Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 12:27   #101
Quote:
bellaswan kaže: Pogledaj post
Odgovor (mail) HRT-a na upit kad će se emitirati Heroji Vukovara - Sajmište:

Poštovana,

Hrvatska televizija otkupila je prvi dio serijala Heroji Vukovara koji je bio emitiran u rujnu 2008. godine. Zasad nije sklopljen ugovor o otkupu i drugog dijela istoimenog serijala pod nazivom Sajmište autora Eduarda i Dominika Galića.
Na jesen 2011. emitirat će se serijal o Vukovaru, ali Vam u ovome trenutku ne možemo dati podrobnije informacije.

Lijep pozdrav,
redakcija Dokumentarnog programa
hvala ti ovo me već dugo vremena zanima, nekako imam osječaj da se o borovom naselju više zna, mitnica i sajmište me jako zamimaju
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 13:06   #102
Quote:
bellaswan kaže: Pogledaj post
Čitala sam o Siniši Mihajloviću kako je velikodušno spasio život svojem ujaku kojeg su zarobili četnici. Rekao je da ga je Arkan "lično" nazvao i pustio mu da odluči hoće li mu ujak živjeti ili ne. Siniša je bio velikoga srca i milostiv pa je "poklonio" život ujaku. Svinja. Javno se hvalio svojim poznanstvom s Arkanom. I zahvalan je prijatelju Hrvatu iz Borova koji mu je rekao da "beži" jer će ga Hrvati (ustaše) ubiti.
Može malo pojašnjenje? Ovu priču za ujaka još nisam čuo. (Možda i bolje sad ću se malo kasnije iznervirat, kad pročitam.)
Jedina priča koju znam vezana je uz Mihajlovića i Čalića, po kojoj je on došao po Čalića i Mirnu.

Malo serka o ugroženosti. Kud bi bježao dalje od Beograda?
Koliko me sjećanje služi Miha je u ono "vreme" bio delija (imao je 22 ili 23 godine, u Borovu nije sigurno više igrao "fudbal").
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 13:54   #103
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Branitelja Bogdanovaca bilo je 130...
Knjigu Bogdanovci vrata Vukovara od Ivana Matkovća sam stvarno davno čitao no mislim da je branitelja Bogdanovaca bilo 200

ako se dobro sjećam, tu su bili pripadnici 109. vinkovačke, HOS, domaći branitelji koji su ovdje bili dosta brojni i oko 20tak policajaca iz Županje koji su tu zapeli na povlačenju (ili smjeni) iz Vukovara,

uglavnom, ima u spomenutoj knjizi valjda sve o obrani tog sela.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 14:41   #104
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Može malo pojašnjenje? Ovu priču za ujaka još nisam čuo. (Možda i bolje sad ću se malo kasnije iznervirat, kad pročitam.)
Jedina priča koju znam vezana je uz Mihajlovića i Čalića, po kojoj je on došao po Čalića i Mirnu.

Malo serka o ugroženosti. Kud bi bježao dalje od Beograda?
Koliko me sjećanje služi Miha je u ono "vreme" bio delija (imao je 22 ili 23 godine, u Borovu nije sigurno više igrao "fudbal").
Davno sam to pročitala. Evo izjave:
"Jednog dana je u moju kuću došao moj najbolji prijatelj i rekao cijeloj obitelji da moramo što prije otići negdje. Majka je Hrvatica, ali razlog je bio taj što je otac Srbin. Moj prijatelj je rekao da kao poznati srpski nogometaš ne bih nikako smio biti u Borovu. Vidio sam ga poslije rata, kada je Jugoslavija igrala protiv Hrvatske. Pričali smo o svemu što je bilo, a on mi je rekao da nisam imao izbora kada sam otišao, već da sam morao napustiti Borovo. Rekao je da kuća koja je stradala nije važna, bitno je da sam spasao roditelje i sebe, jer bi me u suprotnom ubili", rekao je Mihajlović, a prenosi Press Online.

Ne znam je li on u tom trenutku bio u Borovu ili u BG.
Al nek je on spasio ujaka.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 14:47   #105
Ma kenjka. Ako bi ga i ubili to ne bi bilo zato što je bio "poznati srpski nogometaš", nego zato što je bio četnički seronja.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:50   #106
Zna li netko nešto o Šumarima? O svima se tu i tamo priča, ali o njima se jako malo zna.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 14:47   #107
E,po Tromblonovoj knjizi Šumari se spominju kao prvi,ozbiljni začetnici obrane,mislim da im je glavni bio Kinez,kao najuredniji,najobučeniji itd.
Šumari su se prozvali,jer su inače harali po šumama i prije rata kao u lovu,a i za vrijeme rata.Inače,pune riječi hvale za njih imade.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:22   #108
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
E,po Tromblonovoj knjizi Šumari se spominju kao prvi,ozbiljni začetnici obrane,mislim da im je glavni bio Kinez,kao najuredniji,najobučeniji itd.
Šumari su se prozvali,jer su inače harali po šumama i prije rata kao u lovu,a i za vrijeme rata.Inače,pune riječi hvale za njih imade.
nije li Dugan iliti "Samuraj" bio među zapovjednicima od osnutka?
inače uvijek nosi 1.i barjak, kao i na ovoj obljetnici
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=878
dinokarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 20:09   #109
Je.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:39   #110
Quote:
bellaswan kaže: Pogledaj post
Davno sam to pročitala. Evo izjave:
"Jednog dana je u moju kuću došao moj najbolji prijatelj i rekao cijeloj obitelji da moramo što prije otići negdje. Majka je Hrvatica, ali razlog je bio taj što je otac Srbin. Moj prijatelj je rekao da kao poznati srpski nogometaš ne bih nikako smio biti u Borovu. Vidio sam ga poslije rata, kada je Jugoslavija igrala protiv Hrvatske. Pričali smo o svemu što je bilo, a on mi je rekao da nisam imao izbora kada sam otišao, već da sam morao napustiti Borovo. Rekao je da kuća koja je stradala nije važna, bitno je da sam spasao roditelje i sebe, jer bi me u suprotnom ubili", rekao je Mihajlović, a prenosi Press Online.

Ne znam je li on u tom trenutku bio u Borovu ili u BG.
Al nek je on spasio ujaka.
Hvala bellaswan.
Majka mu nije usadila niti h od hrvatskog, od malena je bio zvezdaš.

Zadnje uređivanje laki5 : 23.12.2010. at 00:48.
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:46   #111
kao i 2/3 vukovaraca koji su navijali za zvezdu i pričali čisto srpski.
ciganica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.12.2010., 22:53   #112
U Vukovaru se nije pričao srpski. A to što je u školama bio nametan jer radili samo Srbi, to je druga stvar.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:09   #113
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
kao i 2/3 vukovaraca koji su navijali za zvezdu i pričali čisto srpski.
hahha e jesi provokator pravi...

ja mislim da je 4/3 pričalo srpski i 8/5 navijalo za zvezdu...

šta misliš o tome, ovo je malo što si napisala...hahaha

od 43 % hrvata u gradu možda al možda je 0.5% navijalo za zvezdu
a od 37% srba pola za zvezdu pola za partizan

od ostatka od 20% ajd recimo nek je 7-8% navijalo za zvezdu

dakle sveukupno nekih nategnutih 25% iliti 1/4.


a što se tiče kako smo pričali??? e tu tek nemože nitko ništa sa sigurnošću tvrditi...ajd recimo nek su srbi pričali srpski s ekavicom, s tim da pola od njih čirilicu pojma nisu imali kao ni dan danas.

Hrvati su pričali svakako, pretežito ijekavicom ali bilo je i mješano npr isti čovjek je pričao bijelo mleko, npr...ali i uno ikavice, osobito od strane hercegovaca i dalmatinaca..., dok su srbi iz bosne ili korduna pričali ijekavicom, pa ni tu nisi mogao ništa znati.

sve u svemu bio je totalni krušluz s jezikom, da ne budem ko ciganica pa da kažem da je 2/3 pričalo hrvatski, mogu čiste savjesti reći da je bar 80% pričalo "vukovarski" dakle sve i svašta
dinokarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:53   #114
Quote:
dinokarlo kaže: Pogledaj post
hahha e jesi provokator pravi...

ja mislim da je 4/3 pričalo srpski i 8/5 navijalo za zvezdu...

šta misliš o tome, ovo je malo što si napisala...hahaha

od 43 % hrvata u gradu možda al možda je 0.5% navijalo za zvezdu
a od 37% srba pola za zvezdu pola za partizan

od ostatka od 20% ajd recimo nek je 7-8% navijalo za zvezdu

dakle sveukupno nekih nategnutih 25% iliti 1/4.


a što se tiče kako smo pričali??? e tu tek nemože nitko ništa sa sigurnošću tvrditi...ajd recimo nek su srbi pričali srpski s ekavicom, s tim da pola od njih čirilicu pojma nisu imali kao ni dan danas.

Hrvati su pričali svakako, pretežito ijekavicom ali bilo je i mješano npr isti čovjek je pričao bijelo mleko, npr...ali i uno ikavice, osobito od strane hercegovaca i dalmatinaca..., dok su srbi iz bosne ili korduna pričali ijekavicom, pa ni tu nisi mogao ništa znati.

sve u svemu bio je totalni krušluz s jezikom, da ne budem ko ciganica pa da kažem da je 2/3 pričalo hrvatski, mogu čiste savjesti reći da je bar 80% pričalo "vukovarski" dakle sve i svašta
Odlično napisano. Samo su rijetki pričali čisto.
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:58   #115
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
kao i 2/3 vukovaraca koji su navijali za zvezdu i pričali čisto srpski.
Za ovo bi se hrvatskom Vukovaru reklo "Lupi i ostane živ".
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 15:31   #116
nije mi namjera provocirati. samo iznosim moja iskustva s vukovarcima koji su bili u progonstvu 90-ih. taj vukovarski je niš drugo nego srpski, nije književni al je srpski. sretan badnjak gospodo!
ciganica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.12.2010., 16:33   #117
A sad mogu i ja reći da si zbilja lupio i ostao živ. Jer koliko se sjećam jedine dvije srpske riječi kod Hrvata u Vukovaru koje su bile najčešće upotrebljavane su "dole" i "hiljada". A više su oni upotrebljavali hrvatske izraze, nego obratno. Bit će prije da si viđao Srbe prognanike.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 16:57   #118
ok, nek vam bude. tko je svakodnevno dizao zastavu na vodotoranj za vrijeme napada na grad? zna li se ime tog ili tih branitelja?
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 23:06   #119
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
nije mi namjera provocirati. samo iznosim moja iskustva s vukovarcima koji su bili u progonstvu 90-ih. taj vukovarski je niš drugo nego srpski, nije književni al je srpski. sretan badnjak gospodo!

Ajme meni.

Stvarno svašta čovjek "nauči". Molim nabrojati posjete Vukovaru prije rata.

Inače svima braniteljima, kao i Vašim obiteljima te ostalima koji čitaju i pišu na ovoj temi želim čestit i blagoslovljen Božić!
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 15:41   #120
youtube:Vukovar 1991. dnevnik srpska strana

jel netko zna što se dogodilo sa čovjekom kojeg spominje ovaj makedonaj iz jna...

gdje je groblje na kojem govori pop.....

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.12.2010. at 16:52.
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.