Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2018., 10:45   #4061
Pa što je tuga i suze nešto zbog čega se dijete kažnjava? Moja je jako osjetljiva, teže se snalazi u soc interakcijama i općenito svima osim meni i mmu teže izražava svoje želje.

I da ju netko tak kazni jer se rasplakala, ja bi popizdila...

edit: ne mislim da je trebalo popustiti oko te igračke, ako već teta ima neko pravilo. ali da je se trebalo kazniti jer se rastužila što nemre imati igračku - ne!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:57   #4062
osobno nemam ništa protiv timeout metode, i ja ju ponekad primjenjujem
ali dijete od 3,5 godine je ostavljeno samo vani na hodniku bez nadzora
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 11:27   #4063
Muslim da ju nije htjela kazniti, nego nije valjda više znala kako ju umiriti pa ju je poslala van.


Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
...dijete od 3,5 godine je ostavljeno samo vani na hodniku bez nadzora
Ali da, ovo je ono što mi je najgore od svega. Iako su u par navrata napomenule da su vrata uglavnom otvorena jer mali je vrtić i samo su dvije skupine pa se djeca ponekad međusobno druže. Zato me i zbunjuje kako to da su vrata bila zatvorena. Ulazna vrata su uvijek zaključana, to znam sigurno.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 12:35   #4064
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Maya i moj je znao urlanjem i suzama reagirati na gluposti. Ne moze naci jednu papucu, ne moze zakopcati cif, zakapao se vodom, nije vidio gdje je njegova stolica kod nas pocelo kad sam ja ostala doma na mirovanju u trudnoci, u to vrijeme
I ja sam bila na mirovanju. Poklopilo se baš nekako u vrijeme kad je krenula u vrtić.
Ma koma mi je bilo to razdoblje. Kaj god napraviš ne valja i onda kad eliminiram sve kaj ju smeta i dalje plače. Pitam pa zašto sad plačeš? Zato jer mi idu suze

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 13:58   #4065
A premala je da bi shvatila zasto place, ne znaju oni dovoljno o emocijama u toj dobi.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 14:10   #4066
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post

To sto ti nisi vidjela da se takva vrsta iskljucivanja provodi u praksi, ne znaci da to nije time-out metoda.
ok, nije da sam ikada tražila i čitala definicije te metode. samo velim da se može drugačije primjenjivati, a ne ovako i to još kod tako malog djeteta.
i sama ju ponekad koristim.



Quote:
...Sto mislite?
naravno da postoje puno bolje metode kod ovakvog slučaja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 19:40   #4067
Znam da se već pisalo, ali evo zanimaju me svježa iskustva.

Curka je u svojoj vrtićkoj grupi gdje su svi iste dobi, od dvije do tri godine. Imam priliku prebaciti je u mješovitu grupu od tri do šest godina najesen.

Ima netko čije je dijete išlo u obje, kako ste zadovoljni?

Svjesna sam svih prednosti i mana obje, nikako da se odlučim. Ova mješovita je engleska grupa. Zanimaju me iskustva, mišljenja, razmišljanja.

Curka se inače slaže sa svima, mislim da bi se ok adaptirala najesen.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 22:10   #4068
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Znam da se već pisalo, ali evo zanimaju me svježa iskustva.

Curka je u svojoj vrtićkoj grupi gdje su svi iste dobi, od dvije do tri godine. Imam priliku prebaciti je u mješovitu grupu od tri do šest godina najesen.

Ima netko čije je dijete išlo u obje, kako ste zadovoljni?

Svjesna sam svih prednosti i mana obje, nikako da se odlučim. Ova mješovita je engleska grupa. Zanimaju me iskustva, mišljenja, razmišljanja.

Curka se inače slaže sa svima, mislim da bi se ok adaptirala najesen.
moja je isla u obje.
iako, dok je bila u homogenoj, imala je svakodnevni doticaj sa jso dve homogene, starije grupe.tak da je zapravo stalno imala susreta sa djecom razlicite dobi.

engleska grupa (situacijsko ucenje) je jedna od najboljih stvari koje smo joj omogucili kroz obrazovanje, vrijedi svakog novcica.

sto se tice razlika u dobi, jako je vazno kako odgojitelji vode procese, meni se cini da su nase to odlicno odradile.
ono sto sam ja vidla, ona je naucila cekati, uvazavati razlike mladji/stariji, vidjet razlicite sposobnosti, pomagati, traziti pomoc.
sada s odmakom, u skoli, bas se vide razlike u razredu kod djece koja su bila u mjesovitim grupama (puno vise pomazu, strpljivija su) nego djece koja su bila u homogenim (puno natjecanja i usporedjivanja tko ce privi).
ovo mi je uciteljica rekla.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 09:14   #4069
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Znam da se već pisalo, ali evo zanimaju me svježa iskustva.

Curka je u svojoj vrtićkoj grupi gdje su svi iste dobi, od dvije do tri godine. Imam priliku prebaciti je u mješovitu grupu od tri do šest godina najesen.

Ima netko čije je dijete išlo u obje, kako ste zadovoljni?

Svjesna sam svih prednosti i mana obje, nikako da se odlučim. Ova mješovita je engleska grupa. Zanimaju me iskustva, mišljenja, razmišljanja.

Curka se inače slaže sa svima, mislim da bi se ok adaptirala najesen.
meni bi tu engleski prevagnuo, čak i da mislim da su mješovite grupe loše (što ne mislim)

Moj mali ima situacijski engleski od početka (od 2 god, sad ima 6) i tek sad vidim što to znači kroz godine - dijete potpuno razumije konverzaciju, dakle mogu s njim pričati engleski i tu i tamo neku riječ neće znati, izgovor mu je presuper, akcent super, jako jako puno koristi i stalno nekaj vergla na engleskom

tak da - samo daj
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 09:26   #4070
ja mislimd a mladja djeca vecinom jako profitiraju od mjesovitih grupa cak i ako su tete bzvz, plus engleski...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 21:00   #4071
Hvala vam žene!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 00:16   #4072
Dobra večer. Molim Vas iskusta s vrtićem Trnsko i saltanjem djece iz objekta u objekt. Imaju 3 objekta. Kako i da li ste im uspjeli statu na kraj?
kangaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 00:16   #4073
Dobra večer. Molim Vas iskusta s vrtićem Trnsko i saltanjem djece iz objekta u objekt. Imaju 3 objekta. Kako i da li ste im uspjeli statu na kraj?
kangaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 08:56   #4074
Quote:
kangaro kaže: Pogledaj post
Dobra večer. Molim Vas iskusta s vrtićem Trnsko i saltanjem djece iz objekta u objekt. Imaju 3 objekta. Kako i da li ste im uspjeli statu na kraj?
Misliš sada kada su praznici/ljeto ili općenito šaltanje djece? Ovo prvo je praksa u svim vrtićima zbog manjeg broja djece, manjeg broja tete, radova itd. Tome ne možeš stati na kraj.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 09:21   #4075
Razumijem za ljeto ali prebacivanje 1.9. slazu si kako im paše. dvije su grupe kod nas jedna do druge otvoreno im je i druže se. znaći 40 djece, neću niti govorit u kohem prostoru. sad jednu grupu hoće prebacit u drugi objekat i dovest novu na njihovo mjesto.
kangaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 10:14   #4076
Quote:
kangaro kaže: Pogledaj post
Razumijem za ljeto ali prebacivanje 1.9. slazu si kako im paše. dvije su grupe kod nas jedna do druge otvoreno im je i druže se. znaći 40 djece, neću niti govorit u kohem prostoru. sad jednu grupu hoće prebacit u drugi objekat i dovest novu na njihovo mjesto.
A da. To je koma. U našem vrtiću toga nema (i to mi je super). Od prve jasličke su ista djeca, samo svake godine dolazi po koje novo dijete, ali sam čula da u nekima spajaju prema dobi što se više približava škola.
Kod nas do kraja ostaju u istoj grupi, samo oni koji ranije spadaju za školu "izgube" tu zadnju godinu s grupom, ali pripremu za predškolu rade s tetama u matičnoj grupi, a ne prebacuje ih se u grupu predškolaraca.

Jedino što možete je razgovorati s ravnateljicom, pa ako vas je više protiv toga, možda i urodi plodom.
Sretno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 12:12   #4077
park im je javni neograđeni i neosigurani
nemaju dvoranu
doslovno ništa osim stana u kojem bi boravili
obično idu stariji u te objekte
ne mogu zamisliti da moje djete od 2,5g svaki dan šetaju po cesti i vode u javni park

probati ćemo organizirati nešto s roditeljima, problem je što se rijetko srećemo s istima prilikm dolaska i odlaska
kangaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 10:18   #4078
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Izolacija je isto iskljucivanje.
Malo o time-out metodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Time-out_(parenting)
Time-out (also known as social exclusion) is a form of behavioral modification that involves temporarily separating a person from an environment where unacceptable behavior has occurred.

http://prirodnoroditeljstvo.com/osvr...niranja-djece/
Ok tu pise kako se NE ponasati u odgoju. A koja je onda odgojna mjera ucinkovita kad klinci krenu divljat bez razloga?
Nemres ni pustit da ti skacu po glavi i cekat da se smire Sa 3-4 godine “ne cuju” objasnjavanja. Urlanje mi je koma i popizdim na muza kad urla na nju.
Iskljucivanje nismo primjenjivali jer je mali borac za sebe i vratila bi se sama. Zabrane ne pale jer ju boli djon ak joj nest zabranis, nadje drugu zanimaciju.
Uskracivanje paznje/ignoriranje..nije moj stil, to mi neprirodno totalno.
Valjda cekam da udje u svjesnije godine da shvati objasnjavanje a do tad bu mi popila zivce
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 00:46   #4079
Pa ne krenu divljat bez razloga, nama se cini da je bez razloga ili da je razlog glup, a njima je razlog dovoljno velik da divljaju. Trebamo imati na umu da njihov mozak nije razvijen i da ne radi kao odrasli mozak i da je njima isto tesko dok imaju tantrume kao i nama, ako ne i vise. I zato im se nista ni ne moze objasniti dok imaju tantrum (ili divljaju), treba ih pokusati smiriti ili pricekati da se sami smire pa im mirnim glasom objasniti. I to ne samo jednom.
A da je to sve skupa lako, nije.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 14:10   #4080
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
ignoriranje..nije moj stil, to mi neprirodno totalno.
probaj. vrlo je efikasno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.