Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 09:08   #1261
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Sad sam u dilemi je li ovo najbolji ili najgori moguci trenutak da joj uletim s takvom pricom?
Vjerojatno postoje i gori trenuci.

Nemoj joj to reći na način: sigurno nećete umrijeti, ali za svaki slučaj želim da znate....

Ako ste prijateljice, možeš to ubaciti u razgovor i/ili sama ga potaknuti. Reci joj što misliš i kako se osjećaš, izrazi zahvalnost. Ali to bi trebala reći i inače, izraziti svoje osjećaje i dati ljudima na znanje koliko ti znače.

Puno je pravih trenutaka, samo ih treba prepoznati i iskoristiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 11.01.2011., 10:22   #1262
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Sad sam u dilemi je li ovo najbolji ili najgori moguci trenutak da joj uletim s takvom pricom?
Ja bih joj napisala lijepo pismo i uručila joj ga nakon operacije.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Old 11.01.2011., 10:23   #1263
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Evo moja sveki ce za par dana na operaciju. Nista jako rizicno ali nije ni banalno. Prepala se jako, boji se anestezije...svima vec objasnila sta ocekuje od nas ako se ne digne sa operacijskog stola...
Pretjeruje malo mozda, al eto nismo svi isti.
U svakom slucaju, razmisljam da bi joj mozda trebala za svaki slucaj prije operacije zahvalit na svemu sto je ucinila za mene, za nas...i zbilja joj imam na cemu zahvalit. S jedne strane mi je bezveze sad joj to govorit jer ce zvucat ko oprostaj, a s druge strane grozno bi mi bilo da ta zena stvarno ode a da ne izgovorim te rijeci.
Nas dvije se stalno nesto prepiremo, bilo je tu svakakvih izjava...al nismo se nikad zaista posvadjale...previse cijenimo jedna drugu. Samo sto je taj respekt i zahvalnost i ljubav kako to obicno biva presutan.
Ta zena je meni prijateljica i zelim joj to rec. Sad sam u dilemi je li ovo najbolji ili najgori moguci trenutak da joj uletim s takvom pricom?

svakako se izverglaj.u stilu :
draga svekica znam da je ovo ozbiljna operacija koje se jako bojite.zato vam želim zahvaliti na svemu šmrc,šmrc što ste učinili za mene.
žena će zinuti i reći :
Maaaarš... kaj me već ti zlo pokapaš a još me nisu ni operirali.
Nisi normalna...sineeeeee!!!!

Tako bi to meni zvučalo da mi neka divotna snaha dođe zahvaliti za sve prije važne operacije.....zvonili bi hodnici.
zato je to glupo do jaja.
Poruka:tiš ženo možda otegnit papke pa je red da ispadnem dobra snaha i da se zahvalim za sve.jer tko zna..možda preseliš na ahiret a kako ću Ja..onda sa sobom.Ja sam si važna.ja ću onda kajt se dovijeka .

želiš zapravo sebi ugoditi a ne njoj.ne radi gluposti kao snaha.ponašaj se kao da odmah nakon operacije idete na kavu.reci joj kad se vrati iz bolnice da treba ovo ili ono i da ćete to napraviti.
a ne ..its time to say goodbye

mislim..stvarno svašta.
pozitivax is offline  
Old 11.01.2011., 13:17   #1264
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ju-huuuuuu.

Sorry ak sam zajedljiva, dajbože da je žena normalna, no to "ipak sam ja i njeno dijete" mi izaziva prilično neugodne žmarce...

Slazem se sa tobom. Nikad, ama bas nikad, snaha ne moze biti dijete svojoj svekrvi, jer ta svekrva ima svoje dijete ili svoju djecu i oni ce joj uvijek biti blizi od njih.

Ja sam pisala kako imam divnu buducu svekrvu i jos uvijek mislim o njoj isto, ali od kad njen sin i ja nismo skupa (20 dana), sve se promijenilo.
Prvo je to bio sok, nevjerica, jezikova juha sinu sto je ostavio divnu, krasnu curu... (hvala joj na tome), ali kako vrijeme prolazi, sve vise se staje na njegovu stranu.
Ja njoj i dalje jesam divna i krasna, ali se pitam da li iz tog razloga sto sam zaista takva ili sto ne zna kakva ce biti sledeca?
Ona za svoje dijete zeli najbolje, to je tako... Ja to ne mogu promijeniti, jer nikad nisam ni ocekivala da me voli kao njega, niti je ona to mogla, mada znam da me voljela mnogo.
Mi smo uvijek bile na Vi, ali uvijek sam rado pricala sa njom, slusala je, nikad nisam dosla ni posla da je ne poljubim...
Da sam ostala sa njenim sinom, sigurno bi bila dobra svekrva i divna baka, ali nebitne su moje i njene zelje, ako to nisu i zelje njenog sina.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 11.01.2011., 13:52   #1265
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Prvo je to bio sok, nevjerica, jezikova juha sinu sto je ostavio divnu, krasnu curu... (hvala joj na tome), ali kako vrijeme prolazi, sve vise se staje na njegovu stranu.
A nego na čiju stranu će stati nego na njegovu? Pa bas smo ovdje mogli pročitati dosta patologija o svekrvama koje ne mogu preboliti tamo neke bivše cure.

Jer na ove spike 'Joj, sine, što je ostavi tako divnu i pametnu?' treba samo dobiti odgovor 'Evo si ju ti vodi doma, mama, ako ti je tako dobra'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 11.01.2011., 14:45   #1266
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
A nego na čiju stranu će stati nego na njegovu? Pa bas smo ovdje mogli pročitati dosta patologija o svekrvama koje ne mogu preboliti tamo neke bivše cure.

Jer na ove spike 'Joj, sine, što je ostavi tako divnu i pametnu?' treba samo dobiti odgovor 'Evo si ju ti vodi doma, mama, ako ti je tako dobra'.
Pa i logicno je na njegovu...
Zato i sve te price kako se snaha voli kao svoje dijete padaju u vodu.... Sve one tako pricaju, ali kad se desi to sto se desi, naravno da su na strani svog djeteta.
Ja zaista ne bi zeljela da budem bivsa iz patologije i da danas sutra neka cura dodje ovdje i kaze... imam divnog decka, njegova mama i sestra me stalno porede sa njegovom bivsom Dorotheom....
Ako se on sad uplasio braka, obaveza i svega sto zajednicki zivot nosi, ako jednog dana bude na to spreman ne mora ta njegova buduca da nosi uspomenu na mene kao svoj kriz.

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
'Evo si ju ti vodi doma, mama, ako ti je tako dobra'.
Nece to reci, jer zivi sa mamom
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...

Zadnje uređivanje štemajzl : 11.01.2011. at 15:18.
dorothea is offline  
Old 11.01.2011., 16:29   #1267
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Ta zena je meni prijateljica i zelim joj to rec. Sad sam u dilemi je li ovo najbolji ili najgori moguci trenutak da joj uletim s takvom pricom?
prekrasno

reci joj koliko ju cijeniš i koliko ti je draga
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 13.01.2011., 13:03   #1268
Mene jaaaaaakooooooo dugo na temi, to ne znači da sam u dobrim odnosima sa svekrvom, definitivno nisam i to zašto? Zato što je vjestica konačno odlučila jasno i glasno reči što misli, a to je da smo u financijskim govnima zahvaljujući njima. Nakon toga mi je svekar zabranio dolazak k njima u doljni dio kuće. I dobro ja sam se toga pridržavala, uredno sam pozdravila svaki put kad ih vidim, da bi moj ljubljeni svekar molio i plakao da mu dođem na rođendan jer da on stara budala (tak je on sam rekao) nema pojma što govori i da on mene i svog unuka (mog sina) voli najviše na svijetu. Iskreno i dalje se držim na distanci, svekrva bi da je sve kao i prije, ali ja sam mm objasnila da samo budala želi da ju netko tri puta klepne po glavi, e tako sam ja tri puta prošle godine dobila zabranu dolaska, tako da mi sada ne pada na pamet ništa više reči ili dozvoliti da me sveki isprovocira. Kad me nešto pita odgovorim sa da ili ne ili se pravim da nisam čula. Hvala Bogu ovaj Božić smo imali ručak samo nas troje mm, sin i ja, lijepo u miru i bez ikakvog glumatanja. Čestitala jesam Božić, odnijela sam im tanjur kolača, čestitala, popila sok i nakon pet minuta otišla.
vjestica35 is offline  
Old 13.01.2011., 14:30   #1269
Kako si to uspjela? održati takvu distancu i još biti pristojna? svaka čast


to se pitanje i meni nameće, kako se držati nakon određenih problema?
Sunčica M is offline  
Old 13.01.2011., 15:14   #1270
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Mene jaaaaaakooooooo dugo na temi, to ne znači da sam u dobrim odnosima sa svekrvom, definitivno nisam i to zašto?.... .
Baš sam se pitala kaj je s tobom, dugo te nema
Već sam pomislila ili si našla zajednički jezik s njima ili je sveki preminula


I ja učim na svojim greškama: kada smo prošle godine bili svekru na rođendanu,on se nije pojavio,nego je vani s alkićima slavio- pa ove godine nisam ni išla. mm je sam otišao,ja niam ni pitala kak je bilo ni ništa,a zapravo me ni ne zanima...niti ću ići više na njegove rođendane.Jedina razlika je kaj se on nikada nije ispričao ,u toj obitelji se prelazi prek svega i gura pod tepih.pa sam ja rekla da je ne radim tak i da ni slon ne pamti kao ja

Sad sam bila na Božić, NG, svekrvi na rođendanu (da oboje imaju rođendan u prvih 10 dana siječnja)... i to je dosta do Uskrsa.... Jedini je problem što ću roditi krajem siječnja pa ću ih vjerojatno ipak vidjeti prije.
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Old 13.01.2011., 19:07   #1271
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Mene jaaaaaakooooooo dugo na temi, to ne znači da sam u dobrim odnosima sa svekrvom, definitivno nisam i to zašto? Zato što je vjestica konačno odlučila jasno i glasno reči što misli, a to je da smo u financijskim govnima zahvaljujući njima. Nakon toga mi je svekar zabranio dolazak k njima u doljni dio kuće. I dobro ja sam se toga pridržavala, uredno sam pozdravila svaki put kad ih vidim, da bi moj ljubljeni svekar molio i plakao da mu dođem na rođendan jer da on stara budala (tak je on sam rekao) nema pojma što govori i da on mene i svog unuka (mog sina) voli najviše na svijetu. Iskreno i dalje se držim na distanci, svekrva bi da je sve kao i prije, ali ja sam mm objasnila da samo budala želi da ju netko tri puta klepne po glavi, e tako sam ja tri puta prošle godine dobila zabranu dolaska, tako da mi sada ne pada na pamet ništa više reči ili dozvoliti da me sveki isprovocira. Kad me nešto pita odgovorim sa da ili ne ili se pravim da nisam čula. Hvala Bogu ovaj Božić smo imali ručak samo nas troje mm, sin i ja, lijepo u miru i bez ikakvog glumatanja. Čestitala jesam Božić, odnijela sam im tanjur kolača, čestitala, popila sok i nakon pet minuta otišla.
zabranio ti dolazak u donji dio kuće?
a koji su to njihovi bitni razlozi za to?
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Old 14.01.2011., 08:48   #1272
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
zabranio ti dolazak u donji dio kuće?
a koji su to njihovi bitni razlozi za to?
Svekar mi je zabranio dolazak u njihov dio kuće zato što sam ja rekla svekrvi kada me je isprovocirala da smo mi u dugovima zbog nje tj. njih, a ona je to svekru prenijela na njoj poseban i teatralan način. Zamislite, prenijela je bolesnom čovjeku (pokušao se već nekoliko puta ubiti, liječi se od depresije), njezinom dragom mužiću (tako ga ona zove, a nema je po cijeli dan doma i ne pita za njega niti mu kuha) naš razgovor i onda je on ne pitajući uopće što je stvarno bilo meni zabranio dolazak (nije me pogodilo to što sam dobila zabranu, već činjenica da je tako odredio čovjek kojeg sam dva puta spasila od smrti).


Optimistična nije me dugo bilo jer mi doma komp ne radi (otišao mi je dio za internet a moj brat informatičar stalno mi govori da će mi donijeti taj dio) a bila sam na porodiljnom, sad radim pa mogu malo sudjelovati u raspravi.
vjestica35 is offline  
Old 14.01.2011., 08:57   #1273
Kako su vas uspjeli uvaliti u dugove???
Sunčica M is offline  
Old 14.01.2011., 11:13   #1274
Quote:
Sunčica M kaže: Pogledaj post
Kako su vas uspjeli uvaliti u dugove???
digli smo im tri kredita za njih koji smo na kraju mi otplatili, ja sam im jamac za stambeni kredit koji ne otplaćuju nego meni skidaju s plaće. Sami smo krivi što smo pristali na to, svekrva je znala dan i noć cmizdriti dok njezin sin mm nije popustio i sad se kaje, ali poslije jeb... nema kajanja.
vjestica35 is offline  
Old 14.01.2011., 15:49   #1275
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
digli smo im tri kredita za njih koji smo na kraju mi otplatili, ja sam im jamac za stambeni kredit koji ne otplaćuju nego meni skidaju s plaće. Sami smo krivi što smo pristali na to, svekrva je znala dan i noć cmizdriti dok njezin sin mm nije popustio i sad se kaje, ali poslije jeb... nema kajanja.
Zbilja ti se divim!
pišeš da si im i kolače za Božić odnijela....i da pozdraviš i sve to.....

ja bih pored njih prolazila ko pored turskog groblja......
__________________
Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju...
Tily13 is offline  
Old 14.01.2011., 16:03   #1276
shvatila bih da su vas zahebali jednom ,ali tri puta na istu foru ??? e stvarno su maheri.
za njih
a za vas

ne mogu si zamisliti kolike bi to suze moje svekrve ili moje mame trebale biti da bi moj muž pristao(ili se ja složila s njim) dići joj kredit, vračati joj kredit i da ja još nosim kolače za božić ?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 14.01.2011., 16:04   #1277
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ne mogu si zamisliti kolike bi to suze moje svekrve ili moje mame trebale biti da bi moj muž pristao(ili se ja složila s njim) dići joj kredit, vračati joj kredit i da ja još nosim kolače za božić ?
i još doživjeti biti izbačena iz te kuće?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 14.01.2011., 16:29   #1278
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
i još doživjeti biti izbačena iz te kuće?
ne izbačena. samo zabrana pristupa u stan koji im oni plaćaju
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Old 14.01.2011., 18:32   #1279
evo prvi puta citam ovu temu i tek sad vidim da nisam jedina kojoj se desavaju takve tvari..ja zivim s deckom i njegovom mamom vec duuuugih 6 godina gdje se desavalo sve i svasta..kad sam se doselila k njima i tata mu je bio ziv. bili su siromasni, i podstanari, tata star, mama bolesna pa smo cesto jedva prezivljavali ali ok smo se slagali..u meduvremenu je njegova mama zbog bolesti izgubila nogu, odselili smo u drugu kucicu(jos smo podstanari), tata mu je umro..mama je uvijek bila malo osjetljivija, iako na prvi pogled jako draga, pricljiva, puna lijepih rijeci...u meduvremenu neke su se stvari pocele mijenjati: primjetila sam da nas iskoristava, ja sam jos kad sam bila na faksu trcala svaki dan doma da joj skuham,donesem u krevet.skakali smo stalno oko nje,a opet, bilo je dovoljno da joj nesto malo nije po volji i da se odmah napjeni i ne prica s nama..decko se sve vise poceo svadjati s njom, a ja sam uvijek bila ta koja ih je smirivala samo da bude mir u kuci..i naravno, uvijek bi bila kriva za nesto jer je sve islo preko mene..danas je situacija takva da oni jedva pricaju, ja se trudim da i dalje bude mir ali sad mi je to sve teze jer joj neke stvari ne mogu zaboraviti.radimo oboje i htjeli bi kupiti svoj stan, a stom s njom?

Zadnje uređivanje štemajzl : 15.01.2011. at 14:43.
sope is offline  
Old 14.01.2011., 19:44   #1280
Quote:
sope kaže: Pogledaj post
.....radimo oboje i htjeli bi kupiti svoj stan, a stom s njom?
situcija vam je totalno sjajna
jel još radi ili je u penziji? dom?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.