Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 13:02   #6021
Pa ako je svadba samo za najbliže kako se tu uklapa nečije dijete ili partner? Ono mladenci pozovu samo bliske prijatelje, roditelje i kumove i nema mjesta više? Ako svatko povede još nekoga broj se duplira i mala svadba se pretvara u veću.
black fairy is offline  
Old 18.11.2017., 13:02   #6022
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Baš
Neki stvarno nemaju život

Za svadbu nisam imala pozivnice, uzvanike sam zvala u srijedu za subotu, nije bilo zahvalnica, koreografija, prvog plesa, bijele vjenčanice, igrica, slikanja, poziranja, vrpca u istoj boji salveta i inih boleština. Nemam niti snimku i album.
Da godinu dana planiram tu glupost i da zbog toga tlačnim ljude oko sebe samu bi sebe šamarala svaki dan.

I meni psi smrde, pogotovo mokri.

U mačku gnjurim glavu redovito i to je jedna od najljepših stvari što postoji , naročito ljeti, kada izađe iz perilice (voli tamo spavati jer je svježe) pa sva miriše po omekšivaču
Moj brat nam je u petak navečer javio da se sutra ujutro pojavimo na tom i tom mjestu u grupnu poruku koja je glasila odprilike "braćo i sestro i vaši partneri i potomci, sutra ujutro bih vas molio da se pojaviti ispred tog i tog mjesta. Hvala."
Poslje je napomenuo da je bitno nije spominjao vjenčanje

Došli smo vjenčali su se, potpisali, otišli na ručak i amen.

Mjesec dana prije su organizirali. Tjedan dana prije našli restoran za nas 20 uzih, kupili odjelo i haljinu i ozenili se.


Jedina osoba koja je negodovala tome je bila moja baka koja nije bila pozvana a on joj je najdraze unuče bio di tada
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 18.11.2017., 13:03   #6023
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Pa ako je svadba samo za najbliže kako se tu uklapa nečije dijete ili partner? Ono mladenci pozovu samo bliske prijatelje, roditelje i kumove i nema mjesta više?
Ako me brat zove na vjenčanje to podrazumijeva da ću ja povest svoge djete.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 18.11.2017., 13:33   #6024
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ako mi se neko ne sviđa nebi ga zvala. Ali ako nekog zovem to podrazumijeva da on povede svog partnera i svoje djete jer ima puno pravo ta osoba povest sebi najbitniju osobu.
Ne podrazumijeva.

Ako je poziv na +1 onda podrazumijeva. Ne znam šta znači ovo "puno pravo"

Da se razumijemo, nisam ja za nepozivanje partnera i potomaka (mislim, tko jest), ali to vezivanje pupčanom vrstom da se kao "podrazumijeva" baš i ne.

Potomke bih zvala samo najužoj obitelji, a vjerujem da će sami roditelji procijeniti, znaju li se ponašati u tolikoj masi i u takvoj prilici, i sami odlučiti hoće li ga/ju povesti.

Što se tiče partnera, to zavisi od tipa svadbe koju radim, za koliko ljudi.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Old 18.11.2017., 13:45   #6025
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Moj brat nam je u petak navečer javio da se sutra ujutro pojavimo na tom i tom mjestu u grupnu poruku koja je glasila odprilike "braćo i sestro i vaši partneri i potomci, sutra ujutro bih vas molio da se pojaviti ispred tog i tog mjesta. Hvala."
Poslje je napomenuo da je bitno nije spominjao vjenčanje

Došli smo vjenčali su se, potpisali, otišli na ručak i amen.

Mjesec dana prije su organizirali. Tjedan dana prije našli restoran za nas 20 uzih, kupili odjelo i haljinu i ozenili se.


Jedina osoba koja je negodovala tome je bila moja baka koja nije bila pozvana a on joj je najdraze unuče bio di tada
Ni mi nismo spominjali vjenčanje, samo da dođu tu i tu, važno je, pa idemo nešto pojesti Do subote je ipak procurilo o čemu je riječ.
Ma ono, nismo ljudima htjeli stvarati obavezu, da idu u trošak zbog kakvih svečanih outfita, poklona...što ih nije spriječilo da ipak s nečim dođu, tako da sada imamo punu kuću biljaka
Moj stric je poveo i sina, mali ima 5 godina i meni je sasvim normalno da i on bude dio toga.
Ne znam, ne volim cirkus oko nekog događaja, skresali smo popis na esencijalno, a ako se netko uvrijedio - e jebiga.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 18.11.2017., 14:16   #6026
Pa svatko zna sto zeli na svadbi. Meni nisu smetala djeca na nasoj svadbi. Osobno svoju djecu vodimo na vjencanje, a nakon toga ih odvedemo na spavanje kod logistike. Imat ce u zivotu vremena hodati po svadbama... U svom svadbarskom stazu sam kao mala isla samo tetkama, stricevima, ujacima....a siroj rodbini negdje u srednjoj skoli, kad mi je to bilo spica...
__________________
Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe,a malo od drugih.
Doneba is offline  
Old 18.11.2017., 16:00   #6027
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Pa ako je svadba samo za najbliže kako se tu uklapa nečije dijete ili partner? Ono mladenci pozovu samo bliske prijatelje, roditelje i kumove i nema mjesta više? Ako svatko povede još nekoga broj se duplira i mala svadba se pretvara u veću.
Nemaju svi nekoga kome mogu ostaviti dijete.
Meni je podrazumijevajuce povesti partnera na vjencanje. Da me netko zove i kaze - al bez muza i djeteta, ne bi mu dosla.

Gzena is online now  
Old 18.11.2017., 16:16   #6028
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Dezodorans i kaugume u 21. stoljeću su nužnost.
Misliš, sapun i zubna pasta?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 18.11.2017., 16:25   #6029
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Nemaju svi nekoga kome mogu ostaviti dijete.
Meni je podrazumijevajuce povesti partnera na vjencanje. Da me netko zove i kaze - al bez muza i djeteta, ne bi mu dosla.

Upravo to.


Ne idem svaki put na vjenčanje sa svojim muzem. Nit on svaki put.

On je ide nadas ja cu mu se pridružit večeras kad mala bude uspavana da moj brat nema previše muke oko nje.

Da me nije pozvalo onda vjerovatno nebi išao niko od nas. Jer jednostavno je stvar poštovanja.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 18.11.2017., 21:25   #6030
http://www.cosmopolitan.hr/clanci/me...n-za-vjencanje

https://www.tportal.hr/lifestyle/cla...canju-20131028
Orak is offline  
Old 18.11.2017., 22:18   #6031
1. I 2. Nisi pozvan nemaš sto radit tu. Adio.

3. Zašto da se ja zivciram oko njegove pijane strine. Nek skače gola po stolu ako je nju volja. Opet adio.

4. Pozvati bivšeg na svadbu. Ma da, sigurno bi njega još gledala taj dan. Tko bi to napravio. Nismo blentavi Ameri.

5. Rastavljeni roditelji? Isto boli me k.
Moja stara je rekla da neće sjediti za stolom s mojim starim. Rekla sam joj da ona moze stajat na nogama. Uopće se nisam nervirala. Za tim stolom je sjedila i tatina nova zena i njen dečko. I nisu komunicirali a nisu se ni nozevima gađali. Jednostavno s +40 se mogu ignorirati bar taj dan.

6. Pozivanje ljudi s odlaskom djecom. A čuj ako je njemu fora hodati s njegovom majkom po svadbama ljudi koje je baš ne pozna jebiga nek dode. Očito mu je to bitno.

7. Obiteljske razmjerice jebiga nek se odu ispred sale svadat. Koga boli uho.
Samo nek ih ja ne čujem.

8. Tko se zamara oko tog. Ako me mladenci ne zele njihov izbor nije da neko drugi ima pravo ulaziti u to.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 18.11.2017., 22:59   #6032
Moje nepopularno mišljenje je da djeci nije mjesto u restoranu

Danas smo pobjegli iz restorana jer se dijete deralo, roditelji su cupkali s njime oko stolova - doslovno ti iznad glave drži vrišteće dijete i cupka, pa ti pokušaj jesti i razgovarati. Onda je počelo bacati igračke i pljuvat cuclu, dobro da još nismo nešto u glavu dobili. Drugo dijete je za to vrijeme trčalo okolo. Razumijem ja da oni ne mogu sjediti kući 24/7 i da možda nemaju čuvanje, ali neka i oni razumiju da je to maltretiranje ostalih ljudi. Nepoznatih ljudi, koji im nisu rodbina e da bi ih difoltno voljeli. Inače volim djecu, više mi ovakvi roditelji idu na živce.
U isto vrijeme u restoran ne možeš uvesti psa, koji je dresiran i koji bi mirno sjedio.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Old 18.11.2017., 23:08   #6033
Ah, sjećam se kad je moj stariji sin imao 3-4 godine i ja doslovno nikamo navečer nisam izlazila.
Nije mi ga imao tko pričuvati.

I onda sam vidjela da dolazi neki film o životinjama.
Kažem ja mužu - A da probamo s njim otići, pa ćemo vidjeti.
I ja maloga pripremila da će tu biti i medo i tigar i svakakve životinje.
Film počne, a životinja još nema...
- Mama, di je medo, a kad će doći tigar, ne vidim ih, zašto nisu došli?

Meni neugodno, ljudi se uzvrpoljili, muž izašao s malim van i kaže meni - ti ostani, a mi idemo na sok...

Pred kraj filma dijete uletilo u još mračnu dvoranu i viče: Mama, di si, jesi li barem ti vidjela medu?
Etta is offline  
Old 18.11.2017., 23:45   #6034
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Imamo svi pravo odlučiti kako ćemo organizirati svadbu ali nemamo se pravo ni u toj situaciji nametat svoju volju.
Ako mi se neko ne sviđa nebi ga zvala. Ali ako nekog zovem to podrazumijeva da on povede svog partnera i svoje djete jer ima puno pravo ta osoba povest sebi najbitniju osobu.
Zbilja? Ti zoveš, ti plaćaš, ti organiziraš, a ne možeš odrediti tko će ti doći? Što je poziv nego nametanje volje? Nekako se podrazumijeva da pozivnice idu bračnim partnerima, ali ne i nekome tko nije u braku i ne živi skupa. Zato ljudi obično naglase "povedi dečka". Glupo mi je da se podrazumijeva da dečko dolazi. Ne, ne slažem se da netko ima pravo na tuđu zabavu povesti koga god želi.

Zašto bi trebalo voditi djecu na svadbe (a da razlog nije jer ih nemaju kome ostaviti)? Uz to je i dodatni trošak. Jel mogu ja povesti prijateljicu s kojom ću plesati cijelu noć s obzirom da mi partner ne pleše?

Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Recimo meni bi bilo glupo da moja prijateljica koja ne pozna nikog od ostatka svadbe nije povela partnera jer bi ona najvjerovatnije njoj bilo dosadno.
Ovo je točno ali zašto bi u pitanju trebao biti partner? Netko s kim bi provela večer. Što kad ljudi nemaju partnera? Da ne dođu?
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 19.11.2017., 01:29   #6035
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ah, sjećam se kad je moj stariji sin imao 3-4 godine i ja doslovno nikamo navečer nisam izlazila.
Nije mi ga imao tko pričuvati.

I onda sam vidjela da dolazi neki film o životinjama.
Kažem ja mužu - A da probamo s njim otići, pa ćemo vidjeti.
I ja maloga pripremila da će tu biti i medo i tigar i svakakve životinje.
Film počne, a životinja još nema...
- Mama, di je medo, a kad će doći tigar, ne vidim ih, zašto nisu došli?

Meni neugodno, ljudi se uzvrpoljili, muž izašao s malim van i kaže meni - ti ostani, a mi idemo na sok...

Pred kraj filma dijete uletilo u još mračnu dvoranu i viče: Mama, di si, jesi li barem ti vidjela medu?

kaj nemaju za klince neke matineje i tak, di bas oni mogu doc i da ih nitko cudno ne gleda? isto tak, bilo bi ok da se prosiri restoranska ponuda pa da se profiliraju vise djeca frendli restaci i tako. klincima je dosadno, super mi je kak u vrbovcu ima onaj, il je bio, velki restac, imaju igraliste ispred, onak, odmah ti je s vrata jasno da djecu mos ocekivat. na takvom mjestu mi ne i smetala.

al na dosta mjesta bi. razumijem ih, dosadno im je, trebalo bi vise kutaka di mogu bit da em roditelji ne polude doma, em ljudi ne polude vani.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 19.11.2017., 03:10   #6036
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Nemaju svi nekoga kome mogu ostaviti dijete.
Meni je podrazumijevajuce povesti partnera na vjencanje. Da me netko zove i kaze - al bez muza i djeteta, ne bi mu dosla.

Ni ja.

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Misliš, sapun i zubna pasta?
Baš sam to htjela pitati.

Zakonom bih zabranila deziće na kojima piše da djeluju 48 sati, jer prljavcima daju iluziju da ne smrde i drže ih u uvjerenju da je dovoljno tuširati se jednom u dva-tri dana. E, pa nije.
zelena truba is offline  
Old 19.11.2017., 03:36   #6037
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa to je omiljena fraza dosadnih ljudi. Kad dođeš u xy (najčešće "moje") godine, promijenit će ti se mišljenje o svadbama, izlascima, željenje djece, politička orijentacija.

Neke stvari se i promijene, ali prvo, nije pravilo, a drugo, ne promijene se uvijek u smjeru u kojem docirajuća dosada misli da trebaju.
Ovo je standardna izjava priglupih konformista.
Cijenim što to ljudi govore, tako ih je lakše filtrirati.
JPK is offline  
Old 19.11.2017., 03:46   #6038
najbolja stvar je kad dodjes u odredjene godine je sto te pocne bolit dzon o tome sta ljudi misle da ces mislit kad dodjes u neke godine. a i ovako opcenito.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 19.11.2017., 09:13   #6039
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Zbilja? Ti zoveš, ti plaćaš, ti organiziraš, a ne možeš odrediti tko će ti doći? Što je poziv nego nametanje volje? Nekako se podrazumijeva da pozivnice idu bračnim partnerima, ali ne i nekome tko nije u braku i ne živi skupa. Zato ljudi obično naglase "povedi dečka". Glupo mi je da se podrazumijeva da dečko dolazi. Ne, ne slažem se da netko ima pravo na tuđu zabavu povesti koga god želi.

Zašto bi trebalo voditi djecu na svadbe (a da razlog nije jer ih nemaju kome ostaviti)? Uz to je i dodatni trošak. Jel mogu ja povesti prijateljicu s kojom ću plesati cijelu noć s obzirom da mi partner ne pleše?


Ovo je točno ali zašto bi u pitanju trebao biti partner? Netko s kim bi provela večer. Što kad ljudi nemaju partnera? Da ne dođu?
Ja sam imala puno ljudi koji su bili u vezama, neki mjesec, neki dva, neki par godina.
Svi su uredu kad su zvali da potvrde sami rekli da dolaze s partnerom. Oke mi je to.


Čuj ja ne ulazim i to jel neko nekom ljubavni partner, evo napisala sam ti koju stranicu prije, naš kum je poveo pratnju, nije mu cura, i poslje se ispred sale bario s drugom. I što sad. Nisam osjećala ljutnju radi tog sto je pozvao nekog nepoznatog. Boli me đon.


A zašto odgojenu djecu ne povest na svadbu?


Recimo moj u crkvi ne priča nikad, u nijednoj okolnosti jer zna da ne smijem.
Na prvi ples stoji samnom i plješće negde iz prikrajka ili sjedi na stolici i čeka hranu. Ne lupa balone.

Ne zabija se ljude u svakom slučaju. Više ljudi gaze njega jer me pogledaju nize od sebe.

Inače ako krene s plakanjem radi pizz ide na spavanje.
Zašto bi ga ostavljala nekome? Misliš da njemu nije dozivljaj?


Je, sinoć kad sam došla on mi je prepričavao svaki detalj koji je vidio. Propustila sam baklje, vatromet, propustila sam bla bla bla..
I on je radostan, i sretan. A to što nekog drugog nerviraju djeca nije moj problem.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 19.11.2017., 09:20   #6040
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
Moje nepopularno mišljenje je da djeci nije mjesto u restoranu

Danas smo pobjegli iz restorana jer se dijete deralo, roditelji su cupkali s njime oko stolova - doslovno ti iznad glave drži vrišteće dijete i cupka, pa ti pokušaj jesti i razgovarati. Onda je počelo bacati igračke i pljuvat cuclu, dobro da još nismo nešto u glavu dobili. Drugo dijete je za to vrijeme trčalo okolo. Razumijem ja da oni ne mogu sjediti kući 24/7 i da možda nemaju čuvanje, ali neka i oni razumiju da je to maltretiranje ostalih ljudi. Nepoznatih ljudi, koji im nisu rodbina e da bi ih difoltno voljeli. Inače volim djecu, više mi ovakvi roditelji idu na živce.
U isto vrijeme u restoran ne možeš uvesti psa, koji je dresiran i koji bi mirno sjedio.
Bebe su naj agresivnija biće na planeti.

Ne mogu djeca sjediti u miru 2sata ali ne treba mi roditeljima zabraniti da izlaze i vode svoj život i da ih prilagođavaju na situacije.


Moj zna da u restoranu moze pričat, moze se ustat ali ne odlazit dalje od našeg stola.
Nije to znao prvih 3-4 puta.

Isto kao i crkva i pravila u njoj.
Ili bolnica.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.