Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 13:02   #2001
Cijena je uvijek bitna.

Situacija je istina dosta složena...........ali da još ima nade svjedoči ovaj zapis


"Svršeni su računi ove godine. Bila je Boga mi crna po nas Hrvate.
Dobrote nedoživismo nikakove, zla i premnogo. Kiša i tuča, poplava
poharala zemlju... 9. studenoga ošinu nas strahoviti potres te uništi u
nasem liepom Zagrebu mnogo liepih nada. Ne samo ljudi, ne samo Madjari i
Austrijanci, i narav se proti nama urotila, sve zlo je navalilo na nas
biedne Hrvate. Hoće li bolje biti? Mora jedan put, ta gore nemože biti
nego što je sada. Da se ta crna godina i ljuto zavrsi, padala je danas u
Zagrebu tuča. Vrieme je toplo, vlažno kao u proljece, sniegu ni traga.
Mi stojimo moralno i materijalno u blatu. Hoce li Bog tome biednome
narodu ikada pomoći? upitah se često za ovih zadnjih dana godine. Čovjek
gotovo da dvoji, tolika se pojavila kod nas kukavica, toliko ništarija
i propalica, toliko ima lopovštine, da te groza hvata. Poštenje,
dosljednost, karakter dan danas su kod nas gotovo suvišni pojavi."

fragment iz dnevnika Augusta Šenoe:

staro ljeto, 31.12.1880.g.



Bilo je to posljednje Silvestrovo Augustova zivota. Imao je samo 43
godine zivota, kada je umro, 13.12.1881. godine

sorry na OT
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.12.2011., 13:24   #2002
Ja svoje zlato i srebro ne mislim prodavat još minimalno godinu i pol do dvije. Možda i dulje. Prodavat ću prije jedino ako mi Mario i Ben daju ponudu koju ne mogu odbiti
mkovac67 is offline  
Old 09.12.2011., 13:55   #2003
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Ja svoje zlato i srebro ne mislim prodavat još minimalno godinu i pol do dvije. Možda i dulje. Prodavat ću prije jedino ako mi Mario i Ben daju ponudu koju ne mogu odbiti
Ja svoje srebro ne mislim prodavati prije 2017. godine, znam da kolege odnedavno očekuju da im specificiram i napišem tajming, pa koristim priliku
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 09.12.2011. at 14:38.
KuciloOro is offline  
Old 09.12.2011., 14:30   #2004
Kada sam mislio da cijena nije bitna, naravno da neću kupiti po €35 ako mogu po €28.5. Nije valjda da to moram objasnjavati?
Isto tako, cijena nije bitna ako svaki mjesec kupuješ. Cijena je bitna onima koji špekuliraju i gledaju euro gore-dole svaki dan. Ja ne gledam tak. Kad imam papira, gledam di najjeftinije mogu proći i kupim. Simple as that. Tak radim već osam godina i nastavil bum i dalje.
Nemam djecu, nemam auto Ali, shvaćam poantu. Kao što ti ne shvaćaš moju Zlato i srebro su za mene ušteđevina koja se dira za bitnije stvari od maturalca, odlaska na more ili limenu kantu.
Silver Argentum is offline  
Old 09.12.2011., 15:27   #2005
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Zlato i srebro su za mene ušteđevina koja se dira za bitnije stvari od maturalca, odlaska na more ili limenu kantu.
Slažem se. Jedina investicija koju ću možda realizirati u slijedeće 2 godine je kupnja nekretnine (ukoliko cijena padne na onu koju ja priželjkujem). Zato sam i dao period od cca dvije godine. Ukoliko se to ne dogodi nema prodaje. A što se srebra tiče ozbiljno razmišljam da to ostavim potomcima
mkovac67 is offline  
Old 09.12.2011., 15:36   #2006
I da opet po tko zna koji put ponovim: ja neću PRODAVATI svoje zlato i srebro, ja ću s njima KUPOVATI robu, zemlju, nekretnine.
Silver Argentum is offline  
Old 09.12.2011., 16:29   #2007
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
I da opet po tko zna koji put ponovim: ja neću PRODAVATI svoje zlato i srebro, ja ću s njima KUPOVATI robu, zemlju, nekretnine.
E kad ovo kažeš onda si strpan u ladicu luđaka. Ali vrime će pokazati.
Mene isto cijena ne zanima u smislu da panično gledam 300 puta dnevno pad ili rast u odnosu na "cash is trash" papir. Kad kupujem nastojim što povoljnije proći, a pošto živim di živim onda kupnja nije toliko jednostavna kao nekome tko je recimo u EU, pa čak i u zagrebu je jednostavnije. Put treba isplanirati, sef, i slične sitnice i važnije od cijene je da KUPIM i zamjenim "cash is trash" za NOVAC.
Ovo ne znači da sam i mudante prodao da kupim srebro/zlato. Imam dovoljnu zalihu i prihode "cash is trasha" da živim normalno u ovom financijskom sustavu dok traje.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 09.12.2011., 19:33   #2008
Da, ja sam luđak jer se tako radilo tisućama godina
Silver Argentum is offline  
Old 09.12.2011., 20:33   #2009
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Da, ja sam luđak jer se tako radilo tisućama godina
Bull market u zlatu po definiciji i je (a što smo bliže kraju će više postajati) lud tj secular (emotionally driven) bull market ... ulaziti u to s "my precious" tj s emocijama je jako jako opasno ..... opasno po đep naravno
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Old 09.12.2011., 20:37   #2010
Nismo još ni u drugoj fazi tzv. bull marketa u zlatu.
I naravno da je "my precious" jer ga ima jako malo, za razliku od papira/bitova koji se printaju/klikaju u bajillionskim ciframa.
Silver Argentum is offline  
Old 09.12.2011., 21:00   #2011
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Kada sam mislio da cijena nije bitna, naravno da neću kupiti po €35 ako mogu po €28.5. Nije valjda da to moram objasnjavati?
Isto tako, cijena nije bitna ako svaki mjesec kupuješ. Cijena je bitna onima koji špekuliraju i gledaju euro gore-dole svaki dan. Ja ne gledam tak. Kad imam papira, gledam di najjeftinije mogu proći i kupim. Simple as that.

pa kako sad to??? več sam se poveslio da ti mogu prodati za 60 kada ti cijena nije tako bitna... ali izgleda da ti ipak bitna
Francisco is offline  
Old 09.12.2011., 21:52   #2012
Kada čovjek dođe na ovaj topic ima osjećaj kao da je došao u nekakvu sektu. Svaka čast iznimkama!
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 09.12.2011., 21:56   #2013
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Da, ja sam luđak jer se tako radilo tisućama godina
Ja sam isto "luđak", a i bilo nas je još kroz povijest.
Proičitajte naslov. Ovo je knjiga napisana 1834:


Evo jedan citat:
Quote:
“But gold and silver will, in the long-run, revolt against depreciation (of paper), and separate
from the value of paper; for the progress of all such systems appears to be, that the paper will
take command in the beginning, and gold and silver in the end.”
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 09.12.2011., 22:03   #2014
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Kada čovjek dođe na ovaj topic ima osjećaj kao da je došao u nekakvu sektu. Svaka čast iznimkama!
Sekta zvana my precious ili skraćeno Golum
mkovac67 is offline  
Old 09.12.2011., 22:13   #2015
Inače svi mediji izvještavaju kako kako je euro spašen? Na temelju čega? A da su britanci u ...urcu jer su ostali postrani. Sad će zlato u nebo. Tko sve danas može biti novinar
mkovac67 is offline  
Old 09.12.2011., 22:14   #2016
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Inače svi mediji izvještavaju kako kako je euro spašen? Na temelju čega? A da su britanci u ...urcu jer su ostali postrani.(
Što si mislio da mediji neće biti u službi spašavanje političke tvorevine zvane EU - Eurozona? Kada te političke nakaze vidm na djelu nije mi teško zamisliti zlato na 10.000 USD.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Old 09.12.2011., 22:18   #2017
Kako sad, malo prije su dečki sekta a sad vidiš zlato na 10.000usd kad vidiš političke nakaze na djelu?
Što zar su do sada bile neke druge na djelu?
Zar je politička nakaza Obama proveo nešto od silnih obećanja? Ili Cameron?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.12.2011., 22:21   #2018
Hm, što pojedinci ne djeluju kao sektaši? Nemaju neko preveliko znanje, ali im preostaje dobra stara vjera. Što se Obame i Camerona tiče, da, rade štetu gdje god stanu, ali u puno manjem obujmu nego političke nakaze iz Brussela.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 09.12.2011. at 22:47.
Sh@dow is offline  
Old 09.12.2011., 22:31   #2019
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Hm, što pojedinci ne djeluju kao sektaši? Nemaju neko preveliko znanje, ali im preostaje dobra stara vjera. Što se Obame i Camerona tiče, da rade štetu gdje god stanu, ali u puno manjem obujmu nego političke nakaze iz Brussela.

Kraj političkih nakaza koje su na vlasti i centralnih bankara koji znaju samo kreirati elektronsku kartušinu, ništa drugo osim vjere u zlato im niti ne treba.

Ili kako bi rekao Martin Armstrong: "Gold is the perfect hedge against political instability."

Naravno uvijek treba imati i izlaznu strategiju.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.12.2011., 22:37   #2020
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kraj političkih nakaza koje su na vlasti i centralnih bankara koji znaju samo kreirati elektronsku kartušinu, ništa drugo osim vjere u zlato im niti ne treba.
Zna se dogoditi da vjera ponekad ne pomaže nego upravo suprotno.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ili kako bi rekao Martin Armstrong: "Gold is the perfect hedge against political instability."
Do sada sam mislio da je samo u pitanju hedge against inflation. I nisam vidio da je zlato nešto bubrilo unazad mjesec, dva ili tri.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 09.12.2011. at 22:46.
Sh@dow is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.