Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2013., 16:58   #21
Nešto si krivo vidio, kod GEN-I naknada za opskrbu također iznosi 9,25kn/mj.

Mrežarina je 0,44kn (VT) tj. 0,21kn (NT) plus cijena struje kod dobavljača i dobiješ cijenu 1 kWh. Uz to imaš i fiksni mjesečni trošak od 9,25kn za opskrbu te 12,50kn za mjernu uslugu očitanja brojia.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 17:20   #22
Ok sada sam malo zbunjen, ja kod HEP-a imam JT (plavi) i plaćam 1.05kn kWh ako je vjerovati ovom cjeniku http://www.hep.hr/ods/kupci/tarifni.aspx

A ovako kako ti kažeš kod npr. GEN-I je 0.57kn/kWh (plavi) za JT i onda na to bi još išlo 0,44kn ili 0,21kn Ili za JT nema mrežarine

To bi onda bilo 1.01kn/kWh odnosno 0,78kn/kWh ?!?!

To je to, ili sam opet plavuša?!?
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 18:45   #23
Ako imaš JT brojilo onda nema više i niže tarife, cijena za mrežarinu iznosi 0,38kn + 0,58kn (GEN-I) = 0,96kn/kWh

Mrežarina ti se sastoji od prijenosa i distrubucije:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...4_49_1176.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...4_49_1177.html
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 20:25   #24
Meh, onda mi je to nikakva ušteda jer prošli mjesec smo moji ukućani i ja potrošili 316kWh, što bi značilo:

HEP 316kWh*1,05kn = 331,80kn (trenutno su mi uplatnice na 430kn)

GEN-I 316kWh*0,96kn = 303,36kn
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:20   #25
A čuj, kad ide 10% gore onda je to svima puno, kad ide 10% dolje onda nije nikakva ušteda. Na godinu dana ušparaš cca 340kn tj. jedna ratu, nije za odbaciti. E sad, kako je HEP najavio nove niže cijene, uštede uopće neće biti ako alternativni opskrbljivači još ne spusti cijene..
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:31   #26
He da, istina... A nekako mislim da će ovo biti ista situacija kao i sa fiksnim i mobilnim operaterima u početku, dok nisu "izgradili svoju mrežu"... Do tada ćemo dio kolača i dalje plaćati HEP-u i onda to nije neka ušteda. Ušteda se vjerojatno vidi nekome tko ima preko 500kn ratu (iako je ova moja trenutna od 430kn nevjerojatna pljačka).
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 12:02   #27
Nisam proučavao vabilice i navlakuše nikojih drugih "opskrbljivača".
Razloga je nekoliko, a izdvajam samo one koji mi padaju na pamet.

1. - ne želim gubiti vrijeme na propagandu trgovaca o mojim računima

2. - svaka promjena ugovornih odnosa s HEP-om nosit će i posljedice.
One će se u pravilu obiti o glavu (džep) korisnicima električne energije.

3. - manje posla HEP-u rezultirat će povećavanju gubitaka HEP-a.
Posljedica je očita - "vrijednost" HEP-a će se ciljano nastojati srozati i obezcijeniti, kako bi "uzorita garnitura državnog aparata" onda tobože imala izgovor da za min. novce čak i srce i stup društva kao što je HEP ustupi uz mito nekim njima podobnim "financijašima".

4. - nitko od svih tih trgovaca s elektr. energijom ne poziva na zaustavljanje cijena energenata i cijena energije na određenoj realnoj razini vrijednosti.
Naravno da se može sve unormaliti ako postoji volja kod upravljača s HEP-om.

Kako stvari stoje, i u slučaju HEP-a se narodu podmeće medijsko gluparanje o uštedama na računima, a problemi HEP-a su prvenstveno interni i politički. Brojnost administracije u tome poduzeću u odnosu na brojnost stvarnih radnika ostaje javnosti utajena. Upravljači s HEP-om je uopće ne žele dati javnosti na znanje, ali su o tome itekako upućeni svi mogući "financijaši".
Medije to vidim niti ne zanima, informirati javnost o svemu bitnom za život ljudi i zemlje. Očito je iz toga da upravljače s medijima ne zanima ni ovaj narod ni ova zemlja, nego samo domoći im se novca, ma čiji god da je i od koga god da ga dobiju (ili izvuku) u zamjenu za plasiranje nekakvih javnih nebuloza (u svrhu zaglupljivanja ljudi i odvraćabnja od suštine problema).

Da bi poduzeće bilo ekomski samoodrživo, brojnost radnika mora biti viša od 85-90% od ukupng broja zaposlenika, tj. brojnost administracije ne smije biti viša od 10-15% zaposlenika. Prije 1990-e, dakle u (komunističkom) socijalizmu, je u velikim poduzećima odnos administracije i radnika bio i do 40:60, pa je jasno da su već tada, zbog takvoga odnosa za propadanje poduzeća, već tada velika poduzeća morala biti gubitaši i propadala su sama od sebe (zbog preopterećenosti radnika s količinom suvišne administracije).

Strukturirani parazitizam je u nas problem, u bilo čemu, pa i u slučaju HEP-a, a nije problem ovo medijsko podmetanje prenemaganja o cijenama elektr. en., a koje će tobože biti povoljnije kod konkurenata HEP-u nego kod HEP-a.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 15:47   #28
1. kakvo gubljenje vremena? odeš na stranicu genija, ako te još što zanima, nazoveš ih i pitaš, tako sam ja.

2. hep će namiriti gubitak hr potrošača dobitkom europskih potrošača, što su i sami najavili.

3. hep će imati više posla kad ga zasluži, tj kad spusti cijene na realnu razinu, jer očito da su na nerealnoj kad mogu dolje.

4. ne kužim ovo. ali poanta je da možeš kad god hoćeš prijeći kamo god hoćeš, što je meni razlog broj jedan zašto sam prešao, jer da je cijena niža a da ovi ne garantiraju ništa, a ti si ugovorno vezan, sigurno ne bih prelazio.

5. kad se hep organizira, kad reforme provede i riješi se uhljeba, kad prestane gubiti tamo gdje ne treba, na administraciji i šefićima, onda će moći i spustit cijene i biti konkurentniji na tržištu, a ja ću se drage volje vratit na hrvatskog proizvođača struje. dok god to ne vidim, jebe mi se za njih kao i za todorića i sve velike pljačkaške hrvatine.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 20:29   #29
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
1. ... 2. ... 3. ... 4. ne kužim ovo. ...
5. kad se hep organizira, kad reforme provede i riješi se uhljeba, kad prestane gubiti tamo gdje ne treba, na administraciji i šefićima, onda će moći i spustit cijene i biti konkurentniji na tržištu, a ja ću se drage volje vratit na hrvatskog proizvođača struje. dok god to ne vidim, jebe mi se za njih kao i za todorića i sve velike pljačkaške hrvatine.
A ne. Vidim da vi mnogo toga dobro kužite.
Što bolje razumijemo tu prljavu pozadinu koja generira naše društvene i sve životne probleme, prije ćemo je se moći osloboditi. Odn. prije ćemo se samoorganizirati i pokrenuti se prema uzročnicima javnih problema da više oni ne postoje, nego da pouzdano nestaju.

HEP neće sam riješiti probleme svoje administracije. Zato što sa HEP-om upravlja njegova administracija, a ne njegovi radnici, a ne niti narod.

Neće problem HEP-a riješiti niti sadašnja javna (državna i lokalna) administracija, kao što nisu niti predhodne. Javne administracije imamo na izvoz, negdje oko 350.000 javnih uposlenika. Brojnost te administracije u odnosu na brojnost naroda je bar dvostruko veća nego li je može ovaj narod uzdržavati iz svojih poreznih davanja.
Kako uopće sada izdržavamo? Pa preko toga da je većina stanovništva postala ubogim siromasima (po svjetskim mjerilima, a ne po anketama naručenim od tuzemnih političara), odnosno doslovno gladni i ojađeni, s porastom depresije među ljudima.

Iz područja politike je u javni sektor preslikan model brojnosti i funkcioniranja administracije. Odavna se u javne ustanove i u javna poduzeća upošljavaše zaposlenici postavljanjem po političkim mjerilima, po babi i stričevima, a ne po stručnom i ljudskom mjerilu (kojega očekuje običan čovjek, birač, narod).

Treba razjuriti sve te glumce demokracije i parazitske postavljenike im.
Tek tada ćemo moći biti u prilici organizirati javnu upravu da služi narodu,
te imati preduvjete za početi poslovati pozitivno, i unormaliti svoje društvo.
Kontrola javnih resora mora biti stalno u rukama naroda,
a ne u rukama ikakvih političkih klanova i njihovih podobnika.

Bježati od rješavanja se prekobrojnosti javnih parazita je besmisleno.
Svakim odgađanjem hranimo kaos koji će onda ostati u naslijeđe našoj djeci.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 09:10   #30
Kako sam glupa , mislila sam prec kod slovenaca, a onda se predomislila jer je hep obecao sniziti cijene i sad nista od toga , a ja ostala bez mjesece besplatne struje, koji sam ja konj
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 15:44   #31
Gamad prokleta. Čovjek koji je trebao odobriti pojeftinjenje je na godišnjem i kao žao im je, ali sad ne mogu sniziti cijene. Kaj čovjek provodi godišnji na pustom otoku pa da nitko ne može do njega?
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:14   #32
Jel se netko prebacio da dadne iskustva i eventualne primjedbe?

Vidim da RWE ima po godinama ugovore (1,2,3) a GEN-I nema ili sam nešto propustio?
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 15:39   #33
Da GEN i iam isto po godinama, tako su meni rekli, ja mislim prec k njima
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:10   #34
ja sam na geniju od prvog osmog. apsolutno nikakvih promjena nema.

samo me muči jedna stvar koju sam već mogao riješiti ali sam svaki put zaboravio otići do hepa.

ako ne platim sva dugovanja hepu prije izdavanja prvog računa od genija, gubim li besplatnu struju prvi mjesec?
očitanje brojila sam dostavio 27.7. kao što je zahtijevano i geniju i hepu.
30.7. je došao striko iz hepa i očitao brojilo i vidim da je to upisano u sustav kao zadnje očitanje i prema njemu ima na stranici od hepa informativni obračun gdje piše da dugujem stotinjak kuna.

račun nisam dobio doma ali sam mislio otići do hepa i uzeti ga sam i platiti, a nisam. sad me zanima, pošto je za odobravanje prvog mjeseca besplatnog kod genija bio uvjet nemanje dugova prema hepu i prijavljivanje genima i hepu očitanje brojila, je li netko tko je prešao na geni skužio što sad treba?

1. otići na hep šalter i tražit vanredni obračun i zaključit taj dug
2. čekati da mi hep pošalje račun doma makar on došao i tamo krajem mjeseca?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:51   #35
GEN dugoročno nema šanse,sve je to dump da se HEP izbaci sa lokalnog tržišta,naravno u suradnji sa HEP om
koji se želi prodavat dalje.
Narodu vratit njegovo,a Hep ovci nek si naprave svoj HEP!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:46   #36
T
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Kako sam glupa , mislila sam prec kod slovenaca, a onda se predomislila jer je hep obecao sniziti cijene i sad nista od toga , a ja ostala bez mjesece besplatne struje, koji sam ja konj
E ako to tješi ima još konja.:-(
leano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:32   #37
NMT, pliz samo jednu porukicu u inboxu izbrisati
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 12:09   #38
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ja sam na geniju od prvog osmog. apsolutno nikakvih promjena nema.

samo me muči jedna stvar koju sam već mogao riješiti ali sam svaki put zaboravio otići do hepa.

ako ne platim sva dugovanja hepu prije izdavanja prvog računa od genija, gubim li besplatnu struju prvi mjesec?
očitanje brojila sam dostavio 27.7. kao što je zahtijevano i geniju i hepu.
30.7. je došao striko iz hepa i očitao brojilo i vidim da je to upisano u sustav kao zadnje očitanje i prema njemu ima na stranici od hepa informativni obračun gdje piše da dugujem stotinjak kuna.

račun nisam dobio doma ali sam mislio otići do hepa i uzeti ga sam i platiti, a nisam. sad me zanima, pošto je za odobravanje prvog mjeseca besplatnog kod genija bio uvjet nemanje dugova prema hepu i prijavljivanje genima i hepu očitanje brojila, je li netko tko je prešao na geni skužio što sad treba?

1. otići na hep šalter i tražit vanredni obračun i zaključit taj dug
2. čekati da mi hep pošalje račun doma makar on došao i tamo krajem mjeseca?
Neće biti problema s time, bitno je samo da je očitanje krajem mjeseca dostavljeno HEP ODS-u. Prvi mjesec je besplatan, samo će se na računu GEN-ija zaračunati naknada za opskrbu od 9,40 kn i ona simbolična naknada za obnovljive izvore (pola lipe po kWh).
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 14:02   #39
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Neće biti problema s time, bitno je samo da je očitanje krajem mjeseca dostavljeno HEP ODS-u. Prvi mjesec je besplatan, samo će se na računu GEN-ija zaračunati naknada za opskrbu od 9,40 kn i ona simbolična naknada za obnovljive izvore (pola lipe po kWh).
I PDV za potrošene kWh...
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 14:13   #40
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
I PDV za potrošene kWh...
Mora se država namirit
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.