Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 16:01   #41
super... neka ju spoje.. hvala forest
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:22   #42
Slažem se sa Leonee. Ako je svađa "normalna", ako nema naznake agresije, ako se malo kontrolira riječnik, onda ne vidim zašto se ne bi nekad malo počupali pred klincima. Uostalom, neka vide da nema ništa loše u pokazivanju emocija, u različitim mišljenjima, u branjenju svojih stavova...

Mi inače imamo običaj (nisam sigurna koliko je baš dobar) da se otvoreno ne svađamo. Ja jesam i temperamentna i eksplozivna, ali s mojim dragim se jednostavno ne može svađati. On samo demonstrativno zašuti i samo govorom tijela daje do znanja da smo posvađani. Pa se tako naše svađe svode na dobacivanja i podbadanja u prolazu. Nisam baš oduševljena time, ali ne znam kako to promijeniti. Za sada je to OK, ali klinka će kad-tad početi kužiti, a kako će onda reagirati ne znam.

Što se ostalih tiče, svekrve, moje mame i sl., nema tu svađa. Ja kažem što mislim i to je za mene gotovo. Ako me baš netko do njih ispizdi do pucanja, odem u kupaonicu i tamo se isplačem. Sreća moja što imam alergijski rinitis, pa šmrkavi nos i crvene oči kod mene ionako nitko više ne primjećuje...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:48   #43
I ja i muž smo temperamentni i glasni, pa izgleda kao da se uvijek svađamo. Porječkamo se pred klincima, ali se brzo i pomirimo.. kako ponekad čuju i svađu isto tako čuju i oprosti, pretjerao-la sam i pusicu . Trudimo se biti normalni i ne držati ih pod staklenim zvonom.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 20:22   #44
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Mi se posvadjamo pred njima.. To izgleda tako da raspravljamo oko neceg zustro i glasno.. Ne urlamo, ne razbijamo nit se tucemo.
Ono.. Civilizirana svadja dvoje ljudi u braku

Mislim da oni trebaju sve viditi, to je sastavni dio zivota. Ne stitim ih. Prvi put kad smo se tako porjeckali princ je stao izmedju nas i nesto govorio kao "ne!". Sada ne reagira.. Mali princ isto.

Ugl te nase svadje se desavaju kada oni spavaju, jer tad tek imamo vremena popricati, sumirati i srati..
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Slažem se sa Leonee. Ako je svađa "normalna", ako nema naznake agresije, ako se malo kontrolira riječnik, onda ne vidim zašto se ne bi nekad malo počupali pred klincima. Uostalom, neka vide da nema ništa loše u pokazivanju emocija, u različitim mišljenjima, u branjenju svojih stavova...

Mi inače imamo običaj (nisam sigurna koliko je baš dobar) da se otvoreno ne svađamo. Ja jesam i temperamentna i eksplozivna, ali s mojim dragim se jednostavno ne može svađati. On samo demonstrativno zašuti i samo govorom tijela daje do znanja da smo posvađani. Pa se tako naše svađe svode na dobacivanja i podbadanja u prolazu. Nisam baš oduševljena time, ali ne znam kako to promijeniti. Za sada je to OK, ali klinka će kad-tad početi kužiti, a kako će onda reagirati ne znam.

Što se ostalih tiče, svekrve, moje mame i sl., nema tu svađa. Ja kažem što mislim i to je za mene gotovo. Ako me baš netko do njih ispizdi do pucanja, odem u kupaonicu i tamo se isplačem. Sreća moja što imam alergijski rinitis, pa šmrkavi nos i crvene oči kod mene ionako nitko više ne primjećuje...


slažem se u potpunosti s vama

Lara,ti opisuješ to kao nekakvu ajmo reći idealu,nema svađe=sretno dijete.
Nije to baš tako jednostavno,iako se ne svađate pred djetetom,ono itekako može osjetiti trzavice među vama ako ste u svađi.
Tako da je izolacijom od konstruktivnih svađa ne štitiš od ničeg.
Normalno je da se porječkate pred djetetom,da pritom izbjegavate psovke,da ne lete šake i pijati.
Ne svađam se ni ja sa mamom,svekrvom i ne znam kime. Ako govore nebuloze i čine od njega nešto što ne bi trebali,naravno da ću upasti i reći im da to ne rade.
Trebam li šutiti sa smješkom na licu jer to nije dobro za dijete? Naravno da ne,ako će mu na primjer baka inzistirati na korištenju desne ruke..Naravno da ću joj izbit to iz glave.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:11   #45
mm se ne zna svađati, pa se ja svađam sama sa sobom i vičem a on mi se smije. Onda vidim da nema smisla pa odustanem. Mia je još mala tak da nije ni bitno. vidjet ćemo kako će te stvari ići ,što se odluka oko nje tiče. Al nadam se da bude kao i kod večine: sasvim normalno bez prevelike drame i neprimjerenog ponašanja. Smatram da djeca trebaju u životu sve doživjeti da bi snašli kasnije i socijalizirano znali reagirati.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:00   #46
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
mm se ne zna svađati, pa se ja svađam sama sa sobom i vičem a on mi se smije.
ovako je i kod nas.
on šuti, ja kao staro guđalo nabrajam li ga nabrajam.
onda popyzdim, pošaljem ga obično u k. i odustanem i onda on obično dođe, našali se ili me poljubi i mi obično se tad pomirimo.

no moram priznati da se nismo još nijednom posvađali otkako nam se M rodila
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 09:51   #47
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ovako je i kod nas.
on šuti, ja kao staro guđalo nabrajam li ga nabrajam.
onda popyzdim, pošaljem ga obično u k. i odustanem i onda on obično dođe, našali se ili me poljubi i mi obično se tad pomirimo.

no moram priznati da se nismo još nijednom posvađali otkako nam se M rodila
tak i ja!!!! nemrem zašutiti...


bogme se mi još više svađamo od kad sam rodila, ida mi na nerve opasno!!!!
Hormoni???
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:53   #48
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ovako je i kod nas.
on šuti, ja kao staro guđalo nabrajam li ga nabrajam.
onda popyzdim, pošaljem ga obično u k. i odustanem i onda on obično dođe, našali se ili me poljubi i mi obično se tad pomirimo.

no moram priznati da se nismo još nijednom posvađali otkako nam se M rodila
Ni mi......ja skulirana totalno i niš' me ne može izbacit' iz takta. Čak ni pametnjakovići na forumu.


Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
tak i ja!!!! nemrem zašutiti...


bogme se mi još više svađamo od kad sam rodila, ida mi na nerve opasno!!!!
Hormoni???
Može biti.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:18   #49
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ovako je i kod nas.
on šuti, ja kao staro guđalo nabrajam li ga nabrajam.
onda popyzdim, pošaljem ga obično u k. i odustanem i onda on obično dođe, našali se ili me poljubi i mi obično se tad pomirimo.

no moram priznati da se nismo još nijednom posvađali otkako nam se M rodila
to u mojoj kući nebu tak išlo već vidim

Moj se neće svađati, zašuti, i to me razljuti još više.
Pa daj se zauzmi za sebe, posvađaj se jebemu!
Ali jok, on šuti i to me ljuti jer imam osjećaj da mu nije bitno .
Ali kad on pukne, bolje mi je da me nema.
Šutljiv je inače ali kad poludi svašta je u stanju izgovoriti.

Tak da ne znam kak bu to išlo pred djetetom.
Ja sam živac, odmah skačem, a on skuplja dok ne pukne...
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:22   #50
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
tak i ja!!!! nemrem zašutiti...


bogme se mi još više svađamo od kad sam rodila, ida mi na nerve opasno!!!!
Hormoni???
ma kakvi hormoni.
muški su uskraćeni za majčinske osjećaje i onda su skloni
trivijaliziranju istih.
tipa, ako dojiš 10 sati na dan svejedno je moglo biti sve spremljeno.
ili bez obzira na tvoju 24/7 brigu o djetetu mogao je bit ručak.
ili zakaj bi ti pomogao po doma, kak druge žene mogu same.

ne nužno ovako zadrto i šovinistički, ali ja već vidim oko čega
ćemo se ja i mm klat.
on metne slušalice na uši igra igru i dere se ko majmun na skype, a to
kaj bude beba spavala je moja briga.:asshole:

(a čuj mene unaprijed)
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:22   #51
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Ja sam živac, odmah skačem, a on skuplja dok ne pukne...
i ja sam takva i Zagor je takav od kao i tvoj..
samo sreće je što njega nikad nema doma... pa se puno puta nemam ni sa kim posvađati

ali zato kada je tu.. o.. žestoko se pokoljemo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:24   #52
ne

ne bi pred djecom ..ma koliko ona bila velika ili mala. Ne mislim da je idealno ono što treba prikazivati pred djecom, ok, samo ne treba djecu mješati u naše probleme, imaju vremena narasti.
Ma koliko me nešto smetalo, rješavam to van dometa djece.
dino92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:35   #53
prepiremo se pred princezom, često i rado
mislim da je prepirka/rasprava konstruktivan oblik komunikacije i time što tako razgovaramo pred njom smatram da ju učimo da kaže što ima za reći i KAKO da kaže što ima za reći.
ja sam, naravno, u govorenju puno bolja od princezinog oca (to sam morala napisati, iako nema veze )

ali nikad se ne deremo jedno na drugo, ne vičemo baš ni na nju, te na taj način smatram da ju učimo da tiho i jasno kaže što misli

a ja ponekad kad sam ljuta gurnem vrata malo khm jače ili udarim po nečemu, ili cvilim kad mi ne ide od ruke to što već radim, a vidim da i ona tako radi. milo moje
najbolje je kad se igra, pa ne može na primjer posjesti slona, već nakon dva pokušaja baci ga na pod histerično i viče na njega ista mama

a sad što se tiče onih pravih svađa, mislim da smo se posvadili jedan put od kad ona živi s nama, i to smo si rekli u nekoliko rečenica što imamo i brzo otišli svaki na svoju stranu jer bismo se vjerojatno pobili da smo ostali
ona se igrala, nije ni primijetila da se nešto događa.
nadam se da ćemo tako, ako se baš moramo svađati, i drugi put
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:25   #54
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
mm se ne zna svađati, pa se ja svađam sama sa sobom i vičem a on mi se smije. Onda vidim da nema smisla pa odustanem. Mia je još mala tak da nije ni bitno. vidjet ćemo kako će te stvari ići ,što se odluka oko nje tiče. Al nadam se da bude kao i kod večine: sasvim normalno bez prevelike drame i neprimjerenog ponašanja. Smatram da djeca trebaju u životu sve doživjeti da bi snašli kasnije i socijalizirano znali reagirati.
I moj, ali mi smo vec jako jako dugo zajedno pa je i mene oducio od svadjanja.
S mamom sam se svadjala jako burno, letjele su stvari, lupalo se vratima, urlalo...
Sad sve rjesavamo skroz mirno, zato jer rijesimo odmah, prije nego smo se iznervirali ili kad smo se tek poceli nervirati.
Tako da je kod nas maksimum otprilike: joooooooj, zadavit cu te, opet si ostavila praznu kutiju na pultu!
pa ja kazem soooooorrrrryyy, jebi ga, pozabila sam ju.
Ili ja kazem aaaaaaaaaaaa, opet se vracas po nekaj, ubit cu seeeeee, krenimoooo viseeeee
Pa on kaze evo evo samo sto nisam.

I bas mi je nekidan palo na pamet da ne znam jel to dobro ili lose za malu. Ne znam sto ce biti kad prvi put cuje viku i ruzne tonove.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.