Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 15:52   #81
hehehe pa svi oni koji ne placaju racune imaju aute i svegaisvacega,
salu na stranu, iznajmljivanjem se bavim, tri garsonjere i citajuci sve ove postove i iz iskustva si mislim pa zar smo mi takvi prljavci i muljatori....pa to je grozno
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:04   #82
prijava kod javnog bilježnika izgleda nema nikakav značaj


ima da treba platit ionako tu preskupu uslugu JAVNOG biljeznika. a danas vise ne primaju u niti jedan ured koije nit originale na uvid..sve mora bit ovjereno...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 22:23   #83
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
prijava kod javnog bilježnika izgleda nema nikakav značaj

Ima značaj, ali nam je sudstvo u banani - namiriš se ti na kraju, samo kaj to traje godinama i ne isplati se na kraju, jer izgubiš hrpu živaca.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 23:01   #84
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ne leti nakon godinu dana van, već nakon 5 -6 godina, koliko traje spor.
Nakon isteka ugovora ili nakon što on prekrši ugovor, neće njega policija automatski izbaciti van, već moraš na sud.
O tome je cijelo ovo vrijeme i riječ.
Jebeš ti ugovor, kada ti nimalo ne ubrza rješavanje problema.
Bez ugovora isto tako moraš na sud, potpuno ista stvar, samo što te neće još porezna zajebavati, ako nisi plaćao porez na to.

I to se događa puno češće nego što misliš.
nisam mislila na onaj ugovor o najmu koji mozes kupiti u n.n. ili u bilo kojoj paprirnici, vec ga sastavis sa svojim odvjetnikom, i navedes sve moguce i tebi sad trenutno nemoguce, ali nikad se ne zna moguce situacije koje mogu nastati ako xy ne postiva taj ugovor
dalje, ako ga policija ne izbaci iz stana ond ga ti izbacis iz stana, kad tad mora izaci van, kljuceve valjda imas? a ako i nemas svaka brava se da razvliti...postoje razlicite alternative, u tom slucaju stititi te ugovor kojeg imas...blabl
rezije? odnosno troskovi koje moze nabiti, opet nemoguce, ako ne plati struju, oni dodu i iskljce struju, telefon ne stavljas na sebe, vec xy ima telefon na sebe ako ne plati oni opet iskljuce, vodovod je malo zeznut ali i to se da srediti, odes tamo i kazes da tebi vise voda ne treba nek ti ju iskljuce...
prema tome, preko suda ili ne, nema tog podstanara kojeg ne bi izbacila iz stana, poslovnog prostora...
ali slucajevi kojima se to najcese dogada su slucajuevi koji su na crno, ljudi najvise iznajmljuju na crno kod nas da ne bi placali porez, e tu su moguce da ne napisem onaj prosti izraz sa "p", ovo ostalo ne...

zapravo, ako ne postoji ugovor jos ga je lakse izbaciti iz stana, jer on/ona zapravo u njemu ne postoji (samo treba malo razmisliti i postati zlocest/a)
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:22   #85
@ emanuela
ajde ponovo procitaj cijeli topic
syndy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:49   #86
Emanuela, bez obzira na ugovor - imaš li ga ili nemaš i što god da u njemu piše, ti ga ne smiješ izbaciti sam van iz stana (iako bih ja odmah izbacila na silu, ali po zakonu ne smiješ i oni te imaju osnove tužiti).
A pizdarije su moguće u bilo kojem slučaju.
Ti ga možeš tužiti i bez ugovora, samo trebaš dokazati da je bio kod tebe podstanar (što ni nije problem, pogotovo ako je duže bio u stanu - pa, imaš susjede koji će to potvrditi).
Ja samo kažem da se kod nas ne isplati ništa rješavati sudski.
I stoga i ja smatram da je, nažalost, bolje uopće ne potpisivati nikakav ugovor.
Onda te podstanari mogu zajebavati i mahati ti tim ugovorom ispred nosa ako ih želiš izbaciti zbog nečega što su napravili, a nisi se sjetio to staviti u ugovor.

Meni je mama napisala ugovor, inače je pravnica, ali mi i ona sama kaže da je uglavnom svejedno potpišeš li ti ugovor ili ne - u slučaju problema si u istim govnima.
Doduše, s ugovorom ćeš se ipak lakše namiriti u slučaju štete, neplaćanja najamnine ili računa - ali nakon dugotrajnog vucaranja po sudovima.
Osim ako ti ne razvale pola stana, ne isplati ti se suditi s ovakvim sudstvom kakvo je naše - to pokušavam reći.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:49   #87
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
nisam mislila na onaj ugovor o najmu koji mozes kupiti u n.n. ili u bilo kojoj paprirnici, vec ga sastavis sa svojim odvjetnikom, i navedes sve moguce i tebi sad trenutno nemoguce, ali nikad se ne zna moguce situacije koje mogu nastati ako xy ne postiva taj ugovor
dalje, ako ga policija ne izbaci iz stana ond ga ti izbacis iz stana, kad tad mora izaci van, kljuceve valjda imas? a ako i nemas svaka brava se da razvliti...postoje razlicite alternative, u tom slucaju stititi te ugovor kojeg imas...blabl
rezije? odnosno troskovi koje moze nabiti, opet nemoguce, ako ne plati struju, oni dodu i iskljce struju, telefon ne stavljas na sebe, vec xy ima telefon na sebe ako ne plati oni opet iskljuce, vodovod je malo zeznut ali i to se da srediti, odes tamo i kazes da tebi vise voda ne treba nek ti ju iskljuce...
prema tome, preko suda ili ne, nema tog podstanara kojeg ne bi izbacila iz stana, poslovnog prostora...
ali slucajevi kojima se to najcese dogada su slucajuevi koji su na crno, ljudi najvise iznajmljuju na crno kod nas da ne bi placali porez, e tu su moguce da ne napisem onaj prosti izraz sa "p", ovo ostalo ne...

zapravo, ako ne postoji ugovor jos ga je lakse izbaciti iz stana, jer on/ona zapravo u njemu ne postoji (samo treba malo razmisliti i postati zlocest/a)
da je to sve bas tako ovog i slicnih topica ne bi ni bilo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:53   #88
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
dalje, ako ga policija ne izbaci iz stana ond ga ti izbacis iz stana, kad tad mora izaci van, kljuceve valjda imas? a ako i nemas svaka brava se da razvliti...postoje razlicite alternative, u tom slucaju stititi te ugovor kojeg imas...blabl
)
Policija će tebe izbaciti iz stana, a ne podstanara.
Ako ga izbaciš sam na silu, nema tog ugovora po kojem ti imaš pravo to napraviti.

Da ti netko potpiše da ga smiješ ubiti i ti ga ubiješ - misliš da ne bi odgovarala za to, jer "tako stoji u ugovoru"?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 23:11   #89
Talking sve ja citam...bemu misa zakaj ljudi misle da ja nist ne citam..

syndy
jesam, od prve do zadnje recenice..
i sve se svodi na isto, kaj sam vec napisala, na ugovor...

zapravo, jedan post je odlican, mislim da je na dr. str. gdje netko navodi primjer iz vlastitog zivota kako mu se (cini mi se..nisam bas naucila sve napamet) tetak rijesio zlocestih podstanara, mimo suda (uselio se u vlastiti stan, njih izbacio...blabl,,vidi str.br.2.)
znaci moze se, samo treba malo kreativnosti


Hobby

ok, sa ugovorom ili bez moze se izbaciti podstanara iz stana (vidi gore vec navedeno)
smatram da treba biti prema svima posten, no medutim, ako netko prema tebi nije tj. igra prljavo onda se i ti moras tako ponasati, u ovom slucaju na ovoj temi , legalno ili nelegalno izbaciti ga van, pa nek te tuzi za izbacivanje iz vlastitog stana a nema npr. ni ugovor...ak ima love nek tuzi velis to moze trajati 5god. , super...a moze cak doci i do zastare..jos bolje, a ti si do tada u svojem stanu ili jos bolje iznajmljues ga blabla...

kaj se tice ubojstva i ugovoraa ne znam , evo fakat ne znam dal ovo trebam kometirati, nema veze ni s temom, ni smojim postom...al simpaticno!

Katrin
ja znam da to ponekad i nije bas tako, ali gle na neki nacin su si sami krivi kaj im se to desilo, a kad im se vec to desilo onda su mogli malo sjesti razmilsiti i zakljuciti koje su im opcije:
a) legalno - sud...
b) ilegalno-ako treba i iznajmiti neke gorile da podstanare bace van
c) mediji, internet sa slikom zlocestih podstanara...ono natpis "ljudi pazite se tih i tih...vidite kaj se desilo meni , moglo bi se i vama"itd. i sl.

mislim da je kombinacija prvo ad.c) pa onda ad b) jedna od boljih za ove koji ne zele na sud
mada nije losa ni ad.a) za one kojima nije hitno, jer onda jedna od malih sitnih recenica u ugovoru moze biti ako se desi ovakva situacija onda ce podstanar platiti na ziro/tekuci racun vlasniku stana xxxxx,yy Kn za nanesene ducevne boli itd. is.
ugovor moze biti jako jako kreativan
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:42   #90
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
[

kaj se tice ubojstva i ugovoraa ne znam , evo fakat ne znam dal ovo trebam kometirati, nema veze ni s temom, ni smojim postom...al simpaticno!

Time sam htjela reći da ne možeš napisati u ugovoru da ih, u slučaju nepoštivanja, imaš pravo izbaciti na silu.
Odnosno, možeš ti to napisati, ali svejedno je protuzakonito da to napraviš.

Ako se ne varam, napisala si da ih s ugovorom možeš izbaciti na silu i da te u tom slučaju ugovor štiti - a to nije istina.

Izbacivanje na silu je uvijek opcija i, nažalost - barem po mome mišljenju - jedina razborita opcija, ako već dospiješ u takvu situaciju.

Šanse da će te u tom slučaju tužiti jesu male ili nikakve, ali samo sam navela da oni tebe mogu tužiti.

S time da će te, ako imaju ugovor sigurno tužiti, pogotovo u slučaju da ih izbaciš jer naprave nešto što nije navedeno, niti obuhvaćeno ugovorom.
Npr. ti fino složiš u ugovoru sve u vezi plaćanja najamnine i računa, da ti moraju stan dovesti u prvobitno stanje... itd., uobičajene stvari.
A oni, fino, nakon 2 mjeseca odluče nabaviti, npr. tri psa ili se sjete neke druge nebuloze, buče, pa ti se susjedi stalno žale na njih ili nešto deseto, nije bitno.
Uvijek se može naći nešto što nije obuhvaćeno ugovorom.
Dakle, oni ugovor nisu prekršili, a ti ih izbaciš prije isteka ugovora - fino te mogu tužiti i dobiti takvu tužbu.

Ovo govorim, jer sam doživjela sve i svašta od podstanara i, vjerujte mi, nitko nije toliko maštovit da se sjeti obuhvatiti ugovorom sve što njima može pasti na pamet.
Oni izvedu neku takvu glupost, ali nigdje ne piše da to ne smiju, znači izbacio si ih bez razloga.

Jednoj mojoj poznanici su probili novi prozor na kući, jedan prozor su zazidali, postavili nekakvu izolaciju (ona iznajmljuje prizemlje kuće).
Potpisala je s njima ugovor na 5 godina u kojem nije navedeno ništa u vezi takvih radova (kome bi palo na pamet da će ti podstanari zazidavati i probijati prozore?) - i ne može ama baš ništa učiniti.
Ako ih izbaci na silu, normalno da će je tužiti - ako ništa, onda zato što su ipak uložili poveće pare u sve to.

Ti ugovori su isto dvosjekli mač - može se dogoditi da ti pomogne, ali te može i zajebati.
Sve ovisi na kakve bisere naletiš.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 01:37   #91
Ne znam čemu potencirati odnos stanodavac-podstanar, kad se svatko može useliti u stan i sustav nije u stanju godinama riješiti situaciju.

Dovoljno mi se predstaviti kao kupac i dati nekakvu kaparu za stan, uletiti unutra čim stan ostane prazan i promijeniti bravu i policija je nemoćna.

Pa mi cijeli ovaj topic u biti izgleda kao izdrkavanje po podstanarima frustriranih stanodavaca.

Hobby - koliko si stanarina ubrala, nisi ni morala ulaziti u stan, mogla si unajmiti nekoga da počisti to, od pologa.

Ima svakakvih i stanara i stanodavaca.....rizik posla kao i svaki drugi, ko podstanaru garantira da neće idući dan poljubiti zaključana vrata, a sve njegove stvari s krive strane nitko

Kakve su to gazde koje iznajmljuju "namješten" stan bez usisivača, ili nedaj bože s onim Ei Niš iz '73 ...a picajzle o čistoći?

Ne možete očekivati od podstanara da brine i misli stalno o nekakvim inspekcijama i glupostima, ima i on svoj život i nekad ne stigne počistiti, složiti, srediti.....

Ja sam dugo živio tako da sam iznajmljivao jedan, da bi mogao unajmiti drugi stan. I sve što sam od podstanara očekivao, i kako sam se i sam ponašao, je da se prema stanovima odnosimo kao da su naši vlastiti. Stvar povjerenja i procjene
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:40   #92
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post

mislim da je kombinacija prvo ad.c) pa onda ad b) jedna od boljih za ove koji ne zele na sud
mada nije losa ni ad.a) za one kojima nije hitno, jer onda jedna od malih sitnih recenica u ugovoru moze biti ako se desi ovakva situacija onda ce podstanar platiti na ziro/tekuci racun vlasniku stana xxxxx,yy Kn za nanesene ducevne boli itd. is.
ugovor moze biti jako jako kreativan
bravo, znas sto se onda dogadja?

za racun- fino si ti to zamislila, ali ponavljam, nije to bas tako crno bijelo kako bi teoretski moglo biti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:17   #93
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu potencirati odnos stanodavac-podstanar, kad se svatko može useliti u stan i sustav nije u stanju godinama riješiti situaciju.

Dovoljno mi se predstaviti kao kupac i dati nekakvu kaparu za stan, uletiti unutra čim stan ostane prazan i promijeniti bravu i policija je nemoćna.

Pa mi cijeli ovaj topic u biti izgleda kao izdrkavanje po podstanarima frustriranih stanodavaca.

Hobby - koliko si stanarina ubrala, nisi ni morala ulaziti u stan, mogla si unajmiti nekoga da počisti to, od pologa.

Ima svakakvih i stanara i stanodavaca.....rizik posla kao i svaki drugi, ko podstanaru garantira da neće idući dan poljubiti zaključana vrata, a sve njegove stvari s krive strane nitko

Kakve su to gazde koje iznajmljuju "namješten" stan bez usisivača, ili nedaj bože s onim Ei Niš iz '73 ...a picajzle o čistoći?

Ne možete očekivati od podstanara da brine i misli stalno o nekakvim inspekcijama i glupostima, ima i on svoj život i nekad ne stigne počistiti, složiti, srediti.....

Ja sam dugo živio tako da sam iznajmljivao jedan, da bi mogao unajmiti drugi stan. I sve što sam od podstanara očekivao, i kako sam se i sam ponašao, je da se prema stanovima odnosimo kao da su naši vlastiti. Stvar povjerenja i procjene
Imaš pravo - ima raznih vrsta prijevara, nije to samo kod podstanara i to, nažalost, kod nas nije uređeno kako spada i obično treba jako puno vremena da se takve stvari uspiju riješiti.

I mogla sam nekome platiti da mi počisti, ali to nije uopće poanta.
Poanta je u tome da kakvi to ljudi uopće žive u takvoj prljavštini i još odu iz stana, a da se ne potrude niti prikriti svinjac u kojem su živjeli?
Mene bi bilo sram da odem tako iz nečijeg stana i da se poslije još godinama o meni govori kakvo sam prase od čovjeka.

A iznajmljivanje je zarada kao i svaka druga i ne služi meni ta zarada da bih s njome pokrivala troškove sranja koje mi prirede podstanari.
Uostalom, ja sam stan predala u besprijekornom stanju (kao i uvijek) i podstanar to vidi.
On vidi kako je stan namješten, u kakvom je stanju, kakav imam usisavač, vešmašinu, štednjak...
A ja ne vidim kakve su njegove namjere.
I, nažalost, sve se svodi na to da moraš vjerovati neznancu, bio ti podstanar ili najmodavac, ali ako je netko tebi iznajmio stan i ponašao se korektno prema tebi godinama, nema nikakvog opravdanja takvo što mu napraviti.

I rečenica: "koliko si stanarina ubrala, nisi ni morala ulaziti u stan, mogla si unajmiti nekoga da počisti to, od pologa" uopće nema veze s ničime.
To zvuči kao da je sasvim normalno da ti se podstanari poseru nasred poda, jer ionako plaćaju za taj stan upravo zato da ti imaš od čega platiti nekoga tko će to počistiti.
Daj, molim te!
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 11:32   #94
jedno pitanjce

sigurno će se dogoditi ko i prošle godine...
u 6. mjesecu prošle godine došla je preplaćena struja od 600 i nešt kuna. uglavnom gazdarica nam nije vraćala lovu, al nije tražila da platimo račune koji su ostali... jer su ionak bili negdje u iznosu te preplate.
a i gazdarica je bila jako dobra, tak ju nisam htjela davit za tih par kuna

a budući da se selim za mjesec i pol... a preplate će biti sigurno za 3 mjesečne rate. (jer gazdarica, sadašnja, nije dala da račune plaćamo općom uplatnicom nego kak računi sami stižu.)
jel imam pravo tražit te novce? jer ako se ne varam, na uplatnici od prošle godine pisalo je da se novci mogu podići il se ubrajaju u daljnje rate.

ova žena kod koje sam sad samo gleda di da nas zezne. nametnula nam je pričuvu da plaćamo makar se usmenim putem dogovorili da je ne moramo plaćati (a i većina podstanara je ne plaća), a cimerica kad je, sklapala ugovor, (koji baj d vej nije ovjeren) napisala da plaća sve račune.
uglavnom, živim kratko u ovom stanu i jedva čekam da zbrišem a zbog pričuve se nisam htjela svađat jer mi je stan hitno trebao.

thanx

(nemojte me popljuvat jer sam to pitala nisam baš iskusna s tim stvarima jer su uvijek drugi sve umjesto mene radili )
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:00   #95
Jahorinka, to ti sve ovisi koliko si dugo u stanu.
To s preplatom struje je malo teško obračunati, a i baš mi nije jasno kako ti preplata može iznositi 3 mjesečne rate? Pa, koliko onda plaćaš stan? 100 kuna?
Ne znam, možda je netko uspio toliko preplatiti struju, ali meni je godinu i pol stan bio prazan, a preplata je oznosila nekih dvjestotinjak kuna.
Kaj su ovi prije tebe imali solarij u tom stanu? Ne kužim.
I za ovu preplatu od 600 kn mi se čini da je poprilična svota.

Uglavnom, ako si par mjeseci u stanu, nije baš fer da dobiješ cijeli iznos preplate, ali ako si bila godinu dana, onda si zapravo ti tu struju preplatila, pa bi bilo fer i da dobiješ tu lovu.
Napisala si da je u 6. mjesecu prošle godine došla preplata struje, pa je to gazdarica kompenzirala, pa pišeš da se uskoro seliš, pa da sadašnja gazdarica samo hoće da vas zezne...
Nisam dobro shvatila za koji sada stan pitaš i koliko si dugo u njemu.
Ali, to se moraš nekako dogovoriti, iskreno - sumnjam da će ti gazdarica popustiti, pogotovo ako je takva kao što kažeš.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:33   #96
da, vidiš, imaš praf ... u prvom stanu sam bila duže, godinu i pol. a mjesečna rata je bila 240kn. s tim da nas vikendima nije bilo, a jedino je friđ radil stalno.

a u ovom sam 5 mjeseci.

nisam uopće razmišljala vremenu

kad smo kod gazdarice... počela nam je namještaj uzimat ok... nije tak strašno... neki prastari ormar s balkona... ionak je samo smetal... al klupicu iz kuhinje ... tak da sad imam samo 2 stolice, taman za cimericu i mene

njoj klupica treba za neki drugi stan

ak netko traži stan od 7. mjeseca, ja ću vam vrlo rado preporučit di da ne tražite
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 02:22   #97
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
bravo, znas sto se onda dogadja?

za racun- fino si ti to zamislila, ali ponavljam, nije to bas tako crno bijelo kako bi teoretski moglo biti.
malo si me krivo skuzila, ne brbljam ja samo tu tak teoriski
iznajmljivala sam ja i kucicu, i istjerala jednu rundu podstanara, nije to nikakav problem, nisu htjeli izaci, ali nakon ..odredene situacije ipak su izasli , mimo suda
jedan od poslovnih prostora , ja sam podstanar, znaci znam kaj i to znaci

prema tome , sori moji postovi nisu cista teorija i virtualnost....

ne sjecam se tvojeg posta, iako sam procitala sve postove od prvog do zadnjeg gdje navodis neki konkretan primjer kako se ti nisi mogla rjesiti podstanara (mislim na realan zivot)
sori ako sam zaboravila, molim te navedi mi na kojoj je strani
hvala!
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 09:21   #98
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
malo si me krivo skuzila, ne brbljam ja samo tu tak teoriski
iznajmljivala sam ja i kucicu, i istjerala jednu rundu podstanara, nije to nikakav problem, nisu htjeli izaci, ali nakon ..odredene situacije ipak su izasli , mimo suda
jedan od poslovnih prostora , ja sam podstanar, znaci znam kaj i to znaci

prema tome , sori moji postovi nisu cista teorija i virtualnost....
imala si srece, ali nije tako uvijek. ne kazem da je nemoguce ali to sto ti radis je iznimka a ne pravilo.
u poslovnom prostoru nisi podstanar

i ne moras samo prozivjeti takv situacije da bi nesto znala o njima, ima nas koji se time bavimo s pravne strane.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 09:34   #99
Ovo je vanzakonska kategorija:

staviš dvije dobre brave na vrata
podstanar ima ključ od jedne brave, ti od obje
"tvoja" brava je u normalnim okolnostima otključana

Ako skužiš da podstanar ne bi van, pričekaš ga da ode na posao, faks, gdjegod.
Kad ode zaključaš svoju bravu
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:39   #100
Lightbulb

Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Ovo je vanzakonska kategorija:

staviš dvije dobre brave na vrata
podstanar ima ključ od jedne brave, ti od obje
"tvoja" brava je u normalnim okolnostima otključana

Ako skužiš da podstanar ne bi van, pričekaš ga da ode na posao, faks, gdjegod.
Kad ode zaključaš svoju bravu


A podstanar je bedak, pa nebu promijenil brave.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.