Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 14:53   #6561
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Postoji vrlo jednostavan odgovor.

Postoji više zviždača. Objavljivanje prepiske sa Sethom bi to objelodanilo, pa bi oni bili ugroženi na isti način kao i Seth (tj ubijeni). Zato to Wikileaks odbija objaviti, i time je Seth jedini "osumnjičenik".


Govorimo o masovnim ubojicama, pobogu. Što bi njima bilo još par "slučajnih" smrti?
Ako ja tebi forwardiram emailove, a i moj i tvoj identitet je javnosti vec poznat, na koji nacin objava te razmjene ugrozava druge ljude? Hoces reci da je ubijeni kopirao i druge ljude na mailovima koje je forwardirao?
Atticus Finch is offline  
Old 17.05.2017., 14:59   #6562
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Pa ti si pravnica?!

Valjda ti je poznato da stvarni razlog zašto je Assange u ekvadorskoj ambasadi nije smiješna švedska optužba za silovanje, nego činjenica da ne želi razotkriti izvore koji mu dostavljaju materijale. Da pristane surađivati sa ameičkim tajnim službama i razotkrije izvore, ekspresno bi se nagodio. Ali time bi iznevjerio povjerenje žviždača, i nitko više ne bi dostavljao dokumennte.
Poznato mi je gdje doticni sjedi i zasto. Pitanje sam postavila zato jer je ime ovog navodnog izvora vec ionako poznato javnosti i Assange je vec izjavio da je covjek s njima radio. Znaci, izvor bi u ovom slucaju bio i javno identificiran i mrtav.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Od koga?
Loretta Lynch je jasno rekla prije nego je Comey izvjestio o serveru i mejlovima da ne dolazi u obzir nikakav progon.
A cijela ekipa FBI koja je istraživaa slučaj e-majlovi bila je konsternirana kada su čuli da je Comey postupio potpuno suprotno njihovom mišljenju i preporukama.
Kako od koga? Ne odlucuje Loretta Lynch smije ili ne smije FBI traziti sudske pozive u toku istrage. I mislim da nije davala nikakve izjave da nece biti progona u vezi DNC servera.

Ne znam na koju istragu se odnosi ova druga recenica, pretpostavljam na istragu servera Hillary Clinton, no mislim da je poprilicno pretjerivanje kazati da je "cijela ekipa bila konsternirana." Pojedinci se nisu slagali, vjerujem, ali pojedinci nisu "cijela ekipa."

Zadnje uređivanje Atticus Finch : 17.05.2017. at 15:33.
Atticus Finch is offline  
Old 17.05.2017., 15:25   #6563
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ako ja tebi forwardiram emailove, a i moj i tvoj identitet je javnosti vec poznat, na koji nacin objava te razmjene ugrozava druge ljude? Hoces reci da je ubijeni kopirao i druge ljude na mailovima koje je forwardirao?
Da.

Osim toga, zna se sto je na wikileaksu objavljeno. Ako bi se objavila prepiska sa Sethom iz koje bi se saznalo koje je on dokumente poslao, lako bi se zaklucilo da je preostale dokumente poslao netko drugi, i zbog same naravi dokumenata bi se brzo suzio krug sumnjivaca, jednom kad se ne mogu pripisati Sethu.
ruka-slave is offline  
Old 17.05.2017., 15:59   #6564
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da.

Osim toga, zna se sto je na wikileaksu objavljeno. Ako bi se objavila prepiska sa Sethom iz koje bi se saznalo koje je on dokumente poslao, lako bi se zaklucilo da je preostale dokumente poslao netko drugi, i zbog same naravi dokumenata bi se brzo suzio krug sumnjivaca, jednom kad se ne mogu pripisati Sethu.
Ma nisam ni mislila na mailove koje su doticni eventualno pisali jedan drugom, nego samo na forwarde. Ono, imam mail od DWS, hocu ga podijeliti sa ruka-slave, pa stisnem forward, upisem email adresu ruka-slave i kliknem send. Tako uglavnom izgledaju moji forwardi. Pitala sam se zasto ne podijele nesto takvo, makar pokoji, ne moraju svih 1000 i nesto (koliko ih vec navodno ima). Tek toliko da demonstriraju da je kontakta bilo. Jer kako stvari stoje, FBI i lokalna policija kazu da nema dokaza nikakvih kontakta (tako je izvijestio NBC):

"Meanwhile, a current FBI official and a former one completely discount the Fox News claim that an FBI analysis of a computer belonging to Rich contained thousands of e-mails to and from WikiLeaks.

Local police in Washington, D.C., never even gave the FBI Rich's laptop to analyze after his murder, according to the current FBI official.

And a former law enforcement official with first-hand knowledge of Rich's laptop said the claim was incorrect. "It never contained any e-mails related to WikiLeaks, and the FBI never had it," the person said."

http://www.nbcnews.com/politics/whit...eories-n760186

Ali okej, sad bolje kuzim sto hoces reci, hvala na replici.
Atticus Finch is offline  
Old 17.05.2017., 16:22   #6565
Još uvik ste na leakovima mailova ....


U međuvremenu svi se raspisali, a ja sa švedskog stola internetskog informativnog prostora evo pejstam tu na materinjem:


Trump u najvećem skandalu dosad, moguć je čak i opoziv


Aticus Finch, daj pls pojasni nam malo kako funkcionira pravno taj impeachment. Koja je procedura, koji su zakonski postupci i koraci da bi doista i bio opozvan, odnosno smijenjen sa mjesta predsjednika.
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 16:37   #6566
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Još uvik ste na leakovima mailova ....


U međuvremenu svi se raspisali, a ja sa švedskog stola internetskog informativnog prostora evo pejstam tu na materinjem:


Trump u najvećem skandalu dosad, moguć je čak i opoziv


Aticus Finch, daj pls pojasni nam malo kako funkcionira pravno taj impeachment. Koja je procedura, koji su zakonski postupci i koraci da bi doista i bio opozvan, odnosno smijenjen sa mjesta predsjednika.
Ma nema se tu puno za reci, to je zaista primarno politicki proces.

Kuca ga moze zapoceti izdavanjem tkzv. artikala "impeachmenta," sudenje je u Senatu pod paskom sefa Vrhovnog Suda (ili potpredsjednika ako ovaj ne moze nazociti ) i onda Senat mora uklanjanje predsjednika izglasati s nekih 2/3 glasova ako se ne varam.

Sto sve moze biti podloga za izdavanje tih artikala koji su nuzni da otpocnu proces je stvarno politicka odluka.

Mozda cu morati gutati svoje rijeci, ali mislim da to nije realna opcija u ovom trenu.

Osobno mislim da je realnije, ukoliko Trump zaista rano napusti ured, da ce to biti putem ostavke. Ne vjerujem da ce biti uklonjen impeachment procesom.
Atticus Finch is offline  
Old 17.05.2017., 17:12   #6567
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Nekako mi se cini da je i u MSM a i na ovom forumu cak nebitno sto je DNCov zvizdac WikiLeaksu mucki ubijen.

No, kada neki ruski politicar ili novinar osvanu mrtvi i novine i forumasi automatski prozivaju Putina i zli ruski rezim.

S tim da ti koje Putin kakti ubije ionako vise ne mogu nista, nego to je Putin vise ovako zlopamtilo, a ovaj, po navodima sudeci, DNCov zvizdac bi svojim istupanjem mogao promijeniti tijek americke povijesti no njegova smrt je nebitna.
Zanimljivio, koliko je ono novinara pobijeno recimo u SAD-u u zadnje vrijeme , koliko u RUsiji?


KAd smo već kod medija, evo malo što kaže o medijima bivša "sitraživačka novinarka " CNN-a i koje su posljedice njenog "istraživačkog novinarstva" (body count) :

sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 17:17   #6568
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Ili na primjer izjavu "dijelio sam informacije Rusima..." protumače kao "dijelio je informacije Rusima"...

užas jedan što su ti fake mediji u stanju sve napraviti, katastrofa
U čemu je probleš što predsjendik surađuje s vladama drugih zemalja.

Predsendik SAD-a je kreator vanjske politike >SA>D-a.
Ne kreiraju vanjsku politiku neke države mediji niti oni određuju s kojima zemljama ta država smije suraivati s kime ne mora.
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 17:24   #6569
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Još uvik ste na leakovima mailova ....


U međuvremenu svi se raspisali, a ja sa švedskog stola internetskog informativnog prostora evo pejstam tu na materinjem:


Trump u najvećem skandalu dosad, moguć je čak i opoziv


Aticus Finch, daj pls pojasni nam malo kako funkcionira pravno taj impeachment. Koja je procedura, koji su zakonski postupci i koraci da bi doista i bio opozvan, odnosno smijenjen sa mjesta predsjednika.
O impeachentu se govori još iz vremena dok još nije ni postao predsdjedik.
Index i strani fakje news mediji recikliraju svakodnevno isti članak.
Nakon svake izmišljenje vijesti idući dan slijedi članak o inpeachmentu.
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 17:39   #6570
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
O impeachentu se govori još iz vremena dok još nije ni postao predsdjedik.
Index i strani fakje news mediji recikliraju svakodnevno isti članak.
Nakon svake izmišljenje vijesti idući dan slijedi članak o inpeachmentu.
S ovim dokazuješ ono što je u videu koji si stavio rekla novinarka cnn. Kojeg vjerojatno isto nisi ni pogledao.

Ljudi ne vole istraživačko novinarstvo, dosadno im je, žele brze instant vijesti u kojem ima kakav sočni skandal sa elementima pljuvanja, ne žele činjenice, nemaju strpljenja pročitati dugi članak pun informacija, nego obožavaju crnilo političkog žutila.

Oni isti koji će čitati o sisama Nives Celzijus, ili gdje je Mamić kome opsovao mater, ili tko je babu zatukao lopatom, žele i političke vijesti da im se serviraju sa istim prizvukom senzacionalističkog skandaliziranja, bez fact checkinga, samo neka podržavaju njihov svjetonazor u ovom slučaju da su liberali fašistička govna kriva za sve u svekolikom svemiru..

Ljudi i njihova nestrpljivost i nesposobnost da se koncentriraju je od novinarstva napravila sprdačinu. A ne moguli, ni tajkuni, ni liberali. Nudi vam se ono što bi vi konzumirali. Instant info s razine fejsbučnog skandaliziranja u vezi tekućih događaja.

Da si članak pročitao ne bi rekao da je u pitanju recikliranje, već viđeno prepisivanje istih vijesti, jer barem Trump, najveći trol u istraženom univerzmu, najveći leaker u Americi i najveći klaun cirkusa na koji je spala amerika daje svaki drugi dan novog materijala za pisanje koliko god novinarska duša željela....

Zadnje uređivanje Cherie : 17.05.2017. at 17:50.
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 17:42   #6571
Quote:
Cherie kaže:
A još malo neće biti samo male rukice nego i u laži su kratke nogice, pa će mu budu li pratili trag novca, (a razvidno je da je Trump dobro raspizdio FBI, pa bi to moglo uskoro puknut), naći kako još od prošlog stoljeća, već tridesetak godina, između Trumpa i Ruskih bilionera teče rijeka novaca i da njegov široki, razgaljeni osmjeh u kontaktu sa ruskim ambasadorom dobija novo značenje u tom kontekstu.
A što je FBI čekao do sad?

FBI je na ratnoj nozi s Trumpom već mjesecima? Što su čekali do sad?

Što tebi govore razbečeni osmjesi demokratskih političara s ruskim abmasadorom govore?
Ili za tebe imaju značaj samo oni osjmesi koji su u fiokusu fake news medija?

Koliko novca je doteklo iz Rusije Trumpovu konkurentu iz branše uHiltonu u proteklim desetljećima i treba li i to istražiti?

Koliko novca je McDonaldsu doteklo iz Rusije ?

Treba li i Hiltone i dioničare MCDOnaldsa trpati u zatvor?

Daj se saberi malo, već prije par mejseci si tvrdila kako postoje dokazi da je Trump podmićen od ruskih političara, tjh Putina, a sad pišeš da će istraga o tome tek započeti izavana smjenom direktora FBI-a.
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 17:44   #6572
"Novinarka Washington Posta Jennifer Rubin na vrlo je oštar način komentirala Trumpove postupke: "Morate se diviti čistoj gluposti Trumpa, koji je mislio da može ne samo otpustiti, nego i poniziti direktora FBI-a koji istražuje njega i njegovu administraciju, bez posljedica."


jennifer rubin je na vrlo oštar način komentirala nešto? brrr, svima se gaće tresu od takve veličine..a stošić, a indeks, naučit će..

sprdnja, a ne novinarka: https://www.youtube.com/watch?v=jOYBJI1dL38


vidim u komentarima da je podesta počeo pisati za wp..stvarno je..
john podesta joins the washington post as a contributing columnist..


a kaj je sa investigation cl.foundation? još traje?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 17.05.2017., 18:00   #6573
Jennifer Rubin je Bog i batina za Cherrie.
AKo Jenifer kaže da će Trump biti impeachmentan, onda je to istina za našu Cherrie.
PNije baš prvi puta da je Jeniffer rekla da će smijeniti Trumpa, ali hej, ko se više sjeća.
Za dva tjedna će Jeniffer reći da će sad stvarno Trumpa smijenit i eto neki će odmah skočit i reć evo ovaj skandal je do sad najveći, jer ovaj će puta smijenit Trumpa.
A konzumenti fake news medija ionako imaju memoriju zlatne ricbice, pa se ne sjećaju da fake news mediji svakodnevno viću VUk, VUk, Vuk!

Političkom analizom ekspertice za politiku drage Jeniffer došla je do zaključka zašto će doći do smjene Trumpa: Trump je gup!

Etom, svi koji se pouzdaju u ovakve "analize" i kojima je takva analiza nešto superintelektualno, smao neka uživaju.

I ispod nek stave fotku trumpa s ruskim amabasadorm dovoljno je kao dokaz da je Trump Putinova marioneta.

I u pravi su kad kažu da ono na slici dobiva značenje tek kad mu fake news napišu značenje iznad slike.
Pa sau tako fake news dali značnje slike Trupma i ruskog abasadora.
Kažu da je Trump primio milijarde ord Rusa i da se zato smije.
Eto dokaza, neka je pokažu na sudu kao dokaz da je trump podmićen od Rusa.
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 18:07   #6574
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
"Novinarka Washington Posta Jennifer Rubin na vrlo je oštar način komentirala Trumpove postupke: "Morate se diviti čistoj gluposti Trumpa, koji je mislio da može ne samo otpustiti, nego i poniziti direktora FBI-a koji istražuje njega i njegovu administraciju, bez posljedica."


jennifer rubin je na vrlo oštar način komentirala nešto? brrr, svima se gaće tresu od takve veličine..a stošić, a indeks, naučit će..

sprdnja, a ne novinarka: https://www.youtube.com/watch?v=jOYBJI1dL38

Ne razumim zašto si tako selektivna. Znam da si pametna pronicljiva cura.

Vidila si jedno ime jedne žene koja je za tebe sprdačina i to si izdvojila iz konteksta. Ne i činjenicu da je Trump prešao sve granice ne samo uravnoteženog ponašanja, nego je ušao i u zonu kršenja zakona nakon što je tražio od Comeya lojalnost njemu, umjesto instituciji države i nakon što je od Comeya tražio da prekine istragu nad Flynom, pa kad ga je ovaj odbio i po jednom i po drugom pitanju otpustio ga sa navodom da je to zbog Hillarinih mailova, ali se sutradan predomislio i rekao da je to zbog FBI istrage njegove kampanje sa Rusima, i nakon svega se još i zaprijetio Comeyu, da pazi šta govori jer postoje snimke. I nakon toga razdragan primio Ruse i odao im službene tajne i poručio svima da je to njegovo pravo.

Da je poglavica u plemenu Bushmana takav glupan i neruavnoteženi simpleton već bi ga domoroci makli sa te pozicije, a mi ovdje govorimo praktički o prvom čovjeku svijeta na moćnoj poziciji predsjednika jedine prave svjetske velesile.

I ti komentiraš komentar neke novinarke koja je po tebi glupača....
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 18:11   #6575
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Jennifer Rubin je Bog i batina za Cherrie.
AKo Jenifer kaže da će Trump biti impeachmentan, onda je to istina za našu Cherrie.
PNije baš prvi puta da je Jeniffer rekla da će smijeniti Trumpa, ali hej, ko se više sjeća.
Za dva tjedna će Jeniffer reći da će sad stvarno Trumpa smijenit i eto neki će odmah skočit i reć evo ovaj skandal je do sad najveći, jer ovaj će puta smijenit Trumpa.
A konzumenti fake news medija ionako imaju memoriju zlatne ricbice, pa se ne sjećaju da fake news mediji svakodnevno viću VUk, VUk, Vuk!

Političkom analizom ekspertice za politiku drage Jeniffer došla je do zaključka zašto će doći do smjene Trumpa: Trump je gup!

Etom, svi koji se pouzdaju u ovakve "analize" i kojima je takva analiza nešto superintelektualno, smao neka uživaju.

I ispod nek stave fotku trumpa s ruskim amabasadorm dovoljno je kao dokaz da je Trump Putinova marioneta.

I u pravi su kad kažu da ono na slici dobiva značenje tek kad mu fake news napišu značenje iznad slike.
Pa sau tako fake news dali značnje slike Trupma i ruskog abasadora.
Kažu da je Trump primio milijarde ord Rusa i da se zato smije.
Eto dokaza, neka je pokažu na sudu kao dokaz da je trump podmićen od Rusa.
Ajde, otmi se intelektualnoj lijenosti i pročitaj članak, ili pročitaj išta, pa onda komentiraj. Govoriš gluposti.Malo me drži susramlje kad čitam šta pišeš.
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 18:16   #6576
Kako može itko iole odrastao uzeti za ozbiljno čalanak iz New York Timesa koji kaže da je Trump smijenio direktora FBI-a da bi spriječio istragu o njegovoj "umješanosti" u Rusima?

Pa moraš imati memoriju zlatne ribice pa zaboraviti da su te iste novine tvrdile već prije nekoliko mjeseci da postoje nepobitni DOKAZI da je Trump ruska marioneta.
Istrage su već od kad zaključene. Ne jedna nego 17 istraga 17 tajjnih službi (ispravite me ako griješim o brojci 17)
i sve su došle do istog zaključka - dokazano je da su Rusi namjestili izbore i da je Trumo ruska marioneta.
Več je sve gotovo i crno na bijelom je dokazano da je Trumo kriv.
Kakva sad crna istraga?
Pa ona je gotova već od kad.
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 18:23   #6577
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
A što je FBI čekao do sad?
Kako šta, istražuju stalno. Otkaz Comeyu je došao u momentu kad ovaj zatražio veća sredstva za istragu veze Trumpove kampanje i Rusa.





Quote:
Što tebi govore razbečeni osmjesi demokratskih političara s ruskim abmasadorom govore?
Ili za tebe imaju značaj samo oni osjmesi koji su u fiokusu fake news medija?
Daj majke ti reci mi koji Ruski osmjesi su u tvom fokusu.

Quote:
Koliko novca je doteklo iz Rusije Trumpovu konkurentu iz branše uHiltonu u proteklim desetljećima i treba li i to istražiti?
U članku prema kojem sam link stavila novinar se potrudio istražiti članke od devedesetih na ovamo u kojima se Trump hvali sa svojim poslovima po Rusiji, vezama sa njihovim tajkunima, putovanjima u Moskvu i time da se on i Putin dobro slažu. I sad sve negira.


Quote:
Koliko novca je McDonaldsu doteklo iz Rusije ?

Treba li i Hiltone i dioničare MCDOnaldsa trpati u zatvor?
Daj molim te, nije u Americi zabranjeno poslovanje sa Rusima. Ali je zabranjeno da Rusi ili bilo koja druga država utječe na ishod kampanje. Također i šurovanje sa nekom zemljom zbog svojih poslovnih interesa. Ništa nova, to je i Hillary radila, ali ona je zato zla pedofilska vještica, a ovaj vam je samo blentavac kojem se podmeće....


Quote:
Daj se saberi malo, već prije par mejseci si tvrdila kako postoje dokazi da je Trump podmićen od ruskih političara, tjh Putina, a sad pišeš da će istraga o tome tek započeti izavana smjenom direktora FBI-a.
Nemam pojma o čemu govoriš, takvo nešto nisam nikad tvrdila pogotovo ne mjesecima, ali sam najavila da tu ima ne samo dima nego i vatre i da će budućnost pokazati koliko je duboka ta zečja jama. I sad kažem isto. S tim što sam sad rekla da se zamjerio FBI sa tim što je najurio Comeya , i da je za očekivati da uzvrate udarac ..... I da mogao bi pod tim pritiskom sam dati otkaz, kao što je Finch rekla, prije nego što ga se impeacha.
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 18:29   #6578
Govorimo fotografoji Trumpa i ruskog ambasadora gdjkoju si stavila i gdje pišeš da ovaj osmijeh daje novu dimenziju značenja milijardni koje je Trump dobio od ruskih miljardera.

Gdje se to pobogu Trump hvali da se dorbo slaže s Putinom?
Daj mi snimku gdje je to Trump izjavio.

Što je sa dokazaima koji su već uvrdili da je Trump bio u nelegalnim odnosima sa Rusima, ruskim političarima?
Zapto se to ne procesuira?

Kao što rekoh , teze fake news medija koje prenosiš nemaju smisla. Ti ljudi su DOKAZALI da je Trump kriv i da je podmićen od Rusa i nakon što su to dokazali, nije ih smijenio.
A sad kad su navodno smao pokušali nešto nelegalnoga otkriti, odmah su smijenjeni?
sunshinestar is offline  
Old 17.05.2017., 18:31   #6579
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kako može itko iole odrastao uzeti za ozbiljno čalanak iz New York Timesa koji kaže da je Trump smijenio direktora FBI-a da bi spriječio istragu o njegovoj "umješanosti" u Rusima?

Čoviće cili internet se trese šta od šoka šta od smija jer je klaun rekao u intervjuu za nbc neki dan da je otpustio Comeya radi FBI istrage povezanosti Trumpove kampanje sa Rusima. Sad bi ti ga linkala ali ne gubi mi se vrime, ne čitaš i ne gledaš ni svoje linkove, pa neš ni moje.
Cherie is offline  
Old 17.05.2017., 18:48   #6580
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Govorimo fotografoji Trumpa i ruskog ambasadora gdjkoju si stavila i gdje pišeš da ovaj osmijeh daje novu dimenziju značenja milijardni koje je Trump dobio od ruskih miljardera.

Gdje se to pobogu Trump hvali da se dorbo slaže s Putinom?
Daj mi snimku gdje je to Trump izjavio.


https://www.youtube.com/watch?v=3VjpE3Z1-bw
Cherie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.