Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 18:56   #2961
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Ne bi baš generalizirao za vizu. Treba provjeriti. Svaka država ima neka svoja pravila. Npr. mi smo na jedan od medenih mjeseca išli u Etiopiju.
Trebali smo puno ranije naći neku lokalnu agenciju koja je trebala poslati službeni dopis nekom njihovom ministarstvu a koje nam je onda trebalo dostaviti dozvolu da uopće možemo zatražiti vizu kad dođemo na aerodrom. Uz dopis je trebalo dostaviti i skeniranu putovnicu i svašta nešto. Procedura je trajala skoro mjesec dana. Slično je bilo i za Ruandu gdje smo vizu prvu put čekali skoro mjesec dana a drugi put je dobili za 2-3 dana. Također je trebalo dostaviti skeniranu putovnicu.
Zato i nisam napisala sve nego vecina misleci na "uobicajenije destinacije". Naravno da postoje zemlje s drugačijim pravilima ali su ovdje puno manje spominjane.

Zadnje uređivanje ribic : 02.11.2017. at 19:44.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:48   #2962
Dobro sva sreća ne treba mi viza. Naime riječ je o putu u Japan ali hvala na informacijama
Angelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:48   #2963
koliko prije ste rezervirali bračno putovanje?

mi se ženimo 26.5.

i stvarno ne znamo gdje ići, madrid? pariz? lisabon? maldivi? tenerifi?

svaki savjet je dobro došao
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:22   #2964
barem mjesec dana prije svadbe bi bilo najbolje riješiti sve oko putovanja, pa se onda u miru oženiti, bez dodatnog stresa D
a gdje ići? pa prvo definiraj kakva ti je platežna moć, barem ćeš neke opcije reducirati.
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:32   #2965
a negdje 10 000 po osobi imamo

ali ne znamo gdje ni kako.

želja nam je otići u new york ili miami, ali za to nemamo novaca
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:34   #2966
zato postoje kumovi
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:35   #2967
Quote:
ocajnik543210 kaže: Pogledaj post
zato postoje kumovi
da, jer mi biramo bogate kumove a ne one do kojih nam je stalo
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:40   #2968
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
koliko prije ste rezervirali bračno putovanje?
mi se ženimo 26.5. : D
i stvarno ne znamo gdje ići, madrid? pariz? lisabon? maldivi? tenerifi?: D
svaki savjet je dobro došao : )
Postavi si pitanje koliki vam je budžet, bilo u financijama, bilo u vremenu.
Mi smo uzeli krstarenje po grčkim otocima (4 dana, Santorini, Kreta, Mykonos, Patmos, Turska-Kusadasi, Rodos, nešto ovog tipa http://www.greek-cruises.com/images/...gean-4-day.jpg ), bili smo još tjedan dana na Rodosu (prošli cijeli otok uzduž i poprijeko), a u međuvremenu (4 dana) smo bili malo po Ateni i okolici (potegnuli do Naufpliona, tamo je i Epidaur, Mikena...).
2 tjedna+vikend
Na Maldivima i Tenerifima nisam bio.
Maldivi bi trebali biti fora, ali dosadi ti biti na jednom otoku, pa bi si trebala pogledati kakve izlete imaš.
Kolega s posla bio na Tenerifima, tjedan dana, ok mu bilo, uzeli rent-a-car tamo, prošli glavni otok di su bili uzduž i poprijeko

Pariz je romantičan grad, ali osobno je meni više za valentinovo (ili na neko zaručničko putovanje).
Bretanja (Dinan, St.Malo, Nantes, Quimper...) istočno od njega je fora, kao i Normandija (Mount st.Michele) , a dvorci Loire su zbilja lijepi za vidjeti.
Lijepi je i Champagne i područja istočno od Pariza.
Ovisi o raspoloživom vremenu, a i načinu prijevoza.
Na dvorcima Loire smo bili s nekom našom agencijom, Bretanju i pola Normandije smo obišli privatno, uzeli kartu za vlakove na 4 dana (malo se i poigrali s datumima da ispadne 5).
Istok smo prošli s agencijom (ovom istom s kojom smo išli na Loiru, isti put bio).

Lisabon je isto fora, Atlantik je blizu, ima nekih dobrih odredišta tu (Cascais, Estoril, Sintra s kraljičinom palačom), Belem je jako lijep, a i sam grad je fora.
Imaš Eiffolovo dizalo tu (kada već nemaš toranj ). Ima i još Evora, Tomar, Leiria, Coimbra, Obidos (isto grad kraljica), Fatima, Batalha , pa Alcobasa...
U središnjem dijelu Portugala, a fora je i sjever oko Porta, Brage, Guimareša... (a i dalje prema Santiagu de Composteli na sjeveru, ili Extramaduri na istoku, ili Andaluziji na jugu: D).
Ovisno koliko imate vremena.
Kolegica s posla bila na Madeiri, zadovoljna bila.

Madrid je isto fora, oko njega je cijeli niz prekrasnih gradova tvrđava, Salamanca (studentski grad, za provode), Avilla (grad ogromnih zidina), Segovia (ogromna katedrala, akvadukt...), Zamora (grad kraljica), pa i dalje prema sjeveru (Burgos mi je bio super, Leon je fora za proputovanje, kao i Valladolid, pa dalje do Ovieda i Gijona na atlantiku ili prema Santiagu i Finisteri na sjeveru, ili prema Zaragozi na istoku, u Pamploni nisam bio).
Može se ići i na jug prema Toledu, def. se isplati pogledati i Escorial...
Možda i na more u Valenciju
Sam grad je lijep, gomila parkova, grad svjetskog carstva.

No, u konačnici je pitanje što biste htjeli.
Nama je fora bilo krstarenje (između ostalog) jer na taj način smo dio i u krevetu (jbg. na medenom je i to bitno ), a dio putujemo. S time da to predlažem da pogledaš https://wikitravel.org/en/Main_Page oko izleta koje krstarenje nudi i da ne plaćaš ih na brodu (mislim da dođu po 100eura po glavi, a ovako dobiješ bolju uslugu i platiš ih max 5e, tipa za taksi ili kartu busem).
Znam ljude koji su bili u Egiptu (sad je malo terorizam, pa se baš ne isplati), u Australiji, Novom Zelandu i po Polineziji (Novi Zeland i Polinezija su fora, Australija je puna otrovnih živina), ima svega i svačega.
Treba vidjeti i kaj je s vremenom, gdje je 6. mjesec ok, a gdje ne.

Osobno bi više preporučio prirodu, možda malo egzotike, iako je i naslikavanje s dvorcima lijepo, nisam siguran koliko (i što) će vam se sve dati na medenom :zu bo:
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:42   #2969
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
koliko prije ste rezervirali bračno putovanje?

mi se ženimo 26.5.

i stvarno ne znamo gdje ići, madrid? pariz? lisabon? maldivi? tenerifi?

svaki savjet je dobro došao
ja sam isao na dva. u nedjelju smo odradili jos festicu doma (kebu) i u ponedjeljak otisli u istru do kraja tjedna, u apartman. bas je pasalo usporiti i ne raditi nista vec opusteno uzivati, a nakon svadbe treba odmora.
koji mjesec kasnije smo otisli na "skupo" putovanje u inozemstvo sa obilascima i udarnim tempom.

neki mali tropski otok bi mozda pokrio jedno i drugo odjednom
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:44   #2970
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
...
puno hvala na opširnom odgovoru
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:45   #2971
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
a negdje 10 000 po osobi imamo
ali ne znamo gdje ni kako.
želja nam je otići u new york ili miami, ali za to nemamo novaca
https://wikitravel.org/en/Main_Page
Za 20k love ukupnog budžeta možete i tamo, no...
Miami ne bi preporučio (suptropska klima, dosta fora s aligatorima, nisam bio ja, ali bila je frendica , pitanje kakvo je u to doba godine ).
New York nije loš, ali ono kaj ćete u gradu s ogromnim neboderima na medenom
Ako želite nekaj takvog, pogledaj turizam, raspitaj se kada su ti jeftine karte, i gdje je najbolji/najpovoljniji smještaj
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:48   #2972
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
puno hvala na opširnom odgovoru : )
No frks, javi kak vam je bilo i kaj ste odabrali na kraju
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ja sam isao na dva. u nedjelju smo odradili jos festicu doma (kebu) i u ponedjeljak otisli u istru do kraja tjedna, u apartman. bas je pasalo usporiti i ne raditi nista vec opusteno uzivati, a nakon svadbe treba odmora.
koji mjesec kasnije smo otisli na "skupo" putovanje u inozemstvo sa obilascima i udarnim tempom.
To se ne računa
Mi smo otišli na Vis na 3 dana da se malo maknemo od svega

Onda smo zbrisali desetak dana po Bugarskoj i Turskoj (viva Pamukale), ali to nije bilo medeno putovanje, to je više bilo razgledavanje

Medeno je onda bilo mjesec dana nakon (lipanj, oženili se krajem travnja).
Bili i u Irskoj i Škotskoj u kolovozu, pa prošli dobar komad europe u siječnju opet (od Škotske preko Irske, Španjolske i Portugala, do Sicilije-->Sicilija je mrak), a mislim da upala i još neka putovanja usput.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
neki mali tropski otok bi mozda pokrio jedno i drugo odjednom
Frend s posla otišao na Cipar, nisu tropi, ali opet
Bali je navodno lijep, vidli fotke od kumova
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:58   #2973
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
da, jer mi biramo bogate kumove a ne one do kojih nam je stalo
nisam mislio ništa loše, ali ima tu istine, ako je i njima stalo do vas pomoći će vam da ostvariti ono što si želite. sretno
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:45   #2974
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
a negdje 10 000 po osobi imamo

ali ne znamo gdje ni kako.

želja nam je otići u new york ili miami, ali za to nemamo novaca
Moj prijedlog vam je svakako Santorini. Predivan, romantican i normalnih cijena. Uz navedene prije bi jos preporucila Portugal. Za Maldive vam je budzet po meni premali osim ako ne mislite ici na otoke s lokalnim stanovnistvom ili tamo biti bez izleta i dodatne potrosnje.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 01:39   #2975
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog vam je svakako Santorini. Predivan, romantican i normalnih cijena. Uz navedene prije bi jos preporucila Portugal. Za Maldive vam je budzet po meni premali osim ako ne mislite ici na otoke s lokalnim stanovnistvom ili tamo biti bez izleta i dodatne potrosnje.
Santorini je super
Iako nisam siguran što bi na njemu radili tjedan dana, nije da je baš toliko velik
Možda kombinacija s još nekim otokom?

Ovisi isto koliko dana na raspolaganju imaju.
A i koliko žele putovati.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:35   #2976
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Santorini je super
Iako nisam siguran što bi na njemu radili tjedan dana, nije da je baš toliko velik
Možda kombinacija s još nekim otokom?

Ovisi isto koliko dana na raspolaganju imaju.
A i koliko žele putovati.
Uff, Santorini nije samo bijele crkvice s plavim krovom. Mi smo bili tjedan dana i nije nam bilo premalo niti smo imali vremena za izlezavat se samo. Iznajmljivanje quada i istrazivanje otoka i plaza na kojima ste sami je predobro, a nije veliki udar na financijski dzep. Nama nije bio medeni mjesec jer svadba tek slijedi nego godisnji odmor ove godine. Ali stvarno smo se odusevili svime sto otok pruza i osjecali se kao da jesmo na medenom mjesecu.

Zadnje uređivanje ribic : 19.11.2017. at 11:49.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:01   #2977
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Uff, Santorini nije samo bijele crkvice s plavim krovom. Mi smo bili tjedan dana i nije nam bilo premalo niti smo imali vremena za izlezavat se samo. Iznajmljivanje quada i istrazivanje otoka i plaza na kojima ste sami je predobro, a nije veliki udar na financijski dzep. Nama nije bio medeni mjesec jer svadba tek slijedi nego godisnji odmor ove godine. Ali stvarno smo se odusevili svime sto otok pruza i osjecali se kao da jesmo na medenom mjesecu.
Mi smo bili pola dana, prošli Oiu i Theru/Firu.
Realno mi se činilo da je to nešto za 2-3 dana (tipa oni vulkanski izvori ).
No gle, ako si po pola dana po plažama
Otok je lijep. Jako lijep.
Mitsko mjesto Atlantide.
Ali mi se čini da bi za medeni ipak nekaj više trebalo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:21   #2978
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mi smo bili pola dana, prošli Oiu i Theru/Firu.
Realno mi se činilo da je to nešto za 2-3 dana (tipa oni vulkanski izvori ).
No gle, ako si po pola dana po plažama
Otok je lijep. Jako lijep.
Mitsko mjesto Atlantide.
Ali mi se čini da bi za medeni ipak nekaj više trebalo
Zato i kazem. Da ste imali vise vremena vidjeli bi da itekako ima puno toga. Uz to, jedno je od najposjecenijih mjesta za prosidbe, vjencanja u inozemstvu i medene mjesece. Tako da svakako iskoristite priliku i ponovite put - moj savjet.

I da, upravo suprotno. Ukupno smo ako i 1 dan proveli lezeci na plazi, a ostalo sve u pogonu od 8 ujutro do 22/23h navecer.

Otok je odlican jer pruza da mozes stalno nekuda ici, a opet s druge strane ima nevjerojatna osamljena mjesta i da samo uzivas. Sve ovisno o preferencijama. No da ne razglabamo sad ovdje. Koga zanima sve dojmove uvijek moze procitati na turizmu.

Zadnje uređivanje ribic : 19.11.2017. at 22:32.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:00   #2979
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Zato i kazem. Da ste imali vise vremena vidjeli bi da itekako ima puno toga. Uz to, jedno je od najposjecenijih mjesta za prosidbe, vjencanja u inozemstvu i medene mjesece. Tako da svakako iskoristite priliku i ponovite put - moj savjet.
I da, upravo suprotno. Ukupno smo ako i 1 dan proveli lezeci na plazi, a ostalo sve u pogonu od 8 ujutro do 22/23h navecer.
Otok je odlican jer pruza da mozes stalno nekuda ici, a opet s druge strane ima nevjerojatna osamljena mjesta i da samo uzivas. Sve ovisno o preferencijama. No da ne razglabamo sad ovdje. Koga zanima sve dojmove uvijek moze procitati na turizmu.
Gledam baš; https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=374
Čini se da ste se dobro zabavili
Recimo ovo sa vulkanom je fora, mi smo bii na Siciliji (drugo putovanje ), pa nismo stigli na Etnu (pao snijeg, siječanj jbg).
Ovisi o preferncama, definitivno.
Meni se čine grčki otoci bolji za ljetovanje od našeg jadrana (prvenstveno omjer cijene), iako se tamo treba ići kasnije (Grčka je južnije, jbg).

Načelno, preporučio bi da destinacija za medeni ne bude na samo jednom otoku (i da bude više od tjedan dana, ako se naravno može, i ako je otok manji, npr. ako netko ide u UK, to mu je sasvim dosta ).
Mislim, ako nije predaleko (npr. Bali je nešto što će se vjerojatno posjetiti samo jednom u životu).
Ovo mi izgleda super za zaručničko (mi naše zaručničko obavili na Malti, tamo, uključujući i Gozo, bili 3 dana, kao dio od 10-dnevnog izleta u UK, London 3 dana, 1 dan okolica s Stonehenge-om, 1 dan Edinbourgh, 1 dan jug engleske ).
Ima dosta jeftinih karata, fora je kada se unaprijed složi, a dosta ovisi i o onom kaj novopečeni mladenci vole
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:44   #2980
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Gledam baš; https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=374
Čini se da ste se dobro zabavili
Recimo ovo sa vulkanom je fora, mi smo bii na Siciliji (drugo putovanje ), pa nismo stigli na Etnu (pao snijeg, siječanj jbg).
Ovisi o preferncama, definitivno.
Meni se čine grčki otoci bolji za ljetovanje od našeg jadrana (prvenstveno omjer cijene), iako se tamo treba ići kasnije (Grčka je južnije, jbg).

Načelno, preporučio bi da destinacija za medeni ne bude na samo jednom otoku (i da bude više od tjedan dana, ako se naravno može, i ako je otok manji, npr. ako netko ide u UK, to mu je sasvim dosta ).
Mislim, ako nije predaleko (npr. Bali je nešto što će se vjerojatno posjetiti samo jednom u životu).
Ovo mi izgleda super za zaručničko (mi naše zaručničko obavili na Malti, tamo, uključujući i Gozo, bili 3 dana, kao dio od 10-dnevnog izleta u UK, London 3 dana, 1 dan okolica s Stonehenge-om, 1 dan Edinbourgh, 1 dan jug engleske ).
Ima dosta jeftinih karata, fora je kada se unaprijed složi, a dosta ovisi i o onom kaj novopečeni mladenci vole
Naravno Slazem se sa svime navedenim ali nisu svima (kao nama) organizacije putovanja u malom prstu. Oni koji ce preko agencija nazalost moraju racunati na vece izdatke. I naravno da svi ne gustaju toliko o tome da idu na duze.

Mi smo oboje koliko vidim tipovi ljudi koji bi bilo sto duze i voljeli vise toga vidjeti
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.