Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2003., 21:22   #21
I tako do negdje 55-te godine?

Pa ubit ce vas na spavanju!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 23:19   #22
Quote:
Originally posted by magic
I tako do negdje 55-te godine?

Pa ubit ce vas na spavanju!
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 23:54   #23
TOOOO je ljubav! Ako tip moze da ti izleci PMS ne odvajaj se vise od njega!
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 00:38   #24
Moja prababa je provela zivot cuvajuci ovce. Nikad se nije zalila na PMS. Zivjela je 100 godina.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 00:51   #25
Quote:
Originally posted by Minam
Ako tip moze da ti izleci PMS ne odvajaj se vise od njega!
PMS nije bolest, pa ako ti ga netko moze izlijeciti, znaci da ga nisi ni imala nego si se pretvarala
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 02:32   #26
Mene PMS prilicno pukne (totalno sam depresivna i svaka, apsolutno svaka iole losa vijest mi zvuci kao svjetska tragedija), plus imam uzasne bolove.

No, smatram da je stvar ponosa i pristojnosti prema drugima da nikad nitko ne sazna u kojoj sam trenutno fazi ciklusa. To se druge ljude jednostavno ne tice.

Kazem muzu, koji i sam vidi (i zna) kaj se dogadja, ali trudim se da ne osjeti. Eventualno kazem nekoj frendici, ali to je rijetko.

Postoje vrlo jednostavni nacini da smanjimo utjecaj PMSa i bolova (samo ako zelimo) ~ toliko jednostavno da zvuci banalno. Npr. treba jesti puno banana, jer su banane bogate kalijem, a kalij je odlican za smirivanje PMSa. Osim toga, dobro je popiti tabletu kalcija i magnezija, jer su upravo ti minerali (koji i inace cesto nedostaju u tijelu zena) potrebni zeni kako bi dobro podnijela promjene koje joj se dogadjaju u tijelu.

Secundo, ako je tvojoj curi (zeni?) stalo, ona ce svoje PMSove drzati pod kontrolom i drzat ce ih za sebe.

S druge strane, ako joj dobro dodje da te jednom mjesecno dobro zajebava, da urla na tebe i da se izderava na prodavacice na placu, onda joj je PMS odlican izgovor.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 03:38   #27
Meni je lijepo ako me (nepatronizirajuce !!!) podsjeti da problem nije tako grozan kako ga vide moji hormoni. Dobro mi dodje, jos se i nasmijemo, a i pripremim si nesto za jesti, cisto da preduhitrim fazu "cokoladnog zaborava".
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 04:07   #28
JA sam tak uvijek gladna ,da je to strasno.Unistim sve u kuhinji.KAze moj muz da ako je to sve ,nema frke.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:05   #29
Quote:
Originally posted by Gazda
Moja prababa je provela zivot cuvajuci ovce. Nikad se nije zalila na PMS. Zivjela je 100 godina.
Mozda bi se ovce zalile da su mogle.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 23:23   #30
Mene danas navecer "prosao PMS" i sjecam se sto sam sve radila prosli tjedan. Mislim, sad mi je fakat malo neugodno.
Ali, onih ostalih dana sam OK.
Pojma nemam kako cu neke stvari popravit.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 02:56   #31
Nedavno sam procitala clanak nekog psihologa koji tvrdi da su zagrljaji najbolji lijek za pms.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 18:56   #32
Mene moj stalno grli i to fakat pomogne za sve.
Gazda nase prabake i bake se nisu zalile za nis,kad su im muzevi bili za drek ,pili,kurvali se,nis koristi.Tak su bile naucene,brinule su se za sve ,samo ne za sebe.
Gazda moj danas je to malo drugacije danas smo mi ipak malo vece princeze nego sto su to nase bake bile.
To je nama nasa borba dala
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 19:22   #33
Rita, pishesh da su se nashe bake brinule za sve, samo ne za sebe i svoje zdravlje.

Za tebe je pms neko bolesno stanje?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 19:37   #34
Nisam rekla za svoje zdravlje.Brinule su se vise za druge nego za sebe.
Znas ono,emancipacija i sl.,to u ono doba kad je Gazdina baka cuvala ovce nije bas bilo popularno,a ko zna mozda od kud je on zene i dalje zive 100godina i cuvaju ovce na planini,medju vukovima i ne zale se na PMS.MOzda se i zale ali samo ovcama
I ne,ne smatram PMS ili menustruaciju bolescu,pa nisi valjda mislila da sam od tih.
JA ti zeno bozja svoju mengu pretrcim ko nishZalim se jedino kad hocu malo vishe paznje od muza,da vidis kak mi je jutros donio dorucak u krevet jer samo mengu dobila,hehe.Kaj nije to super.A sad kad je otisao na posao idem van trcat i ludirat se.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 01:45   #35
Re: PMS i protumjere

Quote:
Originally posted by Secundo
Ovak', moja draga je zaista zlatne naravi, volimo se i slazemo. Vecinom. Kad ju puca PMS, vec je teze. Kad je ona jos u stresu, gotovo nemoguce. Znam, moram dobro birati rijeci i biti posebno pazljiv u to vrijeme.

Sto bi ste vi zelile od vaseg muzijaka kad vas drzi teeeski PMS? Da iznenadim dragu za mjesec dana

Unaprijed zahvalan

Secundo
Već sam pisala o pms-u na forumu, al ponovit ću, za tebe. Gle, pms kao divljanje NIJE prirodna stvar. Žena bi trebala a) pazit na hranu, b) dovoljno svjetla, c) dovoljan unos kalorija, d) izbjegavat kavu, slatko i cigarete.

A ponajviše bitno - pms je simptom civilizacije koje ne dopušta žensku različitost, tj. cikličnost vremena, objektivne razlike u tijelu (par kila gore dolje, skupljanje vode u tijelu, umor, povećana potreba za hranom... )i većina žena (ja bila među njima) pati od pms-a jer ima neke nerješene stvari, bilo na fizičkoj razini (loš life style) bilo na duhovno-psihički-emotivnoj.

Ako nisi sama smirena sa sobom, ako ne prihvaćaš mirno i hladno promjene u tijelu i kemiji bez panike i samoosuđivanja partner ne može učiniti ama baš ništa da se osjećaš bolje.

Osim toga, ne čini vam se da je taj pms oblik manipuliranja? Pojma nemam što da ti kažem... voljela bih da se ona pobrine za kvalitetu svojega života...

Na kraju krajeva samo sami sebi možemo pomoći u takvim stvarima.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 11:37   #36
ovako.
malo me ljuti ova tema, odnosno neki postovi.

ne bih se ni javila, da nije bilo one teme o hpv-u, pa rekoh, kad sam se vec registrirala, da i ovo iskomentiram.

pms fakat nije mit i puko fantaziranje, a jos manje trazenje isprike za lose raspolozenje.
neke zene svoj pms i menzis "pretrce" ili ga ne primjecuju i jedino sto bih na to mogla reci jest da bih i ja rado bila medju tim sretnicama.

toliko.
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 11:49   #37
Quote:
Originally posted by Minam
Evo par predloga za one koji zele da obraduju svoje drage kad je njima tesko (a verujte da jeste)..

Pre nego sto znate da im dolaze gadni dani ubedite ih i podrzite u tome da ne treba da idu na posao, skolu, faks ili gde vec..da je bolje za njih da ostanu u krevetu, da je blizina sopstvenog kupatila veliko blazenstvo...

Onda ih izjutra pustite da se naspavaju i ako su bolovi veci neka ostanu u krevetu jedan dan..izlezavanje, preporucite im neku zanimljivu knjigu, pa onda cajici, cokoladice (obavezno) i gledajte da niste previse kod kuce...ali se javljajte svakih tri,cetiri sata...samo da im cujete glas..to leci, ozbiljno.

Ako je moguce neka provedu dane u zenskom drustvu, ili ih pustite da se vama iskukaju ali zaista ne uzimajte za ozbiljno to sto se govori.Jer ta nervoza koja je cisto bioloski izazvana je stvarno gadna stvar i nekama je i zenama zao sto pricaju gluposti ali ne zamerite...

Znajte unapred da sve sto se kaze definitivno nije protiv vas..

Ako vas ne mrzi, ruka na stomak ili malo milovanja po glavi puuuuno pomaze, bolje od svih pilula zajedno.Meni kad dragi stavi ruku na celo ja odmah zaboravim sve gluposti koje sam htela da mu kazem

A ako budete trpljivi tih par dana svaka ce vam biti zahvalna i srecna..a ima li sto lepse nego videti svoju dragu srecnu i raspolozenu.


Ko princeza na zrbu graška

I sve ovo ponavljat po 3-4 dana svaki mjesec...

Joooooj!!!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 11:51   #38
I to do 55 godine
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 11:58   #39
Quote:
Originally posted by magic
I to do 55 godine
Taj treba molit da mu ženi klimaks nastupi ranije..


Nego, šta sam htjela reć..moja draga, najdraža prijateljica (da se zna da je volim ) isto često ima raznorazne faze u PMSu...najčesće ono: joj tako sam osjetljiva, treba mi pažnje, pa ako joj dečko ne usliši potrebe onda je sva čemerna..ja je uglavnom spdam
Meni je to smiješno, dajte žene trgnite se malo..pa nije uvijek na prvom mjestu zadovoljenje vaših potreba, pa nek i divljaju hormoni, jel se baš mora svaki put tražit poseban tretman zbog toga?
Mislim, svaki mjesec isto..pa šta se niste navikle već?

Nekad treba malo stisnut zube!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 12:04   #40
Menstruaciju imam vec 27 godina...pa da mi moji hormoni ne znam shto chine, da postajem likantrop, vec bih nauchila kako se ponashati da mogu funkcionirati normalno...naravno, ukoliko to zhelim.

A ukoliko mi odgovara status njezhne nezashticene lomne Bogom kazhnjene mjesechnim pranjem zhene...onda cu maltretirat okolinu do klimakterija.

A nakon toga cu ih maltretirati klimakterijem.

Pa postmenopauzom.

Pa osteoporozom, inkontinencijom i gebisom koji klapce.

p.s. duboko uvazhavam probleme uzrokovane konkretnim razlogom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.