Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 02:29   #81
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
e da.. imam jedno pitanje:

kada se izdajate jer morate nekuda otići i ostavti bebu drugome na hranjenje, da li nakon svakog hranjenja izdojite "višak" i njih više skupite za obrok, ili izdojite nakon obroka sve iz druge cice pa da to bude za jedan obrok? Ovo drugo mi je problem jer si je carica stvorila savršene uvjete u mojim cicama, tako da ako izdojim sve iz jedne nakon što poklopa drugu, onda smo u banani cijeli dan jer joj uvijek fali mlijeka pošto mi se cica ne stigne napunit dovoljno za jedan obrok pa traži i drugu i nezadovoljna je


zašto pitam? e pa ja sam prošli tjedan skupljala tako nakon svakog obroka mlijeko i spremala u friđ skupa, i kad je to moja majka ugrijala u chicovom grijaču na vodu Tara uopće nije htjela jesti i stvarala je face ko da će povratiti.. a i mama kaže da je imalo grdi miris koji ja iskreno nisam primjetila dok je bilo hladno pa pretpostavljam da se radi o lipazi... s druge me strane strah da je možda problem u tom spajanju mlijeka iz više izdajanja u par dana.. ma zapravo ne znam ni sama.. a kako mi neće ni jesti adaptirano eto pitam za iskustva..znate onu sto ljudi sto mišljenja, sto žena dvjesto cica
Moze se skupljati mlijeko unutar jendog dana...
Ja skupljam ovo nocno kao sto vidis po satu pisanja jer mi mala po danu jede na 3 sata po noci odvali po 5 i vise pa se izdojim da opustim napetost al to ti je u mom slucaju po 150 ml iz obje--uvijek u frizu imam spremno za obrok, bacim nakom 3-4 dana a ostalo zamrzavam..
rtg1 is offline  
Old 30.10.2010., 08:47   #82
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
e da.. imam jedno pitanje:

kada se izdajate jer morate nekuda otići i ostavti bebu drugome na hranjenje, da li nakon svakog hranjenja izdojite "višak" i njih više skupite za obrok, ili izdojite nakon obroka sve iz druge cice pa da to bude za jedan obrok? Ovo drugo mi je problem jer si je carica stvorila savršene uvjete u mojim cicama, tako da ako izdojim sve iz jedne nakon što poklopa drugu, onda smo u banani cijeli dan jer joj uvijek fali mlijeka pošto mi se cica ne stigne napunit dovoljno za jedan obrok pa traži i drugu i nezadovoljna je


zašto pitam? e pa ja sam prošli tjedan skupljala tako nakon svakog obroka mlijeko i spremala u friđ skupa, i kad je to moja majka ugrijala u chicovom grijaču na vodu Tara uopće nije htjela jesti i stvarala je face ko da će povratiti.. a i mama kaže da je imalo grdi miris koji ja iskreno nisam primjetila dok je bilo hladno pa pretpostavljam da se radi o lipazi... s druge me strane strah da je možda problem u tom spajanju mlijeka iz više izdajanja u par dana.. ma zapravo ne znam ni sama.. a kako mi neće ni jesti adaptirano eto pitam za iskustva..znate onu sto ljudi sto mišljenja, sto žena dvjesto cica
identičan problem.

ja sam jednom skupljala tijekom jednog dana (odnosno, od jedne večeri do drugog popodne), nije htio jesti, isto tako okretao glavu.

ja odustala od izdajanja, nit mi ide išta na tu izdajalicu, nit onda on hoće jesti.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 30.10.2010., 10:00   #83
E, u svezi glede velikih sisa, malih beba i tandema:
tandem mi funkcionira jedino u položaju nogometne lopte.
Tada im ne moram držati sise, nos im je široko slobodan, samo im pridržavam glavice.
Napravila sam si i poseban jastuk za dojenje blizanaca, s kojim nisam baš zadovoljna, ali je za tandem dobar i naravno, potrebno je imati pomagača da dodaje i uzima bebače.
Ne znam kako ćemo kad ostanemo sami
Oni drugi položaji za dojenje blizanaca u tandemu su čista ludost. Tko bi držao dvije bebe 45 minuta u položaju kolijevke i s kojim rukama

Lena, meni su svi ti jastuci bezveze, na kraju se najbolje namjestim s hrpom malih jastuka
Maslina is offline  
Old 30.10.2010., 10:49   #84
pozdrav svima!

moran se malo ispovidit nekome ko će razumit (muž tu nije adekvatan ) ali na brzinu jer ova moja malecka od 7 miseci glumi crvića po kući pa je moran pazit da mi koji kabel ne zakači (zabranjeno je uvik slađe).

presinoć me je izludila i totalno izmorila. svako malo se budila, i jedino je dojenje opet uspava, muku mučim da je stavin u krevetić da bi ona spavala samo uru vrimena. sinoć san je prvih par sati stavila u krevetić kasnije san je stavila sa sobon u krevet (ja spavala na boku na 15 cm kreveta jer se gđica voli raširit) pa onda opet krevetić da bi se u 6 ipo konačno probudila (inače se budi između 6 i 7).

e sad, nekoliko dana je prehlađena, danas ćemo udrit sa sljezon na oba fronta (nos i grlo) pa se nadam da će počet spavat normalnije kad to prođe. u biti to se samo tješin jer već 3 miseca imamo ludarije po noći. sad to opravdavan prehladon, kad to prođe opravdavat ću zubićima

a ja ludasto mislila da šta bude bebačica starija da će spavat sve bolje i bolje. sad se sa sjetom sjećam perioda između njenog prvog i 4-5 miseca života kad se samo 1 put budila po noći....

možda ću još jedino probat izdojit neka 2 deca mlika za zadnji večernji obrok i držat fige da će upalit (iako sumnjam). inače po danu mi u zadnjih par dana traži svako malo jest. skoro ka i kad je imala 2 miseca jedino šta san jede do 10minuti a prije minimalno 40.

ajme svašta san van nadrobila. valjda će razumit ovaj bućkuriš.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Old 30.10.2010., 12:05   #85
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
E, u svezi glede velikih sisa, malih beba i tandema:
tandem mi funkcionira jedino u položaju nogometne lopte.
Tada im ne moram držati sise, nos im je široko slobodan, samo im pridržavam glavice.
Napravila sam si i poseban jastuk za dojenje blizanaca, s kojim nisam baš zadovoljna, ali je za tandem dobar i naravno, potrebno je imati pomagača da dodaje i uzima bebače.
Ne znam kako ćemo kad ostanemo sami
Oni drugi položaji za dojenje blizanaca u tandemu su čista ludost. Tko bi držao dvije bebe 45 minuta u položaju kolijevke i s kojim rukama

Lena, meni su svi ti jastuci bezveze, na kraju se najbolje namjestim s hrpom malih jastuka
ja ti se divim draga moja...

a za jastuk - valjda ću ga nekako prokužit...
Lena0609 is offline  
Old 30.10.2010., 12:07   #86
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Moze se skupljati mlijeko unutar jendog dana...
Ja skupljam ovo nocno kao sto vidis po satu pisanja jer mi mala po danu jede na 3 sata po noci odvali po 5 i vise pa se izdojim da opustim napetost al to ti je u mom slucaju po 150 ml iz obje--uvijek u frizu imam spremno za obrok, bacim nakom 3-4 dana a ostalo zamrzavam..
i nemaš problema sa zagrijavanjem da promjeni okus i miris?
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Old 30.10.2010., 15:11   #87
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Rođen je ranije al ima dobru težinu za tu dob

Dok god dojiš na zahtjev (ili nudiš zbog žutice) mljeka će biti...količina izdojenog ne znači ama baš ništa..

Budi i dalje, premotaj ga, raspremi, to bi ga trebalo probuditi..

Sisanje je individualno...moj prvi je cicao 30-40 min prva 4 mjeseca , mlađi sad 5-10 min a mlađi više dobiva (rođen sa 4 kg bez žutice a jedva je mogao vuć 5 min prvih tjedan-dva koliko je umoran bio)...nijedan ne jede hlapljivo, normalno cicaju...

Dobro da ne daješ ništa osim cice..voda i čaj nisu ni potrebni bebi koja je na cici a i to su samo prazne kalorije..
Dudu nemoj još barem 4 tjedna ili dok malac ne ojača i dojenje se ne uhoda.

Daj mu cicu što više, makar i za maženje, nešto će izvuć još iz nje ili će navuć još mlijeka

Kakve su mu pelene? Jel svaka popišana?
Kakvo je njegovo opće stanje?
Tko ga važe i gdje?

Bit će sve u redu
sutra u 14 h idemo na vaganje!!!
tako me strah da nije ništa dobio. Važe ga pedijatar u općoj bolnici gdje smo rodili. Malo je još žut, bilirubin mu je pao na 101 sa 390. ali i dalje samo spava.
Pelene su mu uvijek jako popiškane i pokakane. Kakica je onako rijetka ponekad smeđa, žučkasta a nekad zelena ( ja pijem željezo pa možda zato ) previjam ga svaka tri sata kada ga trebam razbuditi. On i dalje samo spava. Kad ga razbudim siki po 15 minuta, prvih 10 minuta baš jako guta a kasnije već samo cucla jer mu se spava.

Koliko često moram mjenjati sike, dali da mu dam iz jedne par puta ili da mu svaki put mjenjam. On sada ima 2 tjedna. Npr. ja mu dam da siki iz jedne dokle god jako guta i onda kad vidim da počinje više puta povući pa tek onda proguta čini mi se da je to sika pri kraju, jel to tako? da mu onda dam drugu ili da se muči da navuče. Trebam li da izdojim na početku malo mlijeka da što prije dođe do kaloričnog dijela???

Ako je jeo u 15 h, odnosno počeo sikiti u 15 i 15 min ( dok ga razbudim ) i završi u 15.45 dali iduće buđenje računam od početka sikenja ili od kada je završio.

Hvala za savjete, samo Vas imam jer ovi me moji prijatelji i rodbina pilaju da mu dam bebimil prije vaganja jer to kao svi rade.. ja ludim na te stvari. Ne dajem ništa samo siku, mlijeka ima samo ne znam nakon koliko dolazi taj kalorični dio...ili da mu dam sve da pije.
svijet27 is offline  
Old 30.10.2010., 15:19   #88
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Budi ga svaka 3 sata, najprije premotaj da ga razbudiš i onda na cicanje...ako ti hoće zaspati škakljaj ga ispod brade, po uhu, i sl.
Moja nije imala žuticu, al je bila lijena sisati...
Nakon par dana se pokrenula, sad u 10-15 min riješi podoj i spavanac...
samo hrabro i stavljaj ga na prsa...i meni je bilo milo buditi je, al sam morala
tako i radim, a znači on meni spava zbog žutice ili povećanog bilirubina?
pelene su uvijek mokre i popišane i pokakane. on dijete fino jede, nije gladan, pelene pune i još spava a dobio samo 10 g. a jel ga i noću treba buditi na 3 sata? što vi jedete najviše???
svijet27 is offline  
Old 30.10.2010., 18:18   #89
pitanje..

moja mala koja će za koji dan 3 mjeseca- još uvijek nema neki stalni ritam hranjenja..

nekad ima dana kada jede svaka 2 ili svaka 3 sata..
a onda opet ima dana kada jede katastrofalno.. npr. danas je jela u 9 ujutro,pa nakon toga tek u pol 2.

u pol 5 je nešto "promrljala", povukla par gutljaja, pa opet ništa- i tek sad u pol 6 je opet pošteno pojela..
ne kužim zašto je to tako??

nekad sam više sama sebi dosadna, jer npr- dođe 3 sata od prošlog cicanja, uvalimo se u krevet , ona neće i neće- okreće glavu..
onda mi tako ležimo, ja ju zabavljam - sve pokušavajući uvaliti joj cicu u usta
sve češće sam ju počela uspavljivati hopsanjem na pilates lopti...onda ju takvu uspavanu spuštam na krevet i čekam da se počne buditi/meškoljiti, pa joj uvaljujem u polusnu- jer tad nikad ne odbija cicu i uvijek dobro pojede..

zašto je takva? jel to normalno?
jel trebam uvoditi neki ritam? premda ne znam kako bih to izvela s obzirom da je isključivo dojena, i dojim ju na zahtjev
extreme is offline  
Old 30.10.2010., 19:03   #90
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
i nemaš problema sa zagrijavanjem da promjeni okus i miris?
ne samo mala previse vuce bocu jer im usis
extreme--ja se vodim onom da ni mi veliki nismo iste volje i apetita svaki dan
rtg1 is offline  
Old 30.10.2010., 20:57   #91
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
sutra u 14 h idemo na vaganje!!!
tako me strah da nije ništa dobio. Važe ga pedijatar u općoj bolnici gdje smo rodili. Malo je još žut, bilirubin mu je pao na 101 sa 390. ali i dalje samo spava.
Pelene su mu uvijek jako popiškane i pokakane. Kakica je onako rijetka ponekad smeđa, žučkasta a nekad zelena ( ja pijem željezo pa možda zato ) previjam ga svaka tri sata kada ga trebam razbuditi. On i dalje samo spava. Kad ga razbudim siki po 15 minuta, prvih 10 minuta baš jako guta a kasnije već samo cucla jer mu se spava.

Koliko često moram mjenjati sike, dali da mu dam iz jedne par puta ili da mu svaki put mjenjam. On sada ima 2 tjedna. Npr. ja mu dam da siki iz jedne dokle god jako guta i onda kad vidim da počinje više puta povući pa tek onda proguta čini mi se da je to sika pri kraju, jel to tako? da mu onda dam drugu ili da se muči da navuče. Trebam li da izdojim na početku malo mlijeka da što prije dođe do kaloričnog dijela???

Ako je jeo u 15 h, odnosno počeo sikiti u 15 i 15 min ( dok ga razbudim ) i završi u 15.45 dali iduće buđenje računam od početka sikenja ili od kada je završio.

Hvala za savjete, samo Vas imam jer ovi me moji prijatelji i rodbina pilaju da mu dam bebimil prije vaganja jer to kao svi rade.. ja ludim na te stvari. Ne dajem ništa samo siku, mlijeka ima samo ne znam nakon koliko dolazi taj kalorični dio...ili da mu dam sve da pije.
Meni ovo sve zvuci okej I bebe rodjene oko termina sisaju dugo i zaspu na sisi kad su tako malene. Piski, kaka, povremeno zelenkasto nije problem za dojenu bebu.

Ja nisam izdajala da bih povecala kolicinu mlijeka. Pustila bih bebu na jednoj sisi dok god ne bi zaspala/ili dok ne bih primijetila da sisa 'naprazno' (ti ces vidjeti kako joj se pomicu vilice ali ne cujes gutanje) pa bih je prebacila na drugu ili ako je zaspala bih joj isla mijenjati pelenu da je razbudim. Dugo, barem do 6 tjedana,sam nudila obje cice svaki podoj (a i poslije koji put ako mi se cinilo da je bas gladna--no poslije steknes osjecaj--mislim i sada kad je mojoj curi skoro 6 mjeseci ona zna sisati iz obje ako joj tako dodje).

Gledaj, to ti je s vodenastim i masnim malo sve i preizvikano. Ako ti bebu stavljas na obje cice u toku dana i ako ona sisa, tebi ce se vec kolicina mlijeka lijepo uspostaviti i dijete ce dovoljno posisati. Samo ga nastoj njezno razbudjivati dok se sam ne pocne normalno buditi da to stvarno pojede.

Ako je poceo sisati u 3.15, onda iduce budjenje racunas od 3.15 dakle pocetka sisanja.

E i drzim ti fige da je dobio na tezini. I ne samo zbog djeteta, nego i zbog tebe a i da usutkas tu neobrazovanu okolinu. Svaka ti cast na drzanju i odlucnosti i samo dodji ovdje po savjet.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 30.10.2010., 21:03   #92
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pitanje..

moja mala koja će za koji dan 3 mjeseca- još uvijek nema neki stalni ritam hranjenja..

nekad ima dana kada jede svaka 2 ili svaka 3 sata..
a onda opet ima dana kada jede katastrofalno.. npr. danas je jela u 9 ujutro,pa nakon toga tek u pol 2.

u pol 5 je nešto "promrljala", povukla par gutljaja, pa opet ništa- i tek sad u pol 6 je opet pošteno pojela..
ne kužim zašto je to tako??

nekad sam više sama sebi dosadna, jer npr- dođe 3 sata od prošlog cicanja, uvalimo se u krevet , ona neće i neće- okreće glavu..
onda mi tako ležimo, ja ju zabavljam - sve pokušavajući uvaliti joj cicu u usta
sve češće sam ju počela uspavljivati hopsanjem na pilates lopti...onda ju takvu uspavanu spuštam na krevet i čekam da se počne buditi/meškoljiti, pa joj uvaljujem u polusnu- jer tad nikad ne odbija cicu i uvijek dobro pojede..

zašto je takva? jel to normalno?
jel trebam uvoditi neki ritam? premda ne znam kako bih to izvela s obzirom da je isključivo dojena, i dojim ju na zahtjev
Je li spava okej?
Je li inace s njom sve u redu? Pelene, tezina i to?
Sto se ritma tice, iskreno nemam ni ja to i ne znam je li to uopce moguce s dojenjem na zahtjev. Zapravo otkad se budi po noci, imamo ritam po noci i znam da ujutro jede rjedje a popodne kasnije, ali kada.. je anyone's guess.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 30.10.2010., 21:30   #93
svijet27 kao što su ti cure već rekle budi bebu svaka 3 sata dok ne počne malo bolje dobivati na težini- i moja je rođena male porođajne težine, isto je imala žuticu i nikako ju nismo uspijevali probuditi osim kad bi ju skinuli do gola. u početku smo ju štipkali po sat vremena pa bi bilo prošlo i 4h, ali onda smo ju počeli skidati pa sam ju hranila svaka 3 (i po danu i po noći!). bit će sve ok, izdrži nekoliko dana i noći!

tirkizna ne znam kako si spremala mlijeko u frižider ali ne smiju se miješati različite temperature, znači ono friško staviš posebno hladiti i tek kada se ohladi preliješ u ono već ohlađeno od prije, ne znam koliko se može čuvati u frižideru ali mislim da ne više od 3 dana. provjeri na rodinim stranicama. i to za kiselkasti okus isto tamo piše, kod nekih majki mlijeko poprima takav okus, treba napraviti test zagrijati mlijeko do vrenja ali ne da prokuha i naglo ohladiti i zalediti. ne sjećam se sve točno kako dalje ali pročitaj malo rodine stranice o dojenju ima puno puno inofrmacija i korisnih savjeta. meni su spasili dojenje!
mala_23 is offline  
Old 30.10.2010., 21:32   #94
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Je li spava okej?
Je li inace s njom sve u redu? Pelene, tezina i to?
Sto se ritma tice, iskreno nemam ni ja to i ne znam je li to uopce moguce s dojenjem na zahtjev. Zapravo otkad se budi po noci, imamo ritam po noci i znam da ujutro jede rjedje a popodne kasnije, ali kada.. je anyone's guess.
spava cijelu noć, najčešće od 9 do 5-6 ujutro..i onda poslije cicanja nastavlja do 9, kad opet cica i tad nekad još nastavi do pol 11
pelene popišane, vesela, do sad je dobivala kilu mjesečno
extreme is offline  
Old 30.10.2010., 21:33   #95
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Jedva čekam
Ko dvije sisajuće zvijeri su.
Čim se probude zijevaju ko ptići u gnijezdu i traže cicu .
Ali su i jako slatki kada papaju tandemski.
Kako oboje pokrenu let down, mlijeko im toliko teče da pođu stenjati i jesti. Nezaboravan zvuk
Jedu, pa stanu, pa malo žvaču, pa gutaju pa nastave i tako . Ali ne smijem ih odvajati dok nisu gotovi jer je onda vriska i skika
Za boldano - o da, genijalan i nezaboravan zvuk . Maslina vidi se iz tvojih postova da uživaš u dojenju

T. još jede po 15-25 minuta. I bile smo na vaganju - ovaj mjesec je dobila 800gr i narasla 4cm (ipak sam je ja krivo vagala).
Ali i dalje smo manekenski tip
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Old 30.10.2010., 21:55   #96
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
tako i radim, a znači on meni spava zbog žutice ili povećanog bilirubina?
pelene su uvijek mokre i popišane i pokakane. on dijete fino jede, nije gladan, pelene pune i još spava a dobio samo 10 g. a jel ga i noću treba buditi na 3 sata? što vi jedete najviše???
ja sam svoju budila svaka 3 sata do dok nije došla na porođajnu težinu, nakon toga noć na 4 sata, a sad kad se probudi i traži me dam joj jesti...
za bebe sa žuticom je karakteristično da spavaju puno....
izbjegavam napuhujuće stvari, od , mesa sve jedem, cikla, riža, krumpir, juhe s mrkvom, peršunom, tjestenine, banane, jabučnu štrudlu, kompote, uzimam prenatal za trudnice i dojilje,polako ću početi i uvoditi više svježeg voća i povrće...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 30.10.2010., 22:03   #97
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
ja imam jedno tehničko pitanje
koje ne znam di postavit osim ovdje.
kupili smo si ovaj jastuk za dojenje
i sad nisam sigurna kako da ga namjestim,
nekako mi Tia čudno stoji na njemu...
molim vas curke s više iskustva za neki savjet, svaki je dobrodošao...
stavi ga da dio dođe tebi iz leđa, a drugi dio naprijed, na bedra.
, ja Karlu stavim u biti na sebe, a jastuk mi je oslonac za ruke, njoj potpora za leđa i glavicu...nadam se da si skužila...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 30.10.2010., 22:06   #98
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
ja sam svoju budila svaka 3 sata do dok nije došla na porođajnu težinu, nakon toga noć na 4 sata, a sad kad se probudi i traži me dam joj jesti...
za bebe sa žuticom je karakteristično da spavaju puno....
izbjegavam napuhujuće stvari, od , mesa sve jedem, cikla, riža, krumpir, juhe s mrkvom, peršunom, tjestenine, banane, jabučnu štrudlu, kompote, uzimam prenatal za trudnice i dojilje,polako ću početi i uvoditi više svježeg voća i povrće...
Bolje pozuri s ovim nego pij prenatale...
Ja sam jela svo voce od prvog dana al sam jela ko da imam 6 mj. uvodim dohranu--ono jedna vocka par dana pa pratim.U tri tjedna sam probala sve, cak i vecinu gljiva..A sad dolazi sezona prdećih jela...
rtg1 is offline  
Old 30.10.2010., 22:07   #99
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
stavi ga da dio dođe tebi iz leđa, a drugi dio naprijed, na bedra.
, ja Karlu stavim u biti na sebe, a jastuk mi je oslonac za ruke, njoj potpora za leđa i glavicu...nadam se da si skužila...
ok, thanks,
onda ga točno stavljam...
ja dojim u položaju nog. lopte pa bi mi otpala ruka da je na njoj držim po pola sata i više koliko traje podoj po jednoj cicki (ukupno i do sat vremena)...
s time da joj dodam jedan tanki jastučić pod tijelo jer mi tako ljepše leži...
sutra ću probat položaj kolijevke,
tako da lakše dojim kad odemo u grad (nosit ću jastuk sa sobom, pa makar je u autu dojila...
Lena0609 is offline  
Old 30.10.2010., 22:13   #100
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
ok, thanks,
onda ga točno stavljam...
ja dojim u položaju nog. lopte pa bi mi otpala ruka da je na njoj držim po pola sata i više koliko traje podoj po jednoj cicki (ukupno i do sat vremena)...
s time da joj dodam jedan tanki jastučić pod tijelo jer mi tako ljepše leži...
sutra ću probat položaj kolijevke,
tako da lakše dojim kad odemo u grad (nosit ću jastuk sa sobom, pa makar je u autu dojila...
gle ja ne znam dal je točno, al meni funkcionira
taj položaj još nisam probala, baš ću sutra, da malo iznenadim i nju i bradavice
Ja je nekad dojim i bez, podignem noge na stolić pa su mi one oslonac, a glavu joj prirdržavam rukom-to kad je hiiiiiiiiiiitno, a jastuk ostao u spavaćoj...meni je on best buy...u trudnoći među noge, sad za dojenje, kasnije za potporu za sjedenje, a još kasnije ko običan jastuk
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.