Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2009., 21:37   #81
Danas je lošije nego jučer, jedino u stolici nije imala krvi, no danas je i neka dosta gruba doktorica koja je na majčinu izjavu da malena izgleda loše i da je jako propala od jučer rekla kao što vi očekujete normalno je da kod takve bolesti dijete propada.Kakve bolesti? Pa ne zna ni ona PDH neće biti prije petka ali normalno je da dijete propada..... u pm 3x
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:25   #82
gle, očito je da ni oni ne znaju kaj je pa će na bezobrazan način pokušati opravdati svoje neznanje, na takve stvari sam imala prilike naići brdo puta i znam kako se ponašaju kad nešto nije kao po knjizi. vjerujem da će se malena uskoro početi oporavljati, ovo kroz što je prošla ju je jako iscrpilo (sve te punkcije i ostale nebulozne koje su joj radili) treba joj dati malo vremena, oporavit će se sigurna sam, imam neki filing da bi sve to moglo proći kako je i došlo, nadam se da me filing ne vara.
javljaj i dalje šta je nemoj odustati, svi zajedno čemo se moliti i sigurno će neko uslišiti naše molitve.
Pusa malenoj ribici
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:09   #83
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Danas je lošije nego jučer, jedino u stolici nije imala krvi, no danas je i neka dosta gruba doktorica koja je na majčinu izjavu da malena izgleda loše i da je jako propala od jučer rekla kao što vi očekujete normalno je da kod takve bolesti dijete propada.Kakve bolesti? Pa ne zna ni ona PDH neće biti prije petka ali normalno je da dijete propada..... u pm 3x
Dragi moji! Ja sam napokon uspjela doći do foruma da se i ja s vama dopisujem. Inače sada sam pod ovim imenom, a prije sam bila pod Dorka. Hvala ti na pozdravima i zaista se nadam da će našim mukama napokon dići kraj. Naravno nismo mi još ni pola prošli, ali samo da dođemo do doma barem na tjedan dana već ćemo biti bolje. Molim te javi kako je malena. Što se tiče ove bezobrazne doktorice mislim da joj nije mjesto na pedijatriji gdje je djeci potreban samo osmjeh.
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 14:20   #84
jel se saznalo šta? i imali kakvih pomaka, bar malenih na bolje?. pusa maloj ribici.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 18:10   #85
Svaki dan dođem na ovu temu da vidim šta se dogođa sa malenom i samo želim reći da mislim na curku malu (mrvica mala već se tako muči!),mamu i tatu...
drž te se!
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:42   #86
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Daj Bože da što prije otkriju što je i malom anđelu pruže liječenje!
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:59   #87
Malenu su danas prebacili iz intezivne na kirurgiju. Povadili sve cjevčice, sama papa istina samo tekuće ali bude polako. Još ništa od nalaza biti će valjda u petak Bože pomozi nam.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 00:45   #88
Siroto dijetesce,kako se muci...
Od sveg srca se nadam da ce na kraju biti dobro...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 08:19   #89
Koliko god sam ljuta što ju toliko maltretiraju toliko sam i optimistična i mislim si da i njima to nije u interesu, već da samo "ispituju teren", tj da se trude otkriti što joj je točno......možda sam naivna ali takva sam.
Vibram da što prije otkriju što joj je i da počnu sa adekvatnim liječenjem.

Uvjek sam govorila da nam teba jedan "dr. House"......u zadnje vrijeme to se pokazalo točnim.

Pozdrav mami i tati a ribici jedan veeeeeeeliki
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 11:27   #90
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Malenu su danas prebacili iz intezivne na kirurgiju. Povadili sve cjevčice, sama papa istina samo tekuće ali bude polako. Još ništa od nalaza biti će valjda u petak Bože pomozi nam.
Hvala ti što si se javila na moju temu. Drago mi je da se ribica dobro oporavlja i vjerujem da će nalazi pokazati da je sve u redu. Čak i kad pomislimo da je najgore uvjiek postoji svijetlo na kraju tunela. Puno pozdrava i pusica malenom anđelu i njenim roditeljima neka se drže i vjeruju da će njihova ribica biti zaista dobro.
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:51   #91
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Malenu su danas prebacili iz intezivne na kirurgiju. Povadili sve cjevčice, sama papa istina samo tekuće ali bude polako. Još ništa od nalaza biti će valjda u petak Bože pomozi nam.

ovu vijest već dugo čekam, Bože hvala ti,
i nalazi će biti o.k. sigurna sam,
malenoj ribici šaljem tisuću pusa da što prije dođe kući,
Pozdrav teti,
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 01:26   #92
Danas prebačena na onkologiju. Opet vadili koštanu srž. Uzeli stolicu za neke pretrage. Za sutra planiraju hrpu toga (PRC;screning, ECHO, rengen trbuha). Opet su skočili leukociti ima temperaturu. Nema niš od nalaza od petka.
Ma ja i dalje mislim da je neka bezveze bolest ali valjda rijetka pa je nemogu otkriti.....
Ja sam optimista.
Možda i budla. Ma sad trkeljam, boli me glava, sva sam živčana. Predugo ovo traje.......
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 08:21   #93
To sam i ja rekla, možda sam naivna ali nada ostaje zadnja. Nadam se da će u petak imat kaj za reć roditeljima...
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:56   #94
Pozdrav!
ne javljam se jer sam u stalnom ratu sa kompjuterom.
Po mojoj kćeri znam da se djeca nakon operacije jako brzo oporave, puno brže nego odrasli.
Molim te reci, valjda nisam pohvatala, u kojoj ste bolnici?
Molim te ponovno pročitaj sve jetrene nalaze, oni bi trebali nešto reci.
Daj Bože da je Celijakija, ili nešto bezveze.
Pozdrav.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:59   #95
99,9% je neka bezvezna bolest, samo moronima je lakše 100 puta punktirati i mučiti jadno djete nego se pozabavit nalazima koje imaju, nikad mi nije bilo jasno kako neki kreteni mogu toliko puta punktirati dijete kad se zna da od punkcije svakih par dana nema koristi, jako sam ljuta koji kreteni nam liječe djecu,
jesu li probali bar malenoj dati neki antibiotik al ne onaj zamjenski (njega nek daju svojemm ministru)?
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:12   #96
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
99,9% je neka bezvezna bolest, samo moronima je lakše 100 puta punktirati i mučiti jadno djete nego se pozabavit nalazima koje imaju, nikad mi nije bilo jasno kako neki kreteni mogu toliko puta punktirati dijete kad se zna da od punkcije svakih par dana nema koristi, jako sam ljuta koji kreteni nam liječe djecu,
jesu li probali bar malenoj dati neki antibiotik al ne onaj zamjenski (njega nek daju svojemm ministru)?
Što se tiče čestih punktiranja moje dijete je na početku kada se počela liječiti od leukemije bila u dva dana punktirana dva puta i rađena joj je biopsija lim. čvora. Razlog čestim punktiranjima je zato što nemaju sve bolnice sve laboratorijske pretrage za koštanu. Najjače je Rebro, pa se onda najćešće zna dogoditi da bi bili sigurni u dijagnozu uzorak koštane pošalju na Rebro.
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:31   #97
Quote:
pam@na kaže: Pogledaj post
Što se tiče čestih punktiranja moje dijete je na početku kada se počela liječiti od leukemije bila u dva dana punktirana dva puta i rađena joj je biopsija lim. čvora. Razlog čestim punktiranjima je zato što nemaju sve bolnice sve laboratorijske pretrage za koštanu. Najjače je Rebro, pa se onda najćešće zna dogoditi da bi bili sigurni u dijagnozu uzorak koštane pošalju na Rebro.
ovdje se ne radi o dva puta, (koliko sam imala priliku pročitati), a prića o tome da je lakše punktirati dva puta nego jedanput da bi se nešto nekamo slalo mi baš nije nešto. nalazi uzorka punkcije dolaze u više navrata, jedan nakon par sati drugi nakon tjedan, treći neću garantirati jer se ne sjecam.
Svoju curku sam nakon punkcije morala ponovo učiti hodati a, o boli koju je proživljavala ne želim govoriti. isto tako neki doktori su tražili ponovnu punkciju koju sam odbila jer mi je jedna liječnica neslužbeno rekla da ta nova punkcija nema smisla pogotovo jer jedan dio nalaza od prve punkcije je o.k. a, drugi još nisu ni stigli. sorry al naši klinci im nisu pokusni kunići i raznorazne punkcije i pikanja u više navrata da bi se slali na raznorazne analize za mene su samo mučenje ionako već izmučenog djeteta.
malenima treba pomoć a, ne mučenje, samo što večina njih kao što sam već rekla, ako nije sve po knjizi onda nažalost nemaju pojma.
molim se da maloj ribici što prije bolest prođe kao što je i došla jer kako stvari stoje patuljci ni nakon toliko vremena još uvijek pojma nemaju.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec

Zadnje uređivanje tanita : 16.04.2009. at 13:36.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:24   #98
stalno mi je ta mala slatka curica u mislima,što sve proživljava jadničak mali
ali jači su oni nego što mislimo uvijek optimisti i pozitivci maleni.
nego nije fer to pljuvanje po doktorima,njima sigurno nije do toga da
muče dijete i nisu ono sveznali i svemogući ali imajmo u vidu da
mi naspram njima o medicini niš ne znamo ali baš ništa.
oni sigurno imaju neku sumnju samo je žele potvrditi i onda izaći s tim pred
roditelje.nažalost čitala sam puno o limfomima i nekako sve govori za to
ali nadam se da je nešto bezazleno ,neozbiljno jer imala sam i ja s kćeri mnoštvo
svakakvih ružnih simptoma pa je na kraju prošlo samo od sebe i skoro bez dijagnoze ikakve a strah i užas od dva mjeseca,izgubila sam mislim 10 godina života eto nadam se da će to sve dobro i kod vas završiti.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:27   #99
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ovdje se ne radi o dva puta, (koliko sam imala priliku pročitati), a prića o tome da je lakše punktirati dva puta nego jedanput da bi se nešto nekamo slalo mi baš nije nešto. nalazi uzorka punkcije dolaze u više navrata, jedan nakon par sati drugi nakon tjedan, treći neću garantirati jer se ne sjecam.
Svoju curku sam nakon punkcije morala ponovo učiti hodati a, o boli koju je proživljavala ne želim govoriti. isto tako neki doktori su tražili ponovnu punkciju koju sam odbila jer mi je jedna liječnica neslužbeno rekla da ta nova punkcija nema smisla pogotovo jer jedan dio nalaza od prve punkcije je o.k. a, drugi još nisu ni stigli. sorry al naši klinci im nisu pokusni kunići i raznorazne punkcije i pikanja u više navrata da bi se slali na raznorazne analize za mene su samo mučenje ionako već izmučenog djeteta.
malenima treba pomoć a, ne mučenje, samo što večina njih kao što sam već rekla, ako nije sve po knjizi onda nažalost nemaju pojma.
molim se da maloj ribici što prije bolest prođe kao što je i došla jer kako stvari stoje patuljci ni nakon toliko vremena još uvijek pojma nemaju.
Očito me nisi shvatila! Nažalost takva je procedura i ja sam protiv tolikih punktiranja i bilo mi je koma kada su mi dijete toliko puta punktirali. Ali im je to opravdanje da koji put nalaz koštane u njihovom labosu ne pokaže ono što su oni očekivali onda rade dodatne unkcije kako bi slali dalje itd.. Koma! Ja sam isto ljuta na naše doktore jer i ja sa svojim djetetom trenutno prolazim pakao i nije mi lako gledati ta silna pikanja u kičmu, a i određeni dio kemoterapija prima u kičmu. Zaista kao što ti kažeš što je previše, previše je. Ali da li meni sada preostaje drugo nego vjerovati njima i da će s mojim djetetom biti sve ok. Hvala Bogu ovdje u Vinogradskoj nemam loša iskustva i zaista su divni prema nama, ali sam se naslušala i nagledala svega s obzirom da sam tu zatvorena već 07 mjeseci. Nisam mislila ništa loše već sam samo htjela reći koja su im opravdanja za te silne punkcije.
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:45   #100
i meni je u mislima. s nestrpljenjem cekam razvoj dogadjaja i nadam se konacnome ozdravljenju!
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.