Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2003., 13:18   #21
Quote:
Originally posted by luca
pa nije vazno, ako idem pregledati svoj "raspolodni sustav" i projeriti da li sam dobila kakvu bolest koristeci taj sustav (iako simptomi ne trebaju biti lokalni), onda zelim da provjeri SVE sto se provjeriti moze
zasto pristati na losije od toga?

sto se desi ako zatrazis da te testira na hepatitise i HIV? smije li odbiti?
Ma sve je to tako luce..samo ti kažem da ja ne mogu doć ginekologu i reć: želim pretragu na hepatitis i HIV, kad se to tu radi na dva skroz različita mjesta kod različitih doktora.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:32   #22
Quote:
Originally posted by verica
Što točno košta 200 Kn? Ultrazvuk + pregled ?
Svi testovi, pregled (i pipkajuci ) i ultrazvuk. Sve zajedno.

Kad sam ga pitala kako to moze kostati tako malo, doktor se jako naljutio i rekao mi sljedece:
1. vecina ginekologa bezobrazno zaradjuje na pregledima, jer vecina zena dodje samo jednom godisnje ili rjedje, pa im je to prilika dici malo vecu lovu i
2. zene i dolaze tako rijetko na preglede, jer su pregledi skupi (zatvoreni krug); on veli da bi pregled trebao za zenu biti kao malo skuplji gel za tusiranje, nesto sto si moze priustiti bez da prije toga tjednima stedi.

Nije li krasan?
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:34   #23
A jel ti uzima urin na analizu?
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:35   #24
PAPA test, pregled s ultrazvukom i brisevi 200 Kn?

Princeza, tvoj ginekolog posluje s minusom
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:37   #25
Quote:
Originally posted by indian
Vidiš toga se i bojim..doduše moj ginekolog je jako dobar (iako nije privatnik), al bolje njega zaskočit 'oću taj i taj test...nego sve prepustit njemu
Ja se isto toga bojim. Lijecnici (i stomatolozi) cesto obave minimum plus pretragu koja se od njih izricito trazi. Moj stari je, recimo, godinama isao kod jednog poznatog stomatologa koji mu je nakon dugo vremena rekao da ima nevjerojatno puno kamenca na zubima. Moj stari mu je sasvim mirno odgovorio 'pa to je vasa sramota. Ja vam dolazim na preglede dva puta godisnje i ocekujem da izadjem van sa savrsenim zubima'. Dragi moj cooler.

Ja sam godinama isla jednoj teti u Klaicevu, koja je bila odlicna, ali isto je radila samo minimum pregleda: palpaciju, bris i papu. Kad je ona otisla u privatnike, postala je ekstremno skupa za moj tada studentski budzet. Ja sam nasla novog 'drzavnog', koji je radio isto kao i ona.

Onda sam u razgovoru s frendicama cula da postoje brojne druge pretrage (a jedne od njih je u medjuvremenu dobila HPV, pa smo se sve pocele testirati i na to), za koje ja nisam imala pojma. Osjecala sam se k'o zadnja seljanka, k'o da nikad ginekologa nisam ni vidjela uzivo.

E, onda mi je jedna frendica, koja je imala probleme s policisticnim jajnicima, preporucila mog sadasnjeg i kod njega dodjem s punim povjerenjem, kazem mu da ispita sve sto se ispitati moze, on se nasmije i kaze 'pa bez potpunog pregleda vas ni ne bih pustio kuci', i ja sam iducih pola godine-godinu sasvim mirna.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:39   #26
Quote:
Originally posted by Stella
A jel ti uzima urin na analizu?
Urin ne uzima, ali nije ga uzimao nijedan moj doktor prije (isla sam kod 'drzavnih').


Quote:
Originally posted by verica
PAPA test, pregled s ultrazvukom i brisevi 200 Kn?

Princeza, tvoj ginekolog posluje s minusom
A cuj, ne gledam mu ja financijske knjige. Meni je bitno da me ne lupi po dzepu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:42   #27
Pa ako se radi o privatnom ginekologu pretpostavljam da on nema citološki laboratorij, dakle u najmanju ruku papa test mora negdje slati na analizu, a to mora i platiti - zato kažem da posluje s minusom
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:45   #28
Quote:
Originally posted by verica
Pa ako se radi o privatnom ginekologu pretpostavljam da on nema citološki laboratorij, dakle u najmanju ruku papa test mora negdje slati na analizu, a to mora i platiti - zato kažem da posluje s minusom
Znam sto si mislila reci, no, ponavljam, uopce me nije briga kakve ima dealove s drugima i ima li vlastiti lab ili ne. Meni je bitno da su testovi napravljeni, a da ja ne platim puno.

Vec sam na hrpi drugih primjera u zivotu naucila da visoka cijena ne osigurava kvalitetu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:56   #29
Quote:
Originally posted by Princeza
Vec sam na hrpi drugih primjera u zivotu naucila da visoka cijena ne osigurava kvalitetu.
Sa ovim se potpuno slažem; ali moram priznati da mi je cijena koju ti plaćaš neobično niska za sve navedene pretrage.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:02   #30
Quote:
Originally posted by verica
Sa ovim se potpuno slažem; ali moram priznati da mi je cijena koju ti plaćaš neobično niska za sve navedene pretrage.

Odoste vi od originalne teme topica...Princeza ti je rekla svoje, ne razumjem šta još očekuješ da kaže
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:04   #31
A zašto cijene testiranja ne bi mogle biti tema topica?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:10   #32
Princezo, molim te pošalji mi podatke o svom giniću na PM. Hvala.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:30   #33
Sandy

Je l' stigao?
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:38   #34
jel moze i meni na PM?
Jel zgodan? Ja bi nekog srednjih godina, zgodnog!!!!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:42   #35
Quote:
Originally posted by lahor

Jel zgodan? Ja bi nekog srednjih godina, zgodnog!!!!
e, da ovo je kljucno

inace, moj je srednjih godina (moram ga pitat jel magistrirao), ruznjikav i nesexy ali simpatican i pametan
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 17:00   #36
Quote:
Originally posted by Princeza

Nije li krasan?
ok, ko je taj?!

i ja bih pm

žena kod koje sam ja bila naplaćuje pregled, papu i ultrazvuk 350 kn.. baš sam ju mislila slijedeći put pitati kako stoji s tim testovima..

btw, kad spominjete urin, meni moja nije uzimala, al me poslala da ga odem po nalaz..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 17:59   #37
vaginalni pregled - ustanoviti sumnju na trudnocu, sumnju na upalu adneksa ("jajnika"), miome (tumor maternice), tumore jajnika...

bris (stupanj cistoce) - naci najcesce bakterije odmah u ordinaciji, pod mikroskopom

bris cerviksa - naci bakterije kod sumnje na cervicitis (upala sluznice vrata maternice, koja se moze prosiriti i na sluzicu maternice i jajovoda i dovesti do neplodnosti) ovaj test se radi rijetko, kod sumnje na cervicitis. Sumnjati se moze kod bola pri spolnom odnosu (bol u dubini rodnice) ili kod zene s visokorizicnim spolnim zivotom.

Papa - citoloski razmaz koji ce otkriti atipicne promjene na vratu maternice, ujedno moze otkriti i HPV virus.

Ultrazvuk -iskljuciti ili potvrditi nalaz trudnoce, priraslica, cisticnih jajnika, tumora... Privatnici vole ubaciti UZV pod rutinski, s jedne strane to im donese zaradu, s druge strane UZV pregled je sigurniji od vaginalnog (vidi gore).

i ostale pretrage koje se rade nakon sto vec postoje sumnje na nesto...
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 18:18   #38
Re: Re: Re: Sandy

Quote:
Originally posted by Princeza
Inace, info za sve ~ nije zgodan i nije seksi . Ima oko 55 godina, ali jako je simpa i mislim da je dobar lijecnik.
Haha Zna princeza šta valja.
Stariji ginekolog, tresu mu se ruke.. pa analogno tome i prsti
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 19:41   #39
Re: Re: Re: Re: Sandy

Quote:
Originally posted by Sandra October
Haha Zna princeza šta valja.
Stariji ginekolog, tresu mu se ruke.. pa analogno tome i prsti
Sandra. Pa nije bas toliko star.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 19:45   #40
Re: Re: Re: Re: Re: Sandy

Quote:
Originally posted by Princeza
Sandra. Pa nije bas toliko star.
ajde ajde danas skleroza napada već sa 30 kažu...
psst ... ima i moj 63 godine
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.