Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 20:46   #1
Enohijana rasprava (pročitaj prvi post)

Ok, ležerna rasprava dolazi u obzir...

- propovjedanje i opasnosti jer je netko nekad od nekoga nešto čuo zarađuje ban.

- izjave "Isus je jedina istina", "To je vrag" i slične izjave zarađuju ban

- religijsko tumačenje teme je dozvoljeno. Mislim da ne postoji Grimoar ili bilo kakav slični materijal iz srednjeg vijeka koji nije "obojan" kršćanskim naukom

- oni koji omalovažavaju ili ismijavaju religijsko tumačenje isto zarađuju ban kao i propovjednici


Za sada samo to, pitanje je kakva ću pravila još mnorati izmisliti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 22:57   #2
Ajme koliko gradiva
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:14   #3
Biti će svega, bar ću pokušati izvući najbitnije jer je i meni to novi teren.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 19:24   #4
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Biti će svega, bar ću pokušati izvući najbitnije jer je i meni to novi teren.

Ne smeta da je opširno, ja bih se pridružio ali u enohijanu nisam ulazio do sada..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 21:50   #5
NAravno da ne smeta ali to bi zauzelo previše vremena. JA sam ulazio samo teorijski tako da će ovo za mene biti eksperiment i za praktični rad
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 19:20   #6
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
NAravno da ne smeta ali to bi zauzelo previše vremena. JA sam ulazio samo teorijski tako da će ovo za mene biti eksperiment i za praktični rad
Prvo, pozdrav, jer me nije bilo dva mjeseca.
Drugo, Baphomet, hvala na načeoj temi a posebno hvala na sustavu baniranja.
I treće, Bapf, stvarno misliš ući u to? Mislim da bi čovjek trebao biti prilično iskusan mag za pozabaviti se enohijanom, što se iskreno nadam da jesi.
Mislim da na početku knjige piše da bi se čovjek trebao prethodno upznati sa vlastitim anđelom čuvarom (mislim, možda je too bila i neka anglosaksonska wow literatura). Ako si pozitivno odgovorio na ova pitanja, bili moglo malo tvojih iskustava, kako si krenuo, čim se baviš itd? Nadam se da nisam ispao babetina prozorašica (to su one što su cijeli dan naslonjene na prozorsku dasku a opet u sve guraju nos).
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 23:03   #7
Imam dovoljno iskustva.

Mislim da sam odmah na početku krivo otvorio glavnu temu no s vremenom ću to ispraviti.

Postovi neće biti česti zbog ostalih dnevnih obaveza ali biti će redoviti.

Na raznim počecima raznih knjiga kao i na raznim završecima raznih knjiga stoji dosta upozorenja. Mislim da prije svakog rada svi misle da su spremni, pametni i psihički zdravi ...tako da su ta upozorenja suvišna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 13:58   #8
Sve to stoji, ali mislim da knjiga kao "Enohijanska Magija" ima upozorenja koja bi trebali puno ozbiljnije shvatiti od upozorenja na početku "Zen za zapadnjake" ili slično. Sve u svemu imaš čestitke za hrabrost.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:06   #9
I dalje mi nije jasno zašto bi ta upozorenja trebali jako ozbiljno shvatiti. Osim ako nemaš iskustva iz prve ruke ili ako direktno poznaješ nekoga tko se nije držao uputa, izvodio je neohijanske radove i loše je prošao.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:33   #10
Crowley?
Pokušavam biti pametniji pa učim na tuđim greškama. Ne poznam nikoga, ali sam nailazio da su ljudi prdnuli u potić od toga. Ne mislim da se to generalno događa, čitao sam o slučajevima (ne puno, priznajem), zapravo sama mi logika nalaže: to su visoke vibracije, jake energije. Zapravo te ne želim zaustavljat, čak se divim tvojoj hrabrosti, želim ti ukazati na opasnost. Ne znam ni tko si ni što si, sa stranice vidim da si upućen i ozbiljan, pa tko sam onda je da ti nešto popujem. Želim ti sreću i izvještavaj nas.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 11:42   #11
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Pokušavam biti pametniji pa učim na tuđim greškama. Ne poznam nikoga, ali sam nailazio da su ljudi prdnuli u potić od toga. Ne mislim da se to generalno događa, čitao sam o slučajevima....
Ukratko, ne poznaješ nikoga već si samo čitao o tome.

Upravo takve priče izbjegavam na ovoj temi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 17:10   #12
Hmm, primio na znanje. Zapravo možda i znam, samo mu baš ne vjerujem.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 20:22   #13
Kad sam vidio sve te komplicirane tablice i diagram, nekako me odbio taj sistem. Sad kad sam vidio topic znatiželja je opet proradila btw ako kome treba Enochian Vision Magick od Lon Milo Duquette može me PM-at.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 02:35   #14
helou

Pozdrav vesela druzino...
Novi sam na forumu i tu sam najvise radi ove teme. Zanima me ima li tko od prisutnih iskustva sa enokijanskom magikom osobno, bio bih vrlo zahvalan da mi se javi u privatnoj poruci da imamo neki kontakt barem tu, ili neki konkretni grupni rad ako je netko zainteresiran. Unaprijed hvala.
93
therion666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:41   #15
Kod čitanja knjiga iz oblasti Enohijane, mnogima (pa i meni) problem predstavlja izgovor. Pošto sam jezik ima i gramatiku, i vrlo je kompliciran. Ima li netko iskustva sa tim ?
Nnklaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:00   #16
Quote:
Nnklaus kaže: Pogledaj post
Kod čitanja knjiga iz oblasti Enohijane, mnogima (pa i meni) problem predstavlja izgovor. Pošto sam jezik ima i gramatiku, i vrlo je kompliciran. Ima li netko iskustva sa tim ?
Dosta se lagano nađu mp3ce sa enochian callovima, ima čak i na utubu playlista


https://www.youtube.com/watch?v=uWUS...D7064C3D6853C6
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 00:24   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ukratko, ne poznaješ nikoga već si samo čitao o tome.
pokušaj se raspitati u nekoj gnostičkoj školi, možeš kod Rozenkrojcera u Rijeci
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 00:43   #18
Rekao sam da možda i poznajem, ali im/mu nevjerujem, previše je ega u tih pripovjedaća. I neki su bili, odnosno predstavljaju se kao gnostici, odnosno Telemiti. Nešto rade, i nekoliko puta sam bio pozivan na gnostičke mise, i okupljanja, ali znate onaj glasić u glavi koji vam kaže da se nečega ili nekog klonite. E taj glasić je urlao u tim prigodama.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:18   #19
Enohijana nema veze sa danasnjim Rosenkrojcerima, barem ne koliko sam ja upoznat
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 13:32   #20
Hm, da....nikako da napišem par prvi dio koji bi se odnosio na ritualne alate. Počeo sam proučavati prsten kao prvi potrebni alat i već sam zapeo

Dee je dobio upute da napravi prsten od "čistog" zlata. Neki autori koriste oibčan papir a neki opet ne koriste ništa, i obje grupe su došle do rezultata. Neki opet misle da je
prsten napravljen konkretno samo za Dee-a. A opet, možda je zlato samo simbolika za nešto drugo?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.