Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 08:15   #81
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Može, jer radi se o tome da Zagreb subvencionira cijenu vrtića, pa tako može i različito subvencionirati različite socijalne kategorije. Znači po njima cijena vrtića bez ikakvih subvencija je 2000kn mjesečno i po tome oni koji imaju više od 7000kn prihoda po članu plaćaju punu cijenu, dok onima koji imaju manje do pune cijene plaća grada.
Ali svi mi zaposleni plaćamo tu subvenciju, zaboga. Dakle ovaj koji više zaradi više prireza plati, iz čega se to subvencionira i još plaća punu cijenu jer nema pravo na subvenciju? Ma nemojte me zajebavati da vam se to čini okej da plaćaš i svoje i tuđe.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 18.11.2010., 08:16   #82
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
........
a što je sa ekipom koja je u međuvremenu dobila otkaz? ili ekipom koja je pod raznoraznim ovrhama i nema primanja??
oće ispisivati djecu jer nemaju uvjete da im dijete bude u vrtiću
što je sa npr trudnicama??? koje imaju 0 primanja od poslodavca a trudne su i npr na komplikacijama (leže/neleže u bolnici/doma)i starije dijete im ide u vrtić
nemaš primanja al, si zaposlen i znaci neceš placati, problem jedino nastaje ak npr. 1.1. ti smanje drasticno placu a, ti placaš po prihodima od prošle godine.
što se tice čuvanja trudnoce, gle, i sama sam bila u toj situaciji (morala sam cak i potpisati kod ginice da odbijam bolnicko lijecenje) pa sam uspjela izgurati trudnocu do kraja doma s klincom od 1,5g.
osobno smatram da je to stvar organizacije,

btw. sad idemo iz krajnosti u krajnost što baš i nema smisla, nitko ti nemre zabraniti da ti klinac bude u vrticu ako si doma al, da prednost treba dati zaposlenim roditeljima, mislim da je o.k.
tanita is offline  
Old 18.11.2010., 08:17   #83
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Može, jer radi se o tome da Zagreb subvencionira cijenu vrtića, pa tako može i različito subvencionirati različite socijalne kategorije. Znači po njima cijena vrtića bez ikakvih subvencija je 2000kn mjesečno i po tome oni koji imaju više od 7000kn prihoda po članu plaćaju punu cijenu, dok onima koji imaju manje do pune cijene plaća grada.
ma znam da može jer vidim da će moći ali da je u redu moje mišljenje je da nije..

gle, svi sa svim kategorijama plaća plaćaju prirez gradu...

meni je besmisleno izjednačiti onog sa 7000 plaće i onog sa 77 000 plaće da plaća 2000 kuna vrtić... jer ovih sa 7000 kuna još i ima a ovih sa 77 000 kuna baš i nema puno (ali ih isto ima)

i tko mu izvlači krizu.. srednji stalež koji je ionako na krepavanju

totalno besmisleno...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.11.2010., 08:19   #84
super će biti onima koje se tek vraćaju s roditeljskog i prvu godinu im dijete krene u vrtić. imat će super prosjek

nego, počet će cvjetati čuvanje po kućama.
glora's bastard is offline  
Old 18.11.2010., 08:19   #85
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nemaš primanja al, si zaposlen i znaci neceš placati, problem jedino nastaje ak npr. 1.1. ti smanje drasticno placu a, ti placaš po prihodima od prošle godine.
ovo kao struja ili plin
ovaj zabrijao... on misli uvesti po starim primanjima buduće obroke....

e jebote ovo treba dati Ustavnom sudu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.11.2010., 08:19   #86
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ali svi mi zaposleni plaćamo tu subvenciju, zaboga. Dakle ovaj koji više zaradi više prireza plati, iz čega se to subvencionira i još plaća punu cijenu jer nema pravo na subvenciju? Ma nemojte me zajebavati da vam se to čini okej da plaćaš i svoje i tuđe.
To je tako u gotovo svemu, to su osnove socijalne politike. Pomagati onima koji imaju manje a uzimati onima koji imaju više.

Quote:
meni je besmisleno izjednačiti onog sa 7000 plaće i onog sa 77 000 plaće da plaća 2000 kuna vrtić... jer ovih sa 7000 kuna još i ima a ovih sa 77 000 kuna baš i nema puno (ali ih isto ima)
Negdje su očito morali staviti granicu. Ne bi imalo smisla staviti da oni koji imaju 77000 kuna plaćaju npr. 10000 kuna jer bi to bilo puno više od ekonomske cijene vrtića i ionako tada nitko tko ima tolika primanja ne bi upisao dijete u taj vrtić već neki privatni koji bi mogao ponuditi manju cijenu. Ovako su odredili da je puna cijena 2000kn, i oni koji imaju primanja veća od 7000 plaćaju punu cijenu bez subvencija.
riche is offline  
Old 18.11.2010., 08:20   #87
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
super će biti onima koje se tek vraćaju s roditeljskog i prvu godinu im dijete krene u vrtić. imat će super prosjek
.
ta sam
vratila se tek
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.11.2010., 08:21   #88
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ali svi mi zaposleni plaćamo tu subvenciju, zaboga. Dakle ovaj koji više zaradi više prireza plati, iz čega se to subvencionira i još plaća punu cijenu jer nema pravo na subvenciju? Ma nemojte me zajebavati da vam se to čini okej da plaćaš i svoje i tuđe.
Tako je. Mi smo već de-facto različito platitli tu uslugu kroz različit iznos poreza - i sada normalno očekujemo uslugu za istu cijenu. Kad idem vaditi rodni list ne piše različita cijena za različite kategorije, kad plaćam lijek isto me ne pitaju koliko mi je plaća, itd, itd. itd. A ovako ispada da je nekima praktično besplatno (niti kroz porez niti kroz cijenu ne plate) a drugima duplo (jer ne samo da plate svoje nego i tuđe kroz porez) I to je nekima normalno???
proab is offline  
Old 18.11.2010., 08:22   #89
Po meni je najprije nevjerojatno da itko uopće treba plaćati punu cijenu vrtića, tih 2000 kuna, bez obzira na primanja.
Jer netko, tko ima po članu 7000 kn primanja, izdvaja ohoho kuna za porez i prirez, iz kojih dio ide i na subvencije za vrtiće. tako da on u biti ne plaća 100% cijenu vrtića, nego i više.
mel777 is offline  
Old 18.11.2010., 08:22   #90
pa zakaj ne napravimo... "prosvjed" ?
onak. ono kak je bilo "vrtić za sve"...
to je bilo preludo i jako anarhistički.
kad se samo sjetim kako je nas 5 kružilo kolicima oko manduševca... i dan danas imam posljedice na kičmi od toga.

najviše volim hrvatske prosvjede.
onak, sjest ćemo na kavu u gradsku kavanu i tračat bandića i sebe međusobno.
neka to onako formalno bude - prosvjed.
garantiram da će sve prštat od elektrošokera, suzavaca i pendreka.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 18.11.2010., 08:23   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
koliko znam, gledaju. kad ti je termin?
25.12.
točno ispred nosa budu nas zakinuli
Amrićak is offline  
Old 18.11.2010., 08:23   #92
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
To je tako u gotovo svemu, to su osnove socijalne politike. Pomagati onima koji imaju manje a uzimati onima koji imaju više.
Super, Znači u državi koja ionako uvijek vodi na listama koliko su ukupno porezi na velike plaće treba naći načina da se uzme još, i još, i još.
Ekipu koja se nakrala i ne radi ili je u vlastitoj firmi prijavljena na minimalc - njih naravno ne dirati, oni su ipak stupovi ovog nakaradnog društva...

Uostalom ti si ionako primjer mentaliteta koje vlada u ovoj banana državi, pa mislim da je lagano vrijeme da počnem razmišljati o selidbi, dok je dijete još dovoljno malo da se prilagodi novom društvu... odoh čitat dijasporu ili tako nešto...
proab is offline  
Old 18.11.2010., 08:24   #93
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
sve to sto si nabrojala placamo kroz porez i prirez (iz kojeg se daje lova za vrtice)
bolnicke usluge i ostalo se ne placa prema prihodima pa ne vidim zasto bi to bilo "normalno" za vrtice?
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
usluga košta jednako ... neovisno o tome koliko ti zarađuješ ili ne zarađuješ ... druga je stvar ako grad želi subvencionirati onima s manima primanjima punu cijenu vrtića ...

ali reći da samo zato što netko ima veća primanja treba plaćati jednaku uslugu više nije u redu ...

i nemojte miješati poreze u to jer su porezi sasvim druga kategorija .... usluga je usluga
A kad dođeš u bolnicu to nije usluga?....vi možete i imate pravo razmišljati na način da je vrtić već plaćen iz proračuna, ali očito da država to nije stavila u istu kategoriju kao i ostale usluge koje dobivamo iz državnog proračuna. Mi možemo vrtiće proglasiti besplatnima i obaveznima kao školu i svi moraju imati mjesto u vrtiću, moraju u njega ići....to je sad drugi par rukava.
Dok je situacija ovakva kakva je argumenti da je usluga ista svima mi ne stoji jer onda zaista nema nikakave logike ni u bilo kojem porezu da se veže uz visinu primanja...
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 18.11.2010., 08:24   #94
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
To je drugi par rukava, i nema veze sa cijenom iste usluge za ljude s različitim primanjima. Pa to je protuustavno, bog te mazo. A ako slučajno nije, trebalo bi biti.

Ajde sad da ti kreten naplati odvoz smeća za tebe 300 kuna mjesečno, a meni (ili bilo kome drugome), jer su manja primanja 25. A imamo isto smeće, a ti možda, jer više radiš i manje te ima doma, stvaraš još manje smeća nego ja. Možda još i recikliraš. Jel to u redu?
ma gle kužim ja to, i mene smeta što za taj prirez (koji i nije tako mali) ne dobijem ništa za razliku od onih koji dobiju sve a, uopce ne znaju što je prirez, što se gledaju moja primanja a, ne koliko sati dnevno provedem na poslu al, šta da radim? sjediti doma i primati socijalu da bi imala neka prava ipak ne želim.
tanita is offline  
Old 18.11.2010., 08:27   #95
Vidim da je opća pomutnja ali
nije to ništa novo, nama su prvima u Hr uveli prihodovni cenzus tj. kategoriju koja ima 0 kn subvencije za vrtić i plaćaju punu cijenu od 2000 kn. To je kod nas tročlana obitelj s ukupnim prihodima oko 10 5oo kn. U međuvremenu su malo ublažili, nemam odluku općinkog vijeća ali uglavnom je još uvijek nepovoljnije nego u ZG
Ne znam da li je tko to primjetio jer vas se to tad nije ticalo ali bili su prosvjedi roditelja i na tv, akcija se zove Hoći ići u vrtić.
Ne morate se brinuti hoće li proći na Skupštini, kod nas je prošlo jednoglasno S tim da ovdje proračun nije u minusu i dugovima, dapače, svake godine rade rebalans radi viška sredstava u proračunu, ali se planira graditi novi vrtić pa da slučajno ne bi bio proračun ugrožen.....
the redCat is online now  
Old 18.11.2010., 08:27   #96
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
25.12.
točno ispred nosa budu nas zakinuli
ma budeš ti rodila još ove godine
glora's bastard is offline  
Old 18.11.2010., 08:27   #97
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovo kao struja ili plin
ovaj zabrijao... on misli uvesti po starim primanjima buduće obroke....

e jebote ovo treba dati Ustavnom sudu
a, daj zamisli da svaki mjesec trebaš nositi potvrde o placi sa poreznog (gdje cekaš satima).
tanita is offline  
Old 18.11.2010., 08:28   #98
a zamisli da trebaš doći s tom potvrdom u dućan i kupovati kruh po cijeni
5 kuna
7 kuna
10 kuna
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 18.11.2010., 08:30   #99
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Vidim da je opća pomutnja ali
nije to ništa novo, nama su prvima u Hr uveli prihodovni cenzus tj. kategoriju koja ima 0 kn subvencije za vrtić. To je kod nas tročlana obitelj s ukupnim prihodima oko 10 5oo kn. U međuvremenu su malo ublažili, nema odluku općinkog vijeća ali uglavnom je još uvijek nepovoljnije nego u ZG
Ne znam da li je tko to primjetio jer vas se to tad nije ticalo ali bili su prosvjedi roditelja i na tv, akcija se zove Hoći ići u vrtić.
Ne morate se brinuti hoće li proći na Skupštini, kod nas je prošlo jednoglasno S tim da ovdje proračun nije u minusu i dugovima, dapače, svake godine rade rebalans radi viška sredstava u proračunu, ali se planira graditi novi vrtić pa da slučajno ne bi bio proračun ugrožen.....
iskreno, ja se bojim da to nece proci u skupštini jer ce im biti previše ovo 2000, 5000, 7000 po clanu
tanita is offline  
Old 18.11.2010., 08:32   #100
koliko sam ja shvatila to je prijedlog smrada koji obavlja ulogu gradonacelnika grada zagreba. Nadam se da nece proci prijedlog.
Ova drzava uvijek kaznjava sirote ljude i koji jedva prezivljavaju i postali su ne majstori vec velemajstori. Uzmimo djeci jer su oni mali, uzmimo penzicima jer neceju jos dugo, uzmimo invalidima jer je njima vec uzeto... Uzmimo!!! Oni su se svi naucili prezivljavati.
Jos samo da pocnemo placati mjesecno i skolu. Kajne uzmu todoricu i slicnima jer ne placaju sve sto bi trebali.

Mi kao obitelj imamo pristojna primanja, muz 7 tis ja 2300 porodiljno. Ali imam i kredit od 3.5 tis kuna. Meni ne ostaje 10 tis kuna za zivot vec 5. I imam ostale troskove za zivot, struja, voda... Pa mi dodje da mi je vrtic od 400 kn nekad i skup. A drugo ce iduce godine u vrtic.
Kad smo vec kod vrtica mi u zagrebu placamo prirez. Zar se iz tih nasih davanje ne financiraju i vrtici?
Ako dodje do doga da necu moci placati ispisat cu ga i cuvat ce ga baka ako cu ja biti zaposlena.
Pa neka u vrticu budu djeca roditelja koji ne rade a imaju dobra primanja kao npr laniste. Mame sjede cjele dane po birtijama a djecu su uredno upisali. Uh sve mi se gadi
teta mina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.