Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2011., 10:20   #21
Kolika je vjerojatnost da se tako nekoga uhvati i nađe? Znači, policija će radije čekati da naleti na nekoga koga traži nego ići tamo gdje bi mogao biti?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:14   #22
Quote:
dymatize kaže: Pogledaj post
Da li je moguće napustiti zemlju ukoliko je izdan dovedbeni nalog. Dovedbeni nalog je izdan za svjedoka zbog neodazivanja na prekršajni postupak ( remečenje javnog reda i mira ) .... Promjenio sam adresu i nisam prijavio u policiju. Pozivi su stizali na staru adresu i sad je izdan dovedbeni nalog a da ja uopće nisam znao da se uopće vodi postupak. U svakom slučaju kad sam saznao prijavio sam novu adresu sudu . sada me zanima dakle pitanje sa početka a to je dali je dovedbeni nalog još uvijek na snazi i dali ima šanse da stvaraju probleme na granici tj da me zbog toga nepuste vani na 2 dana. Poslovno putujem u Austriju pa nebi bilo baš zgodno jelte
brijem da neces imati problema na grani, sumnjam da nam je murja tak dobro organizirana sto se tice dovedbenih. toga ima puno. vrlo je razlicito od potjernice.

ali bi mogao dobiti novcanu kaznu

a ne kuzim zakaj se jednostavno ne javis sutkinji ili sucu, kazes kaj je bilo i to je to. mislim, barem na prekrsajcu rade ljudi koji imaju razumijevanja. i jos k tome si svjedok ne okrivljenik

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost da se tako nekoga uhvati i nađe? Znači, policija će radije čekati da naleti na nekoga koga traži nego ići tamo gdje bi mogao biti?

pa nazalost velika je vjerojatnost jer zivimo u policijskoj drzavi za svaku glupost te mogu legitimirati, zaustaviti. tak da u praxi to funkcionira ok
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal

Zadnje uređivanje Katrin : 21.11.2011. at 15:08.
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 15:41   #23
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost da se tako nekoga uhvati i nađe? Znači, policija će radije čekati da naleti na nekoga koga traži nego ići tamo gdje bi mogao biti?
Neće, policija će ići i na kućnu adresu, ali postoji više vrsta potraga. Jedna se zove „priopćiti adresu“ i sud ju može zatražiti npr. samo s napomenom da se utvrdi adresa, ali se potraga ne ukida dok se osobno ne javiš na sud. U praksi, mi dođemo na tvoju adresu, zateknemo te i utvrdimo da tamo stvarno i stanuješ, a o tome dopisom obavijestimo sud. Tebe istovremeno uputimo da se sam javiš (ili ti dao poziv, kako-kad). Ako je radno vrijeme suda, dok te držimo nazovemo suca da vidimo treba li te odmah i dovesti, što se u pravilu ne radi. I tako sud zaprimi dopis, zna gdje stanuješ i na tu adresu ti pošalje poziv, ali ne ukida potragu dok se ti osobno ne javiš (ili nazoveš s dobrim izgovorom). I ti slučajno ili namjerno propustiš neki takav poziv, policija te više puta zatekne na raznim mjestima, ne dovede te i ti se ne javiš, i sud izgubi živce, pa „podeblja“potragu na neku težu (koja uključuje dovođenje) ili jednostavno kaže da te odmah dovedemo jednom kada ga nazovemo da smo te negdje zatekli. Uglavnom, od jednostavne situacije nastane teža.

Inače, rijetko odlazimo na radna mjesta, baš kako ne bi ljudima stvarali dodatne neugodnosti. Naravno, ako je riječ o staroj mušteriji ili nečem ozbiljnijem, kriteriji opadaju.


Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
… pa nazalost velika je vjerojatnost jer zivimo u policijskoj drzavi…
Pa da živimo u policijskoj državi, valjda bi ti došli doma, razvalili vrata i odmah te odveli sucu (ili te dočekali u kući kad se vratiš), bez ikakvih papira i odugovlačenja, zar ne?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 17:54   #24
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
a ne kuzim zakaj se jednostavno ne javis sutkinji ili sucu, kazes kaj je bilo i to je to. mislim, barem na prekrsajcu rade ljudi koji imaju razumijevanja. i jos k tome si svjedok ne okrivljenik

Javio sam se. Prijavio novu adresu. Rekli su mi da čekam sljedeći poziv sa suda . Puno hvala svima na pomoći
dymatize is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:02   #25
dobio sam i ja dovedbeni nalog. uglavnom za neku prometnu kaznu sto nisam platio iz 2010... ne znam kad sam ga dobio, nema datuma na njemu, iz II policijske postaje je, jucer sam ga skuzio u sanducicu. mogao je doci u zadnjih tjedan dana mozda... uglavnom pise na njemu 2000 kuna, 7 dana zatvora. zvao sam brojeve telefona, policija me uputila na sud, zena sa suda mi nece dati broj racuna i poziv na broj na koji da uplatim, kaze da moram doci tamo osobno(iako pise da uplatnica moze faksirati ako je placena)... sud radi do 14 sati, ja sam nazvao tek oko 13 i nisam mogao nikako doci s posla tamo do 14 sati, koje su sanse da mi dodju sutra u 5-6 ujutro s rotirkama i "dovedu" me? ili odvedu na tih 7 dana zatvora ili sta? mislim imam sad 2000 kuna sa sobom za svaki slucaj stalno...eh da, pise da se moram javit ODMAH u odjel za izvrsenej preksrajnih sankcija na sudu(to je taj sto radi do 14)
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 01:42   #26
Dat će ti par dana, a obzirom na doba godine, vjerojatno čak i do iduće godine (tj. prolaska blagdana). Nemaš razloga za sekiranciju i paničnu žurbu, ali ovo je zadnje upozorenje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:35   #27
evo bio na sudu, platio... sad moram odnijet neki papir u PP crnomerec, ako to ne odnesem?(ne da mi se i moram napravit prekrsaj da bi doso tamo autom)

jos jedna zanimljivost, prekrsaj je iz 2008 i to neki gdje me uslikalo pa kakti nisam dao podatke tko je vozio bla bla... kazna je bila 2000 kuna... sad je 2011, skoro 2012, ja sam opet platio 2000 kuna... dakle 0 kuna zatezne i cini mi se da su negdje nestali nekakvi troskovi suda ili necega, ne sjecam se da sam ikad samo kaznu platio, uvijek su bili neki troskovi necega jos pride, a cini se da su ovdje u tom procesu negdje nestali? ili se to 2008 nije naplacivalo?
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:01   #28
Uvijek su se plaćali troškovi, tako da si iz nekog nepoznatog razloga oslobođen plaćanja. Što se tiče odnošenja papira, možeš im dati i tek kada ti pokucaju na vrata, ako ti ne smeta buđenje u 6 ujutro.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:22   #29
to sam si i mislio..

s obzirom na ovo slucajno otpisivanje troskova procesa nekako si kontam da cu pustit svaku kaznu da dodje do dovedbenog naloga jer cini se da se troskovi procesa negdje izgube u birokraciji
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:03   #30
Jedna je evidencija plaćanja kazni i tu te sud traži preko policije, druga je evidencija plaćanja sudskog postupka i tu te sud ne tjera s policijom nego može pokrenut ovrhu što ne može ako je u pitanju kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:25   #31
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jedna je evidencija plaćanja kazni i tu te sud traži preko policije, druga je evidencija plaćanja sudskog postupka i tu te sud ne tjera s policijom nego može pokrenut ovrhu što ne može ako je u pitanju kazna.
aha, ima smisla onda. vjerojatno su sudski troskovi onda u zastari... prekrsaj je iz 2008...

zanimljivo je kako taj dovedbeni nalog je u policiju dosao nekom magijom, a opoziv istoga moram ja osobno odnijet... jer drzava valjda nema usluznu funkciju za ovaj narod, ona smisao sama sebi a mi ju moramo gotivit i ugodit joj..
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:30   #32
Onaj koji je izdao dovedbeni treba ga i povući.Možeš onaj papir i faxirat u črnomerec.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:36   #33
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onaj koji je izdao dovedbeni treba ga i povući.Možeš onaj papir i faxirat u črnomerec.
dobra ideja, faksirat cu
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:52   #34
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
... zanimljivo je kako taj dovedbeni nalog je u policiju dosao nekom magijom, a opoziv istoga moram ja osobno odnijet...
Nije došao magijom. Donio ga je teklić. A ti ga možeš i faksnuti kao što ti je napisano, a možeš ga dati i bilo kojoj ophodnji te postaje koju uočiš na terenu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:54   #35
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije došao magijom. Donio ga je teklić. A ti ga možeš i faksnuti kao što ti je napisano, a možeš ga dati i bilo kojoj ophodnji te postaje koju uočiš na terenu.
hehe, ovo potonje mi zvuci kao SF... nekako si mislim da policajci nece biti ugodno raspolozeni kad ih pokusam upotrijebiti kao teklice... a s obzirom na moj dosje imaju opravdanje biti vrlo neugodni
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:02   #36
Nemoj da te predrasude sputavaju u komunikaciji.

Ao ništa drugo, nama nije problem preuzeti nešto takvo za kolegu, a očekujemo i da to kolega napravi za nas.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:08   #37
Caskajte na Svastari
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:54   #38
Može li okrivljenik za kojim je raspisan dovedbeni nalog (jer nije zaprimio poziv na prek. sud, JRM) imati problema pri registraciji vozila? Dakle poziv kojega okrivljenik nije primio (recimo da ga izbjegava primiti) je zbog prekršaja iz područja javnog reda i mira a ne prometni prekršaj.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 08:58   #39
Ne ako produžuješ registraciju jer ne ideš u policiju, a i ako ideš šanse su ti manje od 1% da te uhvate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 11:22   #40
Hvala!


Tema je zatvorena zbog otvaranja nove, skupne. Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 19.02.2012. at 20:10. Reason: zatvaranje teme
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.