Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2022., 13:56   #1
Proračunsko računovodstvo

Molila bi ako je netko upoznati sa proračunskim računovodstvom, da mi objasni šta se knjiži na konta grupe 37, konto se zove Naknade građanima i kućanstvima
Konkretno me interesira šta bi jedna osnovna škola mogla na taj konto knjižiti

Hvala na informaciji
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 19:11   #2
Stipendije i školarine koje proračun i proračunski korisnici daju vlastitim zaposlenicima evidentiraju se u ovoj skupini.

konto 37215 - Stipendije i školarine
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 11:48   #3
Ja imam konta

3721 Naknade građanima i kućanstvima u novcu, i
3722 Naknade građanima i kućanstvima u naravi

ok ako su 3721 školarine, šta je 3722?

I nije mali novac 200.000kn u godini dana
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 14:48   #4
iskreno ne razumijem kaj te zanima... rekao sam da se na kontu 37215 knjiže stipendije i školarine koje proračun i proračunski korisnici daju vlastitim zaposlenicima.

ovih 200.000,00 kn koje spominješ, na što se odnose? od kud potječu?

Inače, naknade u novcu jesu novčana davanja koja građani i kućanstva dobivaju općenito za svoje potrebe, a naknade u naravi obuhvaćaju davanja kojima se posredno ili neposredno građanima i kućanstvima osiguravaju određena dobra ili usluge. Posredno znači da proračun i proračunski korisnici plate dobavljaču, a građani mogu besplatno podići proizvod ili koristiti uslugu

na računima 3722 - Naknade građanima i kućanstvima u naravi knjiži se sufinanciranje cijene prijevoza, pomoć i njega u kući, stanovanje, prehrana i ostalo.

možda je bolje na pp da pitaš

Zadnje uređivanje lasangel : 12.02.2022. at 14:51. Reason: ispr
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 21:23   #5
Pa ono što sam pitala u prvom postu, šta jedna osnovna škola knjiži na kontima 3721 i 3722?

Vidim na njihovoj bilanci (javne isprave su i vidljive svima na web stranicama) da na tim kontima imaju visoke iznose pa me interesiralo kakvi su to točno troškovi


Ok, 3721 (ili analitika 27215) su stipendije i školarine, kužim, profesorima ili nastavnicima se plaćaju neka školovanja, to i je jasno (tj. nije, ali nema veze)


Ali mi je nejasno šta jedna osnovna škola knjiži na kontu pod brojem 3722 koji se zove Naknade građanima i kućanstvima u naravi?

I saldo toga konta je dvostruko viši od konta uredski materijal (ne da mi se sad tražiti koji je to broj), pa me interesiralo koji su to troškovi koji su doplo viši od godišnjeg troška jedne škole za kredama, papirom, wc papirom, sapunima i sredstvima za čišćenje.

Ne znam kako drugačije objasniti, jednostavno trebam objašnjenje koji točno trošak se knjiži na konto 3722 (ili bilo koji 2722xxxxx) u jednoj osnovnoj školi?
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 10:57   #6
Ako misliš na račun - 37229 Ostale naknade građanima i kućanstvima u naravi tamo se knjiže udžbenici radnog karaktera koje škole daju učenicima na uporabu sve dok su u uporabnom odnosno primjerenom stanju.
S obzirom na to da se udžbenici radnog karaktera ne mogu koristiti više godina, preporuka je nabavu takvih udžbenika evidentirati na osnovnom računu 37229 Ostale naknade građanima i kućanstvima u naravi
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 15:18   #7
E, to sam trazila, hvala!
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.