Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2016., 16:02   #2721
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Evo i alieni počeli umirat od opakog CO2:

http://online.liebertpub.com/doi/abs...urnalCode=ast&



Ajde? Dokle ćeš izvlačit stvari iz konteksta kako bi širila tu dezinformaciju za djecu i maloumne da svi koji upozoravaju na globalno zagrijavanje tvrde da je CO2/efekat staklenika u svakom pogledu, u svakom slučaju, i u svakom geološkom periodu bio apsolutno opasan?
Odi se nadiši čistog kisika, možda ti razbistri um - nije valjda to opasno?


Samo za publiku mali podsjetnik:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2533
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2540

Joj što volem kim-jong-ill stajle retoričare
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:10   #2722
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post

Samo za publiku mali podsjetnik:
Šta je do tog došlo?

Počeo si sam sebe, tj. banirane klonove, citirati. Valjda od muke.


Quote:
Ajde? Dokle ćeš izvlačit stvari iz konteksta kako bi širila tu dezinformaciju za djecu i maloumne da svi koji upozoravaju na globalno zagrijavanje tvrde da je CO2/efekat staklenika u svakom pogledu, u svakom slučaju, i u svakom geološkom periodu bio apsolutno opasan?
Ništa ja ne izvlačim iz konteksta, već samo prenosim svakojake zvizdarije koje nađem u tvz. znanstvenim člancima.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 06:38   #2723
evo aj bih mogao pomoci sa tim"globalnim zatopljenjem" i slicnim,ali necu,bar ne nekima

stos e tice kalifornije rekao sam sto hocu za pcoetak,2000 tona u zlatu,letjelice,brodove,transporti itd,na svim razinama,pomoc u izgradnji HRvatske sto se tice infrastrukture,sve placaju drugi naravno,da prije toga budu pristojni proema meni,jer u slucaju da nisu aktiviram po njima potrese,pa deal otpada

i jos neke "sitnice" koje se tice nekih zakona a nisu materijalne prirode

to je bilo prije,a sada jos vise psoto je stanje jos gore

ali mislim d aim necu pomoci za nikakve novce,ali psotoji ona"nikad ne reci za neku stvar nikad" ne za sve stvari ali za neke naravno

ljudi msile da se salim,pa psolao sam prosle godine oluje na senegal kada kisa nije bilo godinama mozda,bilo svega,nesto govorim nesto ne
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 11:36   #2724
Ako je globalno, ili svima ili nikome, kužiš? Riječ ->globalno.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:33   #2725
Quote:
The US Supreme Court on Tuesday blocked the Obama administration's climate change initiative in response to a petition by more than two dozen states and other energy companies suing the Environmental Protection Agency over the carbon-emissions cutting regulations.
http://arstechnica.com/tech-policy/2...ge-initiative/


Nakon što su ga 24 države tužile, Obama je dobio je gadnu pljusku od Vrhovnog suda.

A sad vi ovdje i dalje lamentirajte, kako je 99,99% sve jasno oko klime. Toliko je sve 'kristalno' jasno, da su svi i dalje podjeljeni oko toga.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:42   #2726
Aha. I to države koje su morale mijenjati svoje zakone jer nisu mogle/smjele u njih ubaciti bilo kakve ekološke standarde. Jer je to ko fol kršenje ustavnih prava i sloboda da se smije paliti, kopati, rudariti, sječi i rušiti koliko ti drago. Uništavanje radnih mjesta ako ti netko veli da ne možeš više u potok bacati kompletne sadržaje isplačnih jama. Da ne treba imati motor na autu od 10 000 kubika i potrošnju 35l/100km. Hehe, Neka, neka, sve dođe na naplatu.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:42   #2727
Kod nas je danas bilo veselo. Nadam se da svi možete vidjeti slike s fejsbuka:

Rovinj je zaplivao
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 00:49   #2728
Kakve veze ima to sa temom?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:01   #2729
Takve da su po tumačenju naši stručnjaka to je posljedica globalnog zatopljenja.
I toplo ti preporučujem da prestaneš naskakivati na ljudi koji postaju nešto što ti ne sviđa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:13   #2730
Koji stručnjaci? Neki link? Nešto?

BTW može neki primjer tog mog 'naskakivanja na ljude'? Može i na PM.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:44   #2731
Moram priznati da sam vidio svakakvih nevera ali čak ni lebićada nije radila ovakav krš toliko sjeverno. Znali su biti ogromni valovi oko Visa, Lastova, no jučer ono...jako i opako. Baš se posložilo. Logično bi bilo u ovo doba godine da bura odere, čak što više, zazivaju je neki.

Čitao sam tekst u kojem likovi iz austrijskog hidrometeorološkog pišu kako se "crta" kretanja struja pomaknula 100km sjevernije. I zato Austrija i Slovenija ove godine nemaju snijega. Jer se vlaga skuplja nad Njemačkom i ne ide južnije gdje bi se ohladila i ispadala. Nego samo produži istočnije. Zadnji jaki snijeg je imao granicu kod švicarsko-talijanske granice. Ne južnije. 30km od granice je sjalo sunce.

Mijenja se, mijenja klima samo još neki nisu svjesni da ćemo sve više uzgajati banane.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:12   #2732
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
http://arstechnica.com/tech-policy/2...ge-initiative/


Nakon što su ga 24 države tužile, Obama je dobio je gadnu pljusku od Vrhovnog suda.

A sad vi ovdje i dalje lamentirajte, kako je 99,99% sve jasno oko klime. Toliko je sve 'kristalno' jasno, da su svi i dalje podjeljeni oko toga.
Dakle, firme koje svoje poslovanje temelje na fosilnim gorivima su tužile EPA-u zbog donošenja odluke o ograničenju emisije štetnih tvari?
Sigurno iz ekoloških razloga. Onih zelenih.

Iz teksta: "The rule requires a 32 percent reduction in power plant emissions by 2030, with the baseline set at 2005 emission levels".
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:31   #2733
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Koji stručnjaci? Neki link? Nešto?

BTW može neki primjer tog mog 'naskakivanja na ljude'? Može i na PM.
Ne mogu staviti link na štampani materijal, radi se o studiji (imam je ispred sebe) koja je napravljena još 2007 godine, a koja je predvidjela pojačano plavljenje obalnog područja u zapadnoj Istri kao rezultat oluja koje zbog globalnog zatopljenja će biti sve češći i jači.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:37   #2734
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne mogu staviti link na štampani materijal, radi se o studiji (imam je ispred sebe) koja je napravljena još 2007 godine, a koja je predvidjela pojačano plavljenje obalnog područja u zapadnoj Istri kao rezultat oluja koje zbog globalnog zatopljenja će biti sve češći i jači.
Koja studija? Valjda se može nać u pdf formatu?
Nego ja imam ispred sebe crno-bijele slike Rovinja iz 1967. Ono kad je more uništilo rivu.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:32   #2735
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Dakle, firme koje svoje poslovanje temelje na fosilnim gorivima su tužile EPA-u zbog donošenja odluke o ograničenju emisije štetnih tvari?
Sigurno iz ekoloških razloga. Onih zelenih.

Iz teksta: "The rule requires a 32 percent reduction in power plant emissions by 2030, with the baseline set at 2005 emission levels".
https://www.federalregister.gov/arti...c-utility#h-42
Quote:
2. CO 2 Emissions Only

This action proposes to regulate covered EGU emissions of CO 2, and not other constituent gases of the air pollutant GHGs. We identify the pollutant we propose to regulate as GHGs, but, again, only CO 2 emissions are subject to the proposed standard of performance. We are not proposing separate emission limits for other GHGs (such as methane (CH 4) or nitrous oxide (N 2 O)) as they represent less than 1 percent of total estimated GHG emissions from fossil fuel-fired electric power generating units.
Ugljik monoksid (Co) više niko živ ne spominje, jer hebiga ugljik dioksid (Co2) radi genocid nad svima uzduž i poprijeko Zemlje.


http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1264/
Quote:
Ugljični monoksid (CO) vrlo je otrovan plin iz skupine kemijskih zagušljivača, od kojeg danas umire više ljudi nego od svih ostalih otrova zajedno. Nastaje sagorijevanjem tvari koje sadrže ugljik (poput krutih, tekućih i plinskih goriva) bez dovoljne količine kisika.
Quote:
Ovise o njegovoj koncentraciji u zraku, frekvenciji disanja, trajanju izloženosti, općem zdravstvenom stanju, dobi i spolu pogođenog. Koncentracija CO izražava se u dijelovima na milijun (ppm). Pri izloženosti koncentracijama od oko 200 ppm nakon 50 minuta javlja se glavobolja praćena slabljenjem mentalnih funkcija. Isti simptomi javljaju se nakon 20 minuta izloženosti 500 ppm, dok koncentracija od 1000 do 10.000 ppm već za 10 minuta uzrokuje glavobolju, vrtoglavicu i mučninu, nakon čega nastupaju nesvjestica i smrt.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:10   #2736
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Obama je dobio je gadnu pljusku od Vrhovnog suda.

A sad vi ovdje i dalje lamentirajte, kako je 99,99% sve jasno oko klime. Toliko je sve 'kristalno' jasno, da su svi i dalje podjeljeni oko toga.
Nema to veze sa "jasnoćom" nego sa koorporativnim manipulacijama u američkoj politici. Riječ je o interesu, a ne znanosti. Smiješan si čovječe.

Quote:
memulica kaže: Pogledaj post


Ugljik monoksid (Co) više niko živ ne spominje, jer hebiga ugljik dioksid (Co2) radi genocid nad svima uzduž i poprijeko Zemlje.
Koja je korelacija između Co i klimatskih promjena ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:52   #2737
Krešo ovdje nešto spominje :

"Već sam pisao o stavovima ljudi koji smatraju da se nikakvo globalno zatopljenje ne događa. Vjerujem da je to samo još jedan sezonski hit. Recimo, prije neki dan sam se baš sjetio kako sam cijelu osnovnu i srednju školu u školi i kroz novine bio bombardiran pričama o kiselim kišama, i ne kažem da nisu postojale. Ali nekim čudom, nisam taj pojam čuo već više od desetak godina. Jeste li vi čuli da se o tome danas priča? Ako ne, znači li to da su kisele kiše prestale? Pa to je dobra vijest, zašto je ne razglasiti, kao pozitivni primjer da stvari idu i na bolje! Ili možda nespominjanje kiša znači da one nikad nisu niti bile problem pa se nemamo čime hvaliti? Ili možda još uvijek padaju? Ali zašto ih onda nitko ne spominje? Možda zato što je ove sezone na top-listama drugi hit – melodiozni pop zvan „globalno zatopljenje“? "
Sada se taj hit po novom zove "klimatske promjene"!
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 00:06   #2738
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Krešo ovdje nešto spominje :

"Već sam pisao o stavovima ljudi koji smatraju da se nikakvo globalno zatopljenje ne događa. Vjerujem da je to samo još jedan sezonski hit. Recimo, prije neki dan sam se baš sjetio kako sam cijelu osnovnu i srednju školu u školi i kroz novine bio bombardiran pričama o kiselim kišama, i ne kažem da nisu postojale. Ali nekim čudom, nisam taj pojam čuo već više od desetak godina. Jeste li vi čuli da se o tome danas priča? Ako ne, znači li to da su kisele kiše prestale? Pa to je dobra vijest, zašto je ne razglasiti, kao pozitivni primjer da stvari idu i na bolje! Ili možda nespominjanje kiša znači da one nikad nisu niti bile problem pa se nemamo čime hvaliti? Ili možda još uvijek padaju? Ali zašto ih onda nitko ne spominje? Možda zato što je ove sezone na top-listama drugi hit – melodiozni pop zvan „globalno zatopljenje“? "
Sada se taj hit po novom zove "klimatske promjene"!


Krešo tko? Krešimir Zidarić? Krešimir Dolenčić? Krešimir Ćosić? Krešimir Sever? Petar Krešimir IV.?

Kisele kiše su puno manji problem jer su lokalne prirode i zna se odakle im je izvor. Kad bi svoje dupe mrdnuo do iznad Rijeke, popljuvao bi ovakav dječji uradak lokalnog zabavljača.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 00:10   #2739
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post

Ugljik monoksid (Co) više niko živ ne spominje, jer hebiga ugljik dioksid (Co2) radi genocid nad svima uzduž i poprijeko Zemlje.

"Ugljični monoksid (CO) vrlo je otrovan plin iz skupine kemijskih zagušljivača, od kojeg danas umire više ljudi nego od svih ostalih otrova zajedno. Nastaje sagorijevanjem tvari koje sadrže ugljik (poput krutih, tekućih i plinskih goriva) bez dovoljne količine kisika. "
Ovakvu glupost možeš očekivati samo od memulice.

Čudim se kako nije spomenuo sunčanje, napade osa, stradavanje u prometu, padove s bicikla...to bi mu bilo u stilu. I baš za usporedbu s globalnim promjenama klime.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 06:10   #2740
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ako je globalno, ili svima ili nikome, kužiš? Riječ ->globalno.
ljudsko globalno,dakle misliti,i rpavo globalno kako ce biti znati su dva razlicita pojma,kuzis
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.