala baziranih na jyotishu i agastjarovim prorockim zapisima Vaitheeswaran Koil hrama
Vrlo precizno i znanstveno upravljaju energetskim tokovima karme

Napravim ti to za pukih 5.000 E, popust za kolege s foruma

Naravno trebati ces nositi i odredjeni dragi kamen koji anulira odredjene astroloske utjecaje. Mora biti odgovarajuce velicine i stalno u dodiru sa tijelom, stoga treba i poseban prsten od legure 5 svetih metala, a sa supljim okom da bi kamen bio u dodiru sa tijelom. Takodjer ga treba u odgovarajucem ritualu posvetiti.
Dam ti i to za 5000, iako cu biti ostecen tako niskom cijenom.

Naravno za konzultaciju sa nadi astrolozima iz Tamil Nadua treba otic i u indiju, pa tu treba jos 5000 E za troskove, razumijes.

Ali sto je 15000E prema sretnoj inkarnaciji, ima li bolji ulog u sebe?


# religija/duhovnost: od nastanka humanida skupo prodajemo nepostojeca rjesenja za nepostojece probleme koje smo sami izmislili
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 16:16   #9
Jaooooo beljkiiii materijalistu i nevjerniče!!! Kako će tebe biti strah kad budeš umirao, a čak i kad je smrt najbrža onako od infarkta tri-četiri u nizu, pa ti se tijelo samo onako brzo složi na zemlju, a ukućani te nađu sa malom čvorugom na glavi od pada... čak ćeš se i u takvoj kratkoj smrti naprepadati i naprepadati vjerujući da poslije smrti nema ničega.

I vjernici se plaše tokom umiranja ali sigurno kudikamo manje od nevjernika.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 16:28   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ima odredjenih vedskih rituala baziranih na jyotishu i agastjarovim prorockim zapisima Vaitheeswaran Koil hrama
Vrlo precizno i znanstveno upravljaju energetskim tokovima karme

Napravim ti to za pukih 5.000 E, popust za kolege s foruma

Naravno trebati ces nositi i odredjeni dragi kamen koji anulira odredjene astroloske utjecaje. Mora biti odgovarajuce velicine i stalno u dodiru sa tijelom, stoga treba i poseban prsten od legure 5 svetih metala, a sa supljim okom da bi kamen bio u dodiru sa tijelom. Takodjer ga treba u odgovarajucem ritualu posvetiti.
Dam ti i to za 5000, iako cu biti ostecen tako niskom cijenom.

Naravno za konzultaciju sa nadi astrolozima iz Tamil Nadua treba otic i u indiju, pa tu treba jos 5000 E za troskove, razumijes.

Ali sto je 15000E prema sretnoj inkarnaciji, ima li bolji ulog u sebe?


# religija/duhovnost: od nastanka humanida skupo prodajemo nepostojeca rjesenja za nepostojece probleme koje smo sami izmislili
Ti si nešto kao ovi ovdje. Make money and fuck bitches. I believe that.
Znak za euro napraviš istovremenim stiskom desne Alt tipke i e: €.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 16:32   #11
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Jaooooo beljkiiii materijalistu i nevjerniče!!! Kako će tebe biti strah kad budeš umirao, a čak i kad je smrt najbrža onako od infarkta tri-četiri u nizu, pa ti se tijelo samo onako brzo složi na zemlju, a ukućani te nađu sa malom čvorugom na glavi od pada... čak ćeš se i u takvoj kratkoj smrti naprepadati i naprepadati vjerujući da poslije smrti nema ničega.

I vjernici se plaše tokom umiranja ali sigurno kudikamo manje od nevjernika.
Zasto bih se bojao? Ne moram se opsjedati umisljenim problemima planeta na kojima cu se reinkarnirati, prevoza preko Styxa, zapinjanja u cistilistu...

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ti si nešto kao ovi ovdje. Make money and fuck bitches. I believe that.
Znak za euro napraviš istovremenim stiskom desne Alt tipke i e: €.
Ako nista treba cijeniti iskrenost. Isto misle i rade i ovi prosvjetljini gurui, samo glume svece pa onda problem kad ih uhvate sa prstima u pekmezu i kurcem u guzi

Od 4 alt tipke niti jedna to ne radi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 17:58   #12
I još jedna stvar Beljki, da imam tih 15 tisuća ojra koje si naveo u svom cjeniku, nebi me bilo briga za karmu i reinkarniranje na planeti opisanoj u uvodnom postu, jer bi najveći dio tog novca dao u humanitarne svrhe. Npr. za poboljšanje uvjeta života doživotno hospitaliziranih duševnih bolesnika.

Na taj način bi možda i ošo na planet koji bi bio najpogodniji mojim željama i zaslugama, a ako nebi otišao već u slijedećem životu, vjerujem da bi se rodio opet na Zemlji i dobio priliku da si sredim karmu u opisanom smjeru.

I ne, ne ovisi to davanje novca drugima o vjeri. Čak i da sam ateist dao bih, jer me boli nesreća drugih, a pogotovo duševno bolesnih ljudi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 18:10   #13
15k eura je takva kap u moru da ne bi nista koristilo dusevnim bolesnicima, to su stvari koje se mogu rjesavati samo na razini drzave ili drugih velikih izvora financija (ukljucujuci velike individualne donatore tipa Gatesa koji mogu milijarde utuc u projekt).

Mogao bi npr zamjeniti prozorsku stolariju na jednom bolnickom objektu, obnoviti jedan WC ili tako nesto. Jako limitirano.

Otputuj negdje radije

Il jos bolje daj meni. Kad kao ateist na miru umrem i ne odem nigdje, nakon sto sam se najebavao i nauzivao, ostavit cu pozamasnu imovinu skupljenu od naivaca nekoj dusevnoj bolnici, win-win
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 18:47   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
15k eura je takva kap u moru da ne bi nista koristilo dusevnim bolesnicima, to su stvari koje se mogu rjesavati samo na razini drzave ili drugih velikih izvora financija (ukljucujuci velike individualne donatore tipa Gatesa koji mogu milijarde utuc u projekt).

Mogao bi npr zamjeniti prozorsku stolariju na jednom bolnickom objektu, obnoviti jedan WC ili tako nesto. Jako limitirano.

Otputuj negdje radije

Il jos bolje daj meni. Kad kao ateist na miru umrem i ne odem nigdje, nakon sto sam se najebavao i nauzivao, ostavit cu pozamasnu imovinu skupljenu od naivaca nekoj dusevnoj bolnici, win-win
I ta prozorska stolarija na nekom bolničkom odjelu bi bila puno vrijednija nego da potrošim sve te ojre samo za sebe.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 21:02   #15
Mašta i vjerovanje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 11:21   #16
A što ako je reinkarnacija moguća u vremenu, pa se rodiš u 15 stoljeću, na blatnim ulicama, u boleštinama, seljačkim bunama kao teški zemljoradnik sa starom iscrpljenom kobilom i hrđavim masivnim plugom?

Svi bi neku super reinkarnaciju u super budućnosti i u super uvjetima. Kako da ne.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 11:49   #17
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
A što ako je reinkarnacija moguća u vremenu, pa se rodiš u 15 stoljeću, na blatnim ulicama, u boleštinama, seljačkim bunama kao teški zemljoradnik sa starom iscrpljenom kobilom i hrđavim masivnim plugom?

Svi bi neku super reinkarnaciju u super budućnosti i u super uvjetima. Kako da ne.
Nisam tražio super reinkarnaciju, i mislim da je ova rasprava na pdf-u duhovnost bespredmetna. Stoga se više na nju neću ni javljat.

Bilo bi mi možda bolje da sam je stavio pod magija i mistika.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 11:58   #18
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nisam tražio super reinkarnaciju, i mislim da je ova rasprava na pdf-u duhovnost bespredmetna. Stoga se više na nju neću ni javljat.

Bilo bi mi možda bolje da sam je stavio pod magija i mistika.
A nisam mislila baš tak negativno. Samo ti piši. Možda se još netko prepozna ili pronađe kakav svoj smisao u tvojim komentarima.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2023., 08:17   #19
Prvo saznaj kako si dospio u ovu stvarnost.

Ljudi mi neće oprostiti kad bih pisao moja znanja i spoznaje, dok sam se rodio mislio sam odmah pisati knjigu o ovoj planeti i životu na njoj i znam da mi nebi oprostili stoga nisam pisao, a kamoli da ti netko oprosti pogodbu koju oni ne mogu ostvariti...

Ima jedna knjiga koja govori kako to napraviti, samo da imaš prave naočale, da čitaš očima djeteta, u nevinosti koju svijet mrzi, ponudiš se kao radnik/sluga i siguran si za drugi život
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1290109
Bolesna civilizacija = ropstvo djece
SvijetJePrevara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2023., 20:31   #20
Talking

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
I ta prozorska stolarija na nekom bolničkom odjelu bi bila puno vrijednija nego da potrošim sve te ojre samo za sebe.
Predivno izrečeno. Pravi du'ovnjak!

A sad to i učini.

(baš)
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.