Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2005., 23:52   #41
Ma i to sa ulicama... nasao sam jos jednu parcelu koja mi se svidja, i tip ju prodaje, al ne jos... kao ...aj nazovi oko bozica, nove godine... kao ...tamo je cesta od 12 metara sirine, al ce se predimenzionirat na 9 pa ocekuje da ce mu drzava vratit tih par kvadrata pa da mi moze to naplatit. A to sto je tamo vec utabano sve i svaki cas treba bit izbetonirano nije vazno, bitno je da ce to onda on naplatit.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:55   #42
Quote:
Petar Pan kaže:
To se upravo desilo u vrbovcu, gdje su se preko noći rali i rali oranica na kojima nije bila dozvoljena gradnja (i to uz sam centar mjesta!) našle u stambenoj zoni. Sad niko više neće kuruzu sadit. Svi bi gradili urbane vile, jer su vidli da to pali na šestinama.
a moze ti se i obrnuto desit moj frend fino kupio neku parcelicu na rubu sljemena dok je bandic jos imo neke planove tamo gradit pa je bilo gradjevinsko nesto, e a onda su kao promijenili GUP i njegova cestica je naglo postala zelena. tak da sad uzgaja legalne i polulegalne biljke i smije eventualno rostilj obzidat.

idem ja fino gradit urbanu vilu u centru zaboka. i jos ishodovat da se malo naravna medvednica, da ne smeta pogled
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:56   #43
Ne, ne Petre, krivo ti mene skuzih... za ovih 520 kvadrata trazi 20 000 ojra, a za zelenu zonu navodno 70 e hvat. Nije resnik (tamo su sve neke ogromne parcele) ova parcela je u Sesvetskim Selima.
Ja sam rekao da mu za ovu zelenu povrsinu na ovih 20000 ojra mogu dat jos 5000 al vise ne dam.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:56   #44
Quote:
plavva kaže:


pricao meni frend koji zivi u brdovcu da je morao kupit ulicu jerbo u katastru nije ista uvedena iako postoji od valjda 1830. e da bi onda uveo ulicu u katastar i dobio gradjevinsku dozvolu za zemljiste koje je pored njegove legalno izgradjene kuce.


nije to opće čudo. toga ti ima u toj provinciji kolko oćeš. najbolje je od svega što si TI SAM (!!!) dužan tražit lokacijsku za cestu koja po GUP-u i tako već ide preko tvoga (!!!) zemljišta ako oćeš dobit građevinsku.

ne, ma šta naš birokrat može smislit, to trust mozgova nemere zaokružit u barem privid neke logične forme za pedeset godina pa da se upire po dvadeset sati dnevno svaki dan.
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 23:58   #45
ajde decki jedno ozbiljno pitanje: kako uopce odrediti realnu cijenu cestice? ajmo rec da me ne zanima zagreb jerbo za to para nemam i vjerojatno u ovoj inkarnaciji imat necu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:02   #46
Quote:
plavva kaže:
ajde decki jedno ozbiljno pitanje: kako uopce odrediti realnu cijenu cestice? ajmo rec da me ne zanima zagreb jerbo za to para nemam i vjerojatno u ovoj inkarnaciji imat necu.
Ha gle, po meni.. realna cijena ti je ona koliko mozes platit ako ti se to svidja.

Ja sam si odredio nekih 20000 ojra i za tu cijenu trazim sto povoljniju lokaciju... pa sad ... gdje cu zavrsit.. pojma nemam!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:04   #47
Quote:
Mr_Orang3 kaže:
Ne, ne Petre, krivo ti mene skuzih... za ovih 520 kvadrata trazi 20 000 ojra, a za zelenu zonu navodno 70 e hvat. Nije resnik (tamo su sve neke ogromne parcele) ova parcela je u Sesvetskim Selima.
Ja sam rekao da mu za ovu zelenu povrsinu na ovih 20000 ojra mogu dat jos 5000 al vise ne dam.
e, onda te jesam krivo skužio, jer sam zapamtio da si pričo o resniku.

a što baš u sesvetskim selima? sveta helena ti je na deset minuta od tamo, a zemlja je još uvijek 20-25 eura hvat!
a šta jes, jes. tolko vredi zemlja u selima. još si i dobro prošo, jer se cijene tamo mijenjaju, ne preko noći, nego ne smiješ na kavu otić na putu od banke do gazde, već fališ pet šes iljada.
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:12   #48
Quote:
plavva kaže:
ajde decki jedno ozbiljno pitanje: kako uopce odrediti realnu cijenu cestice? ajmo rec da me ne zanima zagreb jerbo za to para nemam i vjerojatno u ovoj inkarnaciji imat necu.
mene zagreb ne zanima, ne zbog para, jer majci više nema tih para koje bi me u zagrebu zadržalo.

teško ti je odgovorit na pitanje.
cijena zemljišta može ovisit o svačemu. kvaliteti, položaju, susjedstvu, infrastrukturi (moraš znat da još mnogo mjesta u neposrednoj blizini zagreba nema vodovod i kanalizaciju!).
Pa onda ovisi o tome, kakva je urbana cjelina mjesto u kojem se odnosno zemljište nalazi - prometnice, željeznica, frekventnost gradskog i prigradskog prijevoza.
Pa, nadalje, radi li se o selu, ili ipak o gradu. Ima li škola, osnovnih, srednjih, vrtića.
Blizina velikih hipermarketa je podigla cijenu zaprešićkom kraju u roku od godine dana!

Nadalje, uvjeti gradnje, mješovita, stambena zona, blizina zelene zone, pogled, da li se zemljište nalazi na brdu, ili ćeš goleme novce utuć u hidroizolaciju ako si na dnu brda.

uf... svačega ti tu ima!
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:14   #49
) Pa cuj, tamo mi je jedan poznanik uzeo prosle godine pa mi se svidja. Sveta Helena kazes? Ma vidis moj problem je sto ja ne poznam uopce okolicu Zagreba pa nemam pojma gdje da trazim.
Inace pamcenje te dobro sluzi, raspitivao sam se ja i za resnik, al su tamo ogromne parcele, a ne zele parcelirat.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 00:25   #50
Najveći problem sa sesvetskim selima je taj što će vrrrrlo brzo postati sesvetski grad!
Mislim, pričam to iz svog rakursa. Meni je grada dosta, nisam vezan uz njega pa mi ne treba, a apsurdno mi je da moj frend koji živi u ivanić gradu dođe do cinestara prije nego ja, koji sam udaljen šest kilometara od njega. Ajd, pretjerujem, dobro. udaljen sam sedam kilometara.
A živi na mjestu na kojem kad je magla i kiša i oblaci ne daju nikakvu nadu u bolju budućnost u idućih devetnaest dana, život napokon izgleda kao forma radi koje bi se doista valjalo potruditi da potraje.

Hoću reći - lijepo je za popizdit. Lijepo je da te ufate srsi prolazit. Mogo bi čovjek pjesmu napisat, i to.
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:13   #51
Quote:
plavva kaže:
ajde decki jedno ozbiljno pitanje: kako uopce odrediti realnu cijenu cestice? ajmo rec da me ne zanima zagreb jerbo za to para nemam i vjerojatno u ovoj inkarnaciji imat necu.
A što je realno u situaciji ponude i potražnje? Svaka ona cijena po kojoj se nešto može prodati je realna

Inače, kad čitam sve o ovo u orbanim pravilima, namjeni zemljišta, GUP-u, DPU-u, PPU i inim planovima, koeficijentu iskorištenosti, bRP itd, odjednom mi sinulo da radim izuzetno važan posao. Uvijek sam mislio da sam kreten ali sad odjednom mislim da sam važan. Svi koje zanima zemljište u i oko Dubrovnika, neka mi se jave i reći ću im sve što ih zanima. Naknada je simbolična. Virtualni orgazam (ako ste mužjaci, pošaljite žene). I ne, plavva, ne odnosi se na tebe...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 20:28   #52
Jos jedno pitanjce da me ne uhvate nespremnog ili da me ne nasamare.

Dakle, nadjem zemljiste koje mi se svidja, dogovorim s gazdom cijenu, provjerim u katastru i opcini da je sve 1/1.
E sad... recimo da imam pola para u keshu, a pola cu uzet kredit. Dali da ja ostavim gazdi soma, dva ojra da me priceka dok dobijem kredit i molim boga da me ne prevesla il moramo neki kupoprodajni ugovor (i kakav) potpisat? Ili da vodim sa sobom odvjetnika da to rijesava?

I sta ak budem trebao to zemljiste pod hipoteku? Jel ja onda dam ovaj dio para sto imam banci, a onda oni rade kupoprodaju?

__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 20:36   #53
Radiš kao kada kupuješ stan.
Prvo s prodavateljem potpisuješ predugovor i kaparišeš (daj neki minimum, zapravo onoliko koliko si i rekao). Zatim s bankom središ papirologiju (kreditna sposobnost, procjena zemljišta, ako zemljište stavljaš pod hipoteku - možeš dati i neku drugu nekretninu, ...), a banka po odobrenom kreditu isplaćuje dogovoreni iznos izravno na prodavateljev račun, a onda mu i ti daš ostatak u gotovini.
Nakon toga si ti vlasnik, a banka upisuje hipoteku na zemljište (ili drugu nekretninu).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 10:39   #54
thnx, a jel ima gdje primjer kak se pise taj predugovor?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 10:46   #55
Pretraži po ovom forumu teme o kupnji stana. Ili pretražuj po riječi PREDUGOVOR. Znam da se o tome već puno pisalo u smislu kupnje stana...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 10:59   #56
dečki, nemojte se zafrkavat!!!!





Oranže, potraži u okolici riječ "odvjetnik"!!! Kad već radiš pravni posao vrijedan sedamdesetak tisuća eura, parsto novaca iste vrste ti neće naškodit za odvjetnika koji će ti sročit predugovor.
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 11:06   #57
Mogao sam i mislit da ćeš se ti javit!
Čovjek se treba što više informirati o samom procesu, pa neka sam odluči. Najlakše je uzet odvjetnika, ali ni to nije garancija da će sve biti u redu. Ima i njih/vas šlampavih, neupućenih itd.
Glup je onaj tko samo ode odvjetniku i sve mu prepusti. Valja se dobro informirat i educirat - ja sam živi dokaz, a po struci sam ekonomist. Tako upućen, po potrebi, može odvjetniku! To ti je isto kao s majstorima, npr., za adaptaciju stana...
Kad jednom pročita valjan primjerak predugovora/ugovora sve će mu bit jasno i vidjet će je li mu odvjetnik potreban ili ne.
BTW, sigurno vi odvjetnici niste baš najsretniji što se u Narodnim novinama prodaju obrasci kupoprodajnog ugovora, ha? A dignite još malo tarife, i hvatajte ljude, čak i po forumu...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 11:23   #58
plimpi, nemoj se srdit na mene, ja oću čovjeku, kao i ti, samo dat ideju i miso vodilju.
naravno da treba bit informiran, zato Orange i pita šta mu je napravit. Preporučio si mu ti, preporučio sam mu ja i to je sve.
i nisam odvjetnik. samo sam u vrlo sličnoj situaciji ko i Orange. i ja, kao i on, tražim zemljište, čak po definiciji vrlo slično. i čitam, razmišljam, listam, gledam, informiram se i to činim mahom preko foruma. i još uvijek bi volio da mi predugovor sastavi odvjetnik. okej?
lula mira?
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 14:25   #59
Može lula mira!

Ipak, moram jedno naglasiti. Iako možda ponekad zvučim 'paušalno' (kao na primjer "imaš ugovor u Narodnim novinama"), sve što sam ikad na forumu napisao bilo je iz vlastitog uskustva. Nikada mi ne bi ni palo na pamet da idem tek onako nekome nešto savjetovati, pa to su prevažne stvari!!!
U protekle 3 godine kupio sam stan, prodao ga, kupio drugi, bio oslobođen od poreza, nedavno sam kupio zemljište, ishodovao sam lokacijsku, sad čekam građevinsku. Dakle, sve sam prošao osobno, sam, bez odvjetnika. Upravo na takva pitanja pokušavam pomoći ljudima, koliko mogu.
Dakle, ja jesam nadprosječno upućen, ali na početku nisam znao ništa. Mišljenja sam da gotovo svi mogu doći 'tu' gdje sam ja.
Znaš, ti ipak zvučiš kao odvjetnik, i doista me smeta kad ljudi, kao što si i ti napravio, odmah savjetuju, i to onako s visoka, "a da odeš do odvjetnika!". Nemam ništa protiv odvjetnika kad su doista potrebni - ne bih se sam branio na sudu - ali, zašto plaćati par stotina eura odvjetniku da ti da ugovor koji je već sto puta naplatio, jedan te isti ugovor! Radije sam provjerim situaciju s papirima, uzmem taj uvijek isti ugovor i zamijenim imena i brojke.
I sve štima. Jamčim vlastitim primjerom!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 15:35   #60
Onda neka štima!
Ako sam ikome zvučao iz visoka, odma ću se ispričat, jer mi nije bila namjera.
No, evo, ko i ti, a ko i svi mi ovdje, i ja bi da nas niko ne zajebe, prevesla, prevede žedne preko vode, da sve prođe glatko i bez pizdarija, a opet da se prođe jeftinije i sa svim živcima.
Uf, a odvjetnik sam mogo postat, samo da sam slušo tatu i mamu, oni bi bili najsretniji, isto ko i da sam posto kardiovaskularni neurokirurg, bkvantni fizičar, ili predsjednik ujedinjenih naroda, al su se ovako s vremenom morali pomirit da im dijete za režije plaća živeć od cirkuskih pizdarija, slonova i ženeći žene s bradom.

Aj živili!
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.