Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2013., 00:32   #21
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam 18 god i problem mi se javio pri pusenju.Inace nisam pusac ali neki dan sam popusio cigaretu i javila mi se vrtoglavica i nekakva mucniina cigareta je bila walter bijeli,bio sam pusio na prazan stomak,ali iduci dan sam se najeo napio sve 5 sit sam bio zapalio i osjetio sam vrtoglavicu,mucninu malo kao da me glava boli,a bas sam si htio sada uzeti kutiji malbora za bozic a bojim se da ce se to pojaviti.Koje su extra slabe cigarete ? light.Kakv je ovo problem moji svi vrsnjaci su vikend pusaci pa bi i ja eventalno 20 komada u tjedan dana pliz pomozite i mogu li se ja navuci od 1 kutije ? Hvala
Vrtoglavice, mučnine, glavobolje... sve su to posljedice pušenja. Ako se loše osjećaš, nemoj pušiti! Ne želiš valjda Božić provesti u takvom stanju.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 00:37   #22
Ja sam ih bio ostavio i opet vratio se Opet hocu sve je u glavi,10-ak dana je tesko posle ide
karlos 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:08   #23
A mogu li se navuci od 1 kutije ono da sam ovisan ? moze li mi to itko reci ?
ne zelim postati pusac ali citava ekipa ce malo zapaliti za bozic ono malo sam 1 kutija eventualno mozda cak i ne cijela.
Pa da se i ja gotivim malo sam da pitam ocu li se navuci od 1 kutije,EDIT: ponavljam ne zelim postati pusac vec sam za bozic mal zapaliti 10-15 komada u 3 tjedna Hvala.Sam pitam ocu li ovisan postati od 1 kutije cigareta

Zadnje uređivanje sp3 : 18.12.2013. at 13:18.
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 14:42   #24
nikotin ti je podmukla droga. NITKO ne misli da će postati ovisan od jedne kutije. svi kasniji pušači kojima je nepodnošljivo prestati pušiti, svi su mislili da to imaju pod kontrolom i da im neće biti ništa. a svi su počeli pomalo.

nisu svi ljudi jednako podložni. nekima to ne okine ovisnost, mnogima aktivira. i nijedan ispočetka nije svjestan da neće moći prestati, zato jer ta ovisnost djeluje tako da čovjek ima dojam da NE ŽELI prestati jer mu je to užitak i tako malo, par cigara mu neće škoditi.

riskiraš zdravlje i novce glupo i bez veze. nisi ništa veća faca ako pušiš, to je djetinjast stav onih koji misle da time nešto dokazuju. dokazuju samo to koliko ništa ne znaju. pa neka ih nije briga ako će umrijeti od raka pluća za dvadeset godina - tko razmišlja toliko unaprijed kad ima 18? ali jel te nije briga što će ti SADA ODMAH smrditi iz usta, što će ti zubi početi žutiti a koža sivjeti? što ćeš svim stanicama u svom tijelu uskratiti dotok krvi i time kisik? ne budi glup, samo zato što si mlad.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 16:00   #25
A Hvala ti na odgovoru ali ja i dalje nisam skuzio da li cu postati ovisan o 1 kutiji cigareta,to pitam zato sto imam frenda koji tu i tamo svaka 3-4 vikenda uzme kutiju i zapali jednu u citavome danu pa opce nije ovisan(to je i dokazao) i mnogo mojih vrsnjaka tako,npr imam frenda koji svaki dan pusi po 1 cigaretu i to vec 6 mjeseci i kaze da nekada skroz zaboravi na njih,da nema potrebe za njima,zapali sa drustvom,jer nevoli zicati cigaru(nevolim ni ja).Ocito vi meni objasnjavate kaako nevalja pustiti,pa znam i ja to da ne valja i ne zelim postati pusac!!!,vec samo zelim malo za relax 1 kutiji za bozic valjda ako mi frend moze svaka 3-4 vikenda 1 kutiju mogu i ja jednu godisnje.Ocito ne razumijete da ne zelim postati pusac,nisam debil da dajem pare za tamo neke sugave cigarete svaki dan,vec samo pokusavam objasniti moze li mi ista biti od 1 kutije,mogu li postati ovisan od 1 sugave kutije i to je samo to hvala
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 16:06   #26
a šta ti nije jasno šta sam ti napisao?

niti jedan čovjek kad krene s prvom cigaretom ne zna hoće li postati ovisnik. niti jedan ne želi namjerno postati ovisnik. svi misle da im je to pod kontrolom.

a opet mnogi, OČITO, postanu ovisnici. ne postanu svi ovisnici nakon jedne kutije. mnogi postanu. kako BILO TKO to tebi može sigurno odgovoriti? nema ti tu proricanja u staklenoj kugli. nema testa na kemijsku reakciju tvog mozga koja ti to može odrediti. NISU svi ljudi isti. jedan tvoj frend neće postati ovisan, trojica hoće. i šta sad?

svi ti tvoji prijatelji koji sad misle da to mogu kontrolirati - neće moći u budućnosti, i ne znaju da neće moći.

Šta ti misliš, kako se postaje ovisan?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 16:40   #27
A ne znam vjerovatno mislim da se postaje ako pusis barem mjesec dana jer sam i ja u zivotu zapalio tu i tamo,uz kavu ili sa drustvom,pa cak i 2-3 zaredom i nikada nisam sutra dan osjetio potrebu za cigaretom pa mi je ovo palo na pamet da si uzmem jednu kutiju za bozic,ali se bojim da cu postati ovisan i to je samo to.
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:04   #28
Momak,ako već udišemo zagađeni zrak,zar se trebamo još trovati i raznim cijanidima,ugljičnim monoksidima i raznim drugim otrovima od cigareta kod kojih se to negativno djelovanje još podvostručuje u procesu gorenja?

Ne znam jel ti ko rekao,ali da bi došao do onako crnih i trulih pluća i karcinoma (kako stoji na reklamama protiv pušenja) zaista ne treba da pušiš 30 i 40 godina,jer kod ljudi koji su podložni respiratornim oboljenjima do toga može doći u puno kraćem roku.
Svi smo mi bili klinci i znamo da su cigarete "cool" ,da pojačavaju osjećaj zajedništva kroz dijeljenje u situacijama kad se baš nema novaca ili džeparca,al pitaj ti kasnije svoje organe jel im to najbolji izbor.

Ako ti tijelo šalje svojevrstan otpor prema nekom jelu ili cigareti,nije to baš za ludo i bezazleno.

Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
ja i dalje nisam skuzio da li cu postati ovisan o 1 kutiji cigareta,to pitam zato sto imam frenda koji tu i tamo svaka 3-4 vikenda uzme kutiju i zapali jednu u citavome danu pa opce nije ovisan..A ne znam vjerovatno mislim da se postaje ako pusis barem mjesec dana jer sam i ja u zivotu zapalio tu i tamo,uz kavu ili sa drustvom,pa cak i 2-3 zaredom i nikada nisam sutra dan osjetio potrebu za cigaretom pa mi je ovo palo na pamet da si uzmem jednu kutiju za bozic,ali se bojim da cu postati ovisan i to je samo to.
Najlakši način da se odbiješ od pušenja je da se prepušiš,tj. da jedan period pališ jednu za drugom dok ti se doslovne ne počne povraćat ili ako si već postao "ovisan" da počneš aerobno vježbat i da nosiš bočicu vode sa sobom koju ćeš redovno punit i gucat.

U principu osobe koje zapale tu i tamo ili vikend-pušači rijetko kad razviju ovisnost,jer imaju prejako usađeno uvjerenje tipa
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
nisam debil da dajem pare za tamo neke sugave cigarete svaki dan
te da je pušenje nezdravo i loše,ali si svejedno ponekad priušte taj nezdravi gušt jednako kao i nutricionistički orijentirani sportaši koji koji put potamane Big Mac hamburger i puno Cole.
Ali ako si svaki dan sa društvom koje puši ,to sve već postaje klizavo tlo.

Moja teorija je da pušenje nije ovisnost već sjedilačka navika,
zato jer jako malo ljudi koji hodaju paralelno puše,a još je manje onih koji to čine a da trče ili se uredno i redovno bave sportom.
Da ćeš od kutije cigareta postati fizički ovisan o cigaretama je malo vjerovatno,ali se vjerojatnost mijenja ako si okružen ljudima i načinom života gdje se više manje stalno sjedi i često zapali,jer to ona postaje svakodnevna navika i rutina iz koje ljudi nakon par godina ne vide izlaza jer ne kuže da to sve nije do nikotina u krvi i mozgu već do načina života i ustoličene navike.

Kutija cigareta nije ni puno ni malo,ali uz spomenutu mučninu i vrtoglavicu može izazvati i termalni epiglotitis kao jednu od tjelesnih reakcija,koja nije nimalo ugodna,a u nekim slučajevima čak i smrtonosna,te je time jasno da se i u malim i kratkotrajnim konzumacijama cigareta mogu potencirati veliki problemi ,jednako kao šta u gorenju svih tih otrova i udisanju dima kao nusprodukta tog gorenja nikakvih dobrobiti nema.

U cigaretama uz duhan ima toliko popratnim otrova da se osobi kad pročita koji su doslovce smrači pred očima.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 20.12.2013. at 19:48.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:31   #29
Aha sada mi je malo jasno,a vecinom mi je drustvo ono,ne sjedimo bas puno,inace bavim se sportom, ne bas puno ali 2-3 puta tjedno i uz to svaki dan pjesacim po min 2-3 km i vozim bicikl,tako da je sjedenje ono najmanji problem,vecinom u drustvu sjedim kada sam na kavi i to se desi 2-3puta tjedno,a da se desi da zapalim mozda 1 cigareta u mjesecu,bas sam danas uz kavicu jednu ^^ i nije mi se pretjerano mantalo,niti smetalo u stomaku.Samo mi nije jasno sta je ovo termalni epiglotitis ? . I koliko sam skuzio ne bih bas mogao postati ovisan od 1 kutije cigareta,a vjerovatno je da cu zapaliti 10tak i ostale ce mi propasti ili cu ih bacitit ,a danas mi frajer kaze "postat ces ovisan od 1 kutije ako je sam ispalis ono 1 po jedna" sto mi je bilo malo sumnjivo jer ja ne zelim postati ovisan samo se zelim malo zabaviti kao sto ono npr necu piti svaki dan alkohol pijem ga u samo nekim prigodbama kao sto je bozic,nova tako i cigarete,volio bih zapaliti pred bozic i za novu i to je to nista vise nista manje.
I ovo sta si rekao/rekla i ja mislim "U principu osobe koje zapale tu i tamo ili vikend-pušači rijetko kad razviju ovisnost,jer imaju prejako usađeno uvjerenje tipa".A jesu vikend pusaci svaki vikend ili sam neki ? Hvala na odgovoru
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:46   #30
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
Samo mi nije jasno sta je ovo termalni epiglotitis ? . I koliko sam skuzio ne bih bas mogao postati ovisan od 1 kutije cigareta,a vjerovatno je da cu zapaliti 10tak i ostale ce mi propasti ili cu ih bacitit ,a danas mi frajer kaze "postat ces ovisan od 1 kutije ako je sam ispalis ono 1 po jedna" sto mi je bilo malo sumnjivo jer ja ne zelim postati ovisan samo se zelim malo zabaviti kao sto ono npr necu piti svaki dan alkohol pijem ga u samo nekim prigodbama kao sto je bozic,nova tako i cigarete,volio bih zapaliti pred bozic i za novu i to je to nista vise nista manje.
I ovo sta si rekao/rekla i ja mislim "U principu osobe koje zapale tu i tamo ili vikend-pušači rijetko kad razviju ovisnost,jer imaju prejako usađeno uvjerenje tipa".A jesu vikend pusaci svaki vikend ili sam neki ? Hvala na odgovoru
Koji si ti mali mudrac
Termalni epiglotitis je stanje vezano uz dio grla (epiglotis) koji pokriva dušnik i grkljan i ukoliko se nadme tj. dođe u stanje edema radi raznih uzročnika možeš se doslovce preko noći ugušiti jer to zatvori i blokira dišne puteve i dovod kisika do pluća,
a može se upaliti i nabujat od bakterija,nekih virusa,a čak i od vrelih pića,hrane kao i primjerice jačih cigareta kao što je Malboro ili one bosanske verzije,a posebno ako se odjednom popuši veća količina od uobičajene,što onda dovede do senzacije kao da je došlo do opeklina u grlu.

Znanstveno je proučavano i dokazano da više šteti organizmu bazično nepušenje i nagla konzumacija veće količine cigareta (kao što je slučaj kod studenata koji ne puše tjednom,al vikendom ispale po par kutija) nego svakodnevno pušenje po dvije-tri cigarete,radi šoka koji se odjednom isforsira na respiratornom sustavu i šoku kojem se izloži organizam

Isto tako ako ćeš postati redovni pušač (a nadam se da nećeš ) ,promjena redovne vrste cigareta tj. prelazak u neki drugi brand može dovesti do upale i edema uvule,što ne ubija al opet donosi druge poteškoće.

Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
..koliko sam skuzio ne bih bas mogao postati ovisan od 1 kutije cigareta,a vjerovatno je da cu zapaliti 10tak i ostale ce mi propasti ili cu ih bacitit ,a danas mi frajer kaze "postat ces ovisan od 1 kutije ako je sam ispalis ono 1 po jedna"
To uopće nije istina niti dokazano kao činjenica.
Pa ne odlučuje cigareta šta će biti s tobom nego ti šta će bit sa cigaretom

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 20.12.2013. at 22:02.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:21   #31
A znaci da necu postati ovisan od 1 kutije sada sam to,skuzio tak reci skontao ,a kakva je e-cigara ? Jeli stetna i jeli bolja od ovih obicnih ?
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:45   #32
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
A znaci da necu postati ovisan od 1 kutije sada sam to,skuzio tak reci skontao ,a kakva je e-cigara ? Jeli stetna i jeli bolja od ovih obicnih ?
Pitaj ovdi,čak nude i dodatnu opremu
http://www.ecigarete-hr.com/
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:56   #33
Poštovani sp3, molim Vas da na ovoj temi ne tražite savjete/odobravanja kako pušiti (makar i povremeno i manje količine cigareta) jer to nije u skladu s pravilima pdf-a Zdravlje.

Time bi rasprava u ovom smjeru bila prekinuta!

Zahvaljujem na razumijevanju.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:37   #34
Ok nece se ponoviti ali me zanima zasto mi se javlja vrtoglavica,sta utjece na moje tjelo da se meni zna zamantati ?
sp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 14:28   #35
Ja sam pušio 2 godine i onda sam prestao na koji mjesec, pušio električnu cigaretu i onda sam se opet htio vratit pravim cigaretama ali mi je zlo od njih, jel to znači da će mi uvijek biti zlo ili samo na početku dok se tijelo opet ne privikne? Jesu to kemikalije krive u cigaretama?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:17   #36
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Ja sam pušio 2 godine i onda sam prestao na koji mjesec, pušio električnu cigaretu i onda sam se opet htio vratit pravim cigaretama ali mi je zlo od njih, jel to znači da će mi uvijek biti zlo ili samo na početku dok se tijelo opet ne privikne? Jesu to kemikalije krive u cigaretama?
zašto se želiš opet vratiti pravim cigaretama?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 17:58   #37
kratko i jasno - okani se pušenja
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 23:32   #38
Pozz, zanima me jedna stvar - imam prijatelja koji je pušio jedno 2 godine po pol kutije - kutiju dnevno a prije toga kaže da je par godina pa manje - par cigareta dnevno i ne svaki dan... E i danas baš pričamo, ide zapalit i kaže da mu se vrti i kao mu bilo mučno tak pa je našo temu tu a kak ja već imam acc kaže da pitam zaš tak

Pušio je Rothmans sad a dok je pušio je roko Benston, kaže da mu manje bude mučno od recimo Lacky-a...?

A kaže da mu ranije nije tak bilo već od nedavno tak a eto ne puši baš već 4-5 godina...
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.