Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2003., 19:34   #1
kana

Jel kanira netko kosu? Meni su se zgadile sve ove umjetne boje za koju i sad razmisljam da malo pocrvenim kosu kanom.
Kako vi to radite? Jel isushuje kosu?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 19:47   #2
Kana bi trebala dobro djelovat na kosu i njegovat. Meni je kosa pretamna pa se nikad nisam kanirala.
Ali oprez ako na kosi vec imas neku boju-cula sam (a i vidjela jednom) da kana zna u kombinaciji s nekim kemikalijama dat...zelenkasti rezultat.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:03   #3
Ma ja sam ju stavljala, ali to je bilo prije desetak godina pa se vise ni ne sjecam cijele procedure.
Tamna kosa se isto moze kanirati, ali onda dobiva samo odsjaj. To i ja hocu, sto tamniju nijansu (jel onda moram drzati duze?).

Srecom, kosa mi je potpuno prirodne boje, nema ni centimetra tretiranog necim. Mislim da ce the farbanje (smrad) biti sljedeci vikend, a moja stara zrtva koja ce nanosit tu zabokrecinu. Koliko da ju drzim?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:04   #4
Prava kana nema nikakve kemikalije i nebi bash koristila to sta je fake kana. Ja san odavno kanirala kosu. Imas osjecaj da kosa bude gushca sa kanom a to je zato sto kana se kao zaljepi za kosu i ako kaniras previshe ta stara kana bude deblja i delja i kosta ti se mozhe slomit. Tako je meni moja flizerka rekla.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:15   #5
Fake kana? A kako prepoznati pravi i fake kanu? Ja sam kupila svoju neki dan, pise samo perzijska kana - mahagonij...I uputstva za upotrebu da se mijesa s toplim cajem...kakav sad caj?
Mislim da je prava, ima onaj oduran smrad.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:23   #6
Na mojoj ti se kosi nista ne vidi-ni kana, ni kolorci, samo prava farba i to kod frizerke, tako da sam s tim prestala (i tako svi misle da se farbam u ovu koja je moja prirodna). Al zato sestra, koja ima mozda pola nijanse svjetliju kosu od mene s kanom, preljevima, samponima dobiva krasne crvene odsjaje.
Ne sjecam se vise koliko smo to drzale. Ne pise nista na uputama?
Caj?

To je nesto novo!
Probaj s nekim koji fino mirisi, da neutralizira smrad!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:26   #7
fake kana je ona sta dobijes sve druge boje osim crvenu. Ima crna kana kafena kana itd. Kana mozhe samo bit crvena a nijanse se dobiju zbog boje kose. Ne sjecam se bash ali ja san sa kuhanu vodu pomjesala i nista drugo. Drzila san mozda 45 min do jedan sat.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:28   #8
Ja bi jos dodala da se nakon kaniranja neces moc farbat jer ti farba nece htjet primit na kanu, nego ces morat cekat da ti kanirani dio izraste.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:30   #9
Mislim da nista ne moze neutralizirati taj smrad. Ja sam se kanirala u osnovnjaku, meni se lijepo primio crvenkasti ton (ok, ja i inace imam crvenkastu kosu) i sjecam se da mi se kosa strasno sjajila od kane. I cijela kuca je smrdila kad sam se kanirala. A tek kad pocne curkati po vratu ispod plasticne kape.....

Stavit cu neki caj koji mi ne valja, jedino ako nema netko pametniji prijedlog. Neki shipkov? Ili indijski?

Na pakiranju pise 90 min, ali ja sam prije to drzala nekoliko sati, po cijelo popodne. Sto duze drzis, to je nijansa tamnija. Jel je tako?

Mislim da sam s farbama raskrstila na jedno duze vrijeme, a koliko se sjecam meni se primila farba na kaniranu kosu (istina da je to bilo dosta davno) tako da uopce nema veze.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:42   #10
Ja sam se kanirala jako, jako davno i ne bih vise.

Kao prvo, miris kane te prati danima. Danima!

Zatim, Kiki je dobro rekla ~ na kaniranu kosu ne ide boja. Postoje dvije mogucnosti: ili kosa ne prihvaca boju, ili ju prihvaca, ali dobijes nekakavu monstruoznu (cesto zelenkastu) nijansu.

Moja kosa je nakon par kaniranja pocela prilicno ispadati i cinila mi se sve tanjom (a inace imam dugu i prilicno gustu kosu), tako da sam prestala. No, nisam se mogla obojati jos prilicno dugo vremena.

Zato, razmisli. Kad jednom pocnes s kanom, to se zna zakomplicirati.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:44   #11
Quote:
Originally posted by lahor
Sto duze drzis, to je nijansa tamnija. Jel je tako?
Mislim da nije tamnija, nego intenzivnija, ali vise se ni ne sjecam sasvim tocno.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 21:15   #12
Ja sam se kanirala prije nekih 10-ak godina,drzala sam 2 sata i ispala crvena kao ta na tvom avataru.logicnije mi je drzati krace za dobiti blaze crveno.Mijesala sam s vodom,a ti ako hoces tamniju boju izmjesaj s indijskim cajem,nemoj s kamilicom i nanom slucajno.
Poslije kad sam se htjela prefarbat nisam mogla dok mi nije izrasla sva kanirana kosa,pa sam trpjela pola glave crveno,pola tamno smedje... moje.
Meni je najgore bilo ono ispiranje kose u barilu vode,nikad isprat,uvijek neka zrnca pod prstima,a tek onaj miris,mjesecima...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 21:15   #13
Quote:
Originally posted by Princeza
Mislim da nije tamnija, nego intenzivnija, ali vise se ni ne sjecam sasvim tocno.
da i ja mislima da je intenzivnija

a kanu mozes zamijesiti sa cajem od sipka za jos veci intenzitet
ili sa kamilicom za lagano izbljedjivanje

ili sa obicnom vodom

ali ne rijetko, jer nesmije curiti!!!

zadnji put sam ju koristila prije 2-3 godine, drzim po par sati
meni ona pospjesuje sjaj i gustocu, prirodni pakung
imam frendicu koja svaki drugi mjesec odrzava kosu kanom, i predivno joj je (ima crnu kosu, dobije samo preljev na suncu)

i sta vi svi tulite o smradu, meni uopce nije smrad, dapace svidja mi se
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 21:32   #14
Ajme kana....Ja sam se kanirala davnih dana,zadnji put u 18.god a sad mi je trideset.Vise se tocno ni ne sjecam te procedure.Znam samo da sam to dugo drzala na glavi i da je neugodno mirisalo.Boja bi mi ispala super,taman jako lijepi crveni odsjaj.Sad sam vec stara baba pa mi se nebi dalo zezat oko toga Preferiram stvari kojima brze postignem zeljeni rezultat.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 21:53   #15
Izgleda da nema sjecanja na gimnazijske dane bez pakunga kane na glavi.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 22:52   #16
Re: kana

Quote:
Originally posted by lahor
Jel kanira netko kosu? Meni su se zgadile sve ove umjetne boje za koju i sad razmisljam da malo pocrvenim kosu kanom.
Kako vi to radite? Jel isushuje kosu?
ja kanirala kosu nekoliko godina

toplo preporucam

Inace izljecila mi je suhu kozu vlasista kad sam vec isprobala cijeli arsenal proizvoda i nista nije djelovalo.

Boja je bila fenomenalana , svi su pitali kaj to imam na glavi, zaustavljali me po cesti,naravno razoracali bi se na odgovor kana jer im je to bilo previse truda.

Zbog istog sam i ja odustala od kaniranja.

Uglavnom kosa mi nikad nije bolje izgledala nego tad i bila bujnija.

Fora je samo sto nakon toga ne prima boja za kosu jer kana stvori prozirni filter ( zato i jest kosa tako njegovana taj filter je stitio od suhog zraka ) tako da sam imala mucan prijelazni period.

Kako sam to radila ? Orginalnu tursku kanu ( koja u orginalu i postoji samo za crvenu kosu , sve ostale nijanse kao i kana za plavuse su dodane i neke kemikalije ) sa cajem od sipka ili kavom i jajetom ( ujedno i pakung ) staviti na kosu, cim toplije mozes izdrzati ( za to ti treba zrtva ) ja sam znala drzati preko noci i ujutro horror- tj. ispiranje.

Usprkos proceduri razmisljam da se ponovno vratim kani.
Ovdje furaju i one tetovaze od kane.
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 23:44   #17
Re: Re: kana

Quote:
Originally posted by Winona
svi su pitali kaj to imam na glavi, zaustavljali me po cesti,
Ideeeeš!!!! Što se tek dešava kad ti obučeš minjak?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 00:32   #18
I ja sam kanu drzala po 3-4 sata, a u to bi dodala maslinova ulja i jaje i mrcu ruma i par kapi limuna. Meni miris nije smeto, ali mi je smetalo kad se zeznem pa je napravim malo rjedjom pa hvatam po vratu dok curi.
Inace sam imala suhu kosu pa mi je frizer reko da ne bi bilo lose da s njome prestanem, jer navodno jos vise isusuje kosu.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 00:45   #19
ma koje crno drzanje kanu po 4 do 8 sati , dovoljno ti je drzat kanu kolko ti pishe na kutiju.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 00:49   #20
Quote:
Originally posted by nea
I ja sam kanu drzala po 3-4 sata, a u to bi dodala maslinova ulja i jaje i mrcu ruma i par kapi limuna...
To se ispece na laganoj vatri i posluzi toplo uz crno vino.

Sorry, nisam mogla odoljet.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.