Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 09:44   #141
Steve Gaunt
http://vojnapovijest.vecernji.hr/bro...tni-put-999088

A ovdje ima nešto o 17 god. Britancu kojeg spominje Steve:
https://balkanscrapbook.files.wordpr...el-91-11-4.jpg
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:15   #142
https://pp.vk.me/c543109/v543109162/...ckL9qA5mmc.jpg
Volonter iz Ukrajine Albert Borovoy navodno služio u 101. brigadi HVO. Kuća je posljednji put u svibnju 1993. godine (vjerojatno 1992.) godine. Njegova majka je sada u potrazi za njim.
Također, na strani Hrvatske borio nekoliko imigranata iz bivšeg Sovjetskog Saveza. To
Leonid Ogorodnikov - Broj poginulih u popisima veterana organizacije stranih dobrovoljaca.
Sergej Ulistin - rođen 18. srpnja 1963 u Omsk
područje bivšeg SSSR-a. Borio se u 101 brigade HVO-a. Živio je i tako otišao u rat na području Ukrajine. Je li na popisu stranih dobrovoljaca koji su se borili na području Bosanske Posavine sastavila UN
Alex Trishin - rođen 6. srpnja 1964. u Novosibirsku,
bivši Sovjetski Savez. Borio se u 101 brigade HVO-a. Je li na popisu stranih dobrovoljaca koji su se borili na području Bosanske Posavine sastavila Ujedinjenih naroda.
Svatko od članova foruma može reći nešto o volonterima iz bivšeg Sovjetskog Saveza koji su se borili za Hrvatsku. Želimo naći barem fotografiju svojih sunarodnjaka.
Ispričavam se zbog moje greške, koristim automatske prevoditelj.
-Jo- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:21   #143
A Tony Cascarino? Jel se zna šta o njemu? Mislim da je na Gornjem gradu negdje oko Matoša bio grafit na kojem je pisalo Tony Cascarino IRA.
__________________
"Travelling makes you witty, but he who departes dull shall return dull"

TIGR
diogen1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 11:13   #144
traži se

Kevin Carter UK ako netko zna za njega
vivian le is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 03:37   #145
Podatak iz 7-oga posta ove strane je nepotpun, pa ču ga malko nadopuniti. 1- Litvanac - (ima SESTRU KOD ŠI zaleđa) ranjen , kao 50 % invalid dom. rata ,te dragovoljac. Ime: KESTUSTIS VINSKIS . Nakon rata još živio u ZG-u , te nakon nekih 15 god. otputovao materi u Litvu. 2-Thomass Otto Leineker- poginuo u MO od snajperskoga metka,inače došao drito iz legije sa par frendova, opakih boraca.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 06:33   #146
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Podatak iz 7-oga posta ove strane je nepotpun, pa ču ga malko nadopuniti. 1- Litvanac - (ima SESTRU KOD ŠI zaleđa) ranjen , kao 50 % invalid dom. rata ,te dragovoljac. Ime: KESTUSTIS VINSKIS . Nakon rata još živio u ZG-u , te nakon nekih 15 god. otputovao materi u Litvu. 2-Thomass Otto Leineker- poginuo u MO od snajperskoga metka,inače došao drito iz legije sa par frendova, opakih boraca.
thomas otto reimund linder.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 09:05   #147
Bravo za točku 2 koju sam si pojednostavio, on je sa malom skupinom legionara došao jedne noći nama u Poljanu na ispomoć i tu sve bitke prođe neprikosnoveno i onda u Mo od snajperskog pogine. jesi li i ti bio sa njime ? LP. Ž.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 18:04   #148
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Bravo za točku 2 koju sam si pojednostavio, on je sa malom skupinom legionara došao jedne noći nama u Poljanu na ispomoć i tu sve bitke prođe neprikosnoveno i onda u Mo od snajperskog pogine. jesi li i ti bio sa njime ? LP. Ž.
on je poginuo prije nego sam ja došao u zajedničku nam postrojbu.kada nisam bio na terenu mogao sam njegovu sliku uz slike drugih poginulih gledati svaki dan kada bih prolazio kroz predvorje.kažu da je bio odličan ratnik.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 04:06   #149
Ovdje ima dosta fotografija i poneka rečenica o stranim dragovoljcima:

Strani dragovoljci

Strani dragovoljci u Domovinskom ratu
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 10:33   #150
Vječna hvala našoj braći po oružju Albancima/Kosovarima

Prema podacima Zajednice udruga dragovoljaca Domovinskoga rata, Hrvatsku je 1991. godine branilo 2579 dragovoljca Albanaca, njih 86 je poginulo, 37 se smatra nestalima, a više od 500 ih je bilo ranjeno. Oko 300 Albanaca ratnih invalida ostvaruju prava u Hrvatskoj.

http://i65.tinypic.com/x4kex.jpg
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.