Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 23:01   #561
Testiranja na zivotinjama su potpuno besmislena jer nam ti lekovi nikada ne bi bili potrebni kada ne bi smo jeli zivotinje.
Je li moguce da na momenat zaboravite ono sto su vas roditelji ucili, sto vas uce retardirane tv reklame, doktori koji zive od nasih bolesti i stavite prst na celo i poslusate svoje srce? Da li je vasa majka dojila tele pa da vas treba da doji krava? Da li uopste vidite koliko je to neprirodno i gnusno?
Farme, mesta na kojima se ljudske prihopate izivljavaju nad neduznim bicima, sta je u tome "normalno", moralno, zdravo?
Meso, koliko je to prirodno za nas da trpamo u sebe? Ljudska vrsta je jedna kukavicka pizdinska vrsta koja ne sme bez vestackog oruzja da pridje zivotinji brzoj i vecoj od sebe, zamislite da ste sami sa kravom, izgladneli, bez ikakvog oruzja, kako cete je ubiti? Zubima? Pojesti je sirovu?
Pre nego mi pricate koliko je to sve nuzno, stavite se na mesto zrtve. Oseca kao i ti, boli je, oseca strah, oseca ljubav prema svojoj bebi, tugu i bol za otetom bebom, ima i pokazuje zelju da zivi (po meni je to vise nego dovoljan razlog da to bice ne ubijem) i mene je sramota sto pripadam stetocinskoj vrsti koja razmislja kao vecina ovde. Ali posto je vecina onda mora da je u pravu.( psihologija krda, cim neko krene da razmislja svojom glavom, a ne glavom krda, taj mora da je lud).
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:40   #562
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Testiranja na zivotinjama su potpuno besmislena jer nam ti lekovi nikada ne bi bili potrebni kada ne bi smo jeli zivotinje.
Naravno, dokaze za revolucionarnu tvrdnju da su sve bolesti uzrokovane mesom u prehrani imaš?
Isto tako, imaš objašnjenje kako to da vegan može oboliti od bilo koje bolesti?

Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Meso, koliko je to prirodno za nas da trpamo u sebe?
Jako prirodno. Ljudski organizam je svežderski. Zubi, probavni trakt, cjelokupna biologija - prilagođena svežderstvu.

Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Ljudska vrsta je jedna kukavicka pizdinska vrsta koja ne sme bez vestackog oruzja da pridje zivotinji brzoj i vecoj od sebe, zamislite da ste sami sa kravom, izgladneli, bez ikakvog oruzja, kako cete je ubiti? Zubima? Pojesti je sirovu?
Zapanjujuće malo znanja o biologiji i evoluciji.

Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Ali posto je vecina onda mora da je u pravu.( psihologija krda, cim neko krene da razmislja svojom glavom, a ne glavom krda, taj mora da je lud).
U psihologiji pojedinca protivnom krdu je također, pretpostavljam, poricanje činjenica iz osnovne škole, predmeta biologija, da je čovjekov organizam biološki - svežderski?
------

Usput...pripazi malo na izražavanje.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 11:13   #563
Citat jednog "gospodina" iz klanice: "Svinje koje uzete od krmaca ne rastu dovoljno brzo ubijaju se tako sto ih radnici zavrte i tresnu im glavu o pod.

- Mi ih zavrtimo, tresnemo o pod i odbacimo po strani. Onda nakon sto ubijemo 10, 12, 14 njih, odlazemo ih u posebne prostorije, a zatim ih tovarimo u kamione. Ako odes u te prostorije i vidis da su neke zive moras opet da ih tresnes. Desava se da udjem u tu sobu i one trce kao lude okolo sa ispalim ocima koje im vise sa strane lica, krvare kao lude ili su njihove vilice slomljene.-"
Nikakav argument i nikakvo "opravdanje" meni ne treba da bih podrzala ovakav horor. Broj ljudi koji postaju svesni ovakvog zla raste iz dana u dan, i zahvaljujuci njima ja verujem ipak da nada za ovaj svet ( i za ljudske i neljudske zivotinje) ipak postoji.
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 00:47   #564
Pa bio je i neki dokumentarac, šokantan, koji je pokazivao iživljavanja u klaonici (snimljen metodom skrivene kamere). Neki od tih ljudi su tupi (definitivno - senzibilan i sofisticiran ne bi mogao takav posao raditi jer bi puko ko kokica), a neki su čini se baš psihopatski sadisti.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 02:33   #565
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Citat jednog "gospodina" iz klanice: "Svinje koje uzete od krmaca ne rastu dovoljno brzo ubijaju se tako sto ih radnici zavrte i tresnu im glavu o pod.

- Mi ih zavrtimo, tresnemo o pod i odbacimo po strani. Onda nakon sto ubijemo 10, 12, 14 njih, odlazemo ih u posebne prostorije, a zatim ih tovarimo u kamione. Ako odes u te prostorije i vidis da su neke zive moras opet da ih tresnes. Desava se da udjem u tu sobu i one trce kao lude okolo sa ispalim ocima koje im vise sa strane lica, krvare kao lude ili su njihove vilice slomljene.-"
Nikakav argument i nikakvo "opravdanje" meni ne treba da bih podrzala ovakav horor. Broj ljudi koji postaju svesni ovakvog zla raste iz dana u dan, i zahvaljujuci njima ja verujem ipak da nada za ovaj svet ( i za ljudske i neljudske zivotinje) ipak postoji.
M,a daj ,molim te nemoj mi samo reći da je ovo istinito.
Ako je,kako je mogućno da do toga dolazi? Što radi Veterinarska inspekcija?
Pa,to je čisti sadizam, iz kojega se rađa psihopatija.
Ako je tako,za drugo i nismo nego da nam se desi kataklizma pandemijskih razmjera....
Pa,jbg gdje su im noževi,pištolji,elektrošokeri? imaju li ti ljudi savjesti ?... da li su na normi,kada ju ne stigne normalno ubiti kada već mora,a ne da nanovo jadna trći sa ispalim okom? ...i zamisli ti sudbine rodi-oprasi se mali prašćić ,kako bi bio danas-sutra zaklan.
Inače izbjegavam svinjetinu i nemam veze s veganstvom,samo riba petkom od mesa mi dolazi u obzir.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 09:30   #566
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Citat jednog "gospodina" iz klanice: "Svinje koje uzete od krmaca ne rastu dovoljno brzo ubijaju se tako sto ih radnici zavrte i tresnu im glavu o pod.

- Mi ih zavrtimo, tresnemo o pod i odbacimo po strani. Onda nakon sto ubijemo 10, 12, 14 njih, odlazemo ih u posebne prostorije, a zatim ih tovarimo u kamione. Ako odes u te prostorije i vidis da su neke zive moras opet da ih tresnes. Desava se da udjem u tu sobu i one trce kao lude okolo sa ispalim ocima koje im vise sa strane lica, krvare kao lude ili su njihove vilice slomljene.-"
Nikakav argument i nikakvo "opravdanje" meni ne treba da bih podrzala ovakav horor. Broj ljudi koji postaju svesni ovakvog zla raste iz dana u dan, i zahvaljujuci njima ja verujem ipak da nada za ovaj svet ( i za ljudske i neljudske zivotinje) ipak postoji.
Ova mi je priča malo sumnjiva... Ako je nekim čudom istinita mislim da je to već slučaj za psihijatriju i da su to neke grozne iznimke a ne pravilo.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:42   #567
petrushka, je li ovo prijepis iz dokumentarca?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:49   #568
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
petrushka, je li ovo prijepis iz dokumentarca?
Lozimka, ovo je citat iz nekog intervjua sa "gospodom" iz klanice, a nagledala sam se dokumentaraca i grafickih scena i skrivenih kamera sa farmi toliko da je ovaj moj navod jedno sitno zrno, jer iskreno mene boli kada moram o tome da pisem tako da i ne pisem onoliko koliko imam da kazem niti spadam u ljude koji mnogo pricaju, ali jako intenzivno osecam. osim toga, ne znam, da li je neko naveo na ovoj temi, nisam citala od pocetka, pogledajte horor dokumentarac Earthlings, i ne, ovo sto sam opisala u prethodnom postu nije nikakav izuzetak!! To sta se sve krije od nas, cak ni ja toga u celini nisam toga svesna. u Americi je donet zakon protiv onih koji snimaju sta se desava na farmama. Ljudi koji to cine zavrsavaju u zatvoru sa najvecim ubicama i silovateljima, dobijaju status teroriste.
Mucenje i ubijanje zivotinja, po farmama, sinterajima, laboratirajama je najgnusnije zlo, jedan od najmorbidnijih simptoma ljudske psihicke bolestine, jedna od najdestruktivnijih posledica pogresnog verovanja da je covek mera i centar svega. Pozivam sve one koji su svesni ovog zla i ne zele da zive zivot koji se zasniva na holokaustu i hororu koji prolaze ova neduzna bica, da se pridruze grupama (sajtovima i FB stranicama) ljudi koji se bore sirenje istine o zdravom zivotu bez surovosti i ubijanja. Ovakvih grupa ima mali milion, ali ja cu vam preporuciti samo neke. Naravno, na ovim mestima mozete dobiti i odgovore na vasa pitanja: ble.at, Vegan Kutak, Vege/vegan sportasi, Stop Specizmu, Vegan as Fuck!, freefromharm.org, theveganlife.org, Real men are vegan, Evolve! Campaigns, I'm vegan, Veganism is the future, Animal Cruelty Exposed, Vegantruth.org, theveganwoman….i mnogi mnogi drugi. Takodje vam preporucujem da pogledate ovaj kratak video koji je Izraelce naveo na to da ozbiljno razmisle o ovom pitanju. (intervju je na engleskom).
https://www.youtube.com/watch?v=Bix5I1ebckE
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:19   #569
10 najsurovijih zemalja kada je u pitanju odnos prema zivotinjama:
http://randomstory.org/10-countries-...el-to-animals/
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 18:36   #570
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
u Americi je donet zakon protiv onih koji snimaju sta se desava na farmama. Ljudi koji to cine zavrsavaju u zatvoru sa najvecim ubicama i silovateljima, dobijaju status teroriste.
Iz straha da Amerikanci ne bi prestali jesti hamburgere.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:53   #571
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
i kako zabraniti drzanje kucnih ljubimaca i zoo-ove.imas primjer?
U kojem smisli riječi misliš za kućne ljubimce?
Glede zooloških vrtova bi volio da na mjesec dana životinje ustupe mjesto ljudima, pa ako im se tamo sviđa i budu oduševljeni, ne vidim razloga da tamo životinje i ne ostanu, a ako ne - neka se ukinu jednom za sva vremena. Mislim da je previše primitivno držati nekoga u nečemu, a da taj netko to zapravo ne želi.

Po meni su veći problem cirkusi jer ljudi vide samo predstavu, a samim time zapravo ne znaju što sve životinje moraju prolaziti da bi se uopće ostvarila jedna takva atrakcija.

Cirkus se treba zabraniti, a sasvim adekvatna zamjena kao takva u obliku raznoraznih performansi nam može biti dovoljan i sabor. Točka!


Quote:
hrana se svakako baca,pa tako i meso.kod nas u kantini se dnevno baci barem polovica svega spremljenog.valjda je do sklopa u glavi,bolje da ima viska nego da fali,samo sto to obicno bude poprilican visak.da su cijene vise mozda bi se racionalnije postupalo sa svime,pa tako i mesom.
Ovo bi trebao biti poziv na uzbunu, zar ne? Sasvim sigurno se u svemu tome ne uvažavaju naši mentalni sklopovi, jer se po tim pitanjima nas ništa ni ne pita, jer bi sasvim sigurno doveli taj bolesno mentalni sklop koji stoji iza toga u pitanje; možda je ovo neka paklena rupa neviđenih razmjera. Već je krajnje vrijeme da ju napokon počinjemo razotkrivati, jer je očito da je mediji prikrivaju. Spremni?

Quote:
odakle si zakljucio da mislim da nam lijekovi nisu/ne bi bili nuzni?
rekla sam da su testiranja na zivotinjama nuzna.
Isključujem pretpostavke pitanja koja bi se mogla pojaviti ubuduće, pa ih dajem unaprijed.

Kao protutezu sam naveo kontra pitanje, da li bi testiranja na životinjama bila i dalje nužna da imamo lijekove za sve bolesti ili ne?

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
... Zapanjujuće malo znanja o biologiji i evoluciji...
Bolje da je ne zna uopće, već da je zna na krivi način.

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Pa bio je i neki dokumentarac, šokantan, koji je pokazivao iživljavanja u klaonici (snimljen metodom skrivene kamere). Neki od tih ljudi su tupi (definitivno - senzibilan i sofisticiran ne bi mogao takav posao raditi jer bi puko ko kokica), a neki su čini se baš psihopatski sadisti.
Takvima je vrlo vjerojatno emocionalna inteligencija na stupnju embrija.
Dovoljno je pogledati ljubav tih životinja, majke prema svojim mladima u jednom takvom okruženju gdje već znaju unaprijed što ih čeka. Horor!
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 15:42   #572
Quote:
zvonimirov kaže: Pogledaj post
Kao protutezu sam naveo kontra pitanje, da li bi testiranja na životinjama bila i dalje nužna da imamo lijekove za sve bolesti ili ne? ŠBBKBB
Pitanje koje je besmisleno pošto te lijekove - nemamo.
Quote:
zvonimirov kaže: Pogledaj post
Bolje da je ne zna uopće, već da je zna na krivi način.
A ova neodređena filozofska rečenica konkretno znači što? Što je to krivo znanje biologije u ovom slučaju?
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:02   #573
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
... jedan od najmorbidnijih simptoma ljudske psihicke bolestine, jedna od najdestruktivnijih posledica pogresnog verovanja da je covek mera i centar svega...
Komentar na mjestu, uvijek se postavljamo u tu poziciju što god da dovodimo u pitanje. Dovoljno je da svaki čovjek pogleda u ogledalo i ukazat će mu se najveći neprijatelj svih vremena.

Odličan video link kao i izjava da - većina ljudi ne shvaća da njihovi svakodnevni izbori podržavaju zlo.

Sve što smo stvorili kao i sve što se događa oko nas u našim životima, nitko nije drugi zaslužan za to osim nas samih, kao što nitko drugi nije ni kriv.

Samo nas naš izbor dijeli od dobra ili zla, nebitno da li smo pri tom odabiru bili izmanipulirani ili ne, slika ovog svijeta je naš odraz, kao i sve ostalo što se događa u njemu.

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Iz straha da Amerikanci ne bi prestali jesti hamburgere.
Prije bi rekao da ne bi počeli misliti svojom vlastitom glavom.
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:09   #574
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Pitanje koje je besmisleno pošto te lijekove - nemamo.
Ja imam saznanja da imamo, samo ti ne mogu ponuditi dokaz.

Quote:
A ova neodređena filozofska rečenica konkretno znači što? Što je to krivo znanje biologije u ovom slučaju?
Teško je procijeniti u kojem se kontekstu mislilo na evoluciju i biologiju, ali da ne znamo sve o njoj, kao i to da smo negdje otišli u krivu.

Vrijeme će reći svoje, mislim da ćemo suprotstavljenih strana jednog dana doći do istog rezultata, posve nebitno tko je prije toga bio u pravu ili krivu.
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:18   #575
Quote:
zvonimirov kaže: Pogledaj post
Ja imam saznanja da imamo, samo ti ne mogu ponuditi dokaz.
I ja imam saznanja da je Skeletor stvaran. Kao i Silver Surfer. Samo ti ne mogu ponuditi dokaze.
Teorije zavjere i slično pripadaju na pdf alternative ili nešto slično, ne na društvene znanosti.

Quote:
zvonimirov kaže: Pogledaj post
Teško je procijeniti u kojem se kontekstu mislilo na evoluciju i biologiju, ali da ne znamo sve o njoj, kao i to da smo negdje otišli u krivu.

Vrijeme će reći svoje, mislim da ćemo suprotstavljenih strana jednog dana doći do istog rezultata, posve nebitno tko je prije toga bio u pravu ili krivu.
Aha, znači ne znači ništa ona rečenica, nego samo još malo ŠBBKBB lamentiranja. Obaranje teorije evolucije premjesti na prirodne znanosti.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 10:52   #576
http://www.banliveexport.com/take_ac...tection-egypt/
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 23:14   #577
Zasto ne znati u cemu ucestvujes i sta podrzavas svojim "licnim izborom koji se nikoga ne tice"...
https://www.youtube.com/watch?v=rHNo...eature=related
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 07:41   #578
Quote:
petrushka511 kaže: Pogledaj post
Zasto ne znati u cemu ucestvujes i sta podrzavas svojim "licnim izborom koji se nikoga ne tice"...
https://www.youtube.com/watch?v=rHNo...eature=related
Petruška, ovo nije topic za spamažu pamletima i linkovima o animal cruelty i pravima životinja.
Naravno, linkove možeš staviti, ali kada stavljaš link, opiši zašto ga stavljaš,
na šta se iz toga referiraš, neki komentar i slično.
Svrha topica je diskusija, ne prijenos linkova sa youtubea i googlea.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.