Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 22:00   #1401
Ja imam ovakve pločice u kuhinji na podu. Kao na drugoj slici.
Odlične! Mat su, ali na dodir glatke. 60x 60. Bauhaus, pretprošlo ljeto.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:12   #1402
Ak se bojis da ce bit pre obicna, pukni podne sive imitaciju drveta, ima prekokrasnih Pa zidne u svijetlo sive.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:09   #1403
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja imam ovakve pločice u kuhinji na podu. Kao na drugoj slici.
Odlične! Mat su, ali na dodir glatke. 60x 60. Bauhaus, pretprošlo ljeto.
Mozes li kojim slucajem iskopati koje su to tocno? Bas su mi dobre, i dimenzija i boja

Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Ak se bojis da ce bit pre obicna, pukni podne sive imitaciju drveta, ima prekokrasnih Pa zidne u svijetlo sive.
E to bi bilo idelano al ne moze. Jer se hodnik u dosta velikoj liniji naslanja na parkete u dnevnom, a to bi onda bilo prstom u oko da su dva drvena uzorka jedan kraj drugog. Podne ce biti sive, nesto malo prosarane da se cim manje prljavog pozna

I upravo sam shvatila da mi ideja jednog cijelog zida u sivoj boji pada u vodu. Stropovi su dosta visoki (270cm) i nisam mislila postavljati plocice do vrha, nego samo do visine vrata. I onda bi mi taj prijelaz plocice/bijeli zid bas izgledao sakom u oko
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:33   #1404
Lei, kupaona ti je dimenzija ko naša, mrvicu manja. U fazi osmišljavanja isto pogubljenost, što metnut i koliko para dati.
Više se ne sjećam u kom dućanu smo dobili odličan savjet u vezi pločica; da zaboravimo na sve slike sa interneta koje smo vidjeli jer su to slike kupaona 3put veće od naše i sa praznim zidovima, metri slobodnog čistog prostora,gdje onda pločice zaista dolaze do izražaja. I bordure i sve.. U malim to sve pada u drugi plan. Istina a gledali smo pločice od višestotina kuna kako bi bilo "fino i kak spada".

Nismo imali fiksaciju na sivo, nipošto tamno,mali prostor.. nego tirkizno i bijelo. I to smo se odlučili za totalno staromodni razmještaj; dole boja, od neke visine gore bijelo (radi svjetla, uostalom). Danas se rade neki uzorci vertikalni, ili cijeli zid u nešto...koje nikako nisam mogla rasporediti da ima smisla, svi su zidovi zapravo zapunjeni. Imamo i neke izbočine kud idu cijevi...onda čemu.

Našli pločice odlične (majstor dok je rezao rekao da su kvalitetne) za 80-90kn/m2, neki slovenski proizvođač.
Za pod stavili marazzi imitaciju drva i jako su zahvalne, niš se ne vidi. Smmjer prilagodili padu prema sifonu.. A da li se kolje sa drvom u hodniku zanemarili smo, nama ne smeta nimalo.

izgleda ovako

i ovako

(zanemarite prljavštinu )

Što se tiče zida, kad smo se odlučili za određene pločice, u sketchupu sam nacrtala položaj, definirala raspored i smjer postavljanja (cijela pločica u kutu gdje pogled udara i onda na krajevima gdje pogled ne udara,reži) i tako smo definirali količinu. I onda pokažem majstoru a on veli; "da, ok, mogu tako. Al gle kakav frclek od 8cm pločica stoji uz rub prozora."

Tak da je moje crtanje bilo uzaludno. Majstor je to bolje smjestio.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 18.11.2017. at 08:53.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:28   #1405
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
E ova druga fotka recimo mi je odlicna - tocno takve podne bi htjela! I zidne su odlicne. Moram si spremit fotku i pokusat tako nesto pronac u ducanima!

Prva ideja mi je bila da jednostavno stavim sive na pod, na zid neke bijele, eventualno ubacim kakvu borduru ili nesto. Al mi to djeluje preobicno mozda. Pa sad razmisljam da povucem recimo na taj nasuprotni zid od vratiju podne plocice (ili takve slicne ali sive). Al onda bi mi jedna strana tusa imala sivu, druga bijelu, to mi je malo prstom u oko. Mozda da samo knauf od vodokotlica stavim u podne.... i tako, sto pitanja i ideja, a voljela bih to provuc kroz neki softver da vidim "u zivo"
Mi u kupaonicama imamo tamne na podu i bijele na zidovima bez ikakvih bordura i meni to nije preobično. Ovo na fotkama mi djeluje dobro, ali obično mi ne djeluje dobro kad su 3 vrste različitih pločica u istom prostoru.

EDIT: Ovakve bijele pločice imamo na svim zidovima u kupaonicama (ovo nam je velika kupaonica, imamo još jednu malu + jedan minijaturni wc), na podovima su različite.
Ove bijele na zidu su cheapest of the cheapest iz Bauhausa - odabrali smo ih jer smo tek završili kuću pa smo bili prilično tanki s novcima, a trebala nam je velika količina za sve zidove. Ali - bijele - kakve god da su - uvijek djeluju ok.
Sličica:[IMG][/IMG]
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.

Zadnje uređivanje Kakadu : 18.11.2017. at 10:21.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:28   #1406
Naisla sam jucer na neke bijele plocice hr. proizvodjaca (modus keramika) koje su bas fora - sjajne al imaju malo uzorka po sebi. i cijena odlicna - 89kn/m2. i bas sam razmisljala o ovome sto Katjes pise - stavis u tako malu kupaonu bordura i svacega, a tako i onako ti ga prekrije namjestaj

izvidjet cu sketchup. jucer sam instalirala neki program koji je bas za plocice slagat, ali se toliko vuce da se uopce ne da koristiti

i uopce vise ne znam u koji kut bi stavila tus-kadu ako stavim ugradbeni wc lijevo to bi ispalo odlicno jer ne bi sve bilo stisnuto i polica od knaufa bi se mogla lijepo iskoristiti za odlaganje. e al zajeb - tus kada u desni kut ne ide jer je prozor previse prema sredini zida i fali mislim 3-4 cm Jedino da idem na pravokutnu neku od 100cm

Na kraju cu otic u Bauhaus i dat njima 250kn nek crtaju i igraju se
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:31   #1407
Stigao nam novi provider sa routerom i pripadajucim kablovinjem :facepalm



Od kauca do vrata je 180 cm, a dubinom smo isto ograniceni (30 cm).. eventualno bih mogla izvuc kauc malo dalje od zida pa dobit jos 10ak cm..
Ostatak dnevne https://www.forum.hr/showthread.php?t=1015719
Kakav element da stavim ispod/oko tv-a da poskrivam uredaje?
Gledala od ikee mostorp i bestu u onoj plitkoj varijanti (20cm) i sad sam jos neodlucnija..
Biljka naravno ide s te pozicije.. tnx na savjetima!


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:16   #1408
Ako ti odgovara visina od 60ak cm mozes iskoristiti one plitke stuva elemente za koprpuse (30cm dubina) i staviti besta vrata
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:20   #1409
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
E ova druga fotka recimo mi je odlicna - tocno takve podne bi htjela! I zidne su odlicne. Moram si spremit fotku i pokusat tako nesto pronac u ducanima!

Mi imamo jako slicne. Porcelanosa tuscania grey soul. Sive prosarane. Ima ih u profibaucentru i tim novaku
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:35   #1410
Lei, imam u garaži još jedno pakovanje pločica pa ću otići pogledati kada stignem doma.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:30   #1411
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
I upravo sam shvatila da mi ideja jednog cijelog zida u sivoj boji pada u vodu. Stropovi su dosta visoki (270cm) i nisam mislila postavljati plocice do vrha, nego samo do visine vrata. I onda bi mi taj prijelaz plocice/bijeli zid bas izgledao sakom u oko
postoji neka zakonska zapreka frabanju tog zida u sivu, što sličniju poločicama?
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:48   #1412
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Ako ti odgovara visina od 60ak cm mozes iskoristiti one plitke stuva elemente za koprpuse (30cm dubina) i staviti besta vrata
Hvala fas na prijedlogu.. vrtim kombinacije

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:09   #1413
Lei, sorry. Otišla pogledati koje su pločice. Paket je okrenut naopako i toliko je težak da ga nisam mogla niti podići da zavirim ispod. Ugl. , sa strane piše PORCELLANATO- 61X61 cm, ITAL CERAMIK.
Evo slika mojih:
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:23   #1414
Tnx old_time

@free spirit: ma ne bi farbala, ne izgleda mi to lijepo

U medjuvremenu sam uspjela pronac i upogonit Tilelook Design Tool. Odlicna stvar. Slozi se cijela prostorija, svasta nesto se da izvesti, a mogu se i plocice vrlo realno staviti da se vidi kako ce sve ispasti i kako ce se rezati. Uglavnom - shvatila sam jos jednu bitnu stvar a to je da ove velike plocice 60x60 nema smisla stavljati jer bi se na tako malim i uskim podovima puno njih zapravo izrezalo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:12   #1415
Pozdrav svima!
Brzinsko pitanje, mijenjati stolic za potpuno bijeli ili ne? Kad sam kupovala ovo je bila jedina opcija boje, no nedavno su dobili i kompletno bijeli pa sam sad u dilemi
Hvala!

Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:45   #1416
Ma ja ne bi...
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:02   #1417
Ni ja, baš mi je ovaj super uklopljen.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:23   #1418
Ni ja ne bi. Super ti se uklapa sa prirodom!
Na stranu što i ja imam isti i super mi je. Baš ga volim.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:25   #1419
Oompa Loompa, ja bih isto ostavila postojeći stolić.

Lei, moja kupaona isto nije velika. Ima 290x185. Pločice nismo mi birali, ali mi se sviđa kako se uklapaju u prostor i bojom ( siva) i oblikom (40x40). Ove naše nisu mat, pa ne znam vide li se možda manje mucice od prašine na takvima. Na našima se vide dosta, ali nasreću, mala je kupaona pa se brzo i lako to pobriše.
Evo slika dolje.


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje City : 26.11.2017. at 03:23.
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:28   #1420
I ja bih ga ostavila, i jos me zanima di je kupljen jer bih isti :P
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.