Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 07:07   #101
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nemam ništa protiv njih (kao ni protiv drugih vrsta orijentacije),

samo nek ne budu toliko sebični i licemjerni da ulaze u

veze s ljudima kojima je seks i potreba za njim postojeća



a što se tiče preobraćanja asexaulaca, imam svoju teoriju o uzroku, ali pitam ljude ovdje asexualce, možda ne znam
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:28   #102
Seksualni nagon JE primarna bioloska potreba koja postoji zbog ocuvanja vrste kod ljudi i zivotinja.
Prema tome, ako osoba ne osjeca bas nikakav seksualni nagon u drustvu drugih osoba ili sam sa sobom za pretpostaviti je da je negdje nastao kurslus.
Naravno pod uvjetom da je s hormonima sve ok, problem je psihicki.
Ne treba zaboraviti da mi zivimo u katolickom , strogom i sterilnom drustvu gdje se djecu djecu uci da je sve vezano za seks fuj i prosto. I da dibra djeca nisu izasla iz mamime p... , nego su ih nasli u kupusu. I to nema veze sa seksom.
I djecu se ne uci da vole svoje tijelo, nego im se stalno traze mane ( ili su debeli, ili neuhranjeni , ili imaju ikserice ili grbavi nos.
I takva djeca odrastu u ljude koji se ne osjecaju dobro u svom tijelu i onda se to zove glupim fensi imenima aseksualnost, emo, trac trac....
I takve osobe agresivno traze svoja prava na vlastitu drugacijost.
Naravno , svatko ima pravo odlucivati o tome kako ce zivjeti , ali meni to mirise na modu i trendove vise nego bi mi bilo drago.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:29   #103
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post


a što se tiče preobraćanja asexaulaca, imam svoju teoriju o uzroku, ali pitam ljude ovdje asexualce, možda ne znam
Ja nisam asexualac ali sigurna sam da asexualca neces promjenit da zeli sex, kao ni pedera da zeli curu.

Asexualnost nije odabir zivota vec poremecaj.
Oni koji odabiru da ne zele sex, to je odabir.
Oni koji ne zele sex iz nekog razloga, to je razlog.
Oni koji ne mogu smislit sex, to je vec asexualnost.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:04   #104
Nisam mislila da ih zelim preobratiti, nego je netko ovjde napisao da ih mi ostali želimo preobratiti, moj komentar isao u tom pravcu, općenitom.

Moje mišljenje je slično Anuškinom, ali reko nisam upoznata se temom, pa ispitujem ovdje, jer mi je zanimljiva tema
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:07   #105
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nemam ništa protiv njih (kao ni protiv drugih vrsta orijentacije),

samo nek ne budu toliko sebični i licemjerni da ulaze u

veze s ljudima kojima je seks i potreba za njim postojeća

A možda su sebični i licemjerni oni koji partnerima pričaju o svojoj ljubavi a zapravo ulaze u veze motivirani svojom potrebom za seksom.
Za seks je potrebno dvoje (najmanje), inače se to zove silovanje.

Zadnje uređivanje haram : 10.09.2014. at 09:12.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:08   #106
Ja bih asexualku preobratio. U aseksualku.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:15   #107
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Prema tome, ako osoba ne osjeca bas nikakav seksualni nagon u drustvu drugih osoba ili sam sa sobom za pretpostaviti je da je negdje nastao kurslus.
Zasto bi bila rijec o 'kurslusu'? Takve osobe nikome ne stete.

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Naravno pod uvjetom da je s hormonima sve ok, problem je psihicki.
Nije. Aseksualnost je (najcesce) urodjena.

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ne treba zaboraviti da mi zivimo u katolickom , strogom i sterilnom drustvu gdje se djecu djecu uci da je sve vezano za seks fuj i prosto. I da dibra djeca nisu izasla iz mamime p... , nego su ih nasli u kupusu. I to nema veze sa seksom.
Potiskivanje seksualnosti nema nikakve veza sa aseksualnoscu jer potonja ne potiskuje nista jer nije nikada ni imala potrebu za iskazivanjem iste.

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
I takve osobe agresivno traze svoja prava na vlastitu drugacijost.
Gdje si ti to vidjela da aseksualci agresivno traze svoja prava?

Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Asexualnost nije odabir zivota vec poremecaj.
Aseksualnost nije poremecaj.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:19   #108
Bravo, Juđin.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:29   #109
Uopće nebitno jel u pitanju poremećaj ili štrudla, o tome nek razglabaju kompetentniji, jednostavno ne vidim kak aseksualna osoba može ikome štetiti samim time što je aseksualna. Može ak je karakterno šupak, ali onda opet ne šteti zbog aseksualnosti nego zbog toga što je šupak.

Istina, zamijetila sam po internetima da se hrpa ljudi (najčešće tinejđera) deklarira tako (koliko se sjećam, gejhaer ih je bio pun kad sam zadnji put gledala) tak da je u nekim krugovima moguće i trendi deklarirati se kao aseksualna osoba (roditelji im vjerojatno cvatu od sreće zbog tog ), ali to više spada u neku krizu identiteta i ne može se trpati u isti koš sa stvarno aseksualnim osobama. Kako god, whatever floats your boat.
__________________
I hate everyone equally.
blocksucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:36   #110
Ne stetim ja nikom ni sa svojom hipertireozom , pa se ne deklariram kao posebna skupina ljudi , atiroidicari, npr.
Nije problem u tome hoce se nekom fukat ili ne. Mene nervira pomodarstvo u svemu tome.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:38   #111
I svakom je jasno da je to kod mene poremecaj, a ne furam se na stanje svijesti...zen, ljudska prava
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:03   #112
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Zasto bi bila rijec o 'kurslusu'? Takve osobe nikome ne stete.
...
Aseksualnost nije poremecaj.
Istoina je, aseksualne osobe apsolutno nikome ne štete ali to nije povezano s tim je li u pitanju poremećaj ili nije...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:59   #113
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post


Zbog velikog interesa svijeta na ovoj temi, vjerojatno ćemo otvarati i Kutak br. 2
Pa vjerojatno i da jer ona prijašnja tema je skroz zaspamana, umjesto da idu pisati na ostale teme i dijeliti svoje savjete o pozama i sexu, da se hvale, oni vise na jednoj jedinoj temi koja je upućena aseksualcima, nije mi jasno.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:11   #114
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post


a što se tiče preobraćanja asexaulaca, imam svoju teoriju o uzroku, ali pitam ljude ovdje asexualce, možda ne znam
ma kakvo preobraćenje kad se radi o orijentaciji, a ne o izboru, ista stvar ko da želiš preobratiti homoseksualca u hetero
asexual is not sexual, so it's ok like being a gay
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:29   #115
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Istoina je, aseksualne osobe apsolutno nikome ne štete ali to nije povezano s tim je li u pitanju poremećaj ili nije...
Pa nije zato sto aseksualnost nije poremecaj.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:58   #116
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Pa nije zato sto aseksualnost nije poremecaj.

Ništa protiv ljudi, njihovih ideja i stavova, ali ako je netko hormonalno i fiziološki zdrav i zreo, a ne osjeća poriv za parenjem, to je psihički poremečaj.
Ma koliko god mi danas korektni bili i sve uvažavali.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:03   #117
Quote:
blocksucker kaže: Pogledaj post
Uopće nebitno jel u pitanju poremećaj ili štrudla, o tome nek razglabaju kompetentniji, jednostavno ne vidim kak aseksualna osoba može ikome štetiti samim time što je aseksualna. Može ak je karakterno šupak, ali onda opet ne šteti zbog aseksualnosti nego zbog toga što je šupak.
....
može ako svjesno uđe u odnos sa osobom koja ima zdravu potrebu za seksom, a ona bi joj to svojom sebičnošću uskratila, osim ak joj ne bi dala "otvorene ruke" što bi bilo pošteno
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:05   #118
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ništa protiv ljudi, njihovih ideja i stavova, ali ako je netko hormonalno i fiziološki zdrav i zreo, a ne osjeća poriv za parenjem, to je psihički poremečaj.
Ma koliko god mi danas korektni bili i sve uvažavali.
Oh boze, tebi ne vrijedi govoriti...
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:06   #119
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ništa protiv ljudi, njihovih ideja i stavova, ali ako je netko hormonalno i fiziološki zdrav i zreo, a ne osjeća poriv za parenjem, to je psihički poremečaj.
Ma koliko god mi danas korektni bili i sve uvažavali.
jbg, onda je sve živo poremećaj, jel tebi bitna teorija ili "praksa"? npr. uđeš u vezu s nekom curom/ženom koja ti neće odmah na početku otvoreno reći da ju seks ne interesira, jel bi to onda smatrao poremećajem ili ti se jako ne bi svidjelo prešućivanje?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:19   #120
Mislim da je asexualnost više neki revolt protiv pritiska da se mora biti sexualan. Svojevrsni inat. Ja nisam asexualan ali jedna od stvari koje mi najviše idu na živce je taj sexualni pritisak, koji sam osjetio na svakome date-u, kao da ja nešto moram, kao da oduzimam vrijeme curama ako ne napravim ono što se očekuje. Sexualnost je individualna, ali, kao i u svemu ostalome u životu, društvo nameće određene norme. Otići u birc na kavu i poljubiti curu na tramvajskoj stanici je meni dosadno i po tome bi se reklo da sam asexualan. U nekoj prirodi bih se totalno drugačije ponašao. Sve to ovisi o individualnom doživljaju svijeta. Nije bitno samo želiš li poševiti osobu nego i svi okolni aspekti. Ja se u bircu na kavi dosađujem i vjerojatno svima djelujem kao neki asexualac. U nekom ambijentu koji meni paše mogu stalno plaziti oko ženske.
1348 pestilence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.