Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2012., 13:48   #21
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
blackvelvet...a sto kazes na sve one koji vode svoje pse(bez brnjice i povodca na sve strane) po djecjim igralisttima,parkovima,nogostupima,haustorima te ti psi tamo seru i njihovi gazde ta govna ne pokupe za njima...kako njih kazniti i uciniti ih kulturnima da ne zagadjuju prostor oko sebe???
ista stvar, nekultura!!! ja za svojom beštijicom skupljam nagazno-razgazne mine (ako ih ostavi gdje ne treba) i uvijek je vezan kad smo u priustvu drugih ljudi. i ne vodim ga na dječja igrališta i parkove. samo ovdje raspravljamo o zagađivanju okoliša smećem, pseći drek je biorazgradiv, to je više pitanje higijene.

za takve stvari trebaju novčane kazne i opet odgoj. ali isto tako potrebne su površine namjenjene psima i njihovim vlasnicima. npr u beču postoje hundplatzevi,samo za pse ograđene površine.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:12   #22
Ne znam kako netko može baciti tako nemarno smeće....Nema veze jer od smokija,čipsa,salvete koju ti je dala žena s štanda fast--food-a dok si naručio hot-dog...... Takvi ljudi su neodgojeni!Pazite ovo:Išao sam na Črnomerec,čekao sam bus.Ja polako dođem do stanice(stanica mi je jako blizu,cca 40 sek)
I čekam ja bus.Bilo je još par ljudi,a među njima i jedan tinejđer.Negdje oko 15-16 godina. Jeo je čips.Nakon nekog vremena on pojede čips,zgužva vrećicu i baci je ispred sebe!Pala je na cestu,tik uz nogostup!Što je najtužnije,do kođša za smeće trebalo mu je cca 3-4 sekunde!Samo da je napravio dva veća koraka i bacio bi vrećicu...Ja nisam znao što da kažem,samo sam se zagledao u tog krelca(mislim na tinejđera)On je uhvatio moj pogled i shvatio ga je,ali ništa,spusti on glavu,izvadi mobitel i tipka!Napravio me idiotom!Ja još mislim,ajde shvatio je,vidio sam mu u pogledu da zna na što mislim,a on ležerno na mobitel...još sam zurio u njega jer nisam mogao vjerovati!A onda,kada sam se okrenuo da vidim je li još uvijek tamo ona nesretna vrećica dogodilo se sljedeće,vrećice nije bilo!To jest,bilo je je,ali sad negdje na sredini ceste!Zaboravio sam reći da je bilo vjetrovito!Bilo je dosta prometno tako da nisam mogao baš otići po vrećicu,a i bus je ubrzo nakon toga došao!I dan danas kad se sjetim tog događaja,razljutim se!Kanta mu je bila ispred nosa!Fuj!
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:42   #23
Ništa neobično i novo. Mene su još u osnovnoj ljudi gledali kao najveću luđakinju kada bih im prigovorila da ne bacaju smeće na pod.
Mnogi imaju stav "Nisam luzer pa da idem do koša. Postoje smetlari pa neka pokupe."
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:51   #24
Ne treba bacati smeće u prirodu. Tako samo na neki način štetimo sebi, a i prirodi zbog koje na neki način živimo. Ne želim i neću nikome suditi, ali ja nisam za bacanje smeća u prirodu
Boria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:10   #25
jedna od najružnijih navika koju čovjek može imati..bacati smeće u prirodu..
osobno ne pamtim kada sam bacila papirić na cesti, jesam li uopće ikada to učinila..
prizor jutros: čovjek ispred mene jede nešto iz pekare, kada je pojeo, non šalantno je bacio škarnicl na pod i odšetao dalje..
strašno..
dali ti ljudi uopće razmišljaju da kada bi svatko tako bacao, u kakvom okruženju bi im djeca odrastala ili gdje bi se igrala?
u smeću?
očito ne razmišljaju..
sve papiriće, škarnicle, omote i slično stavljam u torbu, ako u blizini nema smeća da ih tamo bacim i kada dođem kući, bacim u smeće..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 20:29   #26
umjesto da se baca u kante s ostalim kućnim otpadom, za teško razgradiv i nerazgradiv otpad od plastičnih i drugih materijala, najlon, folije, razna plastika, nepovratno i drugo staklo, ulja, zauljena ambalaža, boje, silikonska ambalaža, metal, llijekovi koji se ne koriste i druge kemikalije..... već puno godina postoje reciklažna dvorišta u koja ljudi odonose tu vrstu otpada za ponovnu upotrebu u industriji.

baterijski ulošci, za daljinski ulošci..... u nekim marketima imaju kod blagajni kutije za odlaganje te vrste opasnog otpada.
u ljekarnama, za farmaceutski otpad, od nedavno postavljene su kutije na slobodnom dijelu prostora za odlaganje tog otpada, obično blizu ulaza.

ima li se više volje s naše "neobavezne" strane možemo pojedinačno puno učiniti da opasna vrsta otpada ne završi čak ni na legalnom deponiju...

Zadnje uređivanje fbuki : 23.01.2013. at 21:51.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 20:47   #27
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
jedna od najružnijih navika koju čovjek može imati..bacati smeće u prirodu..
osobno ne pamtim kada sam bacila papirić na cesti, jesam li uopće ikada to učinila..
prizor jutros: čovjek ispred mene jede nešto iz pekare, kada je pojeo, non šalantno je bacio škarnicl na pod i odšetao dalje..
strašno..
dali ti ljudi uopće razmišljaju da kada bi svatko tako bacao, u kakvom okruženju bi im djeca odrastala ili gdje bi se igrala?
u smeću?
očito ne razmišljaju..
sve papiriće, škarnicle, omote i slično stavljam u torbu, ako u blizini nema smeća da ih tamo bacim i kada dođem kući, bacim u smeće..
Čovjek ima pravo, u suprotnom bi bezveze plaćao račune za Varkom. Usput živimo na Balkanu
Hmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:38   #28
Kad got vidim da neko baci smeće na pod a kanta mu je pred nosom, bez riječi dođem do njega, sagnem se, pokupim smeće i odnesem ga u kantu Upućene su mi svakakve riječi, od izrugivanja do posprdne zahvale.
Don Quijote 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 10:49   #29
Neki dan sam bio u San Antoniu, Texas - ne baš najuglađeniji dio Amerike.
Priupitao sam lokalnu žensku - kazna za bačeni opušak je 250 dolara.

I stvarno, ulice su možda ofucane i asfalt ispucao - ali smeća nigdje. A ne fali im ni prosjaka ni beskućnika ni pijanaca ni ilegalaca.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 10:54   #30
mene jako cudno gledaju svi koji znaju da u stanu odvajam plasticni i papirnati otpad??

zalosno je da se takve stvari ne drilaju u skolama... pa ipak bi klincima nekaj ostalo u glavama!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 12:01   #31
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
kazna za bačeni opušak je 250 dolara. .
to je zaista
Quote:
Hmm4 kaže: Pogledaj post
Čovjek ima pravo, u suprotnom bi bezveze plaćao račune za Varkom. Usput živimo na Balkanu
što je smiješno u tvojoj rečenici da zaslužuje lol?
objasni mi, jer ne shvaćam od hrpe napisanih gluposti..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:56   #32
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Neki dan sam bio u San Antoniu, Texas - ne baš najuglađeniji dio Amerike.
Priupitao sam lokalnu žensku - kazna za bačeni opušak je 250 dolara.

I stvarno, ulice su možda ofucane i asfalt ispucao - ali smeća nigdje. A ne fali im ni prosjaka ni beskućnika ni pijanaca ni ilegalaca.
Tako je. I ja sam za drakonske kazne, to je jedini način da nekulturnim glupanima staneš na kraj.

To ne znači da ćeš ih naučiti kulturi, jer da su je sposobni naučiti ne bi bacali smeće po prirodi, omote od žvaka po cesti, plastičnu bocu iz jurećeg auta na autoputu (da doživjela i to).

Isto je i s psećim govancima. Ja ne vidim u čemu je problem pokupiti poslije psa u vrećicu. Zar im je neugodno? A nije im neugodno što im pas sere nasred pločnika dok ljudi prolaze?

Sad kad se ovaj snijeg bio otopio, po jednom šetalištu nisi mogao proći od govanaca koji su bili u snijegu prije nego se otopio.

Neke ljude ne možeš natjerati da razmisle, ali možeš ih natjerati da plate.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:04   #33
Ne kužim to s kujenjem govana, ok možeš ti i pokupiti, ali svejedno je svaki dio livade u Zagrebu posran i popišan. Mi igramo nogomet, pored je velika livada na kojoj se prije ležalo i bilo je čistije i zdravije nego predvorje hotela. Danas je to ispišano, posrano, tamo više ni ne hodaš a ne da legneš.

Mislim kakve su to gluposti s kupljenjem, što ga onda ne pustiš da ti se popiša i posere po tepihu u boravku, malo pokupiš i sve pet. Pa nisu livade napravljene po gradu da vaši ljubimci imaju se gdje posrat..
tuberkuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 10:59   #34
Quote:
tuberkuloza kaže: Pogledaj post
Ne kužim to s kujenjem govana..
Mislim kakve su to gluposti s kupljenjem
kako misliš- kakve su to gluposti sa kupljenjem?
problem je što hrvati nemaju usađene manire ponašanja..
narod smo koji će bez problema baciti plastičnu bocu na semaforu kroz prozor..
bor poslije božića kroz prozor..
vreće sa smećem se ostavljaju pred zgradom..
kosa se šamponira u moru..
u more se bacaju limenke pive, vrećice..
većina ljudi prilikom svake kupnje špeceraja, uzima i plaća novu plastičnu vrećicu umjesto da sa sobom nosi platnenu vrećicu..
gdje na 10 vlasnika, 1 će pokupiti za svojim psom..

kupljenje je pozitivno samo se treba provoditi..
trebaju postojati sankcije..novčane..kontrole..
treba preći u naviku vlasnika..

Quote:
što ga onda ne pustiš da ti se popiša i posere po tepihu u boravku, malo pokupiš i sve pet. Pa nisu livade napravljene po gradu da vaši ljubimci imaju se gdje posrat..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 12:18   #35
Ne znam koji dio ti nije jasan. Treba napraviti desetak livada/igrališta za pse u gradu i to je to. Pa nije zelenilo u gradu stvoreno da psi imaju gdje nuždu obavljat. Ko što je nekulturno da ja na zrinjevcu skinem gaće i obavim nuždu nasred trga po travi, tako za mene nije ništa manje nekulturno kad vlasnica dovede psa koji to isto napravi. Pa pokupila ona ili ne, svejedno..

Stara/stari moj možda je to tebi sve simpatično i dražesno, ali meni nije. Kažem ti, prije smo igrali nogomet i ležali na livadi uz teren, danas je svaki kutak ispišan i posran. Nema druge nego naplatit im porez za izgradnju nekog igrališta, a ostale prekršajno gonit ako ih na tu svoju ispašu vode po normalnim mjestima u gradu.

Obvezna zabrana za centar grada, sve parkove (Maksimir, Botanički, Jarun i sl.). Isto kao i livade po kvartovima, dječja igrališta itd. Otvorit u svakom kvartu po jednu livadu i to je to. Na ostalo - nema! Ne znam odakle ljudima uopće obraz da uvedu psa na školsko igralište da si tamo obavi nuždu??? Ono WTF... a svako ih je zatrpano govnima.
tuberkuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:02   #36
Quote:
tuberkuloza kaže: Pogledaj post
Obvezna zabrana za centar grada
znači, ljudi koji žive u centru po tebi ne bi smjeli imati pse?
gdje da taj pas izvrši nuždu?
da i dođe do najbližeg prostora predviđenog za njega, on nuždu mora izvršiti..
Quote:
Ne znam odakle ljudima uopće obraz da uvedu psa na školsko igralište da si tamo obavi nuždu??? Ono WTF... a svako ih je zatrpano govnima.
to je propust vlasnika i to se treba goniti i kažnjavati..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:29   #37
Thumbs up Amerika, čemerika, depresija, deverika...

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Neki dan sam bio u San Antoniu, Texas - ne baš najuglađeniji dio Amerike.
Priupitao sam lokalnu žensku - kazna za bačeni opušak je 250 dolara.

I stvarno, ulice su možda ofucane i asfalt ispucao - ali smeća nigdje. A ne fali im ni prosjaka ni beskućnika ni pijanaca ni ilegalaca.

Zato SAD ima neke od najuređenijih nacionalnih parkova na svijetu.
Država to mora riješiti: hoće li to biti kroz osobnu iskaznicu da kao državljanin imaš popust tj. beneficiju pri posjeti nacionalnoga parka, ili kroz to da zatvorenici u slobodno vrijeme čiste otpad (a ne troše novac poreznih obveznika i gledaju TV-program), najmanje je bitno...
Ovo me podsjeti na jedno davnije iskustvo u netaknutoj prirodi: i ostao sam sâm, kad nešto mi kliknu (a rijetko mi se to desi) da bacim jednu prilično malu i nevinu ambalažu na put po kojem sam išao: kad jedna kanta, kad ne prođoh ni nekoliko metara i pojavi se druga kanta, kad opet treća kanta, kad četvrta: prvo sam bio blago uznemiren i zaprepašten, čak i iznerviran, a u narednim danima naučen da ni jedan papirić ne bacim.
Svi mi jedni drugima moramo biti okolišni putokazi da budemo bolji...
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 00:23   #38
Quote:
GREATNESS kaže: Pogledaj post
Ali čekaj malo, traže način kako natrpati praznu blagajnu čistoće zar ne? Pa nek počnu malo raditi i kontrolirati mjesta na kojima su znakovi da je zabranjeno navažanje otpada pa da vidiš keša, za svoj kvart osobno garantiram 5 kazni dnevno. Mislim to je takav apsurd da nitko nista ne poduzima u vidu takvih stvari. Da ti vidis osvještenosti odma kad dobijes recimo 2000 kuna kazne jer si nameto 3 akumulatora i 2 fotelje ispod nadvoznjaka , i ti si odma osvješten i tvoj krug prijatelja.
To su sve pizdarije. Bez temeljitog čišćenja na svim razinama, počevši od najviše neće biti nikakvih promjena.
Prvo, sam komunalni redar, bez policije uz sebe može napraviti ništa. Ali i kad bude policija uz njega, napiše se prijava, to ode na sud i tada sud uglavnom dosudi "oprost" od kazne jer: napiši glupost i besmislicu po želji. Ako i bude kazna ona je minimalna, a ako nije onda se čovjek žali na presudu i uglavnom mu bude smanjena. U mojoj općini su uhvatili čovjeka koji je odvozio smeće u šumu i to je bilo to. Općina ga je mogla tužiti, ali joj je to bilo neisplativo jer bi se postupak otegnuo na više godina a onda ionako čovjek ne bi platio, pa ga je samo "upozorila" i platila kamion i dvoje radnika da počiste čitavu šumu. To ti je stanje na terenu.
Još gori slučaj, nije povezan s temom, ali ga moram spomenuti jer također pokazuje kaljužu društva u kojem imamo tu nesreću živjeti. Poznanik je razgovarao na mobtel i na pješačkom prijelazu zamalo zgazio dijete - naglo je skrenuo u lijevo. Srećom, policija je bila u blizini, zaustavili su ga i napisali mu kaznu tj. prijavu. Išao je na sud i nakon žalbe, umjesto da ostane bez vozačke i plati par tisuća kuna, platio je samo 300 (!!!) kn. To su naši sudovi Još se tip poslije hvalio kako je mogao proći i bez toga, ali mu se nije više dalo zezati. Inače, svako malo napravi neku takvu glupost.
Dok nekog ne ubije, pa će se svi čuditi i srati po policiji koja da je dvadesetak puta ulovila u prekršaju.
Imaj na umu i da neke skupine ljudi kao što su Cigani (ne pišem Romi jer ni oni sami sebe ne zovu Romima ) imaju imunitet od velike većine komunalnih (i zakonskih) propisa. Par kilometara dalje od mene u drugom selu doselilo se nekoliko obitelji (možda je i jedna tko bi znao, ima ih za napuniti autobus), svako malo pale gume i imaju deponij otpada u dvorištu. Susjedi svaki čas zovu policiju i komunalne redare, ali nitko ne želi raditi svoj posao jer to su Romi
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 11:43   #39
ja sam od malih nogu uveo svoje pravilo da ne bacam smeće po ulici, i nije me nitko trebao kažnjavati ni (pre)odgajati da bi do toga došao. Vidim i sam kako izgledaju javne površine pune smeća. Što se tiče recikliranja tu se isto trudim koliko - toliko, ali ne mogu baš reći da država to olakšava (u mom gradu nema nikakvih reciklažnih parkova, iako za papir postoje kontejneri, a plastiku bi trebalo stavljati u posebne vreće i nositi do smeća u određenom danu).

Ne znam bi li strože kazne pomogle - uveli su strože kazne i u prometu, pa ljudi i dalje brzo voze. Možda nije toliko problem u samim kaznama koliko je problem u provođenju istih! Može se odrediti visoka globa za bacanje smeća na ulicu, al čemu to ako prijestupnike nema tko kažnjavati?
srebrni1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.