Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 07:10   #81
ulje pasjeg trna (Hippophae rhamnoides)
diuturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:05   #82
Ako suditi po tvojim postovima to ulje liječi sve postojeće bolesti, a gdje su dokaze?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 20:29   #83
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Isproban recept meni i još nekima djeluje:

pola žličice praha đumbira (ima ga u svakoj biljnoj apoteci oko 20-tak kn)

razmutiti u pola čaše obične vode, te popiti poslije jela.

Čaj od matičnjaka smiruje želučane tegobe a djeluje i na smirenje općenito.

Kombinacija ova dva jednostavna pripravka pomaže .

Gastritis je obično posljedica stresa (ma šta to kome značilo), pa tako smanjiti stres i nervozu što je više moguće, poraditi na tome dugoročno...i kratkoročno

Inače se kaže "što to iz svoje okoline ne možete probaviti" .....

vjerujem da svatko vrlo brzo nađe odgovor a za rješenje treba malo više, no već osvještavanje i razmišljanje o uzroku je korak naprijed ka rješenju

Pozdrav,

evo mog kopiranog teksta s psihologije:

Imam pitanje, ali ne znam hoću li ovdje dobiti adekvatan odgovor. Uz BPD s kojim se hrvem, iako sam ga dobrano dovela pod kontrolu, i blage simptome bipolara, patim i od bruksizma (noćno škripanje zubima), problema sa sinusima, povremenog sindroma nemirnih nogu, pojačanog noćnog uriniranja, policističnih jajnika, cista u grudima, debljanja zbog lijekova, povišenog kolesterola, dobroćudnog mioma maternice, konstantnih žvala i ranica u kutovima usana, i još ponekih krasota. Sada sam zaradila i gastritis. Točnije, bila sam kod doktorice koja ga je zapisala kao dijagnozu, iako trebam vaditi krv i obaviti još neke pretrage da bi se utvrdilo o čemu je točno riječ. Problemi s nervoznim trbuhom, i zadnjih mjesec-dva, tuitamičnim strahovitim grčevima u gornjem dijelu abdomena počeli su otprilike u jedanaestom mjesecu prošle godine, kada sam krenula na grupnu psihoterapiju. Zapravo, probavnih problema sam imala i prije, ali u zadnjih par tjedana su se intenzivirali toliko da se više ne mogu fokusirati na rad, tj. "osjećam" unutrašnje organe, znam da nešto nije u redu, da su nervozni i ranjeni i poremećene funkcije i sve je popraćeno mišićnom slabošću i ponovnom anksioznošću zbog pogoršanog fizičkog stanja. Može li taj gastritis i mogući čir na želucu i što još sve ne, imati barem djelomičan uzrok u psiSi?
I da, zbog linije sam već prije par godina posve izbacila bilo kakvo tijesto, bijelu rižu, bijeli kruh, sve pekarske ficleke, kolače, slatkiše, masnu hranu, i sad se hranim zdravije nego prije, ali zbog osjetljivog želuca više ne smijem primirisati ni ukusnoj i zdravoj, ali začinjenoj (uglavnom orijentalnoj) kuhinji, i prisiljena sam uzimati bljutave, bezokusne, beživotne, nekarizmatične, beskarakterne splačine, poput onog kružnog stiropora. I zbog kolesterola i svega ovog skupa zapravo bih trebala izbaciti s liste 90 % namirnica. Što jesti? Bobice i trave? No opet, kad sam gladna, popizdim, postanem uznemirena, unezvjerena, panična. Očito sam jako osjetljiva i na pad šećera u krvi što bi vrlo izvjesno i elegantno moglo ukazivati i na početni stadij dijabetesa tipa II. Imam osjećaj da se bog koji ne postoji opako poigrava samnom - kažnjava me i dalje, iako sam postala ogledni primjerak čestitosti i skromnog, uzoritog življenja. Bijesna sam jer sam sad potpuni paket boleština - u neravnoteži i psihički i fizički, tutto completo, praktički na svim zamislivim organima.
Ima li netko od vas graničara fizičkih išjuza, sličnih ovim nabrojanim, a koji se manifestiraju neugodnim i nametljivim simptomima i kako se s njima nosi? Mislim ponajviše na trbušne organe (želudac i jetru, npr.)

Jučer, kad je bol bila na vrhuncu, nakratko sam legla, stavila ruku na trbuh i vizualizirala nebeskoplavu energiju, svježu i prohladnu poput povjetarca ili kristalnočistog gorskog potoka, kako mi iscjeljuje taj bolećivi dio, ali čim sam prestala s tom praksom, nastavila razmišljati o "ovozemaljskim" preokupacijama i raditi, olakšanje je prestalo i grč se vratio.

-----------

Dakle, posljednjih 5-6 godina kroz psihoterapiju sam se oslobodila pozamašnog bremena, ali sada sam zaradila gastritis, iako se hranim zdravo i vježbam kad god mogu. Može li on imati psihički uzrok, i to konkretan? U posljednje vrijeme imam ponovljene neugodne snove u vezi jednog člana moje obitelji za kojeg sam sigurna da mi ništa nije učinio, ali prije ti snovi nisu bili popraćeni nikakvim bolnim fizičkim manifestacijama. Ili je to naprosto rezultat sjedilačkog načina života, tj. prekomjernog rada? Potiskivanja nekih emocija? Buknulo je pošteno prije otprilike dva mjeseca, no ne na svakodnevnoj bazi. Zadnji napadaj grčeva i popratnih pojava koje ovdje iz srama ne bih opisivala dogodio se prekjučer, i posljedice osjećam i danas, iako su prijašnji ataci trajali par sati, i nestali sami od sebe.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 18:29   #84
Ja kad imam žgaravicu onda u jednoj žlici pomiješam đumbir u prahu i med u istim količinama i to pomogne. Moja mama ima strahovitu kiselinu u želucu i u ekstremu joj LIMUN jako pomogne. No kako je ta želučana kiselina perzistentna našao sam hug your life izlist namirnica koje su alkalne (lužnate) i koje mogu pomoći u suzbijanju kiseline - sada cu to testirati na mami. Otprije znam da svakako treba smanjivati udio mesa u prehrani, a povećavati voće i povrće ORGANSKOG porijekla. Evo što sam našao: Iznimno alkalna -LUŽNATO limun, lubenica - znači perfektno protiv kiseline (provjereno)
Snažno alkalna - LUŽNATO
Šparoge, dinja, crvena paprika, celer, smokve, voćni sokovi, grožđe (slatko), kiwi, mango, dinja, papaja, peršin, kruške (slatko), ananas, grožđice, alge, grožđa bez sjemena (slatko), Umeboshi šljive, sokovi od povrća, potočarka
Umjereno alkalne - LUŽNATO
Klice djetelina, jabuke (kisele), jabuke (slatke), marelice, avokado, banane (zrele), grah (svježi), repa, paprika, brokula, kupus, rogač, cvjetača, ribizli, datulje, smokve (svježe), češnjak, đumbir (svježi), grejp, grožđe (manje slatko), grožđe (kiselo), guava, bilje (lisnato zeleno), salata (lisnata zelena), salata (blijedo zelena), nektarine, naranče, breskve (manje slatke), breskve (slatke), kruške (manje slatke), grašak (svježi), grašak (manje slatki), krumpir (s kožom), bundeva (manje slatka), bundeva (slatka), maline, morska sol, tikva, jagode, slatki kukuruz (svježi), repa, ocat (jabučni)
Blago alkalne - LUŽNATO
Bademi, artičoke, Brussel klice, trešnje, kesteni (suhi), kokos (svježi), kravlje mlijeko i surutka (sirovo), krastavci, patlidžan, jaja, kozje mlijeko i surutka (sirova), med (sirovi), poriluk, margarin, gljive, neutralna maslac (svježi), ulja (osim maslinovog), masline (zrele), luk, kiseli krastavci (domaći), perad (bijelo meso), rotkvice (sirove), morska sol, sezam, soja (suha), soja sir, sojino mlijeko, začini, proklijala zrna, tofu, rajčica (manje slatka), rajčica (slatka, neslan), ocat, kvasac (prehrambene pahuljice), jogurt (obični)
Umjereno kisele
Adzuki, banane (zelene), ječam (raž), grah (zlatni), suhi kokos, fruktoza, borovnice, mekinje, maslac, žitarice (nerafinirane), sirevi, krekeri (nerafinirana raž), brusnice, kozje mlijeko, med (pasterizirani), kečap, bubreg, javorov sirup (neobrađeni), mlijeko (homogenizirano), melase, većina orašastog voća, senf, zob (raž), masline (kisele), tjestenina (integralna), tijesto, šljive, kokice (sa soli i / ili maslacom), krumpir, šljive, riža (basmati i smeđa), pšenica, sjeme (bundeve, soja sos, suncokret), pšenica (proklijala organska)
Iznimno kisele
Umjetna sladila, govedina, pivo, kruh, smeđi šećer, gazirana bezalkoholna pića, žitarice (rafinirane), čokolada, cigarete i duhan, kava, krema od brašna (nerafinirana), krema (sa bijelim šećerom), jelen, lijekovi, riba, brašno (bijela pšenica), voćni sokovi sa šećerom, džem, žele, janjetina, likeri, javorov sirup (obrađen), tjestenina (bijela), kolači i torte od bijelog brašna, kiseli krastavci (trgovački), svinjetina, perad (tamno meso), šećer (bijeli), kuhinjska sol (rafinirana i ionizirana), čaj (crni), bijeli kruh, bijeli ocat (obrađen), hrana sa integralnom pšenicom, vino, jogurt (slatki)
ZELENO131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 20:24   #85
Pozdrav svima,

novi sam ovdje. Upravo proživljavam još uvijek liječenje od gastritisa. To je iznimno težak put i nevjerojatno neugodna bolest te ću svoj put opisati na blogu koji sam iz tog razloga i krenuo pisati kako bih mogao pomoći drugima da se ne nađu u toj situaciji ili ako se nađu da znaju brzo reagirati.

http://gastritis.blog.hr/

Blog se zove gastritis i pisan je na blog hr, tek je u nastajanju
novaprehrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:41   #86
Quote:
novaprehrana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

novi sam ovdje. Upravo proživljavam još uvijek liječenje od gastritisa. To je iznimno težak put i nevjerojatno neugodna bolest te ću svoj put opisati na blogu koji sam iz tog razloga i krenuo pisati kako bih mogao pomoći drugima da se ne nađu u toj situaciji ili ako se nađu da znaju brzo reagirati.

http://gastritis.blog.hr/

Blog se zove gastritis i pisan je na blog hr, tek je u nastajanju
Nije pretjerana kiselina od hrane. To nije glavni uzrok.
pogledaj na ovom blogu bigtimemagazine.wordpress.com pod nazivom
zdravlje u čaši - voda. To je alternativan savjet koji je
najdjelotvorniji apsolutno.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 21:50   #87
MMS liječi gastritis bez problema. Znam više njih koji su se tako riješili nevolja, a prije toga su zaista isprobali puno drugih metoda (sve bez rezultata).
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:32   #88
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
MMS liječi gastritis bez problema. Znam više njih koji su se tako riješili nevolja, a prije toga su zaista isprobali puno drugih metoda (sve bez rezultata).
Šta je MMS?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 08:32   #89
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Šta je MMS?
Varikina.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 10:26   #90
Saznao sam za MMS. Da. Natrij. Zapravo prava kombinacija je
sol-voda-kisik. Sol (Solarna energija) Voda H2O - H(hidracija) O(kisik)
Sol veže vodu. A voda nosi pakete kisika i ubrizgava ih u čelije.
Čelijama je najvažnije da su opskrbljene kisikom jer ako nisu propadaju.
Voda, sol i kisik čine tijelo alkalnim.
Voda+sol.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 17:43   #91
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Varikina.
Ili slabo poznaješ varikinu ili slabo poznaješ MMS. Pogledaj formule, pa onda kaži da li su to iste materije.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:10   #92
Nisu iste formule. MMS je izbjeljivač za papir. Hipoklorit.

EDIT: baš sam pogledao. Varikina je isto hipoklorit. Mea culpa.
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 14.08.2015. at 18:21.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 18:30   #93
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Nisu iste formule. MMS je izbjeljivač za papir. Hipoklorit.

EDIT: baš sam pogledao. Varikina je isto hipoklorit. Mea culpa.
Za varikinu si vidio dobro, a za MMS nisi.
Pokaži mi gdje si to vidio da izbjeljivač za papir i MMS imaju istu formulu.
Ili još uvijek misliš da su varikina i MMS isto?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:31   #94
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Za varikinu si vidio dobro, a za MMS nisi.
Pokaži mi gdje si to vidio da izbjeljivač za papir i MMS imaju istu formulu.
Ili još uvijek misliš da su varikina i MMS isto?
Jelda? Pardon - možda Domestos?

MMS je natrijev klorit. Daj nam, molim te, opiši kemijski raspad MMS-a u želucu i daj nam objasni kako točno djeluje.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 10:14   #95
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Ili slabo poznaješ varikinu ili slabo poznaješ MMS. Pogledaj formule, pa onda kaži da li su to iste materije.
Gotovo da su ista stvar.
Djelovanje je isto.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 00:45   #96
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Gotovo da su ista stvar.
Djelovanje je isto.
Probaj popiti varikinu, pa ćeš shvatiti razliku. "Gotovo ista" je vrlo rastezljiv pojam.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:03   #97
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Probaj popiti varikinu, pa ćeš shvatiti razliku. "Gotovo ista" je vrlo rastezljiv pojam.
Probaj popiti MMS, čisti. Ako preživiš javi kakvo je iskustvo bilo.
Znam da je u kemiji pojam "gotovo ista" ravan bogohuljenju no nije mi se dalo kopati po formulama pa sam se nespretno izrazio.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:29   #98
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Probaj popiti MMS, čisti. Ako preživiš javi kakvo je iskustvo bilo.
Znam da je u kemiji pojam "gotovo ista" ravan bogohuljenju no nije mi se dalo kopati po formulama pa sam se nespretno izrazio.
Zašto bih koristio čisti MMS, ako mi on neće pomoći? Podsjećam da se i spojevi u lijekovima dovoljno razređuju, kako te ne bi ubili. Svi lijekovi iz ljekarne zapravo su dozirani otrovi.
Kada se MMS pije po zacrtanom protokolu, apsolutno je siguran. Kod nikoga neće pustiti trajne loše posljedice. Za gastritis vjerojatno nema boljeg preparata od MMS-a.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 18:20   #99
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Zašto bih koristio čisti MMS, ako mi on neće pomoći? Podsjećam da se i spojevi u lijekovima dovoljno razređuju, kako te ne bi ubili. Svi lijekovi iz ljekarne zapravo su dozirani otrovi.
Kada se MMS pije po zacrtanom protokolu, apsolutno je siguran. Kod nikoga neće pustiti trajne loše posljedice. Za gastritis vjerojatno nema boljeg preparata od MMS-a.
Aha...Jasno da će te velika količina lijeka zatamaniti. Čak i obični aspirin.
MMS po zacrtanom protokolu i dalje ostaje sredstvo za dezinfekciju.
Da za gastritis nema boljeg od MMSa vjerujem, ostaneš bez želuca pa nema ni gastritisa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:48   #100
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Aha...Jasno da će te velika količina lijeka zatamaniti. Čak i obični aspirin.
MMS po zacrtanom protokolu i dalje ostaje sredstvo za dezinfekciju.
Da za gastritis nema boljeg od MMSa vjerujem, ostaneš bez želuca pa nema ni gastritisa.
Dobro da si spomenuo Aspirin, uz njega su zaista dobri izgledi da uništiš želudac. Mnogima se to već dogodilo. Uz MMS, koliko znam, nikome.
Tebi je očito krivo što se mnogi ljudi uz MMS riješe gastritisa?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.