Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 14:20   #1
Slobodan Prosperov Novak

Jedan od naših najvećih književnih pera i veličina.On je autor vrsnih književnih djela,i kroničar hrvatske književnosti.
Slobodan Prosperov-Novak je još žešči Dubrovčanin za referendum i kritičar oslabljelog duha u Hrvata koji trpi dugovječnu tranziciju i još uvijek ponavlja da su lopovi u našoj svijesti najpoželjniji status.
On je dobar primjer kako kritika treba izgledati..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 15:26   #2
Meni je odličan bio kada je rekao da bi nam Srbija trebala biti kao Bugarska. Stanković je napravio čudnu facu pa ga pitao: "Kakav je vaš odnos prema Jugoslaviji?", pa recite "rođeni ste u Beogradu..." maltene ga htio pitati kako može takve stvari izjaviti.

Lik je i protiv regiona.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 17:10   #3
Gledo sam pol sata pa sam imao nekog posla,al u tih pol sata je sve u redu rekao. Hvala iskonu kaj automatski snima da mogu pogledat
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 17:19   #4
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Meni je odličan bio kada je rekao da bi nam Srbija trebala biti kao Bugarska. Stanković je napravio čudnu facu pa ga pitao: "Kakav je vaš odnos prema Jugoslaviji?", pa recite "rođeni ste u Beogradu..." maltene ga htio pitati kako može takve stvari izjaviti.

Lik je i protiv regiona.

Acu je tako driblao da je ovaj zamalo počeo mjenjat boje.

Nisam vidjeo dugo vremena da neko sa tako ležernim i iskrenim nastupom toliko uznemiri Acu, posebice što je dotičnom majka Srpkinja pa je očekivao jubilarnu NU2 epizodu gusla i opanaka.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 19:47   #5
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Meni je odličan bio kada je rekao da bi nam Srbija trebala biti kao Bugarska. Stanković je napravio čudnu facu pa ga pitao: "Kakav je vaš odnos prema Jugoslaviji?", pa recite "rođeni ste u Beogradu..." maltene ga htio pitati kako može takve stvari izjaviti.

Lik je i protiv regiona.
Nikada Srbija ne može biti Hrvatskoj kao Bugarska;već zbog toga što nam je susjed, što mnogi imaju rodbinske i prijateljske veze i što smo 70 godina živjeli u istoj državi. Nešto ne vjerujem da se isto odnosi i na Bugarsku.
Gospodin Novak samo želi biti fol originalan i izvalio je, po meni, glupost.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:44   #6
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Nikada Srbija ne može biti Hrvatskoj kao Bugarska
Naravno da nemože, Bugarska nam nikad nije bila neprijateljska država, Srbija je čisti neprijatelj, samo kastriran od medjunarodne zajednice.

Quote:
što mnogi imaju rodbinske i prijateljske veze i što smo 70 godina živjeli u istoj državi. Nešto ne vjerujem da se isto odnosi i na Bugarsku.
Tko to ima rodbinske veze i prijatelje od Hrvata u Srbiji čovječe? Kakve veze ima što smo bili u istoj državi? Bili ste i vi sa turcima 500 godina pa se ne ližete sa njima danas. Ako misliš na srbe u istočnoj slavoniji, pa vi niste nikakva spona izmedju Srbije i Hrvatske nego kamen spoticanja koji je i uzrokovao krvavi rat i tu su odnosi završeni, vi živite u svom svijetu gdje je ono bio gradjanski rat ili gdje je Vukovar oslobodjen, Hrvati žive u drugom svijetu i tu nema bliskosti i suživota više nikad.

Quote:
Gospodin Novak samo želi biti fol originalan i izvalio je, po meni, glupost.
Gospodin Novak zna što priča, to je zasmetalo i tebe i Stankovića, zato si i replicirao jer se češeš gdje te svrbi. Ja neznam što vi neki Srbi mislite i kako vidite budućnost, da budemo neka vrsta tople i bliske braće a čisti smo neprijatelji. Dakle kamo sreće da nam je srbija turska a ne bugarska. Srbija mi netreba, srbija me ne zanima, srbiju nevolim u najmanju ruku, u srbiju nebi otišao da mi je životni lijek tamo i tako misli bar 80% ljudi u Hrvatskoj vjeruj mi. To su na neki način pokazale i ankete medju mladima

Zadnje uređivanje DoggTagg : 28.04.2013. at 20:50.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:56   #7
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Nikada Srbija ne može biti Hrvatskoj kao Bugarska;već zbog toga što nam je susjed, što mnogi imaju rodbinske i prijateljske veze i što smo 70 godina živjeli u istoj državi. Nešto ne vjerujem da se isto odnosi i na Bugarsku.
Gospodin Novak samo želi biti fol originalan i izvalio je, po meni, glupost.
Ne nego pravu stvar, a to što ti imaš rodbinu i prijatelje u Srbiji ne znači da ostatak HR mora bit rob tvojih odnosa.
I ako nisi primjetio već 22 godine nismo sa Srbijom u istoj državi, Baranjac regionac
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:09   #8
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Nikada Srbija ne može biti Hrvatskoj kao Bugarska;već zbog toga što nam je susjed, što mnogi imaju rodbinske i prijateljske veze i što smo 70 godina živjeli u istoj državi. Nešto ne vjerujem da se isto odnosi i na Bugarsku.
Gospodin Novak samo želi biti fol originalan i izvalio je, po meni, glupost.
Samo zato jer netko od vas Srba u tom dijelu Hrvatske ima rodbinske veze nipošto ne znači da ih imamo i mi ostali. Srbija mene uopće ne zanima niti ikad namjeravam ići u Srbiju. Ja sa Srbima (a isto misli većina Hrvata) nisam nikakav prijatelj i nemam nikakvog interesa za nekim zbližavanjem sa Srbijom i Srbima. Možemo biti samo susjedi i ništa više. Gledajte svoja posla i okanite nas se.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:20   #9
Jooj, činjenica je da jako puno Hrvata ima nekoga u Srbiji, rodbinu ili prijatelja, da postoje vikend odlasci za Beograd i Novi Sad, da Srbi idu na Jadran mnogo više nego Bugari, da su srpski filmovi i serije gledani na našim televizijama, da se sluša srpski rock i folk, da se igraju košarkaška, vaterpolo i rukometna liga i da ništa od toga nemamo sa Bugarskom.
I nisu Srbi i Hrvati neprijatelji već su veoma podložni propagandama podlaca sa zapada i istoka, a najviše svojim vlastitim demagozima koji su se pokazali u svoj svojoj pokvarenosti rasturivši nas i opljačkavši.
Dog Tag, mržnja može ubiti, a da ti zaista treba neki životni lijek iz Srbije išao bi ti četveronoške, pola Osijeka ionako ide prijeko po cigare i pivo.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:29   #10
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Jooj, činjenica je da jako puno Hrvata ima nekoga u Srbiji, rodbinu ili prijatelja, da postoje vikend odlasci za Beograd i Novi Sad, da Srbi idu na Jadran mnogo više nego Bugari, da su srpski filmovi i serije gledani na našim televizijama, da se sluša srpski rock i folk, da se igraju košarkaška, vaterpolo i rukometna liga i da ništa od toga nemamo sa Bugarskom.
I nisu Srbi i Hrvati neprijatelji već su veoma podložni propagandama podlaca sa zapada i istoka, a najviše svojim vlastitim demagozima koji su se pokazali u svoj svojoj pokvarenosti rasturivši nas i opljačkavši.
Dog Tag, mržnja može ubiti, a da ti zaista treba neki životni lijek iz Srbije išao bi ti četveronoške, pola Osijeka ionako ide prijeko po cigare i pivo.
Nitko nije rekao da sa Srbijom ne treba imati odnose, ali nam ide na jetra nekakvo naglašavanje neke nepostojeće bliskosti sa Srbima. Hoda se na utakmice i u Mađarsku jesmo li zato sa Mađarima bliski? Da Srbe jednostavno obožavaju u Zadru i Šibeniku. Gledamo i američke filmove i skušamo američku glazbu jesmo li zato nešto bliži Amerikancima? Gdje su to Hrvate tukli i ponižavali? U Mađarskoj ? Ili je to možda ipak bila Srbija? Da, Srbi i Hrvati su neprijatelji i to će biti još prilično dugo, pomiri se s tim.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:07   #11
Čovjek govori kako većina u Hrvatskoj razmišlja. Meni je samo čudan Stanković kaj se čudi tome jer čisto sumnjam da anije često u doticaju s takvim izjavama, razmišljanjima.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:02   #12
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Jooj, činjenica je da jako puno Hrvata ima nekoga u Srbiji, rodbinu ili prijatelja, da postoje vikend odlasci za Beograd i Novi Sad
Činjenica nije nešto što ti bubneš na forumu bez ikakvih dokaza.

Quote:
da Srbi idu na Jadran mnogo više nego Bugari
Idu Talijani i Njemci više nego srba pa ne glumimo toplu braću sa njima.

Quote:
da su srpski filmovi i serije gledani na našim televizijama
Ja srpskih filmova na televiziji nisam vidio.


Quote:
I nisu Srbi i Hrvati neprijatelji već su veoma podložni propagandama podlaca sa zapada i istoka, a najviše svojim vlastitim demagozima koji su se pokazali u svoj svojoj pokvarenosti rasturivši nas i opljačkavši.
Srbi i Hrvati su čisti neprijateljski narodi koji se organski ne podnose, nikakvi političari ni moćnici tome nisu krivi, oni su samo oslika takvih odnosa. Suviše mnogo je kostiju ostalo iza naše "bliskosti" da bi se preko toga tek tako prešlo, još k tome glumilo "braću" bližu od Bugarske sa kojom nikad nismo imali problema??

Quote:
Dog Tag, mržnja može ubiti, a da ti zaista treba neki životni lijek iz Srbije išao bi ti četveronoške, pola Osijeka ionako ide prijeko po cigare i pivo.
Ja ne mrzim Srbiju, ali je ne volim, ide dosta Hrvata u Sloveniju pa nam je Bugarska, zašto bi srbija imala drugačiji tretman?

Zadnje uređivanje DoggTagg : 29.04.2013. at 10:09.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:20   #13
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Gdje su to Hrvate tukli i ponižavali? U Mađarskoj ? Ili je to možda ipak bila Srbija? Da, Srbi i Hrvati su neprijatelji i to će biti još prilično dugo, pomiri se s tim.
Država u kojoj ne smiješ proći kolima sa hrvatskim tablicama da te netko ne kamenuje ili napadne sjekirom nam nije Bugarska, ona nam je neprijateljska država, država koja je podržavala komadanje naše domovine devedesetih i izvršila brutalnu agresiju nam nije Bugarska nego neprijatelj i agresor. Država koju u sporovima predstavlja Savo štrbac nam je prijatelj??!
Dakle ne radi se ovdje o tome da mi imamo super odnose i da je Slobodan Novak protiv njih. Radi se o tome da je kamo puste sreće da jednom postanemo jedni drugima Bugarska. Kakvo to prijateljstvo postoji medju Hrvatima i Srbima? Postoji samo minimalna interakcija tek zato što smo susjedi nažalost.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:50   #14
Ja znam da mnogi Hrvati idu u Srbiju, da su bili u Srbiji i da će ići u Srbiju. Svi ljudi iz moje ulice koja broji oko 100 ljudi su bili u Srbiji i imaju nekoga tamo.
Mnogi iz Zagorja ili sa mora ne mare za Srbiju, ali ih mnogo više ne mari za Bugarsku. Nije nama ni Slovenija Bugarska pa ni Mađarska, a pogotovo BiH.
Srbi i Hrvati, naravno, nisu braća, kao što braća nisu ni Zagorci i Istrijani, ili Ličani i Slavonci.
Svi su ljudi braća po nekoj ljudskosti i nitko nikome nije brat, osim po majci i ocu. Nitko tko ne želi ne mora ići tamo gdje ne želi, može imati sto razloga, ali mislim da nije realno reći da je Srbija Hrvatskoj važna koliko i Bugarska ili Rumunjska. To jednostavno nije točno i nikada neće ni biti. A da se moramo lizati sa bilo kime, ne moramo i ne bi trebali.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:52   #15
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Ja znam da mnogi Hrvati idu u Srbiju, da su bili u Srbiji i da će ići u Srbiju. Svi ljudi iz moje ulice koja broji oko 100 ljudi su bili u Srbiji i imaju nekoga tamo.
Mnogi iz Zagorja ili sa mora ne mare za Srbiju, ali ih mnogo više ne mari za Bugarsku. Nije nama ni Slovenija Bugarska pa ni Mađarska, a pogotovo BiH.
Srbi i Hrvati, naravno, nisu braća, kao što braća nisu ni Zagorci i Istrijani, ili Ličani i Slavonci.
Svi su ljudi braća po nekoj ljudskosti i nitko nikome nije brat, osim po majci i ocu. Nitko tko ne želi ne mora ići tamo gdje ne želi, može imati sto razloga, ali mislim da nije realno reći da je Srbija Hrvatskoj važna koliko i Bugarska ili Rumunjska. To jednostavno nije točno i nikada neće ni biti. A da se moramo lizati sa bilo kime, ne moramo i ne bi trebali.
Daj prestani, brukaš se.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:56   #16
Tješi se, ulazak u EU će nas postepeno odvajati od vas što mi je neizmjerno drago i jedna od pozitivnih stvari EU-a. Tvoji možda i idu u Srbiju al i to će opasti jer će sad ljudi ulaskom u EU malo više istraživat prema sjeveru. Već godinama ljudi, koji mogu, odlaze do Austrije i Mađarske na vikende. To će se samo povećavat ovim otvaranjem granica. Zanimljivi ste ka pjesak Sahare.
__________________
Ne davaju perme vise. I'm out :W
Capt Midnight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 11:35   #17
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Ja znam da mnogi Hrvati idu u Srbiju, da su bili u Srbiji i da će ići u Srbiju. Svi ljudi iz moje ulice koja broji oko 100 ljudi su bili u Srbiji i imaju nekoga tamo.
Mnogi iz Zagorja ili sa mora ne mare za Srbiju, ali ih mnogo više ne mari za Bugarsku. Nije nama ni Slovenija Bugarska pa ni Mađarska, a pogotovo BiH.
Srbi i Hrvati, naravno, nisu braća, kao što braća nisu ni Zagorci i Istrijani, ili Ličani i Slavonci.
Svi su ljudi braća po nekoj ljudskosti i nitko nikome nije brat, osim po majci i ocu. Nitko tko ne želi ne mora ići tamo gdje ne želi, može imati sto razloga, ali mislim da nije realno reći da je Srbija Hrvatskoj važna koliko i Bugarska ili Rumunjska. To jednostavno nije točno i nikada neće ni biti. A da se moramo lizati sa bilo kime, ne moramo i ne bi trebali.
Pa normalno je da Srbi iz Istočne Slavonije imaju bližnje u Srbiji i da idu u Srbiju. Ali Srbi od tamo nisu spona izmedju nase dvije države nego kamen spoticanja. Ima Hrvata koji idu u Srbiju, pa što sad? To je normalna stvar jer smo susjedi, ali takvih Hrvata je jako malo i Srbija se ni po čemu ne ističe po posjećenosti od drugih susjednih zemalja, rekao bih čak ni od Bugarske. Evo, ja bi radije otišao u Bugarsku nego u Srbiju. Vidim i da dijeliš Hrvate na Slavonce, Dalmatince itd, ako ćeš dijelit, dijeli svoje Srbe, Hrvate ostavi na miru.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 11:41   #18
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Jooj, činjenica je da jako puno Hrvata ima nekoga u Srbiji, rodbinu ili prijatelja, da postoje vikend odlasci za Beograd i Novi Sad, da Srbi idu na Jadran mnogo više nego Bugari, da su srpski filmovi i serije gledani na našim televizijama, da se sluša srpski rock i folk, da se igraju košarkaška, vaterpolo i rukometna liga i da ništa od toga nemamo sa Bugarskom.
I nisu Srbi i Hrvati neprijatelji već su veoma podložni propagandama podlaca sa zapada i istoka, a najviše svojim vlastitim demagozima koji su se pokazali u svoj svojoj pokvarenosti rasturivši nas i opljačkavši.
Dog Tag, mržnja može ubiti, a da ti zaista treba neki životni lijek iz Srbije išao bi ti četveronoške, pola Osijeka ionako ide prijeko po cigare i pivo.
Išlo se i u Madžarsku u kupnju, kakve to ima veze?

Idem i ja u Harkanj sa prijateljima malo malo, pa to ne znači puno za politiku Hrvatske i Madžarske.

A cigarete u Srbiji su više nego povoljne, nije to neka ljubav
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:38   #19
Thumbs up

Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Samo zato jer netko od vas Srba u tom dijelu Hrvatske ima rodbinske veze nipošto ne znači da ih imamo i mi ostali. Srbija mene uopće ne zanima niti ikad namjeravam ići u Srbiju. Ja sa Srbima (a isto misli većina Hrvata) nisam nikakav prijatelj i nemam nikakvog interesa za nekim zbližavanjem sa Srbijom i Srbima. Možemo biti samo susjedi i ništa više. Gledajte svoja posla i okanite nas se.


to je to,
dvatri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 13:29   #20
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Jooj, činjenica je da jako puno Hrvata ima nekoga u Srbiji, rodbinu ili prijatelja, da postoje vikend odlasci za Beograd i Novi Sad, da Srbi idu na Jadran mnogo više nego Bugari, da su srpski filmovi i serije gledani na našim televizijama, da se sluša srpski rock i folk, da se igraju košarkaška, vaterpolo i rukometna liga i da ništa od toga nemamo sa Bugarskom.
I nisu Srbi i Hrvati neprijatelji već su veoma podložni propagandama podlaca sa zapada i istoka, a najviše svojim vlastitim demagozima koji su se pokazali u svoj svojoj pokvarenosti rasturivši nas i opljačkavši.
Dog Tag, mržnja može ubiti, a da ti zaista treba neki životni lijek iz Srbije išao bi ti četveronoške, pola Osijeka ionako ide prijeko po cigare i pivo.
Srpski rock,šta je to točno,kakav je to glazbeni pravac,koje su mu odlike koje ga dijele od ostatka rock scene?


I onda kralj u nastavku počne o propagandi i demagozima

Dolaze nam i Česi na more,mi odlazimo u Austriju na skijanje,slušamo britanski,njemački,francuski rock,gledamo i američke filmove,ja iman rodbine Njemaca i Argentinaca i u Srbiju samo poslovno ako ikad budem prisiljen.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.