Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 09:58   #61
znam samo da smo oboje vadili potvrde o krvnoj grupi, sve je bilo u redu pa se dalje nisam zanimala.

nemam pojma koju krvnu grupu ima djete, ali očito se vidi čija je.

ovo je grozna situacija. znati a ne reći ili ne znati a sumnjati...
agibagi is offline  
Old 28.04.2010., 10:00   #62
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti misliš da se jednom dogodilo da je "otac" odbacio djete nakon što je saznao da biološki nije njegovo?
Događa se. U onim zajednicama gdje se žena zbog prevare kamenuje do smrti, pogotovo se događa. Poznaš nekog takvog kome se to dogodilo i odrekao se djeteta? Prije nego postaviš pitanje, ja suprotan slučaj poznam. Imali smo i na prošloj stranici primjer čovjeka koji se razveo ali se djeteta nije odrekao. A baš bi mu bilo najjednostavnije....nova žena, nova djeca, šta će mu tamo neko dijete kojem plaća alimentaciju a nije zapravo njegovo...
brodačka is offline  
Old 28.04.2010., 10:03   #63
Quote:
tvrdibombon kaže: Pogledaj post
Jel moguće da ta mala budala ne zna krvnu grupu svoje žene? Strašno

A što bi s tim saznanjem... nemam pojma. U tome i je problem.
Kak ne bi bilo moguće, niti ja ne znam od svog muža dok ne pogledam papir,
od svoje obitelji nemam pojma koje su, tak da ti mogu garantirati da ni moj muž ne zna moju.

E sad što se tiče saznanja:
tvoj brat voli svoga sina i to je najvažnije od svega.

Možda i nije tako glup, možda zna, možda sumnja ali mu to možda nije bitno.

Ali ako se ti sad umješaš postoji mogućnost da ćeš uništiti jednu sretnu obitelj, a djetetu ćeš možda uništiti život.

Što misliš da bi se tvoj brat rastao i ostavio to djete bez jebemti?
Koliko sam shvatila on ga voli i voljet će ga bez obzira jel biološki otac ili nije, jer djete se voli srcem a ne razumom (naravno ako je osoba normalna)

Da li ćeš ti to djete prestati voljeti ako se pokaže da nije biološki sin tvog brata? Samo tako ćeš izbrisati osjećaje koje prema njemu imaš 8-9 godina?

Za što je ustvari bitno saznanje da li je to djete biološki sin tvog brata?
Neko nasljedstvo je u igri?
Ne kužim.

Sorry, ali mislim da se nemaš pravo mješati tako u tuđe živote i igrati se Boga, čak i ako jesi u pravi i djete zaista nije njegovo...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 28.04.2010., 10:05   #64
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti misliš da se jednom dogodilo da je "otac" odbacio djete nakon što je saznao da biološki nije njegovo?
I tko to od vas tvrdi da otac nema to pravo? Tko mu ga uopce moze uskratiti?

Btw, otvorio sam temu na PZ-u, tamo ce netko sigurno znati ako postoji mogucnost da dvoje roditelja krvne grupe B imaju dijete krvne grupe AB.
Grizli_Medo is offline  
Old 28.04.2010., 10:06   #65
U svakom slučaju, ne reći - ništa dobro iz toga ne može izaći, nemoguće..

Nebitno je jel brat zna ili ne zna - jedino je bitno da ne SAZNA
sex-addict is offline  
Old 28.04.2010., 10:11   #66
malo se razmahala rasprava o krvnim grupama. sve što smo rekli nije sigurno niti provjereno, a dnk analiza je jedina sigurna metoda.

bitno je da brat ne sazna nego da otkrije sam, ako treba otkriti.
agibagi is offline  
Old 28.04.2010., 10:15   #67
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Događa se. U onim zajednicama gdje se žena zbog prevare kamenuje do smrti, pogotovo se događa. Poznaš nekog takvog kome se to dogodilo i odrekao se djeteta? Prije nego postaviš pitanje, ja suprotan slučaj poznam. Imali smo i na prošloj stranici primjer čovjeka koji se razveo ali se djeteta nije odrekao. A baš bi mu bilo najjednostavnije....nova žena, nova djeca, šta će mu tamo neko dijete kojem plaća alimentaciju a nije zapravo njegovo...
Događa se i ovdje, itekako. To što ti znaš jednog suprotnog ne znači da je to neko pravilo.

Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
I tko to od vas tvrdi da otac nema to pravo? Tko mu ga uopce moze uskratiti?
To nije tema, nema veze s ovim.

Ali glede teme, ako je npr. otac još davno bio svjestan i izabrao da šuti, tko ima pravo uskratiti mu tu odluku i natjerati ga da reagira i protiv svoje volje?

A reći nekome tako nešto se u najboljem slučaju ima pravo tek nakon što je netko ne 100 nego 1000% siguran.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 28.04.2010., 10:21   #68
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To nije tema, nema veze s ovim.

Ali glede teme, ako je npr. otac još davno bio svjestan i izabrao da šuti, tko ima pravo uskratiti mu tu odluku i natjerati ga da reagira i protiv svoje volje?

A reći nekome tako nešto se u najboljem slučaju ima pravo tek nakon što je netko ne 100 nego 1000% siguran.
Kako nije tema, to je srz teme.
I iz iskustva znam da ce ga pokretacica teme sebi postaviti milion puta ako odluci sutjeti.

Ako je znao i izabrao sutnju, onda ne vidim razloga da i sad to ne napravi.
A za ovo 100% 1000% se slazem.
Grizli_Medo is offline  
Old 28.04.2010., 10:30   #69
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Ako je znao i izabrao sutnju, onda ne vidim razloga da i sad to ne napravi.
Itekako ima razloga. Jer onaj tko "prokaže" sigurno će i tražiti i očekivati komentar. Pa onda nema šanse da to ne procuri okolo, takvi dušebrižnici rijetko mogu nešto zadržati baš samo za sebe. Pa će početi priče, šaputanja iza leđa, pa možda čak i direktna pitanja...

Quote:
A za ovo 100% 1000% se slazem.
Za 100% sigurnosti mora se napraviti DNA test. To je jedina 100%-tna sigurnost. Čak ni da je netko bio u krevetu s njima, ne bi mogao biti siguran.

A DNA test mogu napraviti samo roditelji. Znači da samo oni mogu biti 100% sigurni. I nisu ni svoju sigurnost ni svoju sumnju dužni dijeliti sa drugima. Pa čak ni sa braćom i sestrama.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 28.04.2010., 10:44   #70
Ja stvarno ne razumijem kakvom ste vi čudnom metodom indukcije došli do zaključka da će sestra (ako kaže bratu ) insistirati na nekakvim daljnjim njegovim postupcima? Ako je već znao, reći će - znam i valjda sam odlučiti što s tim. Pogotovo mi nije jasno otkud vam ideja da će sestra o vlastitom bratu i nećaku pričati njima iza leđa o pitanju očinstva. Definitivno mi se čini, sestre i braća nisu što su nekad bili.
brodačka is offline  
Old 28.04.2010., 10:48   #71
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Itekako ima razloga. Jer onaj tko "prokaže" sigurno će i tražiti i očekivati komentar. Pa onda nema šanse da to ne procuri okolo, takvi dušebrižnici rijetko mogu nešto zadržati baš samo za sebe. Pa će početi priče, šaputanja iza leđa, pa možda čak i direktna pitanja...



Za 100% sigurnosti mora se napraviti DNA test. To je jedina 100%-tna sigurnost. Čak ni da je netko bio u krevetu s njima, ne bi mogao biti siguran.

A DNA test mogu napraviti samo roditelji. Znači da samo oni mogu biti 100% sigurni. I nisu ni svoju sigurnost ni svoju sumnju dužni dijeliti sa drugima. Pa čak ni sa braćom i sestrama.
Kad sam prozivljavao svoju dvojbu nisam ocekivao niti komentar, niti sam o njemu razmisljao. Nisam ocekivao niti bilo kakvu reakciju od prijatelja da sam mu odlucio reci. da sam mu kojim slucajem rekao, da je odlucio ostati s njom unatoc saznanju, ta tajna bi otisla u grob s nas troje sto se mene tice.
Ali, naravno, nisu svi ljudi isti.
A ovo etiketiranje dusebriznistvom... Ja bi volio da je prema meni netko tko mi je blizak brizan i kaze mi da mi se obiteljski zivot temelji na laznom temelju.
I ako bi bio spreman odsutjeti cinjenicu da dijete nije moje, onda bi bio spreman naici na to pitanje u buducnosti.
Ali opet, nisu svi ljudi isti.

E da, i dijete ima pravo znati tko mu je bioloski otac. To pravo je zagarantirano zakonom i medunarodnim konvencijama.
Grizli_Medo is offline  
Old 28.04.2010., 11:02   #72
E da, i dijete ima pravo znati tko mu je bioloski otac. To pravo je zagarantirano zakonom i medunarodnim konvencijama.[/QUOTE]

Naravno. Razlozi za to postoje. Pa kad idete na sistematski, pitaju vas o bolestima u obitelji. O čemu će ovo dijete pričati? Možda mora zbog obiteljske anamneze otići na neke pretrage u 30oj godini? Kod niza bolesti naslijeđe ima važnu ulogu, zar je potrebno o tome govoriti. Neznanje može dovesti u zabludu sebe i lječnike. Neću govoriti o slučaju iz sapunica da kao mladić na nekom tulumu završi s vlastitom sestrom, ali ako se radi o manjoj sredini, onda ni to ne treba zanemariti. Dijete ima pravo znati i tu je kraj priče. Reći mu moraju roditelji (tj. oni koje smatra roditeljima) a ne netko drugi. Sve drugo je pogrešno.
brodačka is offline  
Old 28.04.2010., 11:11   #73
Meni su oba roditelja A+, a ja sam 0+ (to je bio i tatin tata, za bake i drugog dedu ne znam) i to je 100% točno jer smo davaoci krvi. A da je meni moj tata pravi tata toliko je fizički očito jer sam od mame naslijedila samo boju očiju. Dakle nemojte skakati na prvu, kako je netko napisao relevantna je DNK analiza.
Happy_Day is offline  
Old 28.04.2010., 11:12   #74
lipo testiraj i znat ćeš
pepe88 is offline  
Old 28.04.2010., 11:13   #75
ja sam na faksu imala genetiku i vrlo dobro znam da se to može desit, da naslijediš od bake ili djeda (kao što je več neko napisao). Moja baka uvijek zeza moju mamu da ima drugog oca, jer kao niko u familiji nema plave oči već samo ona.Kasnije se ispostavilo da je moj pradjed imao plave oči... Tako da je vrlo moguće i za krvnu grupu.
__________________
Dragi,jako mi je stalo da me bar jednom uznemiriš malo... :D
Sexy__Seka is offline  
Old 28.04.2010., 11:16   #76
Quote:
Happy_Day kaže: Pogledaj post
Meni su oba roditelja A+, a ja sam 0+ (to je bio i tatin tata, za bake i drugog dedu ne znam) i to je 100% točno jer smo davaoci krvi. A da je meni moj tata pravi tata toliko je fizički očito jer sam od mame naslijedila samo boju očiju. Dakle nemojte skakati na prvu, kako je netko napisao relevantna je DNK analiza.
Bojim se da je nemoguce da od dvije B ispadne AB. Od dvije B moze biti ili B ili 0, kao i od dvije A moze bit A ili 0.
Ako ne postoji mogucnost (ipak ostavljam otvoreno to da je ipak moguce u nekom super malom postotku za koji ja ne znam) da od dvije B dobijes AB, onda je DNK-a nepotreban.
Grizli_Medo is offline  
Old 28.04.2010., 11:29   #77
Nisam medicinar i ne znam...no vjerujem da nije lako živjeti s takvom sumnjom. Mislim da bi brat trebao razgovarati sa ženom i da je to prvenstveno njihova stvar.
Happy_Day is offline  
Old 28.04.2010., 11:35   #78
Da se malko i nasmijem na temu. Koliki li ce ocevi nakon ove teme saznati krvne grupe djece i supruga.,.

Zadnje uređivanje Grizli_Medo : 28.04.2010. at 11:57.
Grizli_Medo is offline  
Old 28.04.2010., 11:39   #79
Quote:
Happy_Day kaže: Pogledaj post
Meni su oba roditelja A+, a ja sam 0+ (to je bio i tatin tata, za bake i drugog dedu ne znam) i to je 100% točno jer smo davaoci krvi. A da je meni moj tata pravi tata toliko je fizički očito jer sam od mame naslijedila samo boju očiju. Dakle nemojte skakati na prvu, kako je netko napisao relevantna je DNK analiza.
To koju krvnu grupu imaju bake i djedovi nije bitno. Dijete krvnu grupu nasljedđuje od roditelja. Nisam genetičar pa ne znam da li postoje šanse da to bude neka druga grupa(ako postoje onda su u promilima).

Tvoji su roditelji očito oboje A0 i onda si ti mogla imati A ili 0. Nema u tvom slučaju ništa čudno.
Garf is offline  
Old 28.04.2010., 11:55   #80
Sad si razmišljam...
Da je moja sestra u takvoj situaciji (što je nemoguće, je li tako? ) ne znam kako bih se postavila.
Najlakše je reći- ne govori ništa, međutim da ja saznam da moja mama, sestra ili tata znaju takvu informaciju i da mi nisu rekli...

Ne znam, popizdila bih, u svakom slučaju.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.