Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 12:40   #81
...e da i što se tiće tv-a nikad ali baš nikad im nisam dozvoljavala da bulje po cijeli dan u ekran
magaly is offline  
Old 29.09.2008., 13:46   #82
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Meni je ovo bilo PRETUZNO chitati


Nemam komentara.....osim, ja se iskreno nadam da ti drugo dijete neche biti zainteresirano za crtiche i tako mirno, pa da se mozesh baviti sa njim!

--> dijete nikad nije premalo za igru u dvoje (mi imamo 1god, pa se vech igramo sa bebama, kuhamo, chitamo), a pogotovo sa svojom majkom.....to shto nezna govoriti i shto premache igrachke ne znachi da nije usamljena i da ne zeli prisutnost roditelja!

Da moje dijete gleda 3 SATA crtiche dnevno, ja bih imala toliko toga ovdje za napisati shto sam sve stigla za sebe napravit!
Za razliko od toga, ja idem na komp kad dijete spava ili je u shetnji sa tatom
o bože moj,pa nije da se mi neigramo,da se ja s njom nevaljam po podu,da neidemo u šetnju,da ne zajebavamo našeg tateka itd. itd

nego jednostavno hoću reći da kad nešto radim da ja imam vremena i da je dobra i da ja sve što želim mogu napraviti,a kad to napravim što hoću onda je vrijem za zezanje,maženje,valjanje po podu itd., mazimo se i igramo i kad ja nešto radim pa ona dođe u kuhinju ako sam ja tamo ali to je tek toliko i onda ja nastavljam recimo kuhati a kad završim onda se u potpunosti njoj posvetim kvalitetno,ali zašto bi ja nju prekidala u igri ako ja nešto radim a ona je mirna,zašto ako je mirna ja nebi pola sata nju pustila samu da se igra a ja popila kavu a onda nakon kave se posvetila njoj,zašto to tako nebi? pa nisam ja tu od nula do 24,niti radim po doma kućanske poslove od nula do 24 ali sam htjela reći kako je meni super to da kad nešto trebam napraviti da će ona dotada dok ja nezavršim biti mirna,neće me zezati ili mi smetati kako čujem ovdje da netko nestigne ovo ili ono,meni moja dopušta da ja napravim sve što trebam a onda je red na nju,to što sam napisala da sam po tri sata dnevno na kompjuteru sam i sama napisala da nisam u komadu nego pola sata trecimo ujutro dok pijem kavu,onda pola sata oko podneva,pa predvečer i ostatak mkad mala navečer zaspi ali pošto ja stignem zaviriti tu na 5 min da vidim šta ima neznači da se ja nebavim s njom,daleko od toga

a uostalom znala sam da će se naći netko tko će to tako protumačiti i neznam zašto se opravdavam

točno sam znala da će netko shvatiti moj post tako da ja sjedim za kompom od jutra do sutra,da djetetu dam samo jesti i da ja onda opet tu sjedim i češem pizdu a ona se sama u kutku igra ko pale sam na svijetu-eto točno sam znala da će netko to pomisliti

ali kao što rekoh nije tako,ja sam jednostavno dobro ORGANIZIRANA,POGLEDAJTE MOJ POST na temi onoj koju je netko nedavno otvorio (neznam točan naslov sada) ali ona tema tipa kako oragnizirate dan uz djecu ili tako nešto i pogledaj kaj sam tamo napisala kako izgleda moj dan pa ćeš vidjeti da sve stignem i da mi dijete nije zapostavljeno

evo teme

https://www.forum.hr/showthread.php?t=375866

moj post je četvrti pa si pogledaj i vidjeti ćeš da se ja stigne i šetati s njom i igrati i prvoesti vrijeme za kompjuterom,i popiti kavu biti s mužem a da mi dijete nije zapostavljeno jer ona je cijelo vrijeme samnom ili s nama i uvijek je pomazim/o i igramo se onako usput i dok sam za kompjuterom mi se igramo ja njoj bacam recimo loptice ona rikava od smijeha na to onda ona meni baca i ja opet njoj a uz to ja stignem pisati ovdje,ili recimo kad kuham ona je samnom u kuhinji igra se s plastičnim posudama a ja kuham i pjevam joj i radim glupave face a ona uživa i smije se te probava ponavljati zamnom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.09.2008., 13:57   #83
Iz onog posta je izgledalo kao da je mala cijeli dan pred tv. Nesporazum.
lopticica is offline  
Old 29.09.2008., 16:48   #84
Ok.....Valnea.....al fakat zvuchi koda ti mala 24 sata pilji u tv, igra se sama dok ti kuhash i tipkash......uostalom za moj pojam je i 3 sata previshe....a kamoli da su crtichi non stop upaljeni

No ima nas svakakvih......neko je 24 sata uz klinca, pa stalno shizeka i prostachi - opet ne valja.....tak da.....ko bi ga znal


OnTopic --> DANAS - napravila prehebenu shtrudlu od jabuke......koju inache ne volim, al ova moja je tak dobro ispala da sam po prvi put sa odushevljenjem jela nesh shto sam ja sama napravila (inache dobro kuham, al sam prekritichna, pa mi nish moje ne valja )
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Old 29.09.2008., 16:51   #85
evo danas sam hiperaktivna - cijeli si dan čistim po kući i to mi je baš nešto za mene,jer sam picajzlasta a pošteno kuću nisam očistila od kad sam rodila - stalno parcijano,pa nikada dovoljno zadovoljna - e sad jesam

kuća mi je sad baš po mojoj mjeri,ručak je gotov,bila sam u shoppingu prije 2 dana,ludovali smo s malom cijeli vikend po vani i napokon sam na mjestu - sutra ne moram kuhati,pa ću se baš zguštati u ljenčarenju
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Old 29.09.2008., 17:34   #86
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ok.....Valnea.....al fakat zvuchi koda ti mala 24 sata pilji u tv, igra se sama dok ti kuhash i tipkash......uostalom za moj pojam je i 3 sata previshe....a kamoli da su crtichi non stop upaljeni

No ima nas svakakvih......neko je 24 sata uz klinca, pa stalno shizeka i prostachi - opet ne valja.....tak da.....ko bi ga znal


OnTopic --> DANAS - napravila prehebenu shtrudlu od jabuke......koju inache ne volim, al ova moja je tak dobro ispala da sam po prvi put sa odushevljenjem jela nesh shto sam ja sama napravila (inache dobro kuham, al sam prekritichna, pa mi nish moje ne valja )
ma znam da je možda tak krivo ispalo,to sam tek kasnije skužila da će možda tako netko protumačiti,jednostavno sam napisala da recimo kad trebam spremati,ili kuhati ili nešto tako ili popiti kavu u miru da ona meni to dopušta,znači nije tip djeteta koji će ići zamnom,plakati,vuć me za nogu i to nego kad ja moram nešto raditi onda joj upalim tv i onda ona se igra na svojim spužvastim puzlama i kad joj muzika iz crtića zapne za uho onda se okrene i pogleda i opet nastavi igrati ali znači ja sam tad bez brige i mogu napraviti ono što želim,naravno da mi je na oku ali me ne zeza

kada napravim sve što sam htjela ili ti morala(ručak,peglanje,...) onda se posvećujem njoj u potpunosti i svašta radimo,najžešća mi je kad pleše ili kad joj kažem bravo za nešto i počnem pljeskati a ona tek kad ja završim počne pljeskati,valjda hoće da ponovim,ali naravno da i kad radim nešto uvijek ju onako usput kad prolazim ili kad ju škicam da vidim kaj radi malo pomazim ili se malo poigramo pa ja nastavljam dalje,evo recimo danas sam već četvrti put na forumu,bila sam ujutro za vrijeme kave,onda kad je ona spavala prvu turu,onda nakon ručka i sad sam opet svratila na desetak min.,uvijek nađem bar desetak min. da u miru zapalim i sjednem da vidim kaj ima novoga ali kad zbrojim to sve koliko sam tu dnevno ispadne negdje oko 3 sata jer tako par puta po deset minuta,navečer po sat sat i pol(kad spava),kad je na prvoj turi spavanja ja sam cijelo vrijem tu(ako nemoram skuhati nešto, kao danas i tako)

ali da je općenito dobra je,zato sam to i napisala da je predobra jer mi dopušta da neke stvari u miru napravim)(iskreno dosta sam brza u svemu) a nije tip da me vuče za noge,da cendra da ju dignem i to i onda je meni čudno kad netko napiše da ništa nestigne od djeteta(znam da je meni čudno baš radi toga što je dobra i pošto za drugačije neznam onda se čudim-da nebi netko pomislio da mislim kako te žene lažu ili nešto,to ne nego jednostavno kako ja nemam takvo iskustvo onda mi je to strano)

isto što sam mislila pod tim da je predobra je radi toga što recimo ja njoj mogu rezati noktiće kad je budna a ne kad spava kao što neki moraju,uha obožava kad joj čistim,sva se umiri,čak neplače ni kad joj nos čistim s fiziološkom i aspiratorom kad je prehlađena(to mi je baš čudno),od prvog dana joj recimo dajem vitamin d kapi bez čaja ili vode nego samo njih i ona njih prihvaća kao da joj dajem voćnu kašicu(a svi su mi rekli da su one gorke i da joj pomiješam s nečim ali ja sam ju valjda tako naučila i njoj je to fino,čim ih vidi otvara usta) i niz takvih stvari,spava mi popodne po tri sata od negdje dva mjeseca starosti i to svaki dan i nikad nije zezala da neće i zato sam napisala da je predobra



no sad da se vratim na temu,sad smo došli iz šetnje(napokon prelijep dan) tako da sam ja uživala i to je bilo učinjeno za mene i čak je mužić bio s nama,kupila sam si čizme kao što sam napisala da si idem kupiti i odmah mi je dan ljepši,a sad si idem sebi za gušt slagati njene slikice u novi album koji ima onako sastrane da se da napisati pored svake slikice nešto pa idem smišljati što ću napisati i recimo to me uveseljava kao da sam otišla na frizuru
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.09.2008., 21:18   #87
ujutro dok se Lolika igrala u vrticu sam se tako dobro nasminkala i jedva cekala da se mi zenske spremimo i odemo u grad u spancirung .....bilo nam je toliko dobro da smo dosle tek oko jedan doma .....tada sam ju nahranila i stavila ju u dva spavati (sama se uspavala ) i pisulja je spavala do deset do 6 (na kraju sam isla otvarati sobu i palti muziku u dnevnom da se polako probudi (od kad se koristim metodama iz one knjige sapava sve bolje i bolje ) jer ga je stvarno pretjerala ) i evo sada poovo vec spava kolklada i to od pola devet i opet se sama uspavala (jako sam ponosna na sebe i nju sto smo uspjela rijestiti problem uspavljivanja)....sve u svemu dan za 10 ....
gogiva is offline  
Old 29.09.2008., 22:24   #88
Našli se sa našim forumskim prijama i njihovim bebicama u Prime 3 na kavici,guštali u čakulama i našoj dičici,bilo dobro i njima i nama!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Old 30.09.2008., 08:02   #89
Valnea.....i nasha je Zufljica dobra...chak mi dodaje i drzi fizioloshku da joj kapam nosek

Al moram ti dati jedan savjetich - nemoj joj zaboga davati da gledat crtiche toliko dugo....ne samo shto je shtetno, nego chesh kad odraste toliko zaliti za tim minutama shto ih nisi provela u igri sa njom.....ja vech sada zalim npr. zashto sam jucher morala nesh obavit pa je ostala dva sata dulje kod bake, zashto sam malo duze tipkala, a ona se igralaa sama.....

I grozim se tog osjechaja kad se vishe nechemo mochi igrati zajedno.....onda chu zalit za sve minute koje sam uzimala za sebe da uzivam
Nadam se chu uchit na ovom osjechaju sad....i da chu uspjet - nikad ga ustvari zapravo ne dozivjet!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Old 30.09.2008., 09:04   #90
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Valnea.....i nasha je Zufljica dobra...chak mi dodaje i drzi fizioloshku da joj kapam nosek

Al moram ti dati jedan savjetich - nemoj joj zaboga davati da gledat crtiche toliko dugo....ne samo shto je shtetno, nego chesh kad odraste toliko zaliti za tim minutama shto ih nisi provela u igri sa njom.....ja vech sada zalim npr. zashto sam jucher morala nesh obavit pa je ostala dva sata dulje kod bake, zashto sam malo duze tipkala, a ona se igralaa sama.....

I grozim se tog osjechaja kad se vishe nechemo mochi igrati zajedno.....onda chu zalit za sve minute koje sam uzimala za sebe da uzivam
Nadam se chu uchit na ovom osjechaju sad....i da chu uspjet - nikad ga ustvari zapravo ne dozivjet!
nisu ti to obični crtići,tamo ti oni i uče i onda ja s njom,recimo imaš onako da uče boje na engleskom,onda brojeve,onda oblike,,onda imaš pjesmice koje se svaki dan ponavljaju i onda ih ona pokušava pjevati i ima čak di jedna teta s djecom pkazuje neke vježbice sa predmetima koje ti recimo nikad nebi upotrijebila i onda ja sjednem s njom i to ponavljamo i njoj niš jasno kako sad mi radimo nešto isto kao što je na tv-u,zato mi je dobar taj program jerje baš za bebe,nema onih živčanih crtića koji će ti izazvati epilepsiju od onoliko bljeskova i gluposti tipa pokemona i inih nego je sve baš prilagođeno za bebe i da bebe uče,od brojalica,pjesmica a crtići su kratki i opet napravljani tako da bebe uče,samo mi je žao kaj je na engleskom,ali niš bu naučila engleski vrlo rano kao mama koja je gledala cartoon network po cijele dane

ne gleda ih puno,mislim da ih gleda dovoljno tj. s obzirom na njenu dob do kada može biti skoncentrirana i to je to
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 30.09.2008., 10:55   #91
I moj Gaga je od kad se rodio bio dobra beba-takvih sam ih mogla 10 imati- preko dana je samo jeo i spavao, cijelu noć je spavao već od 3. dana starosti i tak evo do danas. Kad sam znala usisavat on bi zaspao od samog zvuka usisavača.Dok bi spavao mogla sam po kući rondati-prati suđe, kuhati ručak-ništa ga nije moglo tak lako probuditi.A i ne valja s bebom dok spava po kući hodati po jajima jer se onda budi na najmanji zvuk.Mi smo se znali vani šetati, on spava u kolicima i prolaze traktori, motori on se ni ne trzne.
I sad kad ima 3 godine ja bez problema mogu pospremati, kuhati-on je uvijek sa mnom i čak nekad i pomaže. Čak mi nekad zna narediti da usisam, kao recimo jučer kad smo došli s posla navalio da idem usisavati.

OT jučer bila napokon u knjižnici i podigla 3 super knjige-baš se veselim čitanju navečer kad naletim na nešto zanimljivo.
Agata1979 is offline  
Old 30.09.2008., 15:43   #92
Odradila 70 minuta u aerobnoj zoni sa pulsmetrom, oprala 90% suđa, nisam zakasnila na posal i znate već
morska alga is offline  
Old 30.09.2008., 17:32   #93
Jel' se računa to što je tata odveo zmajića u šetnju da ja mogu na miru oprat suđe, pomest kuću i opeglat robu
Girasole is offline  
Old 30.09.2008., 23:40   #94
ja sam danas pustila malecku starcima i skoro sat i po kafendisala s dvije prijeateljice...na kraju se vratila doma jer mi je falila a kad sam se vratila, cekala me veeelika pecena orada s krumpirima i salatom, aaaaaaaaaaaaa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Old 01.10.2008., 09:43   #95
Još je rano ali moram se pohvliti da sam odlučila da od danas ne jedem kruh a osim toga sam popila pola kave u miru prije nego sam poljupcima probudila školarca.
Dobro nije školarac nego školarica ili školarčica ili curica školarac
morska alga is offline  
Old 01.10.2008., 12:00   #96
Bebač je zaspao tek sad iako se jako borio da ostane budan. Uspjela sam popit "jutarnju" kavicu i sjala za kompjuter. Ali se zato nadam da ću u petak otići malo do grada obnoviti garderobu.
Nisam bila jako dugo.
evo bebač je odspavo čitavih 20 min.
safi is offline  
Old 01.10.2008., 15:26   #97
Dosla na Forum...............
Rosa is offline  
Old 01.10.2008., 23:32   #98
pocela s aerobikom nakon dvije godine i bilo mi je superrrr!malo mi je zao muza kojemu je mala bila placljiva ko nikad al nisam im ja kriva, valjda ce drugi put biti bolje, inace se njih dva super zabavljaju kad su sami
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Old 02.10.2008., 09:36   #99
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
danas sam za sebe i svoj gust poslusala jednu te istu pijesmu ne znam ni ja koliko puta, toliko glasno da mi jos zuji u usima....
ja svaki dan putujem na posao malo dalje i često mi dođe da si onak nešto pustim za dušu-glaaaasno (jer nema bebija u autu)
i to npr. the prodigy baš za buđenje
MaLo is offline  
Old 02.10.2008., 09:41   #100
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Kaaaaaaaaako vam zavidim...

Ja sam jučer jedino uspjela pročitati 10-ak stranica dobre knjige (rijedak užitak u tjednu kad mi dragi radi poslijepodne), a dragi mi je digao tlak na 500 kad je konačno došao, tako da bih radije izabrala hemoroide nego seks... Možda danas bude bolje (samo što se knjige tiče, za seks će popričekati )...
MaLo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.