Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2011., 16:26   #201
eto, super ustanovljena fer cijena!
oni koji je imaju su zadovoljni i ne zele prodavati. oni koji je nemaju smatraju da se ne isplati kupovati po ovoj cijeni.

iako bi ja to jos spustio za jedno 40 kuna.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 17:23   #202
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
eto, super ustanovljena fer cijena!
oni koji je imaju su zadovoljni i ne zele prodavati. oni koji je nemaju smatraju da se ne isplati kupovati po ovoj cijeni.
Ili kako je to kolega Glembaj rekao na TA

Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Ne bih se iznenadio da prosječan fond menadžer za osovinu cijene dionice drži vrijednost iz IPO-a,pa bi do dividend day-a cijena HT-a mogla varirati oko te vrijednosti,znači IPO+22 = 287 Kn,.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:02   #203
i dalje pad prihoda i dobiti.

http://www.t.ht.hr/press/novosti_disp.asp?id=1676

Quote:
Glavna obilježja grupe

Prihodi su se smanjili za 2,5% na 1.894 milijuna kuna ili 256 milijuna eura (prvo tromjesečje 2010.: 1.943 milijuna kuna, 263 milijuna eura)
Doprinos Combisa iznosio je 68 milijuna kuna (9 milijuna eura) u prvom tromjesečju 2011. (konsolidiran od svibnja 2010.)

Prihodi manji za 6,0% ako se isključi doprinos Combisa

Nastavljaju se inicijative za kontrolu troškova

EBITDA se smanjila za 6,4% na 767 milijuna kuna (104 milijuna eura) uz maržu od 40,5% (prvo tromjesečje 2010.: 819 milijuna kuna ili 111 milijuna eura, 42,2%)

Neto se dobit smanjila za 8,5% na 351 milijun kuna (47 milijuna eura)

Novčani tok iz redovnog poslovanja smanjio se za 13,0% na 471 milijun kuna (64 milijuna eura)

Glavna će skupština 4. svibnja 2011. glasovati o predloženoj dividendi od 22,76 kuna po dionici

Uvedena je nova struktura izvješćivanja prema Segmentu privatnih korisnika i Segmentu poslovnih korisnika



Segment privatnih korisnika

T-HT je zadržao vodeći položaj na sva tri tržišta (pokretne i nepokretne telefonije i IP-a)

Broj pretplatnika usluga u pokretnoj mreži povećao se za 7,9% (povećanje od 4,2% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.)

535.000 ADSL priključaka, povećanje za 13.2% (povećanje od 2,1% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.) i 299.000 TV korisnika, povećanje za 23.4% (povećanje od 6,8% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.)

Prihodi su se smanjili za 5,1% zbog pada prihoda od govornih usluga

Doprinos EBITDA-i iznosio je 659 milijuna kuna (89 milijuna eura), što predstavlja smanjenje od 8,5%



Segment poslovnih korisnika

Stabilna baza korisnika u svim segmentima i proizvodima/tarifama

Broj pretplatnika usluga u pokretnoj mreži povećao se za 4,5% (povećanje od 0,5% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.)

107.000 ADSL priključaka, povećanje za 6.2% (povećanje od 1,9% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.) i 18.000 TV korisnika, povećanje za 24.4% (povećanje od 5,8% u odnosu na četvrto tromjesečje 2010.)

Prihodi su se povećali za 1,0%; ako se isključi doprinos Combisa od 68 milijuna kuna, prihodi su manji za 7,5%

Doprinos EBITDA-i iznosio je 493 milijuna kuna (67 milijuna eura), što predstavlja smanjenje od 6,4%
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:58   #204
HT je 'div'. Ko šiša ove fondove šta malo manipuliraju .Dividenda je još uvijek veća od kamate na oročavanje , a rasti ce i cijena dionice,makar dogodine u ovo vrijeme

http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvat...ma-174261.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-uni...ra-176095.aspx

http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx
Izgradnja nove optičke mreže ulaganje je teško između pet i 10 milijardi kuna Zeleno za megainvesticiju! HAKOM je zadovoljniji novim prijedlogom HT-a te je izglednije da će dopustiti ulaganje u optiku
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 06:08   #205
Quote:
strijelac30 kaže: Pogledaj post
Izgradnja nove optičke mreže ulaganje je teško između pet i 10 milijardi kuna Zeleno za megainvesticiju! HAKOM je zadovoljniji novim prijedlogom HT-a te je izglednije da će dopustiti ulaganje u optiku
probaj zamislit kaj bu se dogodilo kad moj Ivica veli da nebu dal dividendu jer ide u "megainvesticiju" kak si ti to lepo opisal


p.s. strelček sori kaj sam malo indiskretna al jel ti je ovo 30 u imenu starost ili duljina strelice..nisam mogla izdržat da ne pitam znaš kakve smo ti mi ženskice znatiželjne
Sexy Maya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 09:03   #206
Dividenda je bila odobrena do 2011.Što će biti dalje,odlučuje velika mama u Njemačkoj.Imaju još fore prije donošenja zakona o oporezivanju dividende.To se nas talibana neče dotikavljati jer sumnjam da ima tko od nas toliko udjela da će potpasti pod taj zakon.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 09:18   #207
Na otvorenju desete Cisco Expo konferencije, koja se od 30. ožujka do 1. travnja održava u splitskom hotelu Le Meridien Lav, predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor HT-a Ivica Mudrinić kazao je kako ne želi vraćati kune dioničarima, već ih želi ulagati u optičku infrastrukturu, ali to ne može zbog loše zakonske regulative. Možemo uložiti milijarde u optičku infrastrukturu, ali ne ulažemo ne zato što ne želimo, već zato što regulativa to ne dopušta, istaknuo je. Kazao je kako o toj temi neće previše govoriti jer ne želi napadati HAKOM, ali nastavio je nabrajati da su time izgubljena radna mjesta te kako optička mreža povećava BDP.
http://www.limun.hr/main.aspx?id=692911
Sexy Maya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 10:42   #208
lol, koja navlakusa..
bit ce da je zaboravio sto odrzava tu dionicu najlikvidnijom na nasem trzistu
dosad je to bio splet okolonosti , buduci da su bili prakticki monopolisti+dosta visoka dividenda , a on tako..
ili samo pili naopako..

inace, kad je zadnji dan za kupnju dionica prije dividende?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 10:50   #209
danas
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:20   #210
ovo iz sata u sat sve ružnije i ružnije izgleda
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:43   #211
Quote:
Sexy Maya kaže: Pogledaj post
probaj zamislit kaj bu se dogodilo kad moj Ivica veli da nebu dal dividendu jer ide u "megainvesticiju" kak si ti to lepo opisal


p.s. strelček sori kaj sam malo indiskretna al jel ti je ovo 30 u imenu starost ili duljina strelice..nisam mogla izdržat da ne pitam znaš kakve smo ti mi ženskice znatiželjne
Ništa ,samo brzinski nick name' ,a broj ..s obzirom da je navedeno prije bilo zauzeto.

Zavisi iz koje perspektive gledaš. Probaj ti usporediti bakar' i optičku mrežu ,u skladu sa mogućnostima razvoja telekomunikacija u nekom roku od 5 godina ..
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:55   #212
Jedno pitanje o dividendi. Ako se u ponedjeljak može prodavati, a da se dobije dividenda da li to znači da dionice moraju biti na računu SKDDa do ponedjeljaka pa tek onda ih se može registrirati s brokerom pa prodavati.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:00   #213
ne.


možeš regat kod brokera ali tako i tako je kasno burza ne radi (crkla im komunikacija) a i 16 sati je. gotovo za danas
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:35   #214
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ovo iz sata u sat sve ružnije i ružnije izgleda
Kako kome.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 18:34   #215
Quote:
Sexy Maya kaže: Pogledaj post
predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor HT-a Ivica Mudrinić kazao je kako ne želi vraćati kune dioničarima, već ih želi ulagati u optičku infrastrukturu, ali to ne može zbog loše zakonske regulative.
Oh, majo (slin), ukrala si mi tekst iz usta. Optimistični strijelac30 (cm?) je očito previdio ovaj mudri mudrinićev govor,a koji ukazuje na to da se dogodine vrlo vjerojatno nećemo omastit dividendom. Rekao bih da su i ulagači percipiranje budućnosti t-coma jasno pokazali totalnom rasprodajom 16.02.,a bogami i prodajom u zadnja dva dana. Osim što je mudronjin govor sam po sebi znakovit, imamo i problem što nismo načisto je li ovo zadnja godina dividende na koju se Dojče telekom obvezao. Dok to ne otkrijemo bolje je biti s lovom u bunkeru nego li ko fol čuvat dionice za praunuke.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:05   #216
U pon znači HT na cca 255 kn.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:13   #217
Quote:
strijelac30 kaže: Pogledaj post
Ništa ,samo brzinski nick name' ,a broj ..s obzirom da je navedeno prije bilo zauzeto.
a onda niš
Quote:
Zavisi iz koje perspektive gledaš. Probaj ti usporediti bakar' i optičku mrežu ,u skladu sa mogućnostima razvoja telekomunikacija u nekom roku od 5 godina .
ma ja ti ne znam puno o bakrenim žicama..to se moji slatki inžinjerčeki brinu..sam sam htela reći da se i oni kaj imaju HT ne zamaraju preveć sa žicama nego jel bu dividenda dve kune ili trizdve


Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Oh, majo (slin),
kaj sliniš vrag te zel vragec jedan sva sam se zacrvenila

Quote:
Optimistični strijelac30 (cm?) je očito previdio ovaj mudri mudrinićev govor,
ma naš strelček ili je još mlad (god.) pa ne zna ili je na visokom (cm) pa mu fali kisika na tolkoj visini pa mu se zmešalo
Sexy Maya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:30   #218
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Oh, majo (slin), ukrala si mi tekst iz usta. Optimistični strijelac30 (cm?) je očito previdio ovaj mudri mudrinićev govor,a koji ukazuje na to da se dogodine vrlo vjerojatno nećemo omastit dividendom. Rekao bih da su i ulagači percipiranje budućnosti t-coma jasno pokazali totalnom rasprodajom 16.02.,a bogami i prodajom u zadnja dva dana. Osim što je mudronjin govor sam po sebi znakovit, imamo i problem što nismo načisto je li ovo zadnja godina dividende na koju se Dojče telekom obvezao. Dok to ne otkrijemo bolje je biti s lovom u bunkeru nego li ko fol čuvat dionice za praunuke.

http://www.poslovni.hr/vijesti/drzav...ac-157499.aspx

ovo ne treba izgubit iz vida..stara vijest ali špekulativno uvijek aktualna,zatim fond branitelja čini mislim cca 70% dionica Ht-a i svaka vijest o prodaji istih može napravit dar-mar na burzi...imao sam s Ht dosta loših prognoza ali mislim da ju se isplati držat naravno ako nije frka za keš...živi bili pa vidjeli
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:44   #219
Nezahvalno je davat prognoze, ali ovo je bilo za ocekivati. Svi su htjeli ubost profit kao prosle godine prije ExDD. Ja osobno HT iznad 220 ne bih kupovao.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:46   #220
Quote:
Sexy Maya kaže: Pogledaj post
a onda niš


ma ja ti ne znam puno o bakrenim žicama..to se moji slatki inžinjerčeki brinu..sam sam htela reći da se i oni kaj imaju HT ne zamaraju preveć sa žicama nego jel bu dividenda dve kune ili trizdve



kaj sliniš vrag te zel vragec jedan sva sam se zacrvenila


ma naš strelček ili je još mlad (god.) pa ne zna ili je na visokom (cm) pa mu fali kisika na tolkoj visini pa mu se zmešalo
Po tebi bi se trgovalo samo dva mjeseca prije dividende, pa nije sve u dividendi .Šta uopče radiš na forumu ,a naročito u ovoj temi?Lipo se kladi u kladionci na neki dvoznak i imas oko 66% vjerojatnosti ,pa ulaži pare'..sigurnije od HT-R-A,.
Normalno da ću optimistički gledat na stvar' kad raspolažem sa tim dionicama, neću dodatno ubijati ljude u pojam.S obzirom na ovu burzu i ulagace tj. raspoloživim kapitalom( par fondova koji su se nakrcali HT-om,..moraju rasprodavati da bi mogli spašavati INA od madjara..),ovo je još uvijek jedna blue chip dionica sa najsvjetlijom budućnosti u usporedbi sa ostalim dionicama iz ovog sektora pa na dalje..

Jeste li primjetili i da dionica ERNT isto malo oscilira bez obzira na dobro izvješče i izdašnu dividendu... malo čudno ,nelogično
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.