Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 23:28   #61
Quote:
program01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zanima me da znam gdje je nacrtao prije i poslije Orkan 91 operacije operativne zone granice OZ Zagreb ,OZ Bjelovar i OZ Osijek.
Mislim da je najbolje da pitaš kevu, on ti ima mnoge stvari u malome prstu na:
"Kronologija i konstrukcija Domovinskog rata (by Keva)"

Pozdrav, Bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 02:20   #62
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post

Btw, kaj je pisao Rudi Stipčić? Ako imaš mogućnost i kad stigneš stavi ovdje scan tog dijela knjige?
Pozdrav nixolino!

Kao prvo, oprosti što ti se nisam dugo javio. Možda si našao ono o vama i
Rudiju stipčiću, a ako nisi ovo je ono na što sam mislio:

O "DIDASKALIJAMA" i "ŠTRASERIMA" (Rudi Stipčić)
uddr-straseri.hr/o-nama/54-o-didaskalijama-i-straserima-rudi-stipcic‎

O događajima na Trokutu i vama:

ŠTRASERI« - ratni put - UDDR ŠTRASERI
uddr-straseri.hr/o-nama/56-straseri-ratni-put‎

Ne moraš više ništa "srčat". Mislim da si tako nekako naveo! Kužiš?
Svaka prića ima svoj kraj, pa će tako i ova! Kakav? Vidjet ćemo!
Ovo što sam @popravljam pisao o tužnim okolnostim zarobljavanja, morao
sam! Morao sam si olakšati dušu! Kao prvo, tužno je što obitelji i rodbina
ovih heroja, ne znaju okolnosti stradavanja njihovih najmilijih. Prošle godine
29.10.2012. slučajno sam se upoznao sa sestričnom jednog od tih heroja.
O svemu ovome što sam pisao nije ništa znala. Ispričao sam joj što se
dogodilo. I meni i njoj, kao i ostalima koji su slušali moju priču, vrtjele su se
suze u očima. Drugo, o tim događajima, među branitelima 3. bojne, širila se lažna priča na moj račun, na bojištu u istočnoj Slavoniji.
Netko je ispričao da sam ja, tu dvojicu zarobljenih i ubijenih samoboraca,
poslao u šumu preko ceste. Poludio sam tada! Riješio sam to na svoj način i
ta lažna priča je prestala. Znali su jako dobro da ja ne ser... i da se ne zajeb... Znali su za pokušaj obračuna sa mnom od strane gospodina "Hrabrog"
na Trokutu. Prezime mu je kontra "Hrabri". Znali su kako je taj njegov pokušaj
obračuna sa mnom završio. Zato su te glasine odmah i prestale!
Treće, ona laž od gospodina koje se predstavio kao OG POSAVINA i koji
je napisao da je Jurko zalutao i da Trokut tog 29.10.1991. nije bio cilj
napada.... To su ti je vezano na one prepirke između samoboraca koje si
stavio ovdje. Ako to nisi vidio evo pročitaj i uvjeri se (taj tekst je niže):

Glasnik-SSNInformativno glasilo Samobora i Svete Nedelje ...
http://www.samoborskiglasnik.net/for...cl=1299‎

Kako sam ja vodio Jurka i tu skupinu branitelja opet sam ispao kriv!
Popizd...sam. Na Igi-jevom blogu "Domovinski rat bitka za Trokut" lijepo sam
mu poručio da je on odgovoran za sva sr... koja će se dogoditi tj. kad ja
iznesem istinu o svim tim događajima. Ja se ne zajeb... i ne ser...
Shvačaš da mi je pun kufer tih laži i sra...! Ne mogu to više slušati, a ni čitati!
Zato sam opisao one najteže trenutke njihova zarobljavanja. Osjećaj nemoći
da im pomogneš. Osjećaj nemoći da spasiš i one branitelje iz transportera
koje su omamljene i bez oružja ubijali na cesti.... Uh, moram se smiriti!
I nakon gotovo 22 godine, to osječam u sebi, kipi u meni...
Ono što si me pitao o onom ranjenom, da se držao, tj. tko je to bio?
Teško mi je na to odgovoriti. Znam da smo tog dana bili svi jednako visoki.
Saginjali smo se, šuljali, kozlali, zalijegali, nosom orali zemlju (malo šale)!
Dečki iz transportera nisu bili ranjeni. Možda omamljeni, natučeni ili nestabilni pa su ih vodili. Trojica su bila ranjena od snajpera. Jedan u ruku ispod spomenika. Mitraljesca i pomočnika pogodio je u ranace s municijom. Došlo je
do zapaljenja njihovih ranaca i eksploziju municije u njima, pa su ranjeni od tih
eksplodirajučih metaka iz ranaca. Mitraljezac (ne znam gdje je bio pogođen).
hodao je do Novom Grabovcu i srušio se! Njegovog pomočnika su odnijeli jer
nije mogao hodati. Imao je ranu pored kičme odmah ispod rebara. Nega sam
izvlačio i zbrinjavao. Zatim su bila i dvojica koji su "pukli". Gospodin "Hrabri",
nakon obračuna sa mnom i jedan branitelj s raketnim RB. Mislio je da može raketirati snajperistu, tri puta sam ga pitao, tri puta je odgovorio da može i
da je spreman ali .... Bila mu je to prva bitka i ne smije mu se ništa zamjeriti.

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:18   #63
Hvala na informacijama Bobi Bobic, čitao sam da je vrlo prostran (1-65 strana). Nazalost ja ne govorim dobro hrvatski ali stvarno mi se sviđa to pa sam učenje jezika.Ja sam madare.
Ja rade web stranice (http://www.wolfline.eoldal.hu/) koji opisuje mađare tvoje DR.
Želim stvoriti sveobuhvatnu kartu ratnoj situaciji u zapadnoj Slavoniji o Orkan (Papuk ,Otkos-10....) akciji.
Na temelju informacija koje sam dosad , zapadno-slavonskom bojiste povjeriti tri OZ (Zagreb,Bjelovar,Osijek) u prije Orkan i poslije Orkan .

OZ Zagreb :
Operativna Grupa:OG Zagreb ,OG Banska- OG Sisak, OG Posavina.
sektori : OG Posavina bilo je to u OG Posavina na sektor Novska .... više prema mojim saznanjima ne postoji..............

Ako znam dobro , granične linije nacrtati odgovornosti OZ Zagreb i OZ Bjelovar linija Kutina-Caglic na perijodi prije Orkan i poslije Orkan

OZ Bjelovar :
Operativna Grupa formaciji: OG Pakrac ,OG Papuk ?..... više prema mojim saznanjima ne postoji....
sektori:Pakrac, Bjelovar, Virovitica ...... više prema mojim saznanjima ne postoji......

Ako znam dobro ,granicne linije jug nacrtati odgovornosti OZ Bjelovar i OZ Osijek linija Opatovac-Sumetlica – Pozega linija. Nazalost o granicne linije istok nemam podake me. Razumijem P. Slatina , Orahovica ,Nasice, Kutjevo pripadao OZ Osijek, i Virovitica pripadao OZ Bjelovar.
Ja sam zainteresiran gdje bilo je granica medju OZ Bjelovar i OZ Osijek?

OZ Osijek:

Operativna Grupa formaciji:OG Osijek, OG Vukovar, OG Vinkovci i OG Zupanja i OG Gradiska?
sektori: više prema mojim saznanjima ne postoji

Nazalost nemam podake me o granicne linije medju OZ Zagreb i OZ Osijek. Ako znam dobro N.Gradiska bilo je, pripadao OZ Zagreb (OG Posavina“Istok“)
Ja sam zainteresiran jos gdje bilo je granica medju OZ Zagreb i OZ Osijek?
program01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:23   #64
Quote:
program01 kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama Bobi Bobic, čitao sam da je vrlo prostran (1-65 strana). Nazalost ja ne govorim dobro hrvatski ali stvarno mi se sviđa to pa sam učenje jezika.Ja sam madare.
Ja rade web stranice (http://www.wolfline.eoldal.hu/) koji opisuje mađare tvoje DR.
Želim stvoriti sveobuhvatnu kartu ratnoj situaciji u zapadnoj Slavoniji o Orkan (Papuk ,Otkos-10....) akciji.
Na temelju informacija koje sam dosad , zapadno-slavonskom bojiste povjeriti tri OZ (Zagreb,Bjelovar,Osijek) u prije Orkan i poslije Orkan .
Pozdrav program01!

Iz OZ (Operativn zona) nastala su ZP (Zborno područje). Prilikom stvaranja
ZP ugasile su se OZ. Googlaj po OZ pa možda nađeš ono što te zanima.
Evo ti i drugih primjera-linkova:

1. Operativne zone Hrvatske vojske - Vojska.net

http://www.vojska.net/hrv/oruzane-sn...a/zona/‎
------------------------------------------------------------------------
2. Ratne postrojbe Hrvatske vojske - Uhd91

uhd91.com/domovinski-rat/.../730-ratne-postrojbe-hrvatske-vojske.html‎

Operativna grupa ? Operativne zone (OZ) Hrvatske vojske. Operativne zone ustrojene su krajem 1991. prema zapovijedi načelnika glavnog stožera Antona
------------------------------------------------------------------------
3.Zapovjedništvo Operativne zone Zapovjedništvo Zborno područje ...

http://www.domovinskirat.com/.../362...zapo...‎

Zapovjedništvo ZNG u Osijeku postalo je 1. operativna zona Osijek


O svakoj OZ ima mnogo toga. Budi uporan! Možda nađeš ono što te zanima.
Moraš tražiti službene informacije, a ne ovako preko foruma. Mi smo samo
branitelji (obični smrtnici).

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:26   #65
Quote:
popravljam kaže: Pogledaj post
imao je onu istočno njemačku uniformu
Pozdrav popravljam!

Volio bi da mi daš neke informacije o vama, a imam i neka pitanja. Bili smo
kratko s vama. Jedino se sječam Rajka Turka - Felge. Često je dolazio kod
nas u zapovjedništvo. Amerićki šljem, na njemu mrežica za maskiranje i Croatia
cigarete zataknute u tu mrežicu s desne strane. Ako se dobro sječam, trebao
se ubrzo nakon 29.10.91. oženiti (za tjedan ili dva). Trebao je ići doma, prije
tog kobnog dana, ali nije želio. Htio je s podravcima (3. bojna) ići u napad.
Kako sam bio vezan uz zapovjedništvo (morao sam biti u blizini), slabo sam se
kretao po Novom Grabovcu, pa nemam mnogo saznanja o vama.
Evo što me zanima, a vezano je dan ili dva prije 29.10. kao i samog 29.10.91.:

-Da li ste svi bili stacionirani u Novom Grabovcu ili ste bili smješteni i u nekom
drugom mjestu (kojem i gdje si bio ti)?
-Odakle ste krenuli u akciju tog 29.10. Iz Novog Grabovca ili ... (malo opiši)?
-Da li je vaš vodić bio kontra obučen u odnosu na vas?
-Kamo ste po planu trebali doći-stići (neke stvari znam, ali samo u osnovi,
tako da mi je znanje o tim planovima siromašno)?
-Znaš li tko je te izdajnike uhitio tj. čiji ljudi? Odgovori mi samo sa "DA" ili "NE".
Ja znam samo me interesira da li znaš i ti?

Tvoji odgovori na moja pitanja pomogli bi mi u utvrđivanju kretanja one dvojice
izdajica i pomagaća Kneževića.

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:16   #66
Hvala Bobic!.Pokušavam, ali ako bilo tko može pružiti informacije o više. Jeste lijep dan bez poplava iz Budimpešte. Jeste lijep dan bez poplava iz Budimpešte.
program01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 19:44   #67
Engleski grafite na cesti od Bair-Subocka-Donji Čaglić

Pozdrav. Od 2001 sam bio provodi istraživanja na povijesne geografije zapadne Slavonije. Jedan aspekt mog rada je uništavanje kulturnih spomenika i naselja za vrijeme Domovinskog rata. U selima na putu iz jamstva / Lovska u Donji Čaglić, postoji mnogo grafita obojana u zelenom bojom kistom na engleskom jeziku. Na zapadnoj strani staroj gostionici u Subocka je najveća: "CROATIA my love!" i "All Serb Chetniks go home!" "O", u Hrvatskoj je meta (koncentričnih krugova). Jedna od najčudnijih je kornjača pokušava imati spolni odnos s vojničke kacige. Htjela bih znati ako bilo tko ima informaciju o tome tko je to učinio i zašto. Ono što je publika za engleski grafit u Srbina (?) Selo u Hrvatskoj? Jesu li postojale hrvatske dijaspore vojnika koji služe u hrvatskoj do 1991? Je li ovo područje oslobođeno u 1991 Orkan u 81. ili tijekom Flash u 1995? Svaka pomoć je dobrodošla na to.

U engleskom:

English graffiti on road from Bair-Subocka-Donji Čaglić

Greetings. Since 2001 I have been conducting research on the historical geography of Western Slavonia. One aspect of my study is the destruction of cultural monuments and settlements during the Homeland War. In villages on the road from Bail/Lovska to Donji Čaglić, there is much graffiti painted in green paint with a brush in English. On the western side of an old inn in Subocka is the biggest: “CROATIA my love” and “All Serb Chetniks go home!” The “O” in Croatia is a bullseye (concentric circles). One of the strangest is a turtle trying to have sex with a soldier’s helmet. I would like to know if anyone has information on who did this and why. What was the audience for English grafitti in a Serb (?) village in Croatia? Were there Croatian Diaspora troops serving in a Croatian until in 1991? Was this area liberated in 1991 during Orkan 81 or during Flash in 1995? Any help on this is appreciated.
VAGeographer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 00:29   #68
Quote:
popravljam kaže: Pogledaj post
imao je onu istočno njemačku uniformu
Pozdrav svima!

@NIKOLINAVIOLINA
@ŽACCKO
@NIXOLINO
@POPRAVLJAM

Izgleda da vas je "Viroza" od 31.05. u petak sve uhvatila! Sa mnom je sve OK!
"Virusi" su gadna stvar. Treba imati iskustva sa njima! Zdrava prehrana, paziš
kuda se krečeš. Nikad ne znaš odakle će doći! Davno sam prebolio taj "Virus"
pa mi je lako s njim. Imun sam na njega, a upotrebljavam i preventivu, za
svaki slučaj! Brzo mi ozdravite! Kad vam bude bolje svakako se javite!
Tada ću se javiti i ja! U nadi vašeg brzog ozdravljenja, sve vas još jednom
pozdravlja Bobi!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 20:00   #69
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

@NIKOLINAVIOLINA
@ŽACCKO
@NIXOLINO
@POPRAVLJAM

Izgleda da vas je "Viroza" od 31.05. u petak sve uhvatila! Sa mnom je sve OK!
"Virusi" su gadna stvar. Treba imati iskustva sa njima! Zdrava prehrana, paziš
kuda se krečeš. Nikad ne znaš odakle će doći! Davno sam prebolio taj "Virus"
pa mi je lako s njim. Imun sam na njega, a upotrebljavam i preventivu, za
svaki slučaj! Brzo mi ozdravite! Kad vam bude bolje svakako se javite!
Tada ću se javiti i ja! U nadi vašeg brzog ozdravljenja, sve vas još jednom
pozdravlja Bobi!
Hej Bobi,
nisam te baš pohvatao ovo oko viroze ali uglavnom, sve je OK. Klasična životna strka, zbrka. Hvala za link.

Btw, pokojni Radovan Domagoj Devlić je bio i strip crtač, koliko se sjećam izašao je i strip (sad da li baš o ovoj akciji ili kojoj drugo više se ne sijećam).
A kako je svijet mali, nedavno sam čuo da je on i dao ime postrojbi prema nekoj mačci štraserici (ulična mačka) na koju je pazio. Da, čovjek je bio i inavalid, šepao je na jednu nogu... pa se ipak dragovoljno prijavio.

Želim i tebi zdravlja i nove rezultate "potrage"... Ima li kakvih novosti?
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 00:42   #70
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post
Hej Bobi,
nisam te baš pohvatao ovo oko viroze ali uglavnom, sve je OK. Klasična životna strka, zbrka. Hvala za link.

Btw, pokojni Radovan Domagoj Devlić je bio i strip crtač, koliko se sjećam izašao je i strip (sad da li baš o ovoj akciji ili kojoj drugo više se ne sijećam).
A kako je svijet mali, nedavno sam čuo da je on i dao ime postrojbi prema nekoj mačci štraserici (ulična mačka) na koju je pazio. Da, čovjek je bio i inavalid, šepao je na jednu nogu... pa se ipak dragovoljno prijavio.

Želim i tebi zdravlja i nove rezultate "potrage"... Ima li kakvih novosti?
Pozdrav Nixolino!

Čudne se stvari događaju. Virusi na sve strane. Ako nisi znao, forum je 31.05.
bio zaražen. Mrak je bio nekoliko dana. Kad je s forumom bilo sve ok, vodio
sam monolog, tišina, nitko ništa. Pitah se: virus ili "Virus"? Sada je virusiran
list "Slobodna Dalmacija" (SPLIT). ČUDNO! BAŠ ČUDNO! SAD KUŽIŠ?
Koliko je to normalno? No, dobro, pustimo viruse i pretpostavke na miru.
Samo razmišljam i promatram!
Potraga?
Prići se bliži kraj! Kakav će biti kraj? Vidjet ćemo! Naravno, imam još karata
u rukavu, pa ako zatreba...
To je sve što mogu raći tebi i ostaloj ekipi. Treba čekati samo kraj priće.
Zato, molim za strpljenje! Uh, znam da nije lako, ali tako mora biti!
Imam jedan prijedlog! Kad prića završi da se svi zajeno nađemo u ZG!
Može? Imenom i prezimenom!
Pozdrav o Bobija!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:09   #71
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav Nixolino!

Čudne se stvari događaju. Virusi na sve strane. Ako nisi znao, forum je 31.05.
bio zaražen. Mrak je bio nekoliko dana. Kad je s forumom bilo sve ok, vodio
sam monolog, tišina, nitko ništa. Pitah se: virus ili "Virus"? Sada je virusiran
list "Slobodna Dalmacija" (SPLIT). ČUDNO! BAŠ ČUDNO! SAD KUŽIŠ?
Koliko je to normalno? No, dobro, pustimo viruse i pretpostavke na miru.
Samo razmišljam i promatram!
Potraga?
Prići se bliži kraj! Kakav će biti kraj? Vidjet ćemo! Naravno, imam još karata
u rukavu, pa ako zatreba...
To je sve što mogu raći tebi i ostaloj ekipi. Treba čekati samo kraj priće.
Zato, molim za strpljenje! Uh, znam da nije lako, ali tako mora biti!
Imam jedan prijedlog! Kad prića završi da se svi zajeno nađemo u ZG!
Može? Imenom i prezimenom!
Pozdrav o Bobija!
Aaaa, sad si me sjetio, ma svašta je moguće - mada me nijedan razlog nebi iznenadio. S tim da je ovaj put fakat dugo trajala "bolest"...

Strpljiv sam ja... ali i jedva čekam - već sam ti jednom ponudio pomoć ako što mogu - slobodno se obrati - sve što je u mojoj moći...

Mada, sada kada vidim kako se odmotava priča s Perkovićem - nevjerojatno je sve to, ovako, običnom čovjeku pojmiti - kada su izručivali Gotovinu ništa nije bilo važno, ni datumi ni ništa, sada se mijenja ploča, nevjerojatno koliko su još jaki...

Cijela ta ekipa, i ovaj Nobilo, frajer je bio tužitelj frendu krajem 80-ih kao najmlađem političkom zatvoreniku (dobio godinu, srećom dolaskom nezavisnosti se izvukao) a neki dan ga slušam na dnevniku kako opravdava Perkovićevo neizručenje, samo bomboni ispadaju iz usta - skroz drugi čovjek i drugi argumenti nego kada priča o Gotovini ili šestorki iz BiH...

Još uvijek se nadam da to sve nema veze sa našom akcijom ali čini mi se da nije tako... Živo me interesira di je Knežević završio a i njegova dva pomoćnika...

A što se tiče prijedloga za čvenk u ZG-u - svakako - ja sam definitvino za.
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:13   #72
Quote:
VAGeographer kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Od 2001 sam bio provodi istraživanja na povijesne geografije zapadne Slavonije. Jedan aspekt mog rada je uništavanje kulturnih spomenika i naselja za vrijeme Domovinskog rata. U selima na putu iz jamstva / Lovska u Donji Čaglić, postoji mnogo grafita obojana u zelenom bojom kistom na engleskom jeziku. Na zapadnoj strani staroj gostionici u Subocka je najveća: "CROATIA my love!" i "All Serb Chetniks go home!" "O", u Hrvatskoj je meta (koncentričnih krugova). Jedna od najčudnijih je kornjača pokušava imati spolni odnos s vojničke kacige. Htjela bih znati ako bilo tko ima informaciju o tome tko je to učinio i zašto. Ono što je publika za engleski grafit u Srbina (?) Selo u Hrvatskoj? Jesu li postojale hrvatske dijaspore vojnika koji služe u hrvatskoj do 1991? Je li ovo područje oslobođeno u 1991 Orkan u 81. ili tijekom Flash u 1995? Svaka pomoć je dobrodošla na to.

U engleskom:

English graffiti on road from Bair-Subocka-Donji Čaglić

Greetings. Since 2001 I have been conducting research on the historical geography of Western Slavonia. One aspect of my study is the destruction of cultural monuments and settlements during the Homeland War. In villages on the road from Bail/Lovska to Donji Čaglić, there is much graffiti painted in green paint with a brush in English. On the western side of an old inn in Subocka is the biggest: “CROATIA my love” and “All Serb Chetniks go home!” The “O” in Croatia is a bullseye (concentric circles). One of the strangest is a turtle trying to have sex with a soldier’s helmet. I would like to know if anyone has information on who did this and why. What was the audience for English grafitti in a Serb (?) village in Croatia? Were there Croatian Diaspora troops serving in a Croatian until in 1991? Was this area liberated in 1991 during Orkan 81 or during Flash in 1995? Any help on this is appreciated.
please , don't research ... you wasting everybody's time . It was goddamn war and you don't know what mean sex between turtle and helmet . Is any chances ...on this helmet was two letters VP ( English MP ) ?
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:09   #73
Malo san istraživa, Nenad Knežević koji se vodi u slučaju Lora, bilo mi je to poznato, sića san se u magli....
Pita san staru, ona mu je poznavala ženu, njega iz viđenja. On je bija susid od moga pok. ujca i ujne, radija je u Jugovinilu u Sučurcu, bili su podstanari tamo.
Da je bija članak neki u novine, ka nešto u stilu da pravoslavci netribaju se dizat protiv svoje države Hrvatske da je ovo njihova domovina....
Kasnije je on nastrada, u isto vrime mu žena dobila otkaz, sa dvoje male dice. Ovaj gazda di su bili podstanari ih nije tija izbacit iz stana, tvrdija je da su bili dobri ljudi i da nemože to napravit. Nisu imali ni grobnicu, tj. nisu ga imali di pokopat, pa ih ga je jedan kaštelanin primija u svoju grobnicu da ga se pokopa...
Po toj prići mislin da to nije taj lik, nije bija vojno lice, radija je u tvornici, nije izbiva prije hapšenja nigdi, nije ima veze sa Pulon,posebno bi se znalo da je bija uhičen, razmjenjen, bja na tv itd....
Moguće da je to govno još živo, šta vas je izda......
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 11:04   #74
Quote:
malopomalo kaže: Pogledaj post
Josip Manestar - Buco, samo godinu dana stariji od mene. Preminuo ako se ne varam 2008. Nakon rata ništa nije tražio. Radio je kao profesor tjelesnog, a jedno jutro ga je stric pronašao mrtvog. Veliki subrac. R.I.P.
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post
Najjača njuška na svijetu, ne prođe mi dan da ga se ne sjetim.
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Možda će vam biti drago čuti kako su neke njegove bilješke, dnevnik kojeg je vodio tijekom 91 do kraja 92 godine, kao i druge sitnice predane u posjed Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata i na taj način, nadam se, očuvane za budućnost...
Sinoć sam ga se sjetio pa sam odlučio malo googlat o njemu.Bio mi je prof. tjelesnog i jedno vrijeme rukometni trener.Njegov stari,Lovro Manestar,poznatiji kao "Mic",također rukometni trener i profesor tjelesnog,nakon njegovog odlaska u mirovinu,Buco je preuzeo njegovu ulogu.Bio je dosta strog,ali pravedan,najviše je "kažnjavao" one koji su se šlepali i nisu htjeli vježbat i sl. ali onima koji su imali probleme je pomagao. Sjebali su ga u školi, srušili su staru dvoranu da bi izgradili novu,pa nismo imali di tjelesni održavat pa smo se u razredu glupirali,nakon nekog vremena,došlo je do sporazuma između dvije osnovne škole pa smo u susjednoj OŠ,imali tjelesni subotama ,na par satova tjelesnog imali smo "vojne" vježbe,samoobrana od udarca,noža i sl.Kasnije je rekao da zna i obranu od metka,ali da nam to neće reć... .Na kraju osnovne,naš razrednik nije htio ići s nama na maturalac,tako da smo odabrali Bucu,1. dan na maturalcu,nas 4-6 napravili smo neko sranje,neku glupost i skužio nas je...i imali smo "kaznu" svaki obrok smo sjedili sa njim za stolom.Zvao nas je kažnjenička bojna.Na kraju maturalca,išli smo u Zadar,3-4h razgledavanja...Došli smo tamo,svi su išli razgledavat,Buco je nas 4-6 postrojio i reko...dečki slobodni ste...dok je ostala ekipa razgledavala crkve,groblja,... po žegi od cca 30-35 C,mi smo se zajebavali po Zadru...Ako se ne varam,navodno se predozirao tabletama,za spavanje ili tako nešto,neka me netko ispravi ako sam u krivu.Eto to je ukratko o njemu sa "civilne" strane,ima još tu anegdota i sl. jer je bio obiteljski prijatelj,pa znam dosta toga.Znao sam da je bio u vojsci,ali nikad nisam znao di i šta,kakav je bio,pa ako može tko detaljnije napisat o tome,ili ako postoji taj dnevnik online,baš bi ga htio pročitat.
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 08:44   #75
Nije ništa od toga online kolko je meni poznato.
Ima Strehova jedna knjiga o Tigrovima, mislim Krv pobjednika, gdje je Buco na koricama. Te si knjige možeš pročitati ako želiš znati tko ti je bio profa.
Ništa u njima nije uljepšavano.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 15:01   #76
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Nije ništa od toga online kolko je meni poznato.
Ima Strehova jedna knjiga o Tigrovima, mislim Krv pobjednika, gdje je Buco na koricama. Te si knjige možeš pročitati ako želiš znati tko ti je bio profa.
Ništa u njima nije uljepšavano.
Pozdrav Cicka!

Mada sam si uzeo malo odmora od svega ovoga no nisam mogao odoljeti, a
razlog je tvoj citat Save Štrpca:

"Imamo sve veću potporu zapadnih zemalja. Lobiramo i lobiranjem se sve može, čak se i istina time kupuje. S jakim lobijima možete od neistina napraviti istinu i to Srbi trebaju shvatiti: upravo preko lobističkih krugova isposlovat ćemo ono što tražimo." - Savo Štrbac

Razlog svega što sam pisao su "ISTINE" koje su postale ISTINE, a na štetu
nas branitelja. Kako je do toga došlo? POSTOJE INTERESNE SKUPINE I LOBIJI
U NAŠOJ, HRVATSKOJ DOMOVINI, ZA KOJU SMO SE BORILI I GINULI!
Ali to su naši "ŠTRPCI"! Zato, MI BRANITELJI, moramo progovoriti i pisati
o našim istinama!! Nemoj mi zamjeriti na mrvici politike koja slijedi, jer opet
ima veze s nama braniteljima. Gotovo 20 godina nisam više u politici. Toliko
da se zna. Za mene ne postoje ni crveni, ni zeleni, žuti, plavi, sivi, crni ...
Postoji samo dobra ili loša politika, dobri ili loši političari, dobre ili loše političke odluke. Zato, ovaj zakon o neizručivanju hrvatskih građana za kaznena djela
do 2002., donesen prije ulaska u EU, je dobar i u interesu je nas branitelja.
Perković? On je samo nusprodukt "POMIRENJA HRVATA". Zakonski gledajući,
svi mi koji smo uzeli oružje u ruke 1990. i 1991., do priznanja Hrvatske, smo
TERORISTI DRŽAVE JUGOSLAVIJE! Ha? I što bi se dogodilo da taj zakon nije donesen u zadnjim sekundama prije ulaska u EU. Ranije, u pregovorima s EU,
to nismo smjeli ni spomenuti zbog Haga! A ovaj, drugi zakon, o politički motiviranim .... stigne se donijeti! Polako, bez žurbe, ima vremena (moramo
imati i koju kartu u rukavu). Perkoviću se može suditi i u Hrvatskoj kao i u
Njemačkoj! Ove stvari se trebaju sagledati sa svih aspekata, a ne samo s jednog. Čudim se koliko neznanja oko svega ovog. Čudim se izjavama političara kao i crkve. Ja sam vjernik i branitelj. Nikad nisam bio crven, mada
su vršili pritisak u YU-vremenima. Ma koliko god se mi pomirili sa Srbijom tj.
bili lijepo, ima i bit će "SAVA ŠTRBACA". Oni sve svoje poraze pretvaraju u
pobijede! Tako će i ovaj zadnji poraz od HRVATA pokušati pretvoriti u pobijedu.
Zato pamet u glavu, a akterima ovih zakona moj duboki naklon i kapa do
poda!!!!

S poštovanjem Bobi Bobic!

(P.S. Ovo je moj stav i ne namjeravam ga braniti niti komentirati!!!!)
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 18:40   #77
Quote:
Figo_zg kaže: Pogledaj post
Sinoć sam ga se sjetio pa sam odlučio malo googlat o njemu.Bio mi je prof. tjelesnog i jedno vrijeme rukometni trener.Njegov stari,Lovro Manestar,poznatiji kao "Mic",također rukometni trener i profesor tjelesnog,nakon njegovog odlaska u mirovinu,Buco je preuzeo njegovu ulogu.Bio je dosta strog,ali pravedan,najviše je "kažnjavao" one koji su se šlepali i nisu htjeli vježbat i sl. ali onima koji su imali probleme je pomagao. Sjebali su ga u školi, srušili su staru dvoranu da bi izgradili novu,pa nismo imali di tjelesni održavat pa smo se u razredu glupirali,nakon nekog vremena,došlo je do sporazuma između dvije osnovne škole pa smo u susjednoj OŠ,imali tjelesni subotama ,na par satova tjelesnog imali smo "vojne" vježbe,samoobrana od udarca,noža i sl.Kasnije je rekao da zna i obranu od metka,ali da nam to neće reć... .Na kraju osnovne,naš razrednik nije htio ići s nama na maturalac,tako da smo odabrali Bucu,1. dan na maturalcu,nas 4-6 napravili smo neko sranje,neku glupost i skužio nas je...i imali smo "kaznu" svaki obrok smo sjedili sa njim za stolom.Zvao nas je kažnjenička bojna.Na kraju maturalca,išli smo u Zadar,3-4h razgledavanja...Došli smo tamo,svi su išli razgledavat,Buco je nas 4-6 postrojio i reko...dečki slobodni ste...dok je ostala ekipa razgledavala crkve,groblja,... po žegi od cca 30-35 C,mi smo se zajebavali po Zadru...Ako se ne varam,navodno se predozirao tabletama,za spavanje ili tako nešto,neka me netko ispravi ako sam u krivu.Eto to je ukratko o njemu sa "civilne" strane,ima još tu anegdota i sl. jer je bio obiteljski prijatelj,pa znam dosta toga.Znao sam da je bio u vojsci,ali nikad nisam znao di i šta,kakav je bio,pa ako može tko detaljnije napisat o tome,ili ako postoji taj dnevnik online,baš bi ga htio pročitat.

Mislim da se nikada neće znati prava istina što se zapravo dogodilo s Bucom. Trebao sam se naći s njim tu večer kod frenda jer je došao s mora dan-dva prije, zvao je da dolazi ali se nije pojavio. Poslije smo saznali zašto.

Knjiga koju ti Cicka spominje možeš naći na netu. Zguglaj malo, ako ne uspiješ javi. Meni, osobno jedna od najbolje napisanih knjiga o DR, iskreno, bez uljepšavanja, onako kako je to čovjek doživio i proživio.

Btw, dobro se sjećam i rukometnih tekmi na Kegliću di je nekad znalo biti više baklji nego na Maksimiru. Ako se dobro sjećam Buco je kao trener osvojio i neko klupsko prvenstvo u Africi (Maroko ili Tunis) s ekipom juniora ili kadeta Zagreba.

Baš sam volio tog čovjeka. Znali smo se negdje od srednje, bili iz različitih kvartova ali smo se nekako baš skompali. Kao i svako imao je svojih mušica ali i bio rijetko pravedan i dobronamjeran čovjek s feneomenalnim smislom za humor.
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 10:24   #78
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
...... Osjećaj nemoći
da im pomogneš. Osjećaj nemoći da spasiš i one branitelje iz transportera
koje su omamljene i bez oružja ubijali na cesti.... Uh, moram se smiriti!
I nakon gotovo 22 godine, to osječam u sebi, kipi u meni...
Ono što si me pitao o onom ranjenom, da se držao, tj. tko je to bio?
Teško mi je na to odgovoriti. Znam da smo tog dana bili svi jednako visoki.
Saginjali smo se, šuljali, kozlali, zalijegali, nosom orali zemlju (malo šale)!
Dečki iz transportera nisu bili ranjeni. Možda omamljeni, natučeni ili nestabilni pa su ih vodili. Trojica su bila ranjena od snajpera. Jedan u ruku ispod spomenika. Mitraljesca i pomočnika pogodio je u ranace s municijom. Došlo je
do zapaljenja njihovih ranaca i eksploziju municije u njima, pa su ranjeni od tih
eksplodirajučih metaka iz ranaca. Mitraljezac (ne znam gdje je bio pogođen).
hodao je do Novom Grabovcu i srušio se! Njegovog pomočnika su odnijeli jer
nije mogao hodati. Imao je ranu pored kičme odmah ispod rebara. Nega sam izvlačio i zbrinjavao. Zatim su bila i dvojica koji su "pukli".
O Bože, kako slučajno naletivši na ovaj post me sve ovo streslo. Ponovno i ponovo i nakon toliko godina.

Sve što ste tu opisivali o dečkima iz transportera koji je bio pogođen sam u glavi odvrtila milion puta. A samo sam slušala priče, ono što su mi rekli nakon pogibije...

Da li vam je poznato da su se dečki iz transportera vodili pod nestalima do skoro sredine veljače '92.?

Tko je neki Gamauf koji je radio na razmjenama u ono vrijeme, navodno iz Pakraca ili Pakračke Poljane ili...?? Tog bih čovjeka voljela sresti uživo. Oči u oči!

Zadnje uređivanje 7777777 : 16.07.2013. at 11:17.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 01:09   #79
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
O Bože, kako slučajno naletivši na ovaj post me sve ovo streslo. Ponovno i ponovo i nakon toliko godina.

Sve što ste tu opisivali o dečkima iz transportera koji je bio pogođen sam u glavi odvrtila milion puta. A samo sam slušala priče, ono što su mi rekli nakon pogibije...

Da li vam je poznato da su se dečki iz transportera vodili pod nestalima do skoro sredine veljače '92.?

Tko je neki Gamauf koji je radio na razmjenama u ono vrijeme, navodno iz Pakraca ili Pakračke Poljane ili...?? Tog bih čovjeka voljela sresti uživo. Oči u oči!
Pozdrav 7777777!

Da, poznato mi je! Bio sam na sprovodu dvojici od tih branitelja! Tako se moralo voditi dok ne prođe službeni dio tj. pronalaženje tijela i identifikacija.
Postojala je mogučnost da su možda neki i živi. Ali na žalost, četnička gamad,
sve ih je pobila!!! Slijedi jedna informacija, no koliko je ona točna ne znam!
Zato ne tvrdim ništa i ovo primite s rezervom! Kako se zvala ta osoba nije mi
poznato. Navodno, osoba koja je tražila preživjele branitelje iznosila je
podatke da su viđeni tamo, ondje... U stvari odugovlačila je s pronalaženjem
tijela. Zašto? Da što više pokupi love!!! Napominjem, ne znam da li je to točno, ali ako je ...
Znam da je uhvaćen jedan od četnika i da je pokazao gdje su pokopana dva
zarobljena i ubijena branitelja iz Samobora. Da li su tijela ubijenih branitelja iz
transportera već bila pronađena ili ne i da li je taj četnik pokazao i njihovu
lokaciju nije mi poznato. Tako daleko, u detalje, nisam istraživao.
No, poznajem branitelje koji dosta toga znaju. Postoji i video snimka ekshumacije branitelja na Trokutu. Što je sve na njoj nije mi poznato.
Ponuđeno mi je da ju pogledam, ali nisam. To bi me dotuklo. Mislim da me
shvaćate. Sve što sam pisao do sada, ovdje, na ovoj temi, kao i temi
"Bili smo vojnici", a i na blogu "Domovinski rat bitka za Trokut" kojeg je autor
Igi, u cilju je utvrđivanja ISTINE! Znam što se trenutno događa i istina
će uskoro izaći na vidjelo! Ne moja! Ne naša braniteljska, već SLUŽBENA!
ZATO MOLIM SVE ZA STRPLJENJE!
Interesira me koliko ste upoznati s nekim stvarima, pa Vas molim da mi odgovorite na dva pitanja, naravno ako želite.

1. Da li ste do sada znali da su dva branitelja iz transportera preživjela i
da su tri puta (koliko se sjećam) davali službene izjave o tim događajima?
Oni su još uvijek živi i rade. Znam im imena i prezimena. S jedan od te dvojice
bio sam 29.10.2012. na Trokutu. Pisao sam o tome. Koliko ja znam, o tome
nema nigdje ni slova napisanog!!!
2. Da li ste znali da postoji snimka ekshumacije branitelja na Trokutu?
Naravno, snimka je službeni dokument i vjerojatno treba odobrenje da
dobijete kopiju.

S poštovanjem, Bobi Bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 13:23   #80
Pozdrav i vama, Bobi.

Prilično sam uzbuđena ovom temom, ne djeluje dobro na mene, i ono što ću pisati, oprostite ako bude nesuvislo...

Itekako sam upoznata s ovom temom konkretno. Moj muž je bio u tom jednom transporteru gdje je od njih nekoliko - dvojica preživjelih. Moj muž nije preživio.

Bio je pripadnik 105. brigade, Bjelovarske. Zaboravih imena ovih preživjelih mada sam '91. bila kod njih, pitala, tražila...nitko ništa nije "znao", ljudi su mi se valjda bojali reči istinu i ne krivim ih, a danas i ne želim ih pitati bilo što više. Previše čovjek u životu prođe, previše zdravlja me sve to koštalo i ostavilo traga na meni i nemam snage za dalje. Ipak, evo naleti se na tu temu i ponovo se otvore stare rane. I nemam mira da ne pitam. Ipak.

I da, nemam saznanja da su davali ikakve službene izjave o ovom događaju.

Što se tiče čovjeka koji je, navodno, uzimao lovu da bi otkrio podatke itd., ni ja o tome ne znam ništa. Znam da mu je prezime kao što već spomenuh, Gamauf, ali to možda nije ta osoba o kojoj vi govorite, ne znam..Kad sam tražila svog muža koji se 3,5 mj. vodio među nestalima, taj "gospodin" mi je tvrdio da je živ, da je u logoru u Bućju, pa u Pakračkoj Poljani, pa ne znam ni sama gdje ... čovjek jednostavno zaboravi, ili to podsvijest radi, ili...ne znam što. Uglavnom, nikad tog čovjeka uživo nisam srela niti me je tražio novce (možda sam trebala ponuditi, eto...čovjeku u stresu i onim ludim vremenima ne padnu takve stvari na pamet), s tim sam čovjekom kontaktirala telefonski i obećavao je da je svako malo moj muž na spisku za razmjenu. Koliko nade, Bože moj! I onda....2. mj. 1992. vam dođu na vrata i kažu, našli smo vam muža, mrtvog. Da čovjek poludi. A ne može i ne smije, zbog djeteta.

Da, nudili su i meni kasetu sa snimkom iskapanja, nikad nisam pogledala niti ću. Nemam snage za to.

Samo da još napomenem, kad se sve to zbivalo imah 23 godine, s malim djetetom, u strahu, u brigama za muža na ratištu, u kreditima do grla...ali, da sam barem iole drugačije onda znala razmišljati NIKAD moj muž ne bi završio u ratu, pogotovo ne kao dragovoljac. Slomila bih mu nogu ili ne znam što napravila samo da ne može otići.
Za što?? Za koga??? Toliko puta znam biti ljuta na ovu državu. Fućka mi se (da ne budem vulgarnija) što imamo Hrvatsku, samostalnu. Moje dijete nema oca, ja nemam muža.
Prokleti rat!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.