Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 01:13   #4281
To sam danas pital a oni trube svoje. Icovek kaj je to sve skupa zamislil je inzinjer i ima svoj projektni ured. I on je rekel da je CAS-BS baza sustava ali da je za toliku kolicinu vode potrebno 3 kolektora. To nije problem kak sve tam i to.A s tim spremnikom bi imel mogucnost u buducnost dodati jos par kolektora i imati i neku potporu grijanju.Po mojem u nekim proljetnim ili jesenskim suncanim danima bi mozda bilo dovoljno tople vode da se navecer kuca malo temperira bez paljenja peci ili nebi? kaj Vi mislite Ivek
RobyH is offline  
Old 21.03.2013., 01:40   #4282
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ovakvo je moje mišljenje kaj se tiče solarne potpore ako imaš sve u jednom kad ima sunca griješ po ljeti prvenstveno sanitarnu vodu jer je ona na najvišoj točki a kak je poznato topla voda se diže gore višak topline grije centralnu vodu tak da ti kolektor uvijek radi nema pauze kad zagrije sanitarnu vodu a ujedno zimi kad ima sunca ono ti je potpora centralnom grijanju i grijanju sanitarne vode ako imaš odvojene sustave kad kolektor ugrije sanitarnu vodu ode u blokadu tj isključi se i kolektor stoji zabadava a kaj se tiče CM razmisli si logički CAS-BS 1000 =9800kn a CAS 1000 + STEB 300 =5400 + 8980 pa mi reči zakaj u centrometalu nude posebno a ista stvar je i u razliki u cijeni kotla EKO CKP 14 i EKO CUP 18 6040 - 4320 za razmisliti pozdrav
cijene su iz cjenika termometal rijeka u mojoj firmi daju na CM 25% rabat
Za ovo ste u pravu u potpunosti,i ja sam gledal cijene i malo sam si to racunal, A na taj mali EKO CUP bi isel koliki plamenik i ciji?Spremnik cu uzet a ja sam mislil spojit i kamin na njega da u slucaju da se nesto pokvari ili nema paleta imam alternativu.Normalno da necu loziti obadvoje istovremeno ali ak smo doma vani cica zima zar je stvarno takva strahota ako iskljucim pelete i lozim kamin?jJEFTINIJE je a i nije to tak tesko,plus malo vatrica u dnevnom pa se nekak toplije cutis.Spremnik ima3 ulaza tak da je to valjda izvedivo a ako mi je kamin suhi u slucaju kvara nemam tople vode i kaj sam onda. Grijanje je podno znaci da bi sa suhim kaminom u dnevnom bilo prevruce a u recimo kupaoni na katu zima.Grijanje kosta da se zmrznes solari i pelete podno i neznam kaj a ja grijem vodu na plinskoj boci da se klinci navecer skupaju to bi bilo jako tragi komicno
RobyH is offline  
Old 21.03.2013., 10:03   #4283
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Jedan dosta uspješan poduhvat u suzbijanju svijetlećeg plamena je dodatak šamotne surle , ako već ne cijelog šamotnog ložišta, kod manjih snaga na CM pelet setu od 14 Kilowata , e sad zašto toga nema kod nas više, jednostavno zato što tako malih kotlova kod nas nema. Nije moje da otkrivam poslovne tajne -količine prodanih kotlova ali vodim na cugu onog tko pogodi u 5 komada točnu brojku.
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Hehehehe. Jedan znamo da je prodan... Dal' da budem krajnje bezobrazan...pa da pogadjam ? Evo na divlje - 2 komada ) hahaha.
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
I dođe lokalni šerif i kaže da on to govno od kotla ne želi montirati, da se tu neko debelo zajebo u proračunu i da tu ispod 35 kilovata nema šanse, i tako se kod
Nakon silnog natezanja i peripetija sa parametrima u pelet setu, ugradnjom šamotne surle ( jedne od dvije prodane u Hrvatskoj ) je dimnjak obuzdan i kotao smiren.
Aha!!!
Kaze poslovica: sam rupu iskopao, sam u rupu pao .
I ? Di je ta pijača ?

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 21.03.2013., 10:11   #4284
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ovakvo je moje mišljenje kaj se tiče solarne potpore ako imaš sve u jednom kad ima sunca griješ po ljeti prvenstveno sanitarnu vodu jer je ona na najvišoj točki a kak je poznato topla voda se diže gore višak topline grije centralnu vodu tak da ti kolektor uvijek radi nema pauze kad zagrije sanitarnu vodu a ujedno zimi kad ima sunca ono ti je potpora centralnom grijanju i grijanju sanitarne vode ako imaš odvojene sustave kad kolektor ugrije sanitarnu vodu ode u blokadu tj isključi se i kolektor stoji zabadava a kaj se tiče CM razmisli si logički CAS-BS 1000 =9800kn a CAS 1000 + STEB 300 =5400 + 8980 pa mi reči zakaj u centrometalu nude posebno a ista stvar je i u razliki u cijeni kotla EKO CKP 14 i EKO CUP 18 6040 - 4320 za razmisliti pozdrav
cijene su iz cjenika termometal rijeka u mojoj firmi daju na CM 25% rabat
Pozdrav,

A gdje bi bio taj Termometal Rijeka ?
Treba mi termometar dimnih plinova a nema ga u HR, pa da tamo pogledam... ... I jos par sitnica...

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 21.03.2013., 10:33   #4285
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Za ovo ste u pravu u potpunosti,i ja sam gledal cijene i malo sam si to racunal, A na taj mali EKO CUP bi isel koliki plamenik i ciji?Spremnik cu uzet a ja sam mislil spojit i kamin na njega da u slucaju da se nesto pokvari ili nema paleta imam alternativu.Normalno da necu loziti obadvoje istovremeno ali ak smo doma vani cica zima zar je stvarno takva strahota ako iskljucim pelete i lozim kamin?jJEFTINIJE je a i nije to tak tesko,plus malo vatrica u dnevnom pa se nekak toplije cutis.Spremnik ima3 ulaza tak da je to valjda izvedivo a ako mi je kamin suhi u slucaju kvara nemam tople vode i kaj sam onda. Grijanje je podno znaci da bi sa suhim kaminom u dnevnom bilo prevruce a u recimo kupaoni na katu zima.Grijanje kosta da se zmrznes solari i pelete podno i neznam kaj a ja grijem vodu na plinskoj boci da se klinci navecer skupaju to bi bilo jako tragi komicno
I jeda i druga kombinacija spremnika ima svoje prednosti i mane. Ukoliko je steb u pitanju tada je to dedicirani spremnik Stv i to je to. Druga opcija moze dati podrsku grijanju. Koliko ? Drugi par rukava jer zimi bas i nema sunca. ako uzmete previse kolektora (ili premalen spremnik) problem prezagrijavanjaa ljeti i upitnost isplativosti. Ali moze, i moze se nadogradjivati. I moze biti i manji od 1000 l. S njim mozete ispeglati snagu kotla i iz spremnika uzimati koliko treba a da kotao radi punom snagom i nakon grijanja vode spava. I, za zlu ne trebalo, mozete ugraditi i el grijac.
Cm ima mana ali cijena je... Koliko para toliko muzike. Odnos ulozeno / dobiveno je ok. I mozete se zimi igrati . Nemojte ga gledati samo kao kotao vec neiscrpni izvor nadahnuca . Malo sale nije na odmet. Mozete ga namjestati i otprilike dobiti sto treba u postavkama. Biranje kotla samo po iskoristivosti ? Iskoristivost 85% ili 90% ili 95% ? Izracunajte to kroz cijenu peleta i cijenu opreme pa odlucite. Koliko godisnje ustedite kg peleta a koliko u startu date za kotao sa npr 93% iskoristivosti... Pametnije utrositi na dodatne izolacije svega i svacega. Ili automatiku.
Ako se odlucite "samo" na spremnik ptv-a imate i cesto akcije.
Prvenstveno vi morate znati svoje prioritete a tada zamisliti sistem, staviti na papir i...

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 21.03.2013. at 10:40.
Rijeka555 is offline  
Old 21.03.2013., 17:33   #4286
Ja bi pogadjao kolko je prodano 14 kW plamenika. Ramzay jel moze za janjetinu na interklimi?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
unofficial Centrometal representative
centrometal is offline  
Old 21.03.2013., 19:08   #4287
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Ja bi pogadjao kolko je prodano 14 kW plamenika. Ramzay jel moze za janjetinu na interklimi?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Nemojte mi sada kvariti pijacu . A na janjetinu pozivam ja sutra u Tarsu .
Imate cca 200-300 m prehodati. Taman da legne prije sjedanja u auto.
Pozdrav

Ispravak krivog navoda: ne sutra vec u subotu. Meni je cijeli dan petak u glavi . E sad sam odmah losije volje...

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 21.03.2013. at 19:16.
Rijeka555 is offline  
Old 21.03.2013., 21:49   #4288
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

A gdje bi bio taj Termometal Rijeka ?
Treba mi termometar dimnih plinova a nema ga u HR, pa da tamo pogledam... ... I jos par sitnica...

Pozdrav
kolko sem skužil to ti je internet trgovina. upozoril me kolega dimos fobus da moram nametati zareze i točke , pa to i koristim. ukucaš recimo centrometal na guglu i pojaviti se.
ivek-k is offline  
Old 21.03.2013., 22:52   #4289
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Za ovo ste u pravu u potpunosti,i ja sam gledal cijene i malo sam si to racunal, A na taj mali EKO CUP bi isel koliki plamenik i ciji?Spremnik cu uzet a ja sam mislil spojit i kamin na njega da u slucaju da se nesto pokvari ili nema paleta imam alternativu.Normalno da necu loziti obadvoje istovremeno ali ak smo doma vani cica zima zar je stvarno takva strahota ako iskljucim pelete i lozim kamin?jJEFTINIJE je a i nije to tak tesko,plus malo vatrica u dnevnom pa se nekak toplije cutis.Spremnik ima3 ulaza tak da je to valjda izvedivo a ako mi je kamin suhi u slucaju kvara nemam tople vode i kaj sam onda. Grijanje je podno znaci da bi sa suhim kaminom u dnevnom bilo prevruce a u recimo kupaoni na katu zima.Grijanje kosta da se zmrznes solari i pelete podno i neznam kaj a ja grijem vodu na plinskoj boci da se klinci navecer skupaju to bi bilo jako tragi komicno
pametno rezoniraš.
puno toga si dobrog rekao tako da se nema što puno dodati,
ipak

1. kamin obavezno (san svakog koji se grije, nazovimo to rezervno napajanje )
2. 1000 l spremnik, ako imaš novaca bojler tople vode odvojeno, sve kako si napisao. cijena odvojenog bojlera tople vode je velika mana ali recimo da tvoje solarno može zagrijati spremnik od 1000l na 40C, za kupanje ti je malo ali za podno grijanje gdje je temp. polaz po sadašnjem vremenu 25C može biti dovoljno za grijanje kuće jedan a možda i dva dana. solarna spirala u spremniku obavezna.
3. može i veći kotao ako imaš spremnik, nije pogrešno. znači tvoj navedeni je ok.
4. hidrauličko spajanje napraviti da ti kotao može grijati spremnik ali i samo toplu vodu bez spremnika
5. tri kolektora malo za grijanje, dosta za toplu vodu, ako ih uzmeš više možda ćeš ih morati (dio) pokrivati preko ljeta
6. ako te interesira kako jedan takav sustav izgleda javi mi se možeš doći u sesvete pogledati (ako ti nije daleko)
stmat is offline  
Old 21.03.2013., 23:36   #4290
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
pametno rezoniraš.
puno toga si dobrog rekao tako da se nema što puno dodati,
ipak

1. kamin obavezno (san svakog koji se grije, nazovimo to rezervno napajanje )
2. 1000 l spremnik, ako imaš novaca bojler tople vode odvojeno, sve kako si napisao. cijena odvojenog bojlera tople vode je velika mana ali recimo da tvoje solarno može zagrijati spremnik od 1000l na 40C, za kupanje ti je malo ali za podno grijanje gdje je temp. polaz po sadašnjem vremenu 25C može biti dovoljno za grijanje kuće jedan a možda i dva dana. solarna spirala u spremniku obavezna.
3. može i veći kotao ako imaš spremnik, nije pogrešno. znači tvoj navedeni je ok.
4. hidrauličko spajanje napraviti da ti kotao može grijati spremnik ali i samo toplu vodu bez spremnika
5. tri kolektora malo za grijanje, dosta za toplu vodu, ako ih uzmeš više možda ćeš ih morati (dio) pokrivati preko ljeta
6. ako te interesira kako jedan takav sustav izgleda javi mi se možeš doći u sesvete pogledati (ako ti nije daleko)
ne kužim zašto prekrivati. ako imaš dobru automatiku i solar punjen solarnom tekučinom, ona jednostavno isključi grijanje. solarna tekučina podnaša temperaturu do 300°c
ivek-k is offline  
Old 21.03.2013., 23:50   #4291
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Ja bi pogadjao kolko je prodano 14 kW plamenika. Ramzay jel moze za janjetinu na interklimi?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Za janjetinu uvijek spreman
ramzay is offline  
Old 22.03.2013., 08:10   #4292
bumo onda u globusu uz janjetinu izanalizirali novoga pelteca za vrijeme trajanja interklime. a gemišta bumo onoga dobroga sikak imali na štandu.
centrometal is offline  
Old 22.03.2013., 08:11   #4293
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Aha!!!
Kaze poslovica: sam rupu iskopao, sam u rupu pao .
I ? Di je ta pijača ?

Pozdrav
Ma ja sam uvijek za iće i pićiće , samo ti dođi u metropolu .

Sad ispada da se izvlačim ali ja zaista ne znam da li je prodano više od dvije surle u hrvatskoj , a nemam pojma koliko je Centro Minija na terenu, po nekoj mojoj statistici ja sam vidio dva Minija i nekoliko stotina onih druguh.

Ali statistika je skup pogrešnih rezultata na bazi pogrešnih mjerenja
ramzay is offline  
Old 22.03.2013., 08:13   #4294
za koje države i za koje godine vas interesira kolko je prodano 14 kW ?
centrometal is offline  
Old 22.03.2013., 09:23   #4295
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
za koje države i za koje godine vas interesira kolko je prodano 14 kW ?
Hrvatska , zadnjih godina , otkad zvonim na sva zvona da treba ugrađivati manje kotlove. Zanima me da li to dolazi do malog mozga trgovaca i kupaca.

Znam da projektantima to ne dolazi ni u dupe, a u glavu pogotovo ne dolazi . Znam da arhitekti nemaju pojma o stranama svijeta i da bubaju prozore od 20 m2 na sjever, znam da projektiraju špajze kao kotlovnice , a da moji strojari još uvijek nisu shvatili da se kotao na pelet ponaša drukčije od lože.

Da ne govorim o tome da tek na doktosrskim studijama iz termodinamike uče dinamički prijenos topline, prijelazna stanja , ono o čemu mi ovdje svakodnevno raspravljamo oni se čude "ko pura dreku" kad dobiju takav zadatak .
ramzay is offline  
Old 22.03.2013., 10:02   #4296
od 2008. do danas u HR je prodano 21 komad 14 kW
centrometal is offline  
Old 22.03.2013., 13:55   #4297
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Ja bi pogadjao kolko je prodano 14 kW plamenika. Ramzay jel moze za janjetinu na interklimi?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Dario a kaj mi ostali nebremo na janjetinu

DObro bar gemišta budeš ponudio na Inerklimi

kolman is offline  
Old 22.03.2013., 16:07   #4298
Evo i novica...
> Od 26.02. u kotlovnici je Biodom 27. Ugradnju i upogon napravio Servis Perković, ukratko vrlo sam zadovoljan pruzenom uslugom (akcija trajala sve skupa 8h, garancija, naknadno se javljaju, dosli provjeriti postavke,...).
Od stare kotlovnice sam zadrzao bojler (centrometal od 120l).

> Da kazem i da sam se uspio rijesiti starog postrojenja, dobio sam i neku simboličnu pinkicu - uglavnom na racun preostalog lož ulja i spremnika, za plamenik i kotao - nisam putem Njuskala dobio niti jedan upit...

> Potrosnja... U skladu s ocekivanjima, dakle 1l lože = 2 kg peleta. Jedino sto sam promijenio u odnosu na prijasnji mod grijanja jeste da se sada kotao gasi od 22:00-05:30 (prije se u to doba gasila pumpa dok je kotao odrzavao radnu temp.)

1. tjedan: 23,5 kg/dan
2. tjedan: 18,5 kg/dan
3. tjedan: 25 kg/dan

> Sto se tice komocije, zadovoljan sam, dakle ciscenje usisavačem, punjenje 1x tjedno,...
Prije svega je dobar osjecaj kad se grijes na "drvo", k tome rvacko

> Par detalja:
> Ciljana t u kotlu je 67 C. Temperatura dimnih plinova se zna popet na 150 C. Broj paljenja je u prosjeku 17 po danu (puno, zar ne?), broj sati rada je u prosjeku blizu 6h po danu. Kotao je zasigurno predimenzoniran sa svojih 30 kW na mojih 130 m2. Nakon zadnjeg posjeta servisera, smanjili smo snagu na 4. Vidjet cemo daljnje ponasanje.

> Nemam spremnik, niti neku vanjsku automatiku. Ono o cemu razmisljam je ugradnja modulirajuce pumpe (Alfe ili sl). Trenutno se rad pumpe regulira i sobnim termostatom, s Alfom bi sobni termostat ispao iz igre

> Bilo bi odlicno ukoliko bi se nas par peletara iz okolice udruzilo oko narudzbe peleta u cilju smanjivanja troskova. Velim ja sam iz Zgb, sad sam narucio pelet od EuroBenz/Viševica, uvijek je bolje ako se moze proci i povoljnije. Pa, ako netko ima slicnu viziju - molim na PP

Evo, to su prvi utisci. Nadam se da sam nekome i pomogao, za prijedloge, pitanja - tu sam...




Quote:
Imra kaže: Pogledaj post
Bok, ovo je moj prvi post. Zahvaljujem svima koji su dali korisne savjete, bilo ih je puno.
Ukratko, zivim u Zg, grijani prostor je cca 130m2, godisnje za grijanje i toplu vodu trosim oko 2700l loz ulja. Glavna dilema u ovom trenutku je prelazak na pelete ili gradski plin. Gradski plin bi trebao stici tijekom godine, to se vec dosta oduzilo, ovaj put se to ipak cini realnim.
Dobro sam proucio pluseve i minuse ovih opcija, u svakom slucaju u odnosu na loz ulje - sve je "bomba". Opcija pelet ukljucuje kotao Biodom 27, koji servisira odskoro Perkovic, a iz postojece kotlovnice bih zadrzao bojler (bojler je dio Centrometal eko cup m3 Bd). Imam par pitanja i komentara, na pitanja sam probao naci odgovore u prethodnim postovima, moguce da je nesto vec komentirano, no nisam nasao...
1. interesantno bi bilo cuti misljenje nekog tko je zivio s obje ove opcije... Sto bi vi napravili? Meni je s peletima kul poticanje domace radinosti, manja emisija co2, ma jasne su dobre i losije strane oko toga je dosta napisano....
2. za dostavu, trenutno imam u Zg vidljivu opciju eurobenz, cijena po km je 11 kn, a pelet istovaraju dizalicom, to je u mojoj situaciji bitno - jer ne moram biti doma, pelet moze preuzeti netko iz obitelji. Mozda neki prijedlog oko dobavljaca? Da li netko dostavlja u rinfuzi (razmisljam o spremniku). Moze i na PP....
3. biodom 27, za sad sam cuo samo dobre stvari. Neka prakticna iskustva bi dobro dosla...


Na kraju, ako se odlucim za pelet, ocekujte izvjestaj o potrosnji i utiscima, dakako...
Imra is offline  
Old 22.03.2013., 20:07   #4299
Quote:
Imra kaže: Pogledaj post
Evo i novica...
> Od 26.02. u kotlovnici je Biodom 27. Ugradnju i upogon napravio Servis Perković, ukratko vrlo sam zadovoljan pruzenom uslugom (akcija trajala sve skupa 8h, garancija, naknadno se javljaju, dosli provjeriti postavke,...).
Od stare kotlovnice sam zadrzao bojler (centrometal od 120l).

> Da kazem i da sam se uspio rijesiti starog postrojenja, dobio sam i neku simboličnu pinkicu - uglavnom na racun preostalog lož ulja i spremnika, za plamenik i kotao - nisam putem Njuskala dobio niti jedan upit...

> Potrosnja... U skladu s ocekivanjima, dakle 1l lože = 2 kg peleta. Jedino sto sam promijenio u odnosu na prijasnji mod grijanja jeste da se sada kotao gasi od 22:00-05:30 (prije se u to doba gasila pumpa dok je kotao odrzavao radnu temp.)

1. tjedan: 23,5 kg/dan
2. tjedan: 18,5 kg/dan
3. tjedan: 25 kg/dan

> Sto se tice komocije, zadovoljan sam, dakle ciscenje usisavačem, punjenje 1x tjedno,...
Prije svega je dobar osjecaj kad se grijes na "drvo", k tome rvacko

> Par detalja:
> Ciljana t u kotlu je 67 C. Temperatura dimnih plinova se zna popet na 150 C. Broj paljenja je u prosjeku 17 po danu (puno, zar ne?), broj sati rada je u prosjeku blizu 6h po danu. Kotao je zasigurno predimenzoniran sa svojih 30 kW na mojih 130 m2. Nakon zadnjeg posjeta servisera, smanjili smo snagu na 4. Vidjet cemo daljnje ponasanje.

> Nemam spremnik, niti neku vanjsku automatiku. Ono o cemu razmisljam je ugradnja modulirajuce pumpe (Alfe ili sl). Trenutno se rad pumpe regulira i sobnim termostatom, s Alfom bi sobni termostat ispao iz igre

> Bilo bi odlicno ukoliko bi se nas par peletara iz okolice udruzilo oko narudzbe peleta u cilju smanjivanja troskova. Velim ja sam iz Zgb, sad sam narucio pelet od EuroBenz/Viševica, uvijek je bolje ako se moze proci i povoljnije. Pa, ako netko ima slicnu viziju - molim na PP

Evo, to su prvi utisci. Nadam se da sam nekome i pomogao, za prijedloge, pitanja - tu sam...
možete se organizirati i kupiti cijeli šleper. tad vam iz đurđenovca dopelaju gratis. inače kod peleta viševica znali bi ti se dogoditi da imaš pelete u spremniku i u plameniku, a plamenik pokazuje grešku manjka goriva. to se zna dogoditi zbog toga jer im nisu u potpunosti jednako dugi. ima i predugačkih čak 5 cm. on se popreči u cijevi i nema dovoda goriva. kad ti to skužiš to je već kad nema grijanja. dođeš u kotlovnicu goriva ima a on ne gori. zbog temperature pelet omekavi i padne u kahlicu a plamenik u blokadi i ne gori. tak da se ne brineš zbog plamenika već zbog dužine peleta.
ivek-k is offline  
Old 22.03.2013., 22:46   #4300
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Krenimo redom,kuca je u kontinentalnom djelu HR,zidana je porotherm ciglom biti ce izolirana s 15cm stiropora kroviste s 20 cm vune.Prizemnica s podrumom,95m2 po etazi i 50 m2 podruma.jKotlovnica ce biti smjestena u podrum,izveo sam i novi termo dimnjak fi 160.Idem na grijanje na pelet u kombinaciji s hidro kaminom na drva u dnevnom boravku i prpermom tople vode sa solarom.Grijanje ce biti podno.OBAVEZNO ugradjujem spremnik tople vode npr CAS-BS801. kojeg proizvodjaca unaprijed hvala
je li moze info koliko planirate uloziti u solarne ploce i bojler, i u koliko godina je povrat investicije? hidro kamin vam je glupost na podno grijanje ili akumulacijski, smrznut cete se.
Uzmite si klasicni kamin, ako nestane struje mozete se grijati.
Sto se kotla tice ja bih sebi kupio 14 kw, koji moze modulirati od 4-14. U toplijim danima ce vam trebati 4 kw.
Ramzey zna o cemu govori ali je malo pretjerao sa 3 kw
novi13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.