Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2003., 21:52   #1
Wink Mi bi da pravimo sinceka

On tvrdi da treba da imamo odnose 14 tog dana nakon menstruacije da bi bio djecak,dakle ni ranije niti nakon tog 14 tog dana. Voljela bi da znam kakva su vasa iskustva i fore na ovu temu.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 21:55   #2
Trebali bi pogoditi dan ovulacije. Ako su ti ciklusi dugi 28 dana, onda ti je ovulacija najvjerojatnije 14tog dana.

RAcunas 14 dana od kraja ciklusa (cetrnaest dana nakon ovulacije ces dobiti mengu). Ako su ti ciklusi nepravini, moras imati neku od metoda prepoznavanja evolucije... Imas dolje negdje temu o tome...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 21:57   #3
Ti si tu uvijek kada treba

Ok moj ciklus je 27-28 dana dakle prilicno uredan.Kazes da racunamo 14 dana od kraja menge ili od pocetka?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 21:57   #4
A joj svasta. Nisi nikada cula da postoje dvije vrste spermija, oni sa X i oni sa Y kromosomom. Spol ovisi koji ce se od njih spojiti s tvojom jajnom stanicom. I naravno, to se mora odigrati nakon ovulacije. Ako ti je ciklus 35 dana, mozes se 14. dana jebati do prekosutra, i vjerovati u cudo da ce se "stvoriti" sin.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 21:58   #5
Quote:
Shtefitza kaže:
prepoznavanja evolucije...

Mislis ovulacije.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:01   #6
hehe, nadam se da je evolucija vec djelovala... jos sad samo da prepoznate ovulaciju.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:02   #7
Re: Mi bi da pravimo sinceka

Quote:
LaPerla kaže:
On tvrdi da treba da imamo odnose 14 tog dana nakon menstruacije da bi bio djecak,dakle ni ranije niti nakon tog 14 tog dana. Voljela bi da znam kakva su vasa iskustva i fore na ovu temu.
Tesko da ce itko ovu njegovu foru nadmasit.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:04   #8
Cetrnaest dana prije nego sto ce poceti slijedeca menstruacija.

Sandra, ne se nervirati. Naravno da ne mozes tocno odrediti kojeg spola ce biti dijete, ali y kromosom je laksi i brzi i ako u dan ovulacije imas odnos, imas vecu sansu dobiti sina.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:07   #9
Da samo ,isto tako iako je ciklus 28 dana ne znaci da ti je ovulacija 14..Meni je 17.a isto mi traje 28 danaOno sa sinom i dobrim timingom ima veze.Ja cu se trudit da ga ne dobijem,hehe
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:08   #10
Quote:
FFE kaže:
A joj svasta. Nisi nikada cula da postoje dvije vrste spermija, oni sa X i oni sa Y kromosomom. Spol ovisi koji ce se od njih spojiti s tvojom jajnom stanicom.
Ma salis se.........
Bas zbog toga ON tvrdi da metoda svrsavanja na dan ovulacije daje bolju sansu muskim spermatozoidima da doplivaju i spoje se. Obzirom da zenski prezive duze vremena on bi da izbjegne odnos na dan-dva prije ovulacije.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:12   #11
Shtefi

Rita duso hvala na podrsci pa jebes ga imam 32 godine pa valjda znam neki klinac maleni oko "spermija"

Dakle ja sam ostala trudna prije nekih 10 mjeseci i tada smo imali odnos 3 dana prije ovulacije, znam tocno dan kada sam ovulirala imala sam nepodnosljive bolove u trbuhu da sam zvala doktorku i ona je potvrdila da je u pitanju ovulacija, dvije nedelje nakon toga saznala sam da sam trudna.Nazalost imala sam spontani nakon 2 i pol mjeseca.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:14   #12
Quote:
Shtefitza kaže:
Cetrnaest dana prije nego sto ce poceti slijedeca menstruacija.

Sandra, ne se nervirati. Naravno da ne mozes tocno odrediti kojeg spola ce biti dijete, ali y kromosom je laksi i brzi i ako u dan ovulacije imas odnos, imas vecu sansu dobiti sina.
Kak' mislis ovo? Jedino do oplodnje i moze doci u vrijeme ovulacije, jer jajna stanica ne moze prezivjeti duze od 24 sata. Osim toga ne ovulira jajna stania direktno u jajovod, vec u trbusnu supljinu, i tek tada biva privucena jajovodnim fibrilama u jajovod, sto opet zahtijeva nesto vremena. Nekada se moze zbiti i oplodnja u trbusnoj supljini, pa nastaje abdominalna trudnoca, koja moze imati gadne posljedice.

Dakle, ne kuzim kako mislis u dan ovulacije moze nastati decko? Y spermij je nesto brzi, ali se ne radja zbog toga pretezno muska djeca, jer ocito da X spermiji nesto bolje oplodjuju.

Spol se ne moze nikako odrediti racunanjem, to je cista vjerojatnost.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:14   #13
Jesu li ti mozda rekli kojeg je spola bilo dijete?
Sretno La PerlaOvaj put drzim fige
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:16   #14
Quote:
LaPerla kaže:
Ma salis se.........
Bas zbog toga ON tvrdi da metoda svrsavanja na dan ovulacije daje bolju sansu muskim spermatozoidima da doplivaju i spoje se. Obzirom da zenski prezive duze vremena on bi da izbjegne odnos na dan-dva prije ovulacije.
Ne, ne salim se. Ne moras zato kolutati ocima, a ti ako vjerujes u to, onda radi po svojoj zelji, ja sam ti samo objasnila kako jest.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:16   #15
ma šta će vam sin, curice su zakon - dobre, slatke, ma sve naj...ja svoje dvije cure ne bi mijenala za nikakvog dečka...


šalim se...ne znam recept, ali nadam se da ćete naći neki uspješan
TaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:21   #16
Quote:
Rita kaže:
Jesu li ti mozda rekli kojeg je spola bilo dijete?
Sretno La PerlaOvaj put drzim fige
Nisu, hvala ljubavi mnogo.

Moj muz tvrdi da je morala biti curica barem po njegovoj metodi racunanja.


FFE
Znamo da do oplodnje dolazi samo za vrijeme ovulacije kao i da jajna celija ne zivi duze od 24h POENTA i je u tome ako se jebes par dana prije nastanka jajne celije zenski sperm zivi duze od muskog i zato postoji veca sansa da djete bude zensko.......Ne tvrdim ali kazu tako zato vas i pitam za savjet.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:23   #17
Quote:
FFE kaže:
Ne, ne salim se. Ne moras zato kolutati ocima, a ti ako vjerujes u to, onda radi po svojoj zelji, ja sam ti samo objasnila kako jest.
Je li imas sina?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:26   #18
Dijete je dijete, right... Ili sam barem mislila prije ovog posta
Znam ljude koji su imali 6 curica, a decka nikad...mozda nisu znali za ovu revolucionarnu strategiju....
__________________
U svijetu bez ideala covjek je stranac
missy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:34   #19
Quote:
missy kaže:
Dijete je dijete, right... Ili sam barem mislila prije ovog posta
Znam ljude koji su imali 6 curica, a decka nikad...mozda nisu znali za ovu revolucionarnu strategiju....

Naravno ali netko pozeli decka netko pak curicu, imamo valjda pravo zeljeti ne ?!
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 22:39   #20
mae..samo..."mi bi da pravimo sinceka" ime mi je bilo nekako ...


A ako dobijes curicu, s njima ima full manje zajebancije obicno
__________________
U svijetu bez ideala covjek je stranac
missy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.